Şimdi Ara

Note 4 Şebeke Sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
985
Cevap
24
Favori
176.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arjun_srk

Ayni sorun bende de var. Evde hic cekmiyor lakin disarida cekiyor. Sim karti degistirdim. Diger cihazimda full cekiyor anlamadim. Durumu servise goturdum. Baska hat ile denenmis sorun cikmadi. Denildi.gercekten cihazdan sogudum. Onceleri arastirdim bir kullanici yorum yapmamisti. Iyilestirme guncellemesi yaptik lakin yine ayni sorun. Operatorum Vodafone, musteri hizmetlerini aradim. 30 gun gecmeden donanimsal sorun ise para ya da cihaz degisimi dediler. Uzaktan destek isteyecegim. Smart tutor ile bakalim ne diyecekler. Baska sorunlari olan arkadaslar var.mi acaba.

Note 4 Şebeke Sorunu
    malesef ayni sorun bendede var. evdeki 3 tane telefon tam cekerken note 4 birle cekiyor. baska bir sim kart taktigimdada ayni problem devam ediyor. umarim bir caresi bulunur

• quote:

Orijinalden alıntı: Tryptamine

malesef ayni sorun bendede var. evdeki 3 tane telefon tam cekerken note 4 birle cekiyor. baska bir sim kart taktigimdada ayni problem devam ediyor. umarim bir caresi bulunur

Alıntıları Göster
    Hala Sorun devam etmekte Türkcell kullaniyorum arkadasin 128 kb Avea hattini Taktik Onda Hci bir Problem yasanmiyor ama ben Türkcell takdigimda sikinti yasiyorum
  • sanırım bu sorunu
    TURKCELL'E bildirmek gerekecek. bu sorunun çözümü sanırım biraz mühendislik işi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgr006

Sayin arkadasim ayni sorun bendede var.Hic vakit kaybetmeden en yakin samsung servisine gidin..yukledigim resime bakarsaniz sag ust kosedeki sebekesi hic cekmiyor takilip kaliyor.Arayanlar bana ulasamiyor otomatik sebeke gelmiyor.Hattim TURKCELL Galaxy note 4 u 19 ekimde aldim.tam 13 gunsonra sebeke problemiyle karsilastim.sebeke gidiyor ve ben arama yapana kadar otomatik sebeke gelmiyor..neyse serviae verdim.4 gun sonra sikinti yok diye iade ettiler.sonra kasimin 5 de ayni hatayi verdi bu sefer videosunu cekip servise verdim.birgun sonra hata yok deyip teledonu geri verdiler.oradaki muduru cagirdim..dedim ki bu teledonda hata var yine video cekecegim yine getirecegim bu sefer daha detayli cekecegim dedim.3 gun once cmt cihazi geri aldim.pazar yine ayni sebeke gelmeme problemi cikti.tam 20 dk ka detayli video cektim..arabada gezerek.aksama yine aynisini yapti derken toplam 4 tane video cektim..dun servise goturup yetkililerle tartistim cihazi elime aldim musterilere yuksek sesle olayi anlatmaya basladim.neyse mudur geldi derken videoyu mudure izlettim.Biz karar vermiyoruz samsilung inceliyor dedi.peki siz ne mudugurlugu yapiyorsunuz dedim.1ay icerisinde cihaz 3 defa sevise gitti.yaklasik 8 defada 444 lu musteri hizetlerini aradim donus yapacagiz dedider donmediler...bugun son kez aradim ve konusmamin sonumda sesinizi kaydettim dedimm.eger beni bugun aramayim bu ses kayitlarinizi ve teledonumdaki hatanin videoaunu youtube facebook ve donanim habere yukleyecehim dedim...yaklasik 3 saat sonra hem servisten hem musteri hizmetlerinden twlefon geldi para iadeniz yapilaca servise geliniz dediler...kimlik ve hesap bilgileri aldilar.onay geldikten sonra yaklasik 15 gune kadar hesabiniza yatar dediler.nnote 4 cok muhtesem telefon inkar etmiyorum fakat simdilik uzak duracagim belliki donqnimsal kronik bir sikintisi var..Alacak arkadaslar acele etmesinler ilk seriler problemli sanirim.ILLAHLAH dedirttiler yaa.inanin cok ugrastirdilar sabir sabir sabir...
     Note 4 Şebeke Sorunu

Sonuna kadar okudum yazınızı. Note 4 almayı düşünen biriyim, imzamdaki telefondan sonra ama bu tür sorunlar beni karamsarlığa itiyor. Siz android konusunda veya note serileri konusunda tecrübeli iseniz bana ne önerirsiniz? Dediğiniz gibi note 4 ilk serilerinde bi hata olabilir. Ben telefon alacağım zaman ikinci seri vs olduğunu nerden anlamalıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Aazam

quote:

Orijinalden alıntı: ozgr006

Sayin arkadasim ayni sorun bendede var.Hic vakit kaybetmeden en yakin samsung servisine gidin..yukledigim resime bakarsaniz sag ust kosedeki sebekesi hic cekmiyor takilip kaliyor.Arayanlar bana ulasamiyor otomatik sebeke gelmiyor.Hattim TURKCELL Galaxy note 4 u 19 ekimde aldim.tam 13 gunsonra sebeke problemiyle karsilastim.sebeke gidiyor ve ben arama yapana kadar otomatik sebeke gelmiyor..neyse serviae verdim.4 gun sonra sikinti yok diye iade ettiler.sonra kasimin 5 de ayni hatayi verdi bu sefer videosunu cekip servise verdim.birgun sonra hata yok deyip teledonu geri verdiler.oradaki muduru cagirdim..dedim ki bu teledonda hata var yine video cekecegim yine getirecegim bu sefer daha detayli cekecegim dedim.3 gun once cmt cihazi geri aldim.pazar yine ayni sebeke gelmeme problemi cikti.tam 20 dk ka detayli video cektim..arabada gezerek.aksama yine aynisini yapti derken toplam 4 tane video cektim..dun servise goturup yetkililerle tartistim cihazi elime aldim musterilere yuksek sesle olayi anlatmaya basladim.neyse mudur geldi derken videoyu mudure izlettim.Biz karar vermiyoruz samsilung inceliyor dedi.peki siz ne mudugurlugu yapiyorsunuz dedim.1ay icerisinde cihaz 3 defa sevise gitti.yaklasik 8 defada 444 lu musteri hizetlerini aradim donus yapacagiz dedider donmediler...bugun son kez aradim ve konusmamin sonumda sesinizi kaydettim dedimm.eger beni bugun aramayim bu ses kayitlarinizi ve teledonumdaki hatanin videoaunu youtube facebook ve donanim habere yukleyecehim dedim...yaklasik 3 saat sonra hem servisten hem musteri hizmetlerinden twlefon geldi para iadeniz yapilaca servise geliniz dediler...kimlik ve hesap bilgileri aldilar.onay geldikten sonra yaklasik 15 gune kadar hesabiniza yatar dediler.nnote 4 cok muhtesem telefon inkar etmiyorum fakat simdilik uzak duracagim belliki donqnimsal kronik bir sikintisi var..Alacak arkadaslar acele etmesinler ilk seriler problemli sanirim.ILLAHLAH dedirttiler yaa.inanin cok ugrastirdilar sabir sabir sabir...
     Note 4 Şebeke Sorunu

Sonuna kadar okudum yazınızı. Note 4 almayı düşünen biriyim, imzamdaki telefondan sonra ama bu tür sorunlar beni karamsarlığa itiyor. Siz android konusunda veya note serileri konusunda tecrübeli iseniz bana ne önerirsiniz? Dediğiniz gibi note 4 ilk serilerinde bi hata olabilir. Ben telefon alacağım zaman ikinci seri vs olduğunu nerden anlamalıyım?

Alıntıları Göster
    SAMSUNG GALAXY NOTE 4 ŞEBEKE SORUNU İÇİN YAZIYORUM

UYGULAMALAR> AYARLAR> BAĞLANTILAR >DİĞER AĞLAR >MOBİL AĞLAR >ŞEBEKE MODU SEÇİN..

LTE/WCDMA/GSM : LTE:4G (ÜLKEMİZ ŞU AN 4G yi DESTEKLEMİYOR) /WCDMA:3G GÖRÜNTLÜ KONUŞMA / GSM: SADECE KONUŞMA AMA İNTERNET DESTEĞİ de
    VAR yalnız İnternetle ilgili aşağıda bir açıklama yapıcam. şimdi telefonunuzda yukarıdaki uygulamaları seçerek şebeke moduna gelin

ŞEBEKE MODU

1.LTE/WCDMA/GSM seçerseniz : 4g /3g/ gsm seçmiş olursunuz aşırı batarya tüketimi demek

2.WCDMA/GSM 2g/3g seçerseniz: 3g yi ve gsm yi seçmiş olursunuz bu seçim de iyi batarya yer

3.Sadece WCDMA 3g seçerseniz sadece görüntülü görüşme yaparsınız

4.yalnız GSM 2g Seçerseniz sadece konuşma yaparsınız ve pil süreniz %30 artar gün
    sonunda batarya sıfırlayanlar hala %30 batarya ile akşamı yapacaklar

1. seçenekte telefonun hem çekim gücü azalıyor hem zaman zaman şebeke kopuyor ŞEBEKE SORUNU YAŞAMANIZIN SEBEBİ BURASI SEÇİLİ OLMASI

2.secenekte görüntülü konuşma demek bununla ilgili GSM Operatörlerinin 3g verici antenlerinin sayısı az olduğu için çekim gücü otomatikman telefonunuzdan azalıyor hatta zorlanıyor işte 2diş en fazla 3diş çekim gücü görürsünüz. (Şehir merkezleri hariç)

3. seçenek anlatmaya bile gerek duymuyorum yukarıda bahsettim

4.secenek sadece GSM Seçtiğiniz zaman telefonunuz full çekmeye başlıyor- batarya kullanımınız otomatikman artıyor telefonunuzun ekranına 2g-seçim 3g seçim diye bir program atıyorsunuz 3g görüşme yapacağınız zaman 2g den 3g 3g ye 3g den 2g ye geçiş yapabilirsiniz.

Bana sorarsanız görüntülü görüşme çok sık yapmıyorsanız sadece gsm seçeneğinde kalın hem tel. çekiş gücü artar hem pil ömrü uzun olur hem kullandığınız internet hızlanır (yalnız şu var çok fazla video seyrediyorsanız sadece videolarda biraz yavaşlama oluyor)yoksa face-Whats-app-ve diğer uygulamalarınızda bir hızlanma olduğunu bariz farkedeceksiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: ICEMEN

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 ŞEBEKE SORUNU İÇİN YAZIYORUM

UYGULAMALAR> AYARLAR> BAĞLANTILAR >DİĞER AĞLAR >MOBİL AĞLAR >ŞEBEKE MODU SEÇİN..

LTE/WCDMA/GSM : LTE:4G (ÜLKEMİZ ŞU AN 4G yi DESTEKLEMİYOR) /WCDMA:3G GÖRÜNTLÜ KONUŞMA / GSM: SADECE KONUŞMA AMA İNTERNET DESTEĞİ de
    VAR yalnız İnternetle ilgili aşağıda bir açıklama yapıcam. şimdi telefonunuzda yukarıdaki uygulamaları seçerek şebeke moduna gelin

ŞEBEKE MODU

1.LTE/WCDMA/GSM seçerseniz : 4g /3g/ gsm seçmiş olursunuz aşırı batarya tüketimi demek

2.WCDMA/GSM 2g/3g seçerseniz: 3g yi ve gsm yi seçmiş olursunuz bu seçim de iyi batarya yer

3.Sadece WCDMA 3g seçerseniz sadece görüntülü görüşme yaparsınız

4.yalnız GSM 2g Seçerseniz sadece konuşma yaparsınız ve pil süreniz %30 artar gün
    sonunda batarya sıfırlayanlar hala %30 batarya ile akşamı yapacaklar

1. seçenekte telefonun hem çekim gücü azalıyor hem zaman zaman şebeke kopuyor ŞEBEKE SORUNU YAŞAMANIZIN SEBEBİ BURASI SEÇİLİ OLMASI

2.secenekte görüntülü konuşma demek bununla ilgili GSM Operatörlerinin 3g verici antenlerinin sayısı az olduğu için çekim gücü otomatikman telefonunuzdan azalıyor hatta zorlanıyor işte 2diş en fazla 3diş çekim gücü görürsünüz. (Şehir merkezleri hariç)

3. seçenek anlatmaya bile gerek duymuyorum yukarıda bahsettim

4.secenek sadece GSM Seçtiğiniz zaman telefonunuz full çekmeye başlıyor- batarya kullanımınız otomatikman artıyor telefonunuzun ekranına 2g-seçim 3g seçim diye bir program atıyorsunuz 3g görüşme yapacağınız zaman 2g den 3g 3g ye 3g den 2g ye geçiş yapabilirsiniz.

Bana sorarsanız görüntülü görüşme çok sık yapmıyorsanız sadece gsm seçeneğinde kalın hem tel. çekiş gücü artar hem pil ömrü uzun olur hem kullandığınız internet hızlanır (yalnız şu var çok fazla video seyrediyorsanız sadece videolarda biraz yavaşlama oluyor)yoksa face-Whats-app-ve diğer uygulamalarınızda bir hızlanma olduğunu bariz farkedeceksiniz..

Hocam 4. seçenekte sadece gsm ve mobil interneti kullanabiliyoruz görüntülü konuşma yapamıyoruz değil mi

• Luken Drew kullanıcısına yanıt
    benim yazdıklarım sadece mobil bağlantı ve mobil internet içindir
    evet wcdma=3g yani görüntülü konuşma demek bu seçeneği çıkarınca görüntülü konuşmada iptal oluyor daha doğrusu 3g vericisinden (anten-çanak) çıkıp
    sadece gsm vericisine dahil oluyorsun ve ayrıca internetin de hızlanıyor pil kullanımın artıyor (yalnız youtobe video seyredme perfonmansın yavaşlıyor tek dez avantaşı bu)
  • ICEMEN I kullanıcısına yanıt
    En son seçenekte internetim hızlanmadi vallahi whatsapp ws hızlı ama facebook da işkence çektim Ama şebeke super
  • Buna kesin bir çözüm bulunması lazım yoksa telefondan soğudum iyice
  • quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

Buna kesin bir çözüm bulunması lazım yoksa telefondan soğudum iyice
    Şuna kadar akıllı telefon kunlanmadım. Samsung Note 4 almayı düşünüyodum ilk telefon olarak.Ancak bu yorumları okuyunca geri adım atmak zorunda kaldım. Bir kaç gün sonra almaya karar verdiğim bu telefonu şuanda almamaya karar verdim. Ancak başla telefonda almak ıstemıyorum. Ya bu sorunun çözulmesını beklıcem yada sonra karar verecegım..

Bu telefonun ılk yada 2.cı sürümü olduğunu telefonu almadan önce nasıl anlıya bilirim bilen var mı ?

2.cu sürümde sorunun gidecegıde kesın degıl sanırım ... Sıkıntılı bır durum. Beklemedeyim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bodrum67z

Şuna kadar akıllı telefon kunlanmadım. Samsung Note 4 almayı düşünüyodum ilk telefon olarak.Ancak bu yorumları okuyunca geri adım atmak zorunda kaldım. Bir kaç gün sonra almaya karar verdiğim bu telefonu şuanda almamaya karar verdim. Ancak başla telefonda almak ıstemıyorum. Ya bu sorunun çözulmesını beklıcem yada sonra karar verecegım..

Bu telefonun ılk yada 2.cı sürümü olduğunu telefonu almadan önce nasıl anlıya bilirim bilen var mı ?

2.cu sürümde sorunun gidecegıde kesın degıl sanırım ... Sıkıntılı bır durum. Beklemedeyim...

Alıntıları Göster
    up..

• Arkadaşlar bugün media Markt tan aldım cihazı şebeke sorunu tam göstermedi kendini fakat eski telefonumun Full çektiği yerde 3 dış çekiyor buda çok sıkıntı değil şuanki durumda hafif bi ısınma da var cihazda ama hafif performans konusunda ise kimseyi yaniltcagini düşünmüyorum gayet basarili
  • Çatlama olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rafet Elmorad

Çatlama olabilir
    takıpteyız telefonu alan arkadaslar daha sonra degısıklık olursa yazmasını rıca edecegım.. bu durum canımı sıktı acıkcası.. tam alacam derken bu forumda bu yorumları okuyınca sıkıntı oldu..
  • Bodrum67z B kullanıcısına yanıt
    Kardesim ben daha 3 disten assagisini gormedim cihaz zaten su gibi ama benim sansima normal bir cihaz gelmis olabilir
  • Arkadaslar benim telefonum 3 gunluk bende az once bu sorunu yasadim hattim turkcell ancak yeniden kapatip acinca duzeldi ne yapicaz simdi her seferinde restartla mi ugrasicaz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoman

Arkadaslar benim telefonum 3 gunluk bende az once bu sorunu yasadim hattim turkcell ancak yeniden kapatip acinca duzeldi ne yapicaz simdi her seferinde restartla mi ugrasicaz?
    selam arkadaslar ben note 4 almayı düşünüyorum. aslında renk olarak beyaz olsun isterdim de çerceve ve kir tutuyomus bu konu hakkında bilgisi olan varmı ? nasıl temizlenir
    beyaz renklerde kasa açıklığı oluyomus galiba ?
    batarya kullanım süresi nasıl size ne kadar dayanıyor ?
    kasmalar var mı telefonda ?
    son soru şebeke problemi varmı nasıl çözülür
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tc3459

selam arkadaslar ben note 4 almayı düşünüyorum. aslında renk olarak beyaz olsun isterdim de çerceve ve kir tutuyomus bu konu hakkında bilgisi olan varmı ? nasıl temizlenir
    beyaz renklerde kasa açıklığı oluyomus galiba ?
    batarya kullanım süresi nasıl size ne kadar dayanıyor ?
    kasmalar var mı telefonda ?
    son soru şebeke problemi varmı nasıl çözülür

Alıntıları Göster
    bır cok kunlanıcı sebeke sorunu var dıyor demek kı dogru bır tespıt bu.. o zaman bu telefonu almak ne kadar mantık lı... şu yorumları okumasam sımdı not 4 um vardı ..

• quote:

Orijinalden alıntı: Bodrum67z

bır cok kunlanıcı sebeke sorunu var dıyor demek kı dogru bır tespıt bu.. o zaman bu telefonu almak ne kadar mantık lı... şu yorumları okumasam sımdı not 4 um vardı ..

Alıntıları Göster
    meraba arkadaşlar. sorun hakkında aşama kaydedebilen var mı? saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Professor X

meraba arkadaşlar. sorun hakkında aşama kaydedebilen var mı? saygılar.

Alıntıları Göster
    Aynı sorun benim kızıma aldığım telefonda da var. Hat Turkcell. Haftaya Avea ya geçecek sorun devam ederse servise gidecek cihaz.

Yukarıda bahsedilen WDCMA/GSM seçeneği denebilir. Ama yalnız GSM yaparsanız Whatsapp da sorun olmaz ama internette dolaşmanız video açmanız imkansız hale gelir çünkü EDGE modunda bağlantı gerçekleşir. O da yanılmıyorsam maximun 384 kbps dir. Yani 3G den 20 kat yavaş olur. Piliniz azalınca tercih edilebilir.

Selamlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.