Şimdi Ara

Nokia X ve X+ ön inceleme 'Nokia'dan Android atağı' (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
1
Favori
4.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adamlar Deneme Yanılma Taktiğini Kullanıyor Androidde
  • Samsung Galaxy Trend gibi cihazların 500 liraya satıldığı bir pazarda bu telefonlara pahalı diyenlerin beyninden şüphe ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • neden saçma sapan? s40 telefonların yerine bunları üretmiş adamlar. pazarında (doğuyu kastediyorum hindistan vb ülkelerde) hala lider nokia. s40ta multi tasking bile yokken giriş seviyesi telefonlara aynı fiyata çağ atlatmıştır. bu yıl mobil sektöründe yapılan en güzel hareket oldu. bizim elimizde min 2 çekirdekli gpulu mhzlerin falan filan havada ucustugu telefonlar var ama sadece alo diyen de birsürü insan var. onlar yazılım anlamında çağ atladı en azından. adamlar wp'yi ezsin diye çıkartmadılar bu telefonları
  • Bence, nokia lumia serisinde istediği satışı yakalayamayınca, elde kalan malzemeleri kakalıyayım demiş. Hala wp sistemini tam olgunlaştıramayan firmanın, androidin çeşidini nasıl çalıştıracağını göreceğiz.

• nokia here maps i android uygulamasını bizim androidlere yükleyebilir miyiz acaba?
  • 130-140 euroluk Lumia 525'in 499TL'ye satıldığı ülkemizde en pahalısı 109 euro, en ucuzu 89 euro olan Nokia X serisine 500 TL fiyat biçilmesine pahalı denmesine gücenen bir fanboy da işi terbiyesizliğe vurmuş. Marketinin ne olduğu belirsiz. İşletim sistemi ayrı bir alem. Donanımı yıllar evvelinden kalma. Piksel yoğunluğu ayrı bir alem. Kamera ayrı bir alem.

Düşünmekten acizsin anladık da, bari millete dil uzatma, terbiyesiz herif.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guaire -- 25 Şubat 2014; 19:50:14 >
  • LoRdOfWeB kullanıcısına yanıt
    işte tam da bahsettiğiniz bu ihtimal yüzünden nokia ayrı bir market ve bu marketteki uygulamalar normal androidlerde çalışmayacak yöntemini benimsemiş. yani google yıllardır türkiye'de navigasyonu kullandırmıyor ancak nokia here uygulamasını Lumia'larda olduğu gibi ücretsiz veriyor ancak bu mükemmel uygulamaya diğer droidciler konamayacak. normal android uygulamalarının nokia X'lerde çalışmamasının mantığı da bu. hem çöp uygulamalarla telefonun kirletilmemesi sağlanıyor hem de nokianın özel yazılımlarını diğerlerinin kullanmasının önüne geçilmiş oluyor. belki bu sayede türk androidcilere google bir kıyak yapar bölgemizde navigasyon özelliklerini açar. açmazsa da cengaver androidcilerimiz nokiacılar beleş en iyi navigasyonu kullanıyor bizim başımız kel mi diye google amcaya sıkınıtlarını dile getirirler değil mi? konunun başından beri market niye ayrı niye droid uygulamalarını kullanamıyok gibi serzenişlerin de yanıtı olmuş oldu sanırım. bence nokia en iyi yöntemi bulmuş kendi uygulamalarının port yapılmasını önlemiş.

• sanki başka gps programı yokta illa here maps olacak :D
  • Son zamanlarda şaka gibi telefonlar çıkarmaya başladılar resmen
  • Ulan 1520 den sonra böyle telefon mu yapılır :D

Sanki Ferrari şahin üretmiş gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: IWaTCHMaNI

sanki başka gps programı yokta illa here maps olacak :D

Nokianın navigasyonuna mükemmel diyenler hayatlarında navigasyon görmemişler. İgoyu bi göstersem evlerini 3d çizili görseler hayata küserlerdi Nokianın navigasyonu yandexin navigasyonuyla falan yarışır anca.
  • gokhans19 kullanıcısına yanıt
    gökhan beyfendi, sanırım bilgileriniz biraz eskimiş.http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/here-drive/31bbc68c-503e-4561-8d85-a294d54df06f adresinden ilgili uygulama konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. ayrıca bendeki next ye-565'deki iGO'da son güncellemelerimi de yapmama rağmen hala benim evi 3 boyutlu göstermiyor. sizin evi 3 boyutlu görebiliyorsanız saygılarımı sunar etrafınızda tavaf eder ve önünüzde saygıyla eğilirim. başarsoft sizin evi örnek 3D ev olarak seçmiş sanırım. gece vakti iyi güldüm. allah da sizi güldürsün, amin.

• gokhans19 kullanıcısına yanıt
    Here Drive uygulaması çok önemli ve iyi bir uygulama. Bu uygulama sayesinde telefonun kullanıcıları sesli(gerçek insan sesi) ve çevrimdışı bir navigasyon yazılımına ücretsiz sahip oluyorlar. 100 küsür lira ödemesine veya edinmek için yasa dışı yollar kullanmasına gerek kalmıyor. Hem de çok iyi bir navigasyon yazılımı. Evimi 3 boyutlu göstermese de olur. Temel işlevi olan yol göstermeyi iyi yapıyor. Sade ve şık arayüzüyle de kullanımı çok kolay.

• nokia'nın android atağı mı daha acıklı yoksa ender gelişen Osasuna atakları mı daha acıklı bilemedim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

gökhan beyfendi, sanırım bilgileriniz biraz eskimiş.http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/here-drive/31bbc68c-503e-4561-8d85-a294d54df06f adresinden ilgili uygulama konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. ayrıca bendeki next ye-565'deki iGO'da son güncellemelerimi de yapmama rağmen hala benim evi 3 boyutlu göstermiyor. sizin evi 3 boyutlu görebiliyorsanız saygılarımı sunar etrafınızda tavaf eder ve önünüzde saygıyla eğilirim. başarsoft sizin evi örnek 3D ev olarak seçmiş sanırım. gece vakti iyi güldüm. allah da sizi güldürsün, amin.

Şuanki evim yeni bina olduğu için 3d olarak çıkmıyor ancak önceki 2-3 evim 3d olarak kayıtlı. Sadece igo değil başarsoft haritasını kullanan naviteldede aynı. Ayrıca poi olarak igodan daha iyisi yok şuanda.

• bu ne la
  • PvZ 2 bunda bile var bizim lumialarda hala yok
  • Mesut nasıl bi yorum bekliyosun mesela, küfür edelim mi Nokia ya, sen telefon mu yaptığını sanıyosun falan diye
  • bu devirde 3,15 mp kamera..komik..nokia gün geçtikçe daha fazla dibe batıyor
  • Çöp,çöp+, çöp xl nokia dünyasına hayırlı olsun.
    Çöp2 serisini bekliyoruz. Şimdiden burnumuza pis kokular gelemeye başladı. Bakalım bokia daha neler pisliycek.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.