Şimdi Ara

Nokia Lumia 920 ile ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
5
Favori
16.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hakanharun06

Hocam selam bende lumia 920 var şuan piyasadaki en iyi telefon bence hiçbi eksiği yok yazılım donanım her anlamda mukemmel
    sorum şu:
    mobil veri sayacı benzeri bildiğiniz uygulama varmı?

Merhaba kampanyalı teklıfler basladı ama ekranlara yansımadı henuz bu yuzden su saat ıcın faturalı hat ustunden cıhazı veremıyorm .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AyqnByc -- 19 Kasım 2012; 15:18:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AyqnByc

quote:

Hocam selam bende lumia 920 var şuan piyasadaki en iyi telefon bence hiçbi eksiği yok yazılım donanım her anlamda mukemmel
    sorum şu:

Merhaba kampanyalı teklıfler basladı ama ekranlara yansımadı henuz bu yuzden su saat ıcın faturalı hat ustunden cıhazı veremıyorm .

Öncelikle, hiç telefonumu değiştirmek aklımda yokken (eski püskü HD7 kullanıyorum, sitede bir inceleme de yayınlamıştım ilk aldığımda) Türkcellde 10 dakika inceleme fırsatı bulduğum 920 ciddi ciddi kaşındırdı beni. Hanımı bu mantıksız sevdama ikna edebilsem şimdi almıştım :)

Bir iki soru da benden;

- İncelerken aklıma gelmedi, bakamadım, WP8'de MS'in geliştirdiği DataSense özelliği maalesef operatör tercihi ile çalışıyor. Turkcell, Avea ve Vodafone'da bu açıkmı? Sizin söylediğiniz uygulama farklı sanırım?

- Yukarıda Otobüs saatlerinden bahsettiniz. Nokia maps'a üstünkörü baktım (açık söyliyeyim performansı hayal kırıklığına uğrattı. Akıcılığına alıştığım WP'ye yakışmadı). Toplu ulaşım ile ilgili kısımları incelemedim. Özellikle istanbul için ; otobüs saatleri, metro ve vapur saatleri mevcutmudur?

- OIS devre dışı bırakılabiliyormu?

- Elinizde Kırmızı stok varmı :D ? (ulan güya Fenerbahçeliyiz, olsun kırmızı milli rengimiz.. oradan yırtıyorum)

- Cihaz muhtemelen TR dil desteği ile geliyor, ingilizceye çevirebiliyormuyum yoksa bölge kilitlimi?

- Sim kilidi varmı (diğer operatörler için)?

- Cihazın dokunmatik hard düğmelerinin ışıkları belli bir zaman sonra sönüyormu? (cihazın ekranı açıkken)

- Pil ömrü konusunda baya sıkıntı olduğu yönünde söylentiler var, şahsi tecrübeniz?

- Nokia Drive'da Türkçe & İngilizce drive-by-drive desteği varmı?

ve son olarak, en önemlisi şu anda, mutlaka Nokia sizi haberdar etmiştir, WP 7.8 güncellemesi ne zaman geliyor, hangi cihazlar dahil? ve Türkçe dil desteğini içeriyormu?

Çok fazla sordum ve yoruyorum farkındayım :)

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deae

quote:

Orijinalden alıntı: erjunt

quote:

Ankara Ankamall de taksitli 1600 lira nakit 1450 liradan satılıyordu bugün. Evet kalınlik iki tane S3 eder ama ben yinede S3 ümü satip almayi düşünüyorum 920 yi.

Hocam Ankara Ankamall'da nerede 1450 TL'ye satiliyordu? Fiyat fazlasiyla uygun cunku de..

En alt çocuk katındaki nokia shop NAKİT 1450 ye birakıyor, tek ödeme vs degil sadece Nakit.

Şimdi telefonla aradım 1600 TL dedi. Hatta 1600 nakit son fiyat mı dedim. Evet dedi..

• quote:

quote:

sorum şu:

Ya soruyu anlamadın yada yanlış kişiye msj attın

• Hepsi iyi güzel hoş lakin turkcell ne zaman tarifeye ek kampanyayla satışa sunacak ne zaman kesinleşecek bu durum
  • Hız konusunda nasıl?
  • Youtubede video izlerken ileri sarmayi becerebilen var mi?

• şu an lumia da oynadığın en kaliteli oyun ne? grafikleri nasıl? akıcı mı?

gameloft bilmem kaçtane oynunu wp8 li cihazlara uyarlayacakatı o iş nolduu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhant

Youtubede video izlerken ileri sarmayi becerebilen var mi?

Next tuşu ile yapıyorsunuz ekranda cıkan tuşlardan sağa doğru ok ile yani :)

quote:

Orijinalden alıntı: oyuncubozuntusu

Hepsi iyi güzel hoş lakin turkcell ne zaman tarifeye ek kampanyayla satışa sunacak ne zaman kesinleşecek bu durum

Kesinleşti Ayrı bir başlıkta verdim hemen görebilirsiniz

quote:

Orijinalden alıntı: BrtLVcL

şu an lumia da oynadığın en kaliteli oyun ne? grafikleri nasıl? akıcı mı?

gameloft bilmem kaçtane oynunu wp8 li cihazlara uyarlayacakatı o iş nolduu?

Oyun olarak pek bakmadım inceleyip hemen yazarım ;)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ankara Ankamall de taksitli 1600 lira nakit 1450 liradan satılıyordu bugün. Evet kalınlik iki tane S3 eder ama ben yinede S3 ümü satip almayi düşünüyorum 920 yi.

Hocam Ankara Ankamall'da nerede 1450 TL'ye satiliyordu? Fiyat fazlasiyla uygun cunku de..

En alt çocuk katındaki nokia shop NAKİT 1450 ye birakıyor, tek ödeme vs degil sadece Nakit.

Şimdi telefonla aradım 1600 TL dedi. Hatta 1600 nakit son fiyat mı dedim. Evet dedi..

Parayı cebine koy git telefonla olmaz o iş.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Parayı cebine koy git telefonla olmaz o iş.

Hocam ben Istanbul'dayim zaten. 1450 deseydi arkadastan rica etcektim gidip almasini. Ankamall biraz ters oldugu icin bosubosu a gondermiyim dedim arkadasi..

• quote:

Orijinalden alıntı: oyuncubozuntusu

Hepsi iyi güzel hoş lakin turkcell ne zaman tarifeye ek kampanyayla satışa sunacak ne zaman kesinleşecek bu durum

Merhaba arkadaşlar, mailime gelen sinyali sabah farkettim fakat şimdi yazabiliyorum sizlere yinede ilk siz görüyorsunuz tarifeleri :)

Nokia Lumia 920 ile ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim

Yeni konu açmıyım dedim.

Anlaşılmayan yerlerde benden yardım isteyebilirsiniz..

Saygılar

• Ben bi soru sorayım . Outlook yok gibi telefonda . mail uygulamaları süper . ama outlook yok . dolayısıyla outloookta eğer mailleriniz kurallı ise klasörlerdeki mailler telefonda tek bi klasörde görünüyor. Windows 6.5 ta bile bu özellik varmı . varmı bu özellik . yada 3. bir program mı yukeleycez ? yada bi özellik yokmu ? Eğitimde bahsetmişlerdir umarım
    eğer bilmiyorsanız. bunu microsoft türkiye ye mail atsak cevaplarlr mı acep?
  • quote:

Orijinalden alıntı: doganvolkan

Ben bi soru sorayım . Outlook yok gibi telefonda . mail uygulamaları süper . ama outlook yok . dolayısıyla outloookta eğer mailleriniz kurallı ise klasörlerdeki mailler telefonda tek bi klasörde görünüyor. Windows 6.5 ta bile bu özellik varmı . varmı bu özellik . yada 3. bir program mı yukeleycez ? yada bi özellik yokmu ? Eğitimde bahsetmişlerdir umarım

Lumia 920, Microsoft Office ve Outlook'un tam sürümlerini içeriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azyr

quote:

quote:

sorum şu:

Öncelikle, hiç telefonumu değiştirmek aklımda yokken (eski püskü HD7 kullanıyorum, sitede bir inceleme de yayınlamıştım ilk aldığımda) Türkcellde 10 dakika inceleme fırsatı bulduğum 920 ciddi ciddi kaşındırdı beni. Hanımı bu mantıksız sevdama ikna edebilsem şimdi almıştım :)

Bir iki soru da benden;

- İncelerken aklıma gelmedi, bakamadım, WP8'de MS'in geliştirdiği DataSense özelliği maalesef operatör tercihi ile çalışıyor. Turkcell, Avea ve Vodafone'da bu açıkmı? Sizin söylediğiniz uygulama farklı sanırım?

- Yukarıda Otobüs saatlerinden bahsettiniz. Nokia maps'a üstünkörü baktım (açık söyliyeyim performansı hayal kırıklığına uğrattı. Akıcılığına alıştığım WP'ye yakışmadı). Toplu ulaşım ile ilgili kısımları incelemedim. Özellikle istanbul için ; otobüs saatleri, metro ve vapur saatleri mevcutmudur?

- OIS devre dışı bırakılabiliyormu?

- Elinizde Kırmızı stok varmı :D ? (ulan güya Fenerbahçeliyiz, olsun kırmızı milli rengimiz.. oradan yırtıyorum)

- Cihaz muhtemelen TR dil desteği ile geliyor, ingilizceye çevirebiliyormuyum yoksa bölge kilitlimi?

- Sim kilidi varmı (diğer operatörler için)?

- Cihazın dokunmatik hard düğmelerinin ışıkları belli bir zaman sonra sönüyormu? (cihazın ekranı açıkken)

- Pil ömrü konusunda baya sıkıntı olduğu yönünde söylentiler var, şahsi tecrübeniz?

- Nokia Drive'da Türkçe & İngilizce drive-by-drive desteği varmı?

ve son olarak, en önemlisi şu anda, mutlaka Nokia sizi haberdar etmiştir, WP 7.8 güncellemesi ne zaman geliyor, hangi cihazlar dahil? ve Türkçe dil desteğini içeriyormu?

Çok fazla sordum ve yoruyorum farkındayım :)

Teşekkürler.

Çok sormuşsunuz :))

Şöyle başlıyım

Ois dediğimiz sistem ; optik görüntü sabitleme sistemidir. Bu sistem en küçük el titremesini bile tespit ederek, lensleri el hareketinin ters yönünde hareket ettirir ve ışığı düzgün bir biçimde CCD üzerine yönlendirir. Bu sayede ışık tek bir noktada odaklanır ve bulanık görüntüler oluşmasını engeller,net ve doğal görüntü elde edilmesine yardımcı olur. Yani bu sistem iptal edilip yada tekrar aktif edilecek bir sistem değildir, donanımdır.

Nokia maps e nereden baktınız ? Türkiye için mobil cihazlar arasındaki en iyi haritalardan biri diyebilirim.. Nokia drive kullanabilrsiniz lumia nın içinde mevcut sesli türkçe navigasyon hizmetide var. Toplu ulaşım kısımları nın güncellemesi bekleniyor yüklenecek ondan süpheniz olmasın. Nokia destek ekibi tarafından bana otobüs saatleri diye cümle kuruldu. Tabii neden olmasın vapur saatleri vb içinde görüşme yapabilir istekleri iletebilirim.

- Sadece siyah ve beyaz var :) Kırmızı sipariş için sorarım haber veririm size.

- Türkçe dil desteğiyle geliyor , zaten o yüzden bize biraz daha geç geldi. İngilizceye çevirebiliyorsunuz.

- Sim kilit yok her operatörde rahatlıkla kullanılabilir.

- turn-by-turn var diye biliyorum :)

- Pili Maksimum ve kesintisiz internet kullanımında 7 saat , yani normal kullanımda 1,5 gün falan gidiyor :) Telefona pek dokunmazsanız 48 saatte gider..

Saygılar

• quote:

quote:

Ben bi soru sorayım . Outlook yok gibi telefonda . mail uygulamaları süper . ama outlook yok . dolayısıyla outloookta eğer mailleriniz kurallı ise klasörlerdeki mailler telefonda tek bi klasörde görünüyor. Windows 6.5 ta bile bu özellik varmı . varmı bu özellik . yada 3. bir program mı yukeleycez ? yada bi özellik yokmu ? Eğitimde bahsetmişlerdir umarım

Ben bulamadım o zaman . Kişileri çözdümde mailler olmuyor .

• Nokia maps yavas demeden once Turkiye haritasini indirip kurmalisiniz, yoksa haritayi saga sola cektikce internetten indirir ve gecikmeler olur.

• quote:

quote:

quote:

Ben bulamadım o zaman . Kişileri çözdümde mailler olmuyor .

Mail kutusunda settings kismina girerseniz folders diye bir menu goreceksiniz ordan show all deyince tum folderlar gorunuyor.

Outlook rulelari server-side olarak yaratmissaniz zaten ruledaki folderin listede gorunmesi gerekli. Machine client-side rule (on this machine only olarak isaretlenen client-side rulelar) yaratmissaniz zaten telefonda calismaz bu rule. Yani iki pc bile olsa birinde yarattiginiz machine client rule digerinde calismaz, cunku o folder orada tanimli olmayabilir. Wp8 clientinda ise telefona ozel machine client rule yaratma yok saniyorum. Normal client-side rulelari (mesajlari tasimayip sadece isaretleyenleri vs) bilmiyorum denemek lazim.

• 820 alacağım internette satan mağaza var mı?
  • Bende wp telefon almayi dusunuyordum fakat bu karari agustos ayinda verdim ve Aralık ayına kadar bekleyemedim o yuzden android aldım çok pişmanım Keske bu wp lar en azindan Eylül ayına gelseydi. Neyse artık 2 yıl sonra telefonu değiştirdiğimde alacağım wp..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.