Şimdi Ara

Nokia Lumia 920 ile ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
5
Favori
16.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar lumia 920 mağazamızda yer aldı. Tabii bir iki hafta içinde benimde cebimde yer alıyor :)
    Cihaz ile ilgili yazılımsal eğitimi Nokia destek, Donanımsal özel bilgileride Nokia Care tarafından güncel olarak almaktayım. Online olduğum müddetce Her konuda destek olmaya hazırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• şu kablosuz şarj olayını açıklığa kavuştursak
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEK ADAM

şu kablosuz şarj olayını açıklığa kavuştursak

Hemen anlatıyorum. Kutu içinden normal micro usb şarj aleti çıkıyor.
    Ekstra aksesuar olarak kablosuz şarj aparatı alabiliceksiniz.
    Nedir bu; avucumuzdan biraz daha büyük bir pad düşünün fişe bağlı evinizde duruyor. Eve geldiniz ve telefonunuzu üstüne bıraktınız direkt şarj olmaya başlıyor. Olay budur. Teli aldığınız an şarjdan kopar koydugunuzda şarj devam eder.
    Amaç %100 şarj etmek pilinizi fullemekten ziyade pil ömrüne zarar vermeden mevcut şarjı koruyup yavaş bir şekilde yükseltmektir.
    Kablosuz şarj aparatlarını lumia telefonunuzun renklerine göre alacaksınız. Bize fiyat verilmedi ama tahminim 100-150 tl arasında çıkacak.
    Ben alırmıyım? Kablo kalabalığını sevmeyen biriyim evet ben alırım. Ve inanın bana çok görsel ve kibar bir aksesuar.
    Bu özellik lumia 800 de yok. Ekstraözel kapak alarak bu özellği kullanabilecekler.

• quote:

Orijinalden alıntı: AyqnByc

Merhabalar lumia 920 mağazamızda yer aldı. Tabii bir iki hafta içinde benimde cebimde yer alıyor :)
    Cihaz ile ilgili yazılımsal eğitimi Nokia destek, Donanımsal özel bilgileride Nokia Care tarafından güncel olarak almaktayım. Online olduğum müddetce Her konuda destek olmaya hazırım

bence böyle bir başlık açmak yerine "NOKİA LUMNİA 920 KULLANICILAR KULUBÜ VE PAYLAŞIM MERKEZİ" diye bir başlık açarak,ilk mesajda da telefonun yazılım,donanım,teknik özellik,renk ve aksesuar bilgileri-resimlerini paylaşarak hem daha dikkat çekici hemde ilerde siz olmadan da ilerleyen bir konu oluşturmuş olurdunuz.
  • Anadolu yakasında nerde bulunabilir telefon bu haftasonu için
  • Sence lumia 920 alinir mi...???

• quote:

Orijinalden alıntı: Borastus

Anadolu yakasında nerde bulunabilir telefon bu haftasonu için

tepe nautilus nokia
  • kalınlık olarak 2 tane s3 ediyor diyolar ama sizce nasıl

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karafaruk19

kalınlık olarak 2 tane s3 ediyor diyolar ama sizce nasıl

Faruk arkadaşım ,
    sana söyleceğim şey sadece eline alıp incelemen. Başkalarının ne söylediğini bir kenara bırak.
    Az Önce Türkcell mağazasında Hem HTC 8x'i Hem de Lumia 920'yi inceledim.
    Tamamen senin zevkine kalmış. İkisi de harika cihazlar. Nokia'nın ağırlığından bahsediliyor. İnan bana hiç hissettirmiyor.

Selamlar,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mahiro

quote:

Faruk arkadaşım ,
    sana söyleceğim şey sadece eline alıp incelemen. Başkalarının ne söylediğini bir kenara bırak.
    Tamamen senin zevkine kalmış. İkisi de harika cihazlar. Nokia'nın ağırlığından bahsediliyor. İnan bana hiç hissettirmiyor.

Selamlar,

Dostum yanlış anlama ama ağırlığı ciddi anlamda hissettirmeyi bırak bence skandal bi ağırlık . Dün eşim ile bakmaya gittik .hem 920 yi hemde 8x modelini inceledik . 920 farkedilir derecede ağır. 22 adet 1 TL yi elinize alın ,işte ondan 200 gr daha ağır

Ağırlığı olmasa şu an almıştım .Eşimde bende çok beğenmişdik ama emin olamadık ve beklemeye karar verdik.

Kamera özelliklerinden dolayı hala Nokia ağır basıyor ama gündüz çekimleride hiç iç açıcı değil .E zifiri karanlıkda aydınlık foto çok da mühim değil .

Hadi dedik ois var video çekimleri çok az titriyor ki bence mükemmel bir özellik.

Ekran netlik ve parlaklıklarında 2 tel arasında çok bir fark göremedik .Açıkçası ikiside mükemmel denecek kadar iyi .

Ekranın büyüklüğü nokia için çok artı bir özellik ammmaa! O ağırlığa değermi ?

Her 2 telefonda dış görünüş olarak çok şık .

Gönlüm hala Nokia dan yana ammaa!! O ağırlığa değermi ?

Kimsede demesin kılıfsız kullan aslaaaa.. Telime iyi bakarım temiz kullanırım, şeffaf silikon olsun yeter

Hala Nokia ya kızıyorum. Hem ağır ,hem kalın, hem de köşeli hat olurda BU !!! kadar olurmu diye!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CATBALCA -- 18 Kasım 2012; 1:15:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CATBALCA

quote:

Orijinalden alıntı: Mahiro

quote:

Faruk arkadaşım ,

Selamlar,

Dostum yanlış anlama ama ağırlığı ciddi anlamda hissettirmeyi bırak bence skandal bi ağırlık . Dün eşim ile bakmaya gittik .hem 920 yi hemde 8x modelini inceledik . 920 farkedilir derecede ağır. 22 adet 1 TL yi elinize alın ,işte ondan 200 gr daha ağır

Ağırlığı olmasa şu an almıştım .Eşimde bende çok beğenmişdik ama emin olamadık ve beklemeye karar verdik.

Kamera özelliklerinden dolayı hala Nokia ağır basıyor ama gündüz çekimleride hiç iç açıcı değil .E zifiri karanlıkda aydınlık foto çok da mühim değil .

Hadi dedik ois var video çekimleri çok az titriyor ki bence mükemmel bir özellik.

Ekran netlik ve parlaklıklarında 2 tel arasında çok bir fark göremedik .Açıkçası ikiside mükemmel denecek kadar iyi .

Ekranın büyüklüğü nokia için çok artı bir özellik ammmaa! O ağırlığa değermi ?

Her 2 telefonda dış görünüş olarak çok şık .

Gönlüm hala Nokia dan yana ammaa!! O ağırlığa değermi ?

Kimsede demesin kılıfsız kullan aslaaaa.. Telime iyi bakarım temiz kullanırım, şeffaf silikon olsun yeter

Hala Nokia ya kızıyorum. Hem ağır ,hem kalın, hem de köşeli hat olurda BU !!! kadar olurmu diye!!!

Teşekkür ederim..

Düz mantıkla büyük bir telefon gibi gözüküyor ama bildiğimiz gibi göreceli bir konu. S3 gibi 1700 tl ye telefon satıpta arka kapagını çıkarıp takarken kırılacak diye korkmuyorsunuz. Arka kapağı 1 tl bile etmeyen bir malzeme kullanıyor s3. Veya samsungun bir cok şuanki üst modeli. Nokia bu sefer malzemeye çok önem vermiş sağlamlığından ödün vermemiş gibi görünüyor.

Cihazın yazılardan okuyamayacığınız sadece kullanarak göreceğiniz bir farkıda , internet tarayıcısındaki hız. Tarayıcı mükemmel hızlı şekilde sayfaları açıyor. HTML5 desteğiyle İnternet Explorer 10 bu sefer çok hızlı çıktı :)

Bu videodada karanlık bir ortamda flash kullanmadan yakalanan görüntü farkını görüyoruz

http://www.youtube.com/watch?v=jFhhBJ1URCg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AyqnByc -- 18 Kasım 2012; 14:31:03 >

• Merhaba hazır aklımdayken 1-2 soru sorayım bende.

1.Kamera performansı olarak hangisi daha iyi 8x mi yoksa lumia 920 mi ?
    2.Performans olarak ikiside eşit gibi veya aralarında bir fark var mı ?
    3.Marketplace nasıl ? En basitinden günlük hayatta kullandığımız uygulamalar var mı ? (Whatsapp vb.)
    4.Grafik birimi adreno 225 fakat adreno 320 çıktı ve aralarında bayağı fark var diyorlar yeni uygulamalarda sorun çıkartır mı ?
    5.İkisininde fiyatları ne kadar ?
    6.Browser performansı nasıl ? Mesela donanimhaber.com gibi bol içerikli sitelerde takılma/yavaşlama yada donma olayları var mı ?
    7.Birini alacak olsanız hangisini alırdınız ?

Alıntı olarak cevaplarsanız sevinirim.

• NOKİA NIN TELEFONLARI ÇOK KÖTÜ VE KABA
  • Arkadaşlar HTC 8X kullanıcısı olarak söylüyorum, Nokia Luma 920 cidden güzel telefon. Evet biraz ağır ama kimisi de öyle seviyor. İphone 5 hafif diye şikayet edenler de var. Bi kaç soruya da yanıt vereyim. Marketplace şu an için zayıf ama whatsapp,viber,twitter gibi uygulamalar mevcut ama instagram yıl sonuna doğru,haber uygulamaları da yavaş yavaş geliyor. Ben kendim mail atıyorum uygulamasını istediğim şirketlere,ilgileniyorlar sağolsunlar. Mail attığım şirketlerden gelen cevaplara bakılırsa hepsi WP8 uygulaması geliştiriyor şu anda. Nokia ve HTC konusu tamamen tercihe kalmış. Donanım konusunda neredeyse aynı iki telefon,yazılım olarak da aynıysa hangisine sempati duyduysan onu alacaksın. Nokia 100-150 lira daha pahalı. 1.750 dediler Turkcell'de Lumia 920'ye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: O Meşhur Kel Adam ;)

Merhaba hazır aklımdayken 1-2 soru sorayım bende.

3.Marketplace nasıl ? En basitinden günlük hayatta kullandığımız uygulamalar var mı ? (Whatsapp vb.)
    4.Grafik birimi adreno 225 fakat adreno 320 çıktı ve aralarında bayağı fark var diyorlar yeni uygulamalarda sorun çıkartır mı ?
    6.Browser performansı nasıl ? Mesela donanimhaber.com gibi bol içerikli sitelerde takılma/yavaşlama yada donma olayları var mı ?

Merhabalar.
    Kamera olarak nokıa bugun dunyanın kabullendigi carl zeis lensle daha profesyonel fo tograflar verıyor.
    Nokia bılengoz uygulaması htcde yok. Bu uygulama ısımıze yarayacaktir
    Ayrıca nokia nın anakartında bulunan özel sistem ıle (ois) hareket ederken vıdeolarımızdaki sarsıntının buyuk bolumunu emiyor yok ediyor.
    KablosuZ Sarj hosunuza gıdebılır
    Ayrıca fiyatı benim magazamda 1599 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AyqnByc -- 18 Kasım 2012; 19:06:10 >

• Merhaba, mağazanız nerde acaba...? ikinci el telefon alıyor musunuz?

Birde, nokia da çektilen fotoğraf üzerinde oynama yapılıbiliniyormuş. Mesela fotoğraf çektiniz, arkadan istemediğiniz bir kişi geçmiş, o kişiyi fotoğraftan silebiliyormuşşumuz. bu doğru mu? eğer doğruysa bu muhteşem bir özellik.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravocan

Merhaba, mağazanız nerde acaba...? ikinci el telefon alıyor musunuz?

Birde, nokia da çektilen fotoğraf üzerinde oynama yapılıbiliniyormuş. Mesela fotoğraf çektiniz, arkadan istemediğiniz bir kişi geçmiş, o kişiyi fotoğraftan silebiliyormuşşumuz. bu doğru mu? eğer doğruysa bu muhteşem bir özellik.....

Magazamız bartın'da bayraktarlar turkcell magazası. Urunu kargo yapabilirim istedgniz yere.
    O ozellik şu; telefonumuz akıllı cekım moduna alıyoruz ardarda hızlı sekılde 5tane resim cekıyor.cektiginiz anda birisi gırerse kareye ,size sundugu 5 resimden birını seciyorsunuz,yada siz en iyi resmı otomatik bulması işini ona bırakabiliyorsunuz.
    Ayrıca sevdiklerinize hareketli fotolar gönderebilirsiniz. Gif formatında cektgi kayıtlar ile dostlarınıZa el sallayabilirsiniz.
    Ve belirteyim, lumia 920 yi eldivenle kalemle hatta anahtar ile kullanabilıyorsunuz. İstersenızde sadece parmakla kullanabılırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AyqnByc -- 18 Kasım 2012; 19:49:02 >

• quote:

quote:

Merhabalar.
    Kamera olarak nokıa bugun dunyanın kabullendigi carl zeis lensle daha profesyonel fo tograflar verıyor.
    Ayrıca nokia nın anakartında bulunan özel sistem ıle (ois) hareket ederken vıdeolarımızdaki sarsıntının buyuk bolumunu emiyor yok ediyor.

Usta eyvallah bi ara ciddi ciddi almayı düşünüyordum fakat adreno 225 beni biraz tedirgin etmişti.Hele hele sadece Çin'e özel lumia 920t adreno 320li üretilecek olması beni resmen hayalkırıklığına boğdu.Artık bir sonraki wp telefonlara bakacağız. Bu arada maksimum kaç taksit ?

• aslında asıl cevap verilmesi gereken soru bence şu;
    microsoft ve wp üreticileri cihazlarının donanımları desteklediği müddetçe yazılım desteği verecek mi?yoksa yeni bir wp işletim sistemine geçiş yapmak için yeni telefon almak mı gerekecek yine?
  • quote:

quote:

quote:

Merhabalar.

Usta eyvallah bi ara ciddi ciddi almayı düşünüyordum fakat adreno 225 beni biraz tedirgin etmişti.Hele hele sadece Çin'e özel lumia 920t adreno 320li üretilecek olması beni resmen hayalkırıklığına boğdu.Artık bir sonraki wp telefonlara bakacağız. Bu arada maksimum kaç taksit ?

Pesin fiyatına 12. +3 ay erteleme
    Dger arkda cvp vereym her 6 ayda guncelleme yapılacak.
    Elımde paylasılması yasak bilgilerde var sadece teknisyenlerin egıtımı ıcın cevrimdısı vıdeoları fln ama henuz paylasmayı etık bulmuyorum. Pm ile yardım isteyebılırsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AyqnByc -- 18 Kasım 2012; 22:49:54 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.