Şimdi Ara

Nokia bu yıl 37 milyon Windows Phone cihazı satabilir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
7.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WP işletim sisteminden bende umutluyum açıkcası. Nedeni ise Android ve IOS'a göre nispeten daha düşük donanımla akıcı bir şekilde çalışabiliyor ve tabi bunun iyi yanı daha az güç tüketimi. Bilmiyorum neden insanımız donanıma bu kadar takılıyor yok ram'i düşük yok işlemci zayıf. Bunlar kağıt üzerinde öyle ama cihazın kullanımında bir sıkıntı yaratmıyor! Mevcut batarya teknolojisi yüksek donanımlar için zayıf işte görüyoruz Galaxy SII'nin halini! Android ve IOS geliştiricileri biraz daha düşük donanımlardan verim alma adına sistemleri optimize etmeliler, çünkü batarya teknolojisinde büyük atılımlar olmayacak önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde görünen o. Yok hala hergün şarj etmekten zevk alıyorum diyen varsa üzerlerine alınmasınlar :) Sırf şu pil ömrü yüzünden touch screen cihazlara yanaşmıyorum, symbian'lı E72 ile 1 hafta şarj uğruna hantal işletim sistemine katlanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: afk1905

WP işletim sisteminden bende umutluyum açıkcası. Nedeni ise Android ve IOS'a göre nispeten daha düşük donanımla akıcı bir şekilde çalışabiliyor ve tabi bunun iyi yanı daha az güç tüketimi. Bilmiyorum neden insanımız donanıma bu kadar takılıyor yok ram'i düşük yok işlemci zayıf. Bunlar kağıt üzerinde öyle ama cihazın kullanımında bir sıkıntı yaratmıyor! Mevcut batarya teknolojisi yüksek donanımlar için zayıf işte görüyoruz Galaxy SII'nin halini! Android ve IOS geliştiricileri biraz daha düşük donanımlardan verim alma adına sistemleri optimize etmeliler, çünkü batarya teknolojisinde büyük atılımlar olmayacak önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde görünen o. Yok hala hergün şarj etmekten zevk alıyorum diyen varsa üzerlerine alınmasınlar :) Sırf şu pil ömrü yüzünden touch screen cihazlara yanaşmıyorum, symbian'lı E72 ile 1 hafta şarj uğruna hantal işletim sistemine katlanıyorum.

Hayır aslında tam tersi. iOS Windows Phone'dan daha düşük donanımda çalışabiliyor. iPhone 4 800 MHz'de çalışabilirken Windows Phone 1.5 GHz'de çalışıyor. Hatta bu konuda WP'nin en az 1 GHz'de çalışma şartının olduğunu hatırlatmak gerek. Bugün 600 MHz işlemcili 256 MB RAM'li iPhone 3Gs dahi iOS 5 ile çalışabiliyor. Windows Phone bu kadar düşük donanımda çalışamaz. Tabi Tango sürümünü beklemek gerek belki de yanılırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

quote:

WP işletim sisteminden bende umutluyum açıkcası. Nedeni ise Android ve IOS'a göre nispeten daha düşük donanımla akıcı bir şekilde çalışabiliyor ve tabi bunun iyi yanı daha az güç tüketimi. Bilmiyorum neden insanımız donanıma bu kadar takılıyor yok ram'i düşük yok işlemci zayıf. Bunlar kağıt üzerinde öyle ama cihazın kullanımında bir sıkıntı yaratmıyor! Mevcut batarya teknolojisi yüksek donanımlar için zayıf işte görüyoruz Galaxy SII'nin halini! Android ve IOS geliştiricileri biraz daha düşük donanımlardan verim alma adına sistemleri optimize etmeliler, çünkü batarya teknolojisinde büyük atılımlar olmayacak önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde görünen o. Yok hala hergün şarj etmekten zevk alıyorum diyen varsa üzerlerine alınmasınlar :) Sırf şu pil ömrü yüzünden touch screen cihazlara yanaşmıyorum, symbian'lı E72 ile 1 hafta şarj uğruna hantal işletim sistemine katlanıyorum.

Hayır aslında tam tersi. iOS Windows Phone'dan daha düşük donanımda çalışabiliyor. iPhone 4 800 MHz'de çalışabilirken Windows Phone 1.5 GHz'de çalışıyor. Hatta bu konuda WP'nin en az 1 GHz'de çalışma şartının olduğunu hatırlatmak gerek. Bugün 600 MHz işlemcili 256 MB RAM'li iPhone 3Gs dahi iOS 5 ile çalışabiliyor. Windows Phone bu kadar düşük donanımda çalışamaz. Tabi Tango sürümünü beklemek gerek belki de yanılırım.

Şart olmasının sebebi düzgün bir deneyim sağlamak. iPhone 3GS'in nasıl çalıştığı ise ortada... Aslında bir işletim sisteminin göze ne kadar akıcı geldiği hızıyla bir orantı göstermiyor ne yazık ki. O göze hoş gelen animasyonlar yüksek FPS ile oynatılsa da uygulama açma ve tarayıcı hızları iyi olmadıktan sonra kim ne yapsın o telefonu. Bu konuda da Windows Phone bir numara. Aynı donanım özellikleriyle en hızlı olduğu kanıtlanmış bir gerçek.

• Windows phone piyasaya cikali 1 seneden fazla oldu ve pazar payi ortada. Pek cok kisitlamasi ve eksigi var. Flash destegi halen yok diyecegim, flash'a gereksiz diyen (ama masaustulerinden haril haril flash kullanan) ifanlar eksileyecekler. Basarisizligi ortada, kimse apple degilsen ozgurluklerini kisitlamana musade etmez diyecegim, daha kullanmadan wp7 fani olanlar eksileyecekler. Hakkimizda hayirlisi olsun diyeyim bari...
  • Asıl soru android ve ios sistemlerindeki gibi ücretsiz uygulama olacak mı?

Nokia+MS = $$$

Kısa bir öz geçmiş:

Hatırlayın insanlar ilk ios ve android sistemli cihazlar çıktığında biraz uzak durdular tercihlerini nokiadan yana kullandır. Aslında nokianın telefonlarının iyi olmasından kaynaklanmıyordu bu uzak durma, sybian sisteminin herşeyini biliyorlardı, kullanması kolay geliyordu. Ama bu arada tabiri caiz ise devamlı taş atılıyordu nokiaya; telefonların özelliklerini yükselt, dokunmatik telefon yap, ürettiğin telefona update çıkar vs. uzar gider.

Tüm bunlara cevap vermekte isteksiz kalan nokiadan insanlar soğumaya başlayıp yavaş yavaş diğer pilatformlara yöneldiler. Bir zamanlar bileği bükülemeyen nokianın biranda bileği kırıldı, acı icersinde kıvranır vaziyete soluğu MSnin kapısında aldı.

Bi müddet daha milleti WP7 ile avutmaya çalışıp, en iyi ihtimal ile üst model telefon piyasasında kepenkleri kapatacaktır, diye tahmin ediyorum.

Bize ise ''Doktor nokiaya serbest dedi!'' demekmekten başka bişey düşmüyor....

• bi tutturmuşunuz sarj süresi arkadaşım akşama eve gidene kadar idare ediyosa yeterli eğer dışarda olcaksanda ona göre kullanırsın ben galaxy nin canını çıkarmama rağmen 1 buçuk günüde rahat görüyor..
  • reklam kokan hareketler bunlar bunu yapacak bunu edecek demek kolay hele bir çıksın göreceğiz. ama yine de tr de fahiş fiyata satılacaklardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuKe_MaNia -- 22 Ocak 2012; 1:49:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: master_monster

Windows Phone bence de 2012 de popülerliğini arttıracak. Ben de bu yıl WP'li bir telefon almayı düşünüyorum. Belki Nokia olur...

Donanımı yüksek veya kaliteli olanlar hep Android te...

Retina Ekranlar hep Android te...

4 çekirdekliler hep Android te ...

Harici hafıza kartı hep Andoid te...

İşletim sistemini komple değiştirebilme hep Android te ...

Windows Phone üretimindeki lokomotifini Nokia ile belirlemiş... Nokia ki donanımsal özene pek vermeyen şirkettir.

Geçen yıl Windows Phone için 1280x720 ürünler gelecek deniliyordu gelmedi... Windows Phone Microsoft tekelinde gibi... Arada Samsung HTC gibi firmalar olsa da en son donanımlar Android li modellerinde kullanmaktalar...

Kısacası Windows Phone da gelecek yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: Faux Carnival

quote:

quote:

Şart olmasının sebebi düzgün bir deneyim sağlamak. iPhone 3GS'in nasıl çalıştığı ise ortada... Aslında bir işletim sisteminin göze ne kadar akıcı geldiği hızıyla bir orantı göstermiyor ne yazık ki. O göze hoş gelen animasyonlar yüksek FPS ile oynatılsa da uygulama açma ve tarayıcı hızları iyi olmadıktan sonra kim ne yapsın o telefonu. Bu konuda da Windows Phone bir numara. Aynı donanım özellikleriyle en hızlı olduğu kanıtlanmış bir gerçek.

Neticede 1 GHz üzeri hızlarda çalışması iOS'dan daha yüksek işlemci hızlarına ihtiyaç duyduğu gerçeğini değiştirmiyor. 1.5 GHz'den bahsediyoruz. iPhone'nun(4, 4S) hızının iki katı neredeyse. Uygulama açma ve tarayıcı hızında bu kadar işlemci hızı farkı varken bir iki saniye geç açmış çok da önemli değil. Aman aman bir fark da yok zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

Orijinalden alıntı: master_monster

Windows Phone bence de 2012 de popülerliğini arttıracak. Ben de bu yıl WP'li bir telefon almayı düşünüyorum. Belki Nokia olur...

Donanımı yüksek veya kaliteli olanlar hep Android te...

Retina Ekranlar hep Android te...

4 çekirdekliler hep Android te ...

Harici hafıza kartı hep Andoid te...

İşletim sistemini komple değiştirebilme hep Android te ...

Windows Phone üretimindeki lokomotifini Nokia ile belirlemiş... Nokia ki donanımsal özene pek vermeyen şirkettir.

Geçen yıl Windows Phone için 1280x720 ürünler gelecek deniliyordu gelmedi... Windows Phone Microsoft tekelinde gibi... Arada Samsung HTC gibi firmalar olsa da en son donanımlar Android li modellerinde kullanmaktalar...

Kısacası Windows Phone da gelecek yok...

Şu anki durumdan bahsediyoruz donanım olarak.

Fakat HTC Windows Mobile konusunda çok tecrübeli bir firma. Bu tip donanımları entegre olarak kullanmak konusunda sıkıntı çıkmayacaktır. HTC ardından Samsung ve diğerleri gelecektir.

Bu tip donanım iyileştirmeleri özellikle oyunlarda etkili malum. XBox adı altında kaliteli oyunların geleceğini ve hatta şu anda var olduğunu düşünüyorum.

İşletim sistemi konusunda Windows Phone'u iOS ile karıştırmamak lazım. Android ve iOS yokken Windows Mobile vardı ve Api olarak çok iyi olduğunu / olacağını düşünüyorum.

iOS gibi az dokunulabilr kapalı bir sistem ve Android gibi çok fazla açık bu sebeple zaman zaman tutarsız bir işletim sistemi yerine bu iki sistemin arasında bir sistem benim gibi bir çok kullanıcı için cazip gelebilir. Şu anda bir Windows Mobile kullanıcısı ve iOS (iPad) kullanıcısı olarak çevremden gördüğüm, araştırdığım Android işletim sistemi yerine Windows Phone'u tercih ederim.

Sanılanın aksine işletim sisteminin çok şey yapmaya genişletmeye izin vermesi geliştirici değil bir kullanıcı olarak pek iyi birsey değil. Kullanıcı minimum efor ile işlerini halletmek ister. Bir sürü market, Root işlemi vb. işlemleri yapmak su uygulama çalışsın diye bunu yap, bu uygulama bu çözünürlükte çalışmıyor vb.. bir sürü sorun telefonu kullanmak için zaman harcamamı gerektirmemeli.

İşletim sistemi güncellemeleri çok efor sarfetiren, garanti dışı bırakan biçimde olmamalı.

Özetle WP'nin yavaş yavaş hızlanarak pazarda söz sahibi olması bence mümkün.

• Kullanma şansiniz yok bari videolarini izleyin wp7 nin.

Millet analist kesilmiş neyi tartişiyor.

60bin civari kalite! Uygulama var şu anda.populer uygulamalarin hepsi mevcut zaten.

hadi nokia yi gectik,diger tum firmalarda yeni wp7.5 mangolu cihaz cikarma yarişindalar.sizin kadar kafalari calişmaz bunlarin tabi.

Ne kadar gereksiz adam var şu d.h de.

• quote:

Orijinalden alıntı: Master-Fİ

Kullanma şansiniz yok bari videolarini izleyin wp7 nin.

Millet analist kesilmiş neyi tartişiyor.

60bin civari kalite! Uygulama var şu anda.populer uygulamalarin hepsi mevcut zaten.

hadi nokia yi gectik,diger tum firmalarda yeni wp7.5 mangolu cihaz cikarma yarişindalar.sizin kadar kafalari calişmaz bunlarin tabi.

Ne kadar gereksiz adam var şu d.h de.

Lumia 800 kullanma şansım oldu tarayıcı performansı inanılmaz.Kullandığım galaxy SII yanında halt etmiş.Bazıları ram ınden bazıları işlemcisinden bazılarıda çekirdeğinden yakınıyor ama sonuç ne? Şuan piyasanın en baba cihazı galaxy SII yi alt edebiliyor...İnanılmaz kararlı çalısıyor.Yeterincede uygulamaya sahip zaten arkasında microsoft var uygulama bulamamanız söz konusu değil.

Kullanmadan yorum yapan çok harbi .Yok geleceği yokmuş yok tutmazmış...4 çekirdeğe daha geçmemiş. Arkadaş bir kullan dimi sonra yorumunu yaz:):)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Faux Carnival

quote:

quote:

Neticede 1 GHz üzeri hızlarda çalışması iOS'dan daha yüksek işlemci hızlarına ihtiyaç duyduğu gerçeğini değiştirmiyor. 1.5 GHz'den bahsediyoruz. iPhone'nun(4, 4S) hızının iki katı neredeyse. Uygulama açma ve tarayıcı hızında bu kadar işlemci hızı farkı varken bir iki saniye geç açmış çok da önemli değil. Aman aman bir fark da yok zaten.

kıyasladığın cihazın özelliklerini biliyorsun. ip4 800 mhz de pil durumundan dolayı çalışıtırılıyor ve gpu su da ortada. peki buna karşılık windows phone ? şuan hd7 cihaz kullanıyorum ve açıkçası hızı inanılmaz. inanılmaz derken şu manada. 1 ghz işlemci ve adreno 200 gpu. bugun huavei ideos x5 de bile adreno 205 var. işlemci hızından ziyade gpu çok önemli. 200 mhz işlemci farkı çok önemli değil. ios 3gs de çlışıyor fakat kesinlikle ip4 ün yanından geçmez. bu arada ip4s de kullandım ip4 den aman aman bi fark yok. belki ileride uygulamalarla aradaki fark açılır.

ne olursa olsun 2009 yılı işlemci ile belki 2008 bu denli güzel çalışan bir sistem benim ilk tercihimdir. her ne kadar arayüz konusunda geliştirilmesi gerekir diye düşünsemde android kesinlikle benim için bir seçenek değil. gene olursa ios dur.

• Benim wp7 icin soyleyecek tek cumlem var.

Android bugunun teknolojisiyse,wp7 10 sene ilerisinin teknolojisi.

• quote:

Orijinalden alıntı: spyman

kesinlikle alacağım,

kardeşim gs2 yi zor sattı,

pil den gına geldi,

noki n8 imle bile mesajlarımı okuyorum, bankama giriyorum,

4 inch çom ideal,,,

Pil olarak bildigim kadariyla win phonelarda pek matah degil

• quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

quote:

Orijinalden alıntı: spyman

kesinlikle alacağım,

kardeşim gs2 yi zor sattı,

pil den gına geldi,

noki n8 imle bile mesajlarımı okuyorum, bankama giriyorum,

4 inch çom ideal,,,

Pil olarak bildigim kadariyla win phonelarda pek matah degil

sonuçta işlemci gpu ekran aynı aralarında ki fark %20 olabilir. winphone en iyi ihtimalle %20 iyi olabilir pil açısından
  • Flash desteği olmayan windows Phone 7.5 ne kadar popüler olur? ....

İşte :

Nokia bu yıl 37 milyon Windows Phone cihazı satabilir
  • quote:

Microsoft'un kirli ellerini mobil dünyadan çekmesi adına satmamasını gönülden diliyorum. Sadece Nokia için değil tüm üreticiler için söylüyorum bunu. Microsoft'un bu piyasadan defolup gitmesi gerek.

Bir Google,bir Apple çok mu temiz?
  • quote:

Flash desteği olmayan windows Phone 7.5 ne kadar popüler olur? ....

İşte :

Flash destegi deyince sanki mynette okey oynuyorsun.

Wp7ile guncel butun sitelerden video izleyebiliyorsun. youtube,vimeo,dailymotion,mynetmobil vs. Ve facebooktaki video paylaşimlarinin hemen hemen hepsini izleyebiliyorsun.

Onun dişinda silverlight destegi mevcut,androidde varmi silverlight?

wp7 gelecege yapilmiş bir sistem.gicikirik androidle kiyaslamayin.flash varmişmiş..

• quote:

Flash desteği olmayan windows Phone 7.5 ne kadar popüler olur? ....

İşte :

flash playerlı telefonum var , sanki bir halta yarıyor . windows phone 7.5lu telefonum flash player saçmalığına ihtiyaç duymuyor .

htc desire ve htc hd7.5 arada başka farklarıda yazabilirim . nede olsa iki telefonu ve iki sistemi kullandığım için söyleyebilirim .

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.