Şimdi Ara

^^NOKİA 5230 İNCELEMESİ^^ANA BAŞLIK!!(OYUNLAR,DUVARKAĞITLARI İLK SAYFAYA EKLENDİ) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.132
Cevap
2
Favori
320.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yumuklu sucurta

Merhaba arkadaşlar

Bu telefonda mesaj yazma olayı nasıl?
    Günde 200 mesaj atıyorum okulda sıra altında, yolda bayırda yürürken gezinti sırasında, tuvalette, banyoda, yatakta..
    Hızlı yazabilir miyim Qwerty klavye ile?
    Alıştıktan sonra hata yapma durumu azalır mı?

Ve kaliteli bi mesaj yöneticisi var mı.. Yani gelen mesajlar, giden mesajlar derli toplu, kullanışlı mı?
    Ayrıca mesajları iletmede, almada sorun yaratmaması lazım.. Bazı Samsung'larda bu oluyor..

Cevaplarınız için teşekkürler

hem q klavye hemde bildiğin normal telefon tusları var hangisini istersen kullanabilirsin.ben normal klavyeyi kullanıyorum hiçbir zorluk yok hatta daha rahat.her tuşa basısınızda telefon küçük bir titreşim yolluyor ve tuşa basılıp basılmadığı anlaşılıyor

mesaj almada ve iletiminde bir sorunla karşılaşmadım

• quote:

Orijinalden alıntı: kinetik

quote:

Merhaba arkadaşlar

Günde 200 mesaj atıyorum okulda sıra altında, yolda bayırda yürürken gezinti sırasında, tuvalette, banyoda, yatakta..

Ve kaliteli bi mesaj yöneticisi var mı.. Yani gelen mesajlar, giden mesajlar derli toplu, kullanışlı mı?
    Ayrıca mesajları iletmede, almada sorun yaratmaması lazım.. Bazı Samsung'larda bu oluyor..

hem q klavye hemde bildiğin normal telefon tusları var hangisini istersen kullanabilirsin.ben normal klavyeyi kullanıyorum hiçbir zorluk yok hatta daha rahat.her tuşa basısınızda telefon küçük bir titreşim yolluyor ve tuşa basılıp basılmadığı anlaşılıyor

mesaj almada ve iletiminde bir sorunla karşılaşmadım

Hmm peki teşekkürler :) Benim için önemli gerçekten..
    Bıktırmamalı, mesajı yazarken illallah ettirmemeli zaman geldiğinde.. Çok uzun mesajlar yazdığım oluyor çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtbrc6378

Teşekkür ederim.Beklemedeyim.

Öncelikle şunu belirteyimki telefonun tek beğenmediğim yönü fotoğraf kalitesi. Bazen güzel çekiyor ama çoğunlukla beğenmiyorum fotoğraf kalitesini. 6300'daki 2 mp kamera bana daha kaliteli çekiyor gibi geliyor Fakat telefon harika video çekiyor. Video olarak görmek isterseniz onuda yaparız

Şuan odadaki ışığı kapatıp sadece monitörün açık olduğu hali. ( Odam tamamen kapalı bir yerde , pencereden dışarısı değil , apartman boşluğu gözüküyor yani hiç ışık almıyor onu belirteyim

^^NOKİA 5230 İNCELEMESİ^^ANA BAŞLIK!!(OYUNLAR,DUVARKAĞITLARI İLK SAYFAYA EKLENDİ)

Buda zifiri karanlık

^^NOKİA 5230 İNCELEMESİ^^ANA BAŞLIK!!(OYUNLAR,DUVARKAĞITLARI İLK SAYFAYA EKLENDİ)

Buda telefon ile çektiğim başka bir fotoğraf. Dilerseniz pm ile başka fotoğraflarda yollayabilirim ( yayınlanmaması gereken )

quote:

Merhaba arkadaşlar

Dostum öncelikle şunu belirteyim , benimde günde 400 mesajı aştığım zamanlar bile oluyor. Aşağı yukarı senin kadar mesajlaşıyorum bende Qwerty klavyeye alışırsan gayet hızlı yazabilirsin ve geceleri inan çok rahat oluyor Dediğin gibi alıştıktan sonra hata yapma oranın dahada azalıyor. Mesaj yöneticisi gayet kaliteli ve derli toplu
    Mesajları iletmede , almada hiç bir problem yok. Bende bundan önce Samsung D900 vardı , dediğin gibi telefonun çekmeme , mesaj alması cart curt epey sorunları vardı. Nokiada böyle bir problem yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Trabzon61~ -- 27 Şubat 2010; 20:10:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~
    quote:

Teşekkür ederim.Beklemedeyim.

Öncelikle şunu belirteyimki telefonun tek beğenmediğim yönü fotoğraf kalitesi. Bazen güzel çekiyor ama çoğunlukla beğenmiyorum fotoğraf kalitesini. 6300'daki 2 mp kamera bana daha kaliteli çekiyor gibi geliyor Fakat telefon harika video çekiyor. Video olarak görmek isterseniz onuda yaparız

Şuan odadaki ışığı kapatıp sadece monitörün açık olduğu hali. ( Odam tamamen kapalı bir yerde , pencereden dışarısı değil , apartman boşluğu gözüküyor yani hiç ışık almıyor onu belirteyim

Buda zifiri karanlık

Buda telefon ile çektiğim başka bir fotoğraf. Dilerseniz pm ile başka fotoğraflarda yollayabilirim ( yayınlanmaması gereken )

quote:

Merhaba arkadaşlar

Dostum öncelikle şunu belirteyim , benimde günde 400 mesajı aştığım zamanlar bile oluyor. Aşağı yukarı senin kadar mesajlaşıyorum bende Qwerty klavyeye alışırsan gayet hızlı yazabilirsin ve geceleri inan çok rahat oluyor Dediğin gibi alıştıktan sonra hata yapma oranın dahada azalıyor. Mesaj yöneticisi gayet kaliteli ve derli toplu
    Mesajları iletmede , almada hiç bir problem yok. Bende bundan önce Samsung D900 vardı , dediğin gibi telefonun çekmeme , mesaj alması cart curt epey sorunları vardı. Nokiada böyle bir problem yok

Cevap için çokk teşekkürler :)
    Artık kafama yatmaya başladı 5230 :)

• 5230 MERAK EDİLEN SORULAR
    1 - Simkart yok iken Ovi maps navigasyon calışıyor mu?
    2 - Harita bölümü uydudan mı bağlanıyor yoksa operatör şebekesini kullanıp fatura veya konturu mu eksiltiyor?
    Arkadaşta 5800 var , uydudan bağlanıyor kontur düşmüyor veya fatura şişmiyor,
    3 - Telefon yazılım güncellemesi kaç saat sürüyor..?
    4 - Telefon paketinde harici hafıza kartı var mı kaç GB?
    5 - Paket içinde stylus kalem cıkıyor mu?
    6 - Navigasyonlu telefonlarda navigasyon aktif iken tel çalarsa , konuştuktan sonra tekrar yol tarifine devam ediyor mu?
    7 - Kullanım açısından en rahatsız edici özellik nedir?

teşekkürler..

BU TEL şimdi VATAN da world carda 8 taks 368 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 28 Şubat 2010; 10:53:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

5230 MERAK EDİLEN SORULAR
    2 - Harita bölümü uydudan mı bağlanıyor yoksa operatör şebekesini kullanıp fatura veya konturu mu eksiltiyor?
    6 - Navigasyonlu telefonlarda navigasyon aktif iken tel çalarsa ve konuştuktan sonra tekrar yol tarifine devam ediyor mu?

1) Denemedim bilmiyorum , navigasyonu çalıştırabilmiş değilim hala uğraşmadımda. 1 kere başardım ondada 2 kontörüm gitti. Ama ücretsiz oluyormuş tam uğraşmadım diyelim :)
    2) Bende kontör eksiltti , gerekli açıklamayı daha iyi bilen arkadaşlar yapar.
    3) Saat sürmüyor. Ben telefon üzerinden 10 dakikada yaptım.
    4) Telefon kutusunun içinde hafıza kartı yok , harici olarak almanız gerekiyor. 2 GB -> 16 TL aldım ben.
    5) Kalem değil de , pena veriyorlar kalem niyetine. Resimde kutudaki herşey gözüküyor
    6) Navigasyon olayını halledemediğim için cevaplayamıyacam :)
    7) Beni rahatsız eden hiç bir durum olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Trabzon61~ -- 27 Şubat 2010; 22:24:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

5230 MERAK EDİLEN SORULAR
    6 - Navigasyonlu telefonlarda navigasyon aktif iken tel çalarsa , konuştuktan sonra tekrar yol tarifine devam ediyor mu?
    9 - Kullanım açısından en rahatsız edici özellik nedir?

teşekkürler..

1- evet

2- her ikisinide kullanıyor tabi sen istersen . uygulama - yer -konumlama yöntemlerinden sadece tümleşik gps i seçerseniz kontor gitmiyor.arkadasınızinkide o şekilde ,yani kısaca ücretsiz navi var

3- saat değil dakikalar yeterli

4- hafıza kartı yok.ben 4gb aldım

5- kalem yok pena geliyor.ama ne kalem nede penaya ihtiyaç var bence dokunmatiği gayet başarılı .

6- evet

7- herseyiyle sorunsuz bir telefon canımı sıkan bişey çıkmadı şimdiye kadar. foto kalitesi düşük sadece ama video çekimleri bunu telafi ettiriyor

umarım yardımcı olabilmişimdir

• bende şimdiye kadarki görrüşlerimi belirteyim.

dokunmatik ekranda dikkatimi çekenn olay ekrana baskı uygulayınca baskı uygulanan bölgede çökme oluyor yani cam değil.
    GPS te 1 kontör e kıyıp şebeke üzerinden destek alırsanız 1-10 sn arasında yerinizi saptar ve gerisi tümleşik GPS ten devam eder. yoksa 1-10 dk arası beklersiniz yerinizi bulması için
    şarj süresi olarak 2.5 gün boyunca kullandığm halde batarya tam çizgi iken 4.gün son çizgiye kadar düştü :) ne yaptım dersek yarım saat GPS yolculukta müzik dinleme fotoğraf ve video çektim aramalar yaptım oyun oynadım

fotoğraf 1600 1200
    video 640 480 tv veya 640 352 geniş ekran 3000 kbps ye kadar video çeker
    3G nedense 3.5G olarak yazıyor, görüntülü görüşme yok ama internette 3G hızında 3.2 mbit hıza kadar desteği var

mesaj yazzarken dik tutarsanız standart moboblok tarzına döner rakam ve harg, yatay çevirirseniz Q klavyeye döner
    ana ekranda ilk açtığnızda facebook, mesaj, gps, müzik kısyaolları çıkıyor web kısmında youtube hi5 facebook gibi uygulamalar var

fiziksel olarak 5800 dan sadece arka kapak farkı var ama 5800 kapağı 5230 dada var kalem li olarak.

biri sizi aradığında telefonu kulağınıza yanaştırdığınızda önündeki sensör tuşları otomatik kilitlior. eğer aramayı kabul etmek isterseniz ya iphone tuş kiliti gibi cevapla yazısını sağa çekiyorsunuz yada direk yeşil e basıyorsunuz, sabah alarmı susturmak için telefonu evimeniz yeterli :) herhangi biyere basmaya gerek yok

şimdilik aklıma bunlar geldi :)

• Trabzon61,resimler için teşekkürler.
    Fotoğraf kalitesinden ötürü şunu söylemeliyim ki,3120C'mden vazgeçiremedi beni.
  • quote:

Trabzon61,resimler için teşekkürler.
    Fotoğraf kalitesinden ötürü şunu söylemeliyim ki,3120C'mden vazgeçiremedi beni.

Rica ederim. Emin olun 3120C'nin kamerası 5230'dan iyi. + Flaşıda çabası
  • Arkadaşlar 5800 mı 5230 mu?

5230 alsam mı diye kararsız kaldım, biz de geçelim artık şu dokunmatık furyasına...
  • görüntülü konuşma yapacaksan, etraftaki kablosuz internetlere bağlanacaksan ve otofokus kullanmak istyorsan 5800, yok 3G interneti olsun görüntülü konuşma önemli değil, wireless e gerek yok 2.0mp fotoğraf yeter diyorsan 5230

gerisi ikisindde aynı, arkadaşlardaki 5800 karşılaştırdım ama kamera5230 da daha netti ve 5800 sağ alt kalibrasyon kaymıştı yeniden ayarlarım ama gene olmadı geri tuşuna basacağın yerde bi üsttekine bsıyor

birde okuldaki kızlar beyaz/mavi 5230 umu, siyah/kırmızı 5800 dan daha çok beyeniyorlar :)
    odamdan video ve foto çektim 5230 ile

video :http://www.2shared.com/file/11733293/38785244/28022010013.html

foto :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgabes64 -- 1 Mart 2010; 20:17:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

Arkadaşlar 5800 mı 5230 mu?

5230 alsam mı diye kararsız kaldım, biz de geçelim artık şu dokunmatık furyasına...

İmkanınız varsa 5800 Neden diye soracak olursanız ;

5230'un kamerası 2 mp ve flaş yok. 5800 ise 3.2 mp ve flaşı var. Fotoğraf kalitesinden bariz fark var ..
    5800'da wi-fi var , 5230'da yok. 5800'ın kendi kalemi var , 5230'da kutuda harici pena veriyorlar kalem olarak. ( Gerçi çok gerekli değil bu )

Yani şöyle anlatayım , telefonda fotoğraf kalitesi pek önemli değilse - Wi-Fi'ye ihtiyacım yok kullanmam derseniz 5230 güzel tercih olur en azından paranız cepte kalır. Ama bunların hepsi benim için önemli ve paranızda varsa gidin 5800 alın , sonra neden böyle özellikleri olan telefonu almadım falan demeyin. İmkân varsa kesinlikle 5800 derim ben

• İki sorum daha olucak,

Siyah rengi 5800 ile aynı değil sanırım, ön taraftaki çerçeve mat gibi.. 5800 ise parlak, pianoblack denilen renk değil mi?
    5800 gibi olsaydı kesinlikle siyah tercih ederdim ama incelemelerde gördüğüm kadarıyla siyah rengi mat, çerçevesi biraz daha açık renk..
    Bunun için beyaz rengine yönelicem sanırım

Kutu içeriğinde kaç tane kapak var? Mesela beyaz 5230 alıcam. Mavi ve kırmızı rengini istiyorum
    Sadece bir arka kapak mı gelicek? Yoksa hepsi birlikte mi.. Bi tane gelirse diğer renkleri nerden temin edebilirim?
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yumuklu sucurta -- 28 Şubat 2010; 14:54:18 >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar 5800 mı 5230 mu?

İmkanınız varsa 5800 Neden diye soracak olursanız ;

5230'un kamerası 2 mp ve flaş yok. 5800 ise 3.2 mp ve flaşı var. Fotoğraf kalitesinden bariz fark var ..
    5800'da wi-fi var , 5230'da yok. 5800'ın kendi kalemi var , 5230'da kutuda harici pena veriyorlar kalem olarak. ( Gerçi çok gerekli değil bu )

Yani şöyle anlatayım , telefonda fotoğraf kalitesi pek önemli değilse - Wi-Fi'ye ihtiyacım yok kullanmam derseniz 5230 güzel tercih olur en azından paranız cepte kalır. Ama bunların hepsi benim için önemli ve paranızda varsa gidin 5800 alın , sonra neden böyle özellikleri olan telefonu almadım falan demeyin. İmkân varsa kesinlikle 5800 derim ben

İhtiyaçtan ziyade problem çıkarmaması önemli. Bayadır mobile uğramamıştım, biraz göz gezdirdim yok donan yok kilitlenen. Benim telefonu servise verecek zamanım yok ki. Genelde servislik mesele olursa telefonu satarım. 5800 alıp 2-3 kere servise gönderip 1100'a mahkum kalacaksam işime yaramaz. O yüzden düşündüm zaten...

• Şu an elimde 3120C var,5230'a geçsem mi geçmesem mi bir türlü karar veremiyorum?
  • quote:

Şu an elimde 3120C var,5230'a geçsem mi geçmesem mi bir türlü karar veremiyorum?

Aynısı bende de var. Geçersem tek sebep dokunmatik olayı olur.
  • quote:

quote:

Şu an elimde 3120C var,5230'a geçsem mi geçmesem mi bir türlü karar veremiyorum?

Aynısı bende de var. Geçersem tek sebep dokunmatik olayı olur.

Kamerada flaş olsa ve ön kamera olsa,hiç düşünmeden geçerdim.
    Ama sanırım 3120C'de kalacağım.
  • quote:

İki sorum daha olucak,

Siyah rengi 5800 ile aynı değil sanırım, ön taraftaki çerçeve mat gibi.. 5800 ise parlak, pianoblack denilen renk değil mi?
    5800 gibi olsaydı kesinlikle siyah tercih ederdim ama incelemelerde gördüğüm kadarıyla siyah rengi mat, çerçevesi biraz daha açık renk..
    Bunun için beyaz rengine yönelicem sanırım

Kutu içeriğinde kaç tane kapak var? Mesela beyaz 5230 alıcam. Mavi ve kırmızı rengini istiyorum
    Sadece bir arka kapak mı gelicek? Yoksa hepsi birlikte mi.. Bi tane gelirse diğer renkleri nerden temin edebilirim?
    Teşekkürler

5800 ile aynı değil dediğiniz gibi 5230'un siyah rengi. İsterseniz yarın benim siyah 5230 ile arkadaşın 5800'ını yanyana koyup foto çekip paylaşayım burada

Kutu içeriği bu ;  ^^NOKİA 5230 İNCELEMESİ^^ANA BAŞLIK!!(OYUNLAR,DUVARKAĞITLARI İLK SAYFAYA EKLENDİ)

Kapakları temin edemezsiniz sanırsam , çünkü telefonu aldığımda sormuştum ben beyaz 5230'un arka kapaklarını nerden bulabilirim diye. Telefonu aldığınızda hangi renk istediğinizi belirtiyorsunuz ona göre biz veriyoruz diyor. Ayriyetten değil yani

quote:

İhtiyaçtan ziyade problem çıkarmaması önemli. Bayadır mobile uğramamıştım, biraz göz gezdirdim yok donan yok kilitlenen. Benim telefonu servise verecek zamanım yok ki. Genelde servislik mesele olursa telefonu satarım. 5800 alıp 2-3 kere servise gönderip 1100'a mahkum kalacaksam işime yaramaz. O yüzden düşündüm zaten...

5230 hakkında bir problemi olanı duymadım. 5800 hakkında epey problemle karşılaşanı okudum internette güncelleme ile sorununu halledenler de olmuş .. Fakat benim arkadaşımda var ilk çıktığı zaman aldı bir kere bile servise götürmedi telefonunu paşalar gibide kullanıyor.

quote:

Açık konuşmak gerekirse bence 3120C'nin fotoğraf kalitesi 5230'dan iyi. Bana göre tabi .. He ama video olarak 5230 bariz öndedir. İsterseniz örnek video gönderebilirim.

Fotoğraf kalitesi önemli değilse , Wi-Fi olmaması , kameranın 2mp ve flaş olmaması önemli değilse sizin için 5230 tercih edilir. Ben o yüzden tercih ettim ..

Ama imkanınız varsa 5800 alın derim. Ben 1 ay daha bekleseydim 5800 alabilirdim fakat duramadım yerimde 400 lira param vardı o yüzden gittim 5230 aldım kamerasının bu kadar kötü olduğunu tahmin etmiyordum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Trabzon61~ -- 28 Şubat 2010; 16:28:24 >

• quote:

5800 ile aynı değil dediğiniz gibi 5230'un siyah rengi. İsterseniz yarın benim siyah 5230 ile arkadaşın 5800'ını yanyana koyup foto çekip paylaşayım burada

Zahmet olmazsa yanyana fotoğrafını görmem iyi olur teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.