Şimdi Ara

NİSSAN JUKE (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
263
Cevap
4
Favori
308.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onboardx

Türkiye deki vergilendirme sisteminin saçmalığından kaynaklanıyor herşey.Firmalar Türkiye ye göre motor mu geliştirecekler yani.

Türkiye'ye göre geliştirsinler demiyorum ama piyasadaki motorlara bakarsanız hep sınırın birkaç cc altında olur. 1598cc, 1798cc,1995cc gibi.. Juke'un normal (turbosuz) 1.6 117hp motorları da 1598cc zaten
    Piyasada hiç 1601cc, 1804cc veya 2023cc araç gördünüz mü?
    Benim bugüne kadar gördüğüm tek istisna Fiat'ın 1.9 dizeli 1910cc, bir de bu oldu..

Sonuç olarak bu motor Türkiye'de mevcut vergilerle daha pahalı olacak..
  • tv reklamlarında görünce internet sitesi baktım ama yok hala fiyatı nedir acaba?
    sokakta görmeden karar veremeyeceğim tipi iyimi kötümü
  • Reklam gerçekten çok kaliteli olmuş :) Aracın karakterini vurgulamak için daha iyi bir fikir bulmak güç olur herhalde. Ayrıca alttaki incelemeden sonra aracın arkasını beğenmeyenler çıkabilir. Orada plakayla birlikte yükselik açığa çıkmış epeyce.

• quote:

Orijinalden alıntı: cocainer

Bu aracın yakıt tüketimini hiçbiryerde bulamadım bilgisi olan var mı acaba diesel motor için?

1.6 benzinli düz vites 6.4
    1.6 benzinli otamatik vites 6.3
    1.6 turbo düz vites 6.9
    1.6 turbo otamatik vites 7.6
    1.5 dizel 5.1

olarak verilmiş finlandiya broşüründe. ama bu veriler ortalama mı yoksa şehiriçi mi dışı mı belli değil sadece I/100 km diyor.
  • En önemli kısımlara açıklık getirmek gerekirse; iç mekanda kullanılan malzeme kalitesi vasat. Hatta biraz altında. Videoda da belirtildiği gibi, sert plastik kullanılmış ve sarsıntılı zeminlerde gürültü seviyesine büyük etki eder bu.

K12 Micra'ya benziyor demiştim, aynen öyle olmu :) Ben de arkaya geçince dik oturduğumda, dizlerimde sıkıntı olmuyor lakin kafam tavana değiyor. 1,75 boyuma rağmen... Burada da aracın tasarımdan belli olduğu üzere, aynı sorun var. Uzun boylular için diz mesafesi yeterli olsa da, baş mesafesi yetersiz.

Bagaj hacmi de yetersiz duruyor. Zeminin düz olması işleri kolaylaştırsa da, hacimden kaybediyor anlaşılan.
  • Kaslı çamurluklar, 370Z modelinin stop lambalarını andıran stoplar, 17 inç çaplı jantlar ve c sütununa saklanmış arka kapı kollarıyla güzel göndermeler yapan aracın iç mekan tasarımı da sıkıcılığı yenmeyi başarabiliyor. Şaft tünelinin ön koltuklar arasında kalan kısmı gövde rengine boyanırken aynı işlem cam kumandalarının bulunduğu alanlar için de yapılmış. Kapı içleri ve koltuklar üzerinde de gövde rengi döşeme parçaları bulunuyor.

Aracı iki ve dört tekerlekten çekişli olarak sunacağını açıklayan Nissan üç adet motor seçeneğini seçenekler arasına katmış. Benzinli motorlardan güçsüz olanı 117 beygir güç üretebilen 1.6 litre hacimli model. Sadece iki tekerlekten çekişli olarak sunulacak olan aracın ardından 110 beygir güç üretebilen, 1.5 litre hacimli turbo Diesel ünite seçeneklere eklenecek.

Başlangıç Fiyatı
    39,900 TL

http://www.arabalar.gen.tr/nissan-juke-i1700.html

Yakıt Benzin

Motor gücü 117 PS / 86 kW

Silindir hacmi 1598 ccm

Yakıt tüketimi:

Şehiriçi 8.1 l/100km

Şehirdışı 5.3 l/100km

Karma 6.4 l/100km

CO2 Emisyonu 147 g/km

http://tr.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj16765989

• micra nın hacimli çakma versiyonu
  • nasıl'da bet bişey garip bi tasarım içi güzel ama el freni
  • Bence hiç güzel değil.Zaten bu özgün tasarımlardan da oldum olası hoşlanmadım.Çok uçuk kaçık yapıyorlar araçları..Ayrıca 1.6 Turbo motorun satılma şansı varsa bile kalmadı;vergisi bir üst dilime giriyor;2 katı oluyor.
  • hedef kitlesine çatır çatır satacak.
    çok dar bir kitlesi var; max. 20 yaşına kadar erkek çocukları ve genç bayanlar.
    ama satacak.
  • artik crossoverlerin devri basliyor herkes buna hazirlikli olsun. bende aracin tutulacagi fikrine katiliyorum. birkac nokta haric tasarim hos. iddiali olsun diye abartilmis sanki onlarda resimlerden boyle gozukuyor tabi gidip canli gormek test surusu yapmak lazim.ayrica bu tarz araclara siyah veya fume renk daha iyi gider arac daha guzel ve oturakli gorunur.yuksek beygirli aracin motor hacminin 1.6nin uzerinde olmasi Turkiye pazari icin sacma olmus ama sahsim adina onemli olan 1.5 dizeli .
    neyse iyi hos arac; hersey bir tarafa ama o el freni ne abicim oyle yaa
  • marjinal bi yapısı var fiyatı uygun olursa bence oldukca cok gourcez yollarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Platinium

renault kafası iyi tasarımcılarını nissan'ın üzerine salmış anlaşılan.

BENCEDE
  • adindan bolca söz ettirecegi kesin forumda suan tam kayitli kayitsiz 36 kisi bu konuyu inceledigine gore juke merak ediliyor demektir
    ben sevdim (ustteki mesajimda bahsetmistim birkac nokta haric) abim daha gormeden gicik oldu, babama sorarsan zaten o parayi asla vermememiz gerektigini soyler (fiyatini bilmemesine ragmen ). bi yollara ciksin bakalim canli gormek cok farkettirecektir eminim
  • Çirkin ama bir o kadarda eğlenceli ve farklı bir tasarıma sahip.Ben bu aracın çok tutulacağını düşünüyorum.Etrafta çok göreceğiz.Bende beğenenler arasındayım.
  • ben de çok sevdim böyle sıradışı tasarımların artması lazım.

asıl ben aracı beğenenlere hayret edenlere hayret ediyorum, kimse kimseyle aynı zevkte olmak zorunda değil ki arkadaşlar :)
  • cesaret isteyen bir proje helal olsun ama begenmedım
  • Tasarımı en az primera kadar kötü.
  • Bizim hala qasqai gelmedi degiştirebiliriz ama donanım olarak tekna kadar fulu var mı bilmiyorum
  • harika görünüyor! sabırsızlıkla bekliyoruz...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.