Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (177. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: çirkin ördek yavrusu
    Almeraya yönelik ileri sürüş tekniklerinde biraz bilgilendirme yaparsan çok memnun olurum. en azından bilmediğimizi öğrenmiş oluruz.

Hangi birinden bahsedeyim?

Yalnız sol ayak freni çok alışkanlık gerektiriyor. "Heel and toe"ya da Almera'nın pedalları uygun değil. Bunu sakın denemeyin. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

quote:

Almeraya yönelik ileri sürüş tekniklerinde biraz bilgilendirme yaparsan çok memnun olurum. en azından bilmediğimizi öğrenmiş oluruz.

Hangi birinden bahsedeyim?

Yalnız sol ayak freni çok alışkanlık gerektiriyor. "Heel and toe"ya da Almera'nın pedalları uygun değil. Bunu sakın denemeyin. :)

sen bahsedebildiğin kadar bahset dostum.almeraya uygun olanıda uygun olmayanıda. belki benim gibi 46 numara uzun burunlu düz tabanlı boyunun 1/4 ü kadar ayakkabı giyen vardır. birimize yaramazsa diğerimize yarar.gerçi bu yarış tipi debriyaj sisteminde oluyor ama fazla kültürün zararı olmaz.

• quote:

Aşağıdaki orta sınıf C segmentindeki araçlardan kullanan arkadaşlar almera ile kıyaslarsa(yakıt-donanım-güvenlik-konfor-yol tutuş-ikinci el-yedek parça-bakım maliyetleri vs) çok memnun olurum. ben birçoğunu kullandım ancak ben yorumlamaya kalksam tarafsız kalamıyacağım. objektif olamıyacağım.
    kıyaslama yaparken aynı yıl olmasına dikkat edersek daha iyi olur.yani 2001 almera ile 2004 focus değilde her ikiside aynı yıl için olursa daha objektif olur kanaatindeyim.

OPEL ASTRA
    SEAT LEON
    MAZDA 3
    PEUGEOT 307
    TOYOTA COROLLA
    FIAT MAREA
    FORD FOCUS
    HONDA CIVIC
    HYUNDAI ELANTRA
    MG ZS
    MITSUBISHI LANCER
    RENAULT MEGANE
    ROVER 45
    SEAT TOLEDO
    SUBARU IMPREZA
    SUZUKI LIANA
    VOLKSWAGEN BORA
    VOLKSWAGEN GOLF
    ALFA ROMEO 147
    AUDI A3
    ROVER 25
    CITROEN XSARA
    ROVER STREEWİSE
    FIAT STILO
    KIA CERATO

s.a almeracı dostlar.2000 model honda civic ve 2000 model almeramı kıyaslayalım.suspansiyondan başlayalım civic almeraya oranla çok daha yumuşak süspansiyona sahip fakat yere çok yakın ve bi yerlere sürtmesi olası br durum virajlarda ikiside çok stabil.almerada abs standart civic'te ise opsiyonel.motor almerada 1.5 90 bg civic 1.4 90 bg ikiside devri biraz yükseldikten sonra şahlanıyor yakıt ekonomisinde honda az bir farkla önde gibi.almeranın iç kısmı civiğe oranla daha iyi ve kaliteli malzemeden yapılmış.iç hacim civiğin daha geniş.sürüş keyfi olarak civiğin koltukları yere çok yakın ve bu bana göre biraz oyuncak araba kullanıyormuşum hissi veriyor almera ise çok daha keyifli özellikle uzun yolda sahibini hiç yormayan bir araç.iki aracında negatif yönü içeriye çok fazla ses almaları bu civicte dahada hissediliyor.
    Allah herkese nissan skyline gtr r35 e binmeyi nasip etsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakalov -- 8 Temmuz 2011; 22:00:29 >

• sesler ve streslerle ilgili yaptığım araştırmada aracın alt tarafını sık yıkamak zamanla gacur gucur, cırrttt,vızztt,şıkır şıkır gibi seslerin çıkmasına sebeb oluyor.kendinizi kuş cennetinde hissetsenizde stres yapıyor.alt tarafta su yiyen plastik maddeler sertleşiyor.zamanla yumuşayarak eski haline dönüyor,geçte dönebiliyor.kış sonrası yaşanabilien sesler sizleri strese sokmasın. ayrıca egzoz boğazında katalitiğe bağlı olan yerde iki yay var.bunlar zamanla gevşeme yapabiliyor.gaza bastıkça cırrrt cızzzt gibi sese ve strese sebeb olan yerlerden biri.lastiğe giren taşlar ya da çivi asfalt yolda şık şık şık diye ses ve strese yol açabiliyor.motor sağ ve sol takozlarındaki lastiklere su değmişse bunlarda sertleşerek motorun daha gürültülü vorr vvooorr gibi hoplaya zıplaya çalışmasına neden olabiliyor.motor arka takoz kulakları çukur,tümsek vs vs gibi yerlerden geçerken sürtme ,çarpma,kumda askıda kalma vs gibi nedenlerden dolayı şaseye sürtme yaparak her gaza basışta esneme yapıyor ve gırç gırrrççç gibi sinir bozucu stres yapan sese neden olabiliyor.ayrıca motor aksamında yuvasına sabitlenmemiş ya da cırt cırtla sabitlenmemiş sensör-soket birleşim yerleri motor bloğuna çarparak şık şık şık gibi sesler yapıyor.kapıların tam kapanmaması,eskimiş kapı fitilleri sağlı sollu virajlarda gırç gırç gibi sesler çıkartıyor.fren balataları bitmeye yakın ıslık sesi çıkartıyor hey değiş beni dercesine.daha ön takım ve süspansiyon sisteminden,yağların eksilmesinden gelen seslerde var.anlıyacağınız tüm araçların hepsi müzik sistemi kendisinde var zaten birde üstüne boşuna masraf yapıp neden mp3,cd,dvd,aux in ile uğraşırlar anlamam.

• quote:

Evet arkadaşlar sizlere Almera'ya ait bir özelliği daha sunuyorum:
    Bizim araçlarda standart olarak uzaktan kumanda bir kere basınca sadece sürücü kapısını; iki kere basınca tüm kapıları açıyor. Ama bu özelliğe mahkum değilsiniz.

Sıkı durun :)
    Kumandadaki iki düğmeye birden aynı ayna 5 sn basarak; bu modu açıp, kapatabiliyorsunuz. Yani tüm kapılar bir kerede açılıyor. Deneyin görün...

Birinci mod şehir içi güvenlik için; ikinci mod konfor için yapılmış.

vipmail123 e özel soru: benim araba almera değil heralde albea mıki kumanda düğmesine 5 sn ikisine birden basıyorum sonra hiçbir değişiklik olmuyor.Yine iki kademeli açılıyor.Basıştan basışa fark var deme de

• quote:

sesler ve streslerle ilgili yaptığım araştırmada aracın alt tarafını sık yıkamak zamanla gacur gucur, cırrttt,vızztt,şıkır şıkır gibi seslerin çıkmasına sebeb oluyor.kendinizi kuş cennetinde hissetsenizde stres yapıyor.alt tarafta su yiyen plastik maddeler sertleşiyor.zamanla yumuşayarak eski haline dönüyor,geçte dönebiliyor.kış sonrası yaşanabilien sesler sizleri strese sokmasın. ayrıca egzoz boğazında katalitiğe bağlı olan yerde iki yay var.bunlar zamanla gevşeme yapabiliyor.gaza bastıkça cırrrt cızzzt gibi sese ve strese sebeb olan yerlerden biri.lastiğe giren taşlar ya da çivi asfalt yolda şık şık şık diye ses ve strese yol açabiliyor.motor sağ ve sol takozlarındaki lastiklere su değmişse bunlarda sertleşerek motorun daha gürültülü vorr vvooorr gibi hoplaya zıplaya çalışmasına neden olabiliyor.motor arka takoz kulakları çukur,tümsek vs vs gibi yerlerden geçerken sürtme ,çarpma,kumda askıda kalma vs gibi nedenlerden dolayı şaseye sürtme yaparak her gaza basışta esneme yapıyor ve gırç gırrrççç gibi sinir bozucu stres yapan sese neden olabiliyor.ayrıca motor aksamında yuvasına sabitlenmemiş ya da cırt cırtla sabitlenmemiş sensör-soket birleşim yerleri motor bloğuna çarparak şık şık şık gibi sesler yapıyor.kapıların tam kapanmaması,eskimiş kapı fitilleri sağlı sollu virajlarda gırç gırç gibi sesler çıkartıyor.fren balataları bitmeye yakın ıslık sesi çıkartıyor hey değiş beni dercesine.daha ön takım ve süspansiyon sisteminden,yağların eksilmesinden gelen seslerde var.anlıyacağınız tüm araçların hepsi müzik sistemi kendisinde var zaten birde üstüne boşuna masraf yapıp neden mp3,cd,dvd,aux in ile uğraşırlar anlamam.

Çöy tatilde olunca pek giremiyorum foruma.Polisaj makinası aldım bir parlatayım aracımı hemen göndereceğim fotoları.Kaliperleri de macota kırmızı ile boyadım.Benim almera standart güzel yani.takıp takıştırmayı pek sevmem.
    Bu arada kış sabahları soğukken araçla kasisten geçerken garrrrk diye bir ön süspansiyon sesi gelir ki sürücüyü bitirir.Uyanırsın.Bilmeyen hemen tutar yolunu servisin.Isınınca bişey kalmıyor.Servistekiler sert süspansiyonun özelliği,amortisör koruma lastiğinin sertleşmesinden falan diyorlar.

• Selam arkadaslar. Kornanızın ses tonunu ogrenebilirmiyim ? Bendeki reno kornası gibi calıyo bundan onceki toyotam mercedes kornası gibi düt seklindeydi acaba bendeki orjinal degilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murazi

quote:

Evet arkadaşlar sizlere Almera'ya ait bir özelliği daha sunuyorum:
    Bizim araçlarda standart olarak uzaktan kumanda bir kere basınca sadece sürücü kapısını; iki kere basınca tüm kapıları açıyor. Ama bu özelliğe mahkum değilsiniz.

Sıkı durun :)
    Kumandadaki iki düğmeye birden aynı ayna 5 sn basarak; bu modu açıp, kapatabiliyorsunuz. Yani tüm kapılar bir kerede açılıyor. Deneyin görün...

Birinci mod şehir içi güvenlik için; ikinci mod konfor için yapılmış.

vipmail123 e özel soru: benim araba almera değil heralde albea mıki kumanda düğmesine 5 sn ikisine birden basıyorum sonra hiçbir değişiklik olmuyor.Yine iki kademeli açılıyor.Basıştan basışa fark var deme de

1 saniye içinde ard arda iki defa bas ikisi birden açılıyor.varacağın yere 4 saniye erken varırsın.ben denedim ikisine birden basınca oluyor.demek ki 2004 ve sonrasında oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: m_alpay

Selam arkadaslar. Kornanızın ses tonunu ogrenebilirmiyim ? Bendeki reno kornası gibi calıyo bundan onceki toyotam mercedes kornası gibi düt seklindeydi acaba bendeki orjinal degilmi?

aracın rektefiyeden çıktı mı kardeş.ne gibi işlem yaptırdın ve ne durumda bilgi paylaşımında bulunursan seviniriz.çeşit çeşit korna var aşağı yukarı 30 tl felan.elinle kornayı yukarı doğru kaldır üzerindeki yazıları oku.nissan yazıyorsa orjinaldir.değilse değildir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: m_alpay

Selam arkadaslar. Kornanızın ses tonunu ogrenebilirmiyim ? Bendeki reno kornası gibi calıyo bundan onceki toyotam mercedes kornası gibi düt seklindeydi acaba bendeki orjinal degilmi?

aracın rektefiyeden çıktı mı kardeş.ne gibi işlem yaptırdın ve ne durumda bilgi paylaşımında bulunursan seviniriz.çeşit çeşit korna var aşağı yukarı 30 tl felan.elinle kornayı yukarı doğru kaldır üzerindeki yazıları oku.nissan yazıyorsa orjinaldir.değilse değildir.

Yok ustad biraz fazla titiz bi ustam var yarın motoru yerine monte etcekler toplamıslar motoru ama 1 gun boyunca benim yanımda calısır vaziyette kalacak diyor aracı teslim aldıktan sonra degisen parcaları yazarım. Senin kornanın tonu nedir acaba orjinalmi birde? Benim kornada sorun yok sadece orjinalmi diye merak ettim.

• Arkadaslar on camlar kalkarken ıslık öttürüyor, havalar ısininca başladı, kenar filtrelere yağlı sprey sıktım ama geçmedi, kapının icinden geliyor sanırım. İki ön kapidada aynı anda başlaması kronik olabileceğini düşündürdü. Yaşayan çözen varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin

Arkadaslar on camlar kalkarken ıslık öttürüyor, havalar ısininca başladı, kenar filtrelere yağlı sprey sıktım ama geçmedi, kapının icinden geliyor sanırım. İki ön kapidada aynı anda başlaması kronik olabileceğini düşündürdü. Yaşayan çözen varmı ?

Aynı olay bendede var arabaya binip farkedenlere elinizi sıkıstırmayın diye uyarı veriyor diyorum yaw bu almeralar amma teknolojikmis dlyorlar :) isi espriye vurdum artık
  • quote:

Arkadaslar on camlar kalkarken ıslık öttürüyor, havalar ısininca başladı, kenar filtrelere yağlı sprey sıktım ama geçmedi, kapının icinden geliyor sanırım. İki ön kapidada aynı anda başlaması kronik olabileceğini düşündürdü. Yaşayan çözen varmı ?

sorunun cevabı almeranın özel sitesinde var dostum neden girmiyorsun.TIKLA
  • quote:

quote:

sorunun cevabı almeranın özel sitesinde var dostum neden girmiyorsun.TIKLA

teşekkürler, varmış bu durumda camcıya gideceğiz

• çöy hakkaten güzel bilgiler derlemişsin ama benim sorunumu bulamadım sabah ilk çalışmada kaputun altında tok tok diye ses geliyor bir kaç dakikada da geçiyor hani uyanırsın da gerneşirsin ya bana öyle gibi geliyor ne dersiniz bu bir sorun mu arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muallim70 -- 11 Temmuz 2011; 10:46:13 >
  • Arkadaşlar hafta sonu 800 km.lik bir seyahatim oldu.Debimetreyide test etmiş oldum.Çoğunlula otobanı kullandım.Araç istediğim performası veriyor. 160-200 km arası hız ile bir sorun yok.Yalnız 110-120 km.yi geçince yakıt % 20-30 artış gösteriyor.krş yakıyor.110 km altında lpg ile km.de 200-210 krş yakarken 110 km üzerine çıkınca 250-300krş yakıyor. İbre 220 km göstersede 200 km.yi geçemedim.220 km.yi görmemesi normalmidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsun

Arkadaşlar hafta sonu 800 km.lik bir seyahatim oldu.Debimetreyide test etmiş oldum.Çoğunlula otobanı kullandım.Araç istediğim performası veriyor. 160-200 km arası hız ile bir sorun yok.Yalnız 110-120 km.yi geçince yakıt % 20-30 artış gösteriyor.krş yakıyor.110 km altında lpg ile km.de 200-210 krş yakarken 110 km üzerine çıkınca 250-300krş yakıyor. İbre 220 km göstersede 200 km.yi geçemedim.220 km.yi görmemesi normalmidir.

yolun durumuna göre kullanıma ve bakımlarına göre normaldir.ayrıca belli süre sonra debriyaj balataları şişme yapar ısınır.kavrama zorlaşır.ne kadar basarsan bas gitmez.bunda lpg etkiside olabilir,klima çalışıyorsa onunda etkisi olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muallim70

çöy hakkaten güzel bilgiler derlemişsin ama benim sorunumu bulamadım sabah ilk çalışmada kaputun altında tok tok diye ses geliyor bir kaç dakikada da geçiyor hani uyanırsın da gerneşirsin ya bana öyle gibi geliyor ne dersiniz bu bir sorun mu arkadaşlar?

olağandışı her ses bir sorunun olduğunu belli eder.yağını suyunu kontrol et bakalım eksik bişeyler mi var.sebebini bulduğun zaman bizimle paylaşırsan sevinirim.
  • quote:

1 saniye içinde ard arda iki defa bas ikisi birden açılıyor.varacağın yere 4 saniye erken varırsın.ben denedim ikisine birden basınca oluyor.demek ki 2004 ve sonrasında oluyor.

ÇÖY, benim araba 2005 tekna!O zaman ortaya şöyle bir sonuç çıkıyor:Bu almera 1998 de üretilmiş 2005 te piyasaya sürülüp satılmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murazi

quote:

ÇÖY, benim araba 2005 tekna!O zaman ortaya şöyle bir sonuç çıkıyor:Bu almera 1998 de üretilmiş 2005 te piyasaya sürülüp satılmış.

o mümkün değil.şimdide benimki olmuyor.nazar ettin bak.

• 
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.