Şimdi Ara

Next YE-5000 FULL HD CX(Kart girişli) Uydu Alıcı (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
293
Cevap
5
Favori
28.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bundan önceki receiver ile bir fark göremedim ben. HD kanaldan HD kanala geçmesi 1.sn gibi. HD olmayan kanal geçişleri sanki biraz daha hızlı. Bende ki güncelleme yapılmış gibi. Sanırım son serilere böyle hali hazırda geliyor.
  • Arkadaşlar aldık ama memun değiliz sd yayınlar çok kötü bulanık bulanık hdler eski kullandığımız uyduya göre çok vasat soluk kanal geçişleri çok uzun ilk günden donmalara şahit olduk renk ayarını bir türlü ayarlayamadık onu denedik bunu denedik olmadı gerçekdi durmuyo.
  • sabhaz S kullanıcısına yanıt
    Güncellemeyi yapalım da belki düzelir, renk ben de iyi, sadece kanal geçişleri yavaş benim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Misafir_Terliği

Hocam bundan önceki receiver ile bir fark göremedim ben. HD kanaldan HD kanala geçmesi 1.sn gibi. HD olmayan kanal geçişleri sanki biraz daha hızlı. Bende ki güncelleme yapılmış gibi. Sanırım son serilere böyle hali hazırda geliyor.

Ben de güncelleme yapayım, düzelir herhalde. Bu arada Power tuşuna baktım ışık yok, çevresi parlak yeşil renkli.
  • cihaz fiyatına göre iyi,markası next olması,fiyatı ve kanal geçişleri için almıştım,daha sonra salondaki lcd telavizyon için de aynı cihazdan aldım
    evde 2 tane next 5000hd var,bazı markaların hd uydu alıcılarına göre kanal geçişleri bayağı iyi,f/p bir ürün,üstün özellikleri yok
    bütçesi az olanlar tercih edebilir,parasının cihazı
    ben memnunum
  • Aldım kullanıyorm ama sıkıntı var çözemedim. Alıcı bazen kendi kendine ses açıyor veya kapatıyor kanal değiştiriyor nasıl çözebilirim yazılımı aralıkta güncelledim. kumandasında da sıkıntı var değiştirmiyor bazen hafifçe vuruyorum öyle çalışıyor. Neden olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • son yazılım olan 18 mart yazılımını yükleyen arkadaşlar mı?
  • Arkadaşlar bu ürünü almayı düşünüyorum cihazın sd yayınından şikayet edenler var çok kötü gösterdiğine dair ve hdleri hd gibi değil deniyor tavsiyeniz nedir ? alayım mı ?
  • Ben 2tane next 5000 hd aldım,bu cihazı karşılaştırdığınız cihaza göre değişir bu uydu alıcısını kendi fiyat dilimindeki cihazlarla karşılaştırırsan bence fiyatına göre iyi,özellikle kanal geçişleri için almıştım,önceki uydu alıcım sti işlemcili next 2000 di
    Bütçeniz düşükse kesinlikle alınır ama bütçe 150-200liraysa tabii başka cihazlara yönelmek gerekir,yazılım desteği,menüsü,kanal geçişleri çok iyi,sd kanal hd kanal görüntüsü tatmin edici,

fazla özelliği olmayan f/p bir cihaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler ürünü aldım, eve getirdim takdım, hazır kanallar var içinde geçiş yaptım sinyal yok yazıyor. sonra otomatik taratma yaptım hiç bir ayar yapmadan bu sefer bazı kanallar buldu onlar açıldı çoğunda sinyal yok diyor.

zaten bu yüzden yeni uydu alıcısı aldım, eskisi bozuldu diye acaba problem nerede ? çanak balkonlarda yasak oldugu için çatıda tek merkezden kablo geliyor dairelere tavsiyeniz nedir ne yapmalıyım sinyal yok olayı için.

Açılmayan yayınlar açılır oldu fakat kesik kesik görüntü ve ses çok kötü cihaz yeni anten kablosunu da yeni kestim yeni uç açtım. Acaba çanakta mı bir problem var bilemedim.

Komsularda problem yok sanirim canaga gelen kabloda bir problem var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Staree -- 18 Mayıs 2015; 16:20:34 >
  • Staree kullanıcısına yanıt
    kabloda sorun olabilir,sinyalde eksiklik olduğu için bazı kanallar göstermiyor,sinyal yükselirse kanalların hepsi gelir
    benim eski next 2000'in tuneri hassas değildi cine5 gibi bazı zor çeken kanallarda sorun çıkabiliyordu aynı yere next 5000hd takınca sinyali az gelen kanallarda sıkıntı olmadı,
    cihaz üst düzey değil,beklentiniz yüksek değilse beklentinizi karşılar,kanal geçişleri ve yazılım desteği için alınabilir,çünkü aynı fiyat dilimindeki birçok cihaza göre bir nebze daha iyi
  • Alpha Centauri kullanıcısına yanıt
    Evet cihazi begendim kanal gecisleri 2000 plusa gore gayet hizli tabi 2000plus eski bir cihaz su anda tek sorunum sinyal yok ve de goruntu ve sesin kesik kesik gelmesi kabloya bakacagim canakta bir problem olmali daha 3 4 gun once taş gibiydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türksatın resmi sitesinde TKGS olan cihaz olarak gözüküyor. Bu cihaz da TKGS var mıdır ? Kafam karıştı. ???

https://www.turksat.com.tr/img/engine-file/296bff7daeb3e00a477e92e258d94d77.pdf
  • enesarda kullanıcısına yanıt
    evet var
  • Kumandada gunden gune tuslar bozuluyor . Bu sorunla karsilasanlar var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Alpha Centauri

evet var

Kutusunda da yazmıyor. Sanırım güncellemeyle yeni eklendi ?

Teşekkürler.

• enesarda kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlamışım pardon,menüde türksat kolay kurulum sekmesi var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu cihaza nasıl bisi KEY ekleyebiliyoruz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Champarator

Kumandada gunden gune tuslar bozuluyor . Bu sorunla karsilasanlar var mi?

Bu durumun aynısı bende vardı.Önce sol üst tuşlar gitti sonra ortadaki yuvarlak tuşun üstündeki bütün tuşlar gitti.Sonunda karaköye gittim ve yer altı çarşından orijinal kumanda aldım.Orijinal dediğim de ürünün yanında gelen kumandayı Çinde çok kaliteli bir şekilde ürettiren yan firmanın ürünü.Koyu gri rengi var.Arkasında ufak gri bir bant üzerine kyd elektronik yazıyor.Yanlış olmasın ya 20 ya da 25 tl ye aldım.

• CaSsErDoDo C kullanıcısına yanıt
    ben de almak istedim kumandaya 35 tl fiyat cektiler almadim . Bu uydu alicisini almak isteyenler sırf bu yuzden almasinlar. Ben tavsiye etmistim forumdaslara ama gelecegi bilemiyoruz işte :)

Sadece alt tuşu ve bazı sayilar çalışıyor . Ok tuşu bile çalışmıyor. 83 e gitmek icin 111 e basıp aşağı iniyorum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Champarator -- 20 Ağustos 2015; 22:14:50 >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.