Şimdi Ara

Next Minix HD (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.468
Cevap
31
Favori
359.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kardeş ya uydu alıcımı flashtan güncelledim menü falan değişti o nasıl geri gelecek son guncellemeyı ındırmıstım
  • quote:

Orijinalden alıntı: marbling26

kardeş ya uydu alıcımı flashtan güncelledim menü falan değişti o nasıl geri gelecek son guncellemeyı ındırmıstım

nextdestek sitesinden son yazilimi yuklediysen sorun olmaz son yazilimda ip tv ozelligi eklenmisti son tarihli yazilim degilse son tarihli yazilimi indirip ayni yontemle gunceliye bilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga68

arkadaşlar next combo aldım. wifi bağladım ama maalesef menüde çıkmadı. gizli bir kodu mu var acaba

next minix hd combo cihazını satın almayı düşünüyorum. hem uydu var hem karasal(dvb-t2) alıcı özelliği var.

artı ve eksi yönlerinden bahsedersen sevinirim.

1) kanal geçişleri hızlı mı? (1 saniyenin altında mı)

2) görüntü kalitesi nasıl SD ve HD yayınlarda

3) dvb-t2(karasal) alıcısını denedin mi? nasıl ya da performans alabildin mi?

4) takılma, donma gibi problemler oldu mu?

rica etsem; next minix hd combo uydu alıcısıyla ilgili kullanıcı incelemesi yaparsan bir çok insanın kafasına takılan sorulara cevap olur.(resimli inceleme olursa çok güzel olur.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smart 75 -- 22 Ekim 2013; 17:19:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: julias

quote:

Orijinalden alıntı: yaki83

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yaki83

quote:

coolu sonunda aldım
    sırayla açıklama yapmak gerekirse
    yaklaşık olarak cihaz 20sn de açılıyor
    kanal geçişi 2 sn sürüyor ama bazı kanallar arası biraz daha süre kısa
    kanal geçişinde ses 1-2 sn sonra geliyor
    sd görüntü olarak ne çamur gibi diyebilirim nede çok net iyiye yakın tvden ayardan sonra 4m metreden görüntü güzel 42" tv
    alttan geçen yazılar ilk gün titreme yaparken şimdi sorunsuz takılmadan akıp gidiyor
    biss ile ilgili hiçbir sorun yok anlaşılmıyor bile kanalın şifreli olduğu direk açılıyor ntv, idman, trt...
    yalnız trthd de maç olunda ses sorunu var maçta ses gelmiyor
    kumanda tuşları biraz sert ama kumandayı tv ye tanıtıp pilot kumanda olarak kullanabiliyorsunuz tv power ve ses tuşları var
    son olarakta ısınma göremedim

Kumandayı Tv'ye nasıl tanıttınız ?

kumandanın hemen yanındaki kağıtta yazıyor 4 tuş var tv ye ait
    vol+ ile vol- aynı anda 3-4 sn basıyorsun sonra aynı şekilde vol+ ya 3 sn sonrada vol- ye 3 snye
    ama bayağı uğraştım

yalnız kumanda coolun mavi-pembenin kumandalaı farklı onlarda yok sanırım

vol+ vol- ye aynı anda basılı tutun ekranda ses barı cıkacak dıyor ama tık yok ??.
    cıhazım cool bu arada

her tvye uyumlu değilmiş 150 den fazla tv felan yazıyor
    bende başta yapamadım bende de bi işaret çıkmadı
    2 saat sonra öylesine denerken bir baktım sesi açıp kapatıyo tesadüfen uğraşırken oldu
    sanırım ikisine basılı tutarken birinden parmağınmı çekince oldu

bende dün cool modelini aldım ama kumandayı TV ye tanıtamadım..2 saat uğraştım olmadı..kafayı yedim..cihazın üzerinde tuş olmadığı için kumandaya mecbur kalıyorsunuz..kullanım klavuzunda yazanları yapıyorum ama olmuyor..bu arada açıklamaları yetersiz buluyorum..3 saniye basılı tut diyor ancak ekrana birşey gelmiyor..walla umarım bu cihazı aldığıma pişman olmam.az para da değil hani..

nasıl yaptığınızı anlatır mısınız arkadaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: andy1

Nextin bir modelini test yapma imkanım oldu, Türkiyede cihaza nerdeyse Aşk şiirleri yazulacak o kadar İnsanlar anlatıyorlardı, İstanbuldan Arkadaşım için biraz sayfları okumuştum, Adamcağızda almış elbetteki aynı gün iade etmiş!

Cihazı test ettiğimde, abartı sanmayın fakat ciddi şekilde sinirlerinize hakim olmalısınız, kumandası yüzünden tırnağın 1 gun ağrdı tahta gibi birşey ve algılaması bir o kadar kötü!

Görüntü kalitesi ise yanı şekilde HD yayınlara bakıyorum, inanın 40 taneden fazla HD kanalı tek tek kontrol ettim nerdeyse tamamında farklı görüntü sunuyor, SD yayınlarda tek kelmeyle vasat ve fiyatıda tuaf şekilde 150 liraların üstünde !

Aranızda abartıyorsun diyenler olabilir resimde ekleyebilirim!

Arkadaşlar dikkatimi çekiyor sizler neden e bay üzerinden almıyorsunuz?

30 Euroya satılıyor bu cihazlar, üstelikte full kutu olarak anteni ıvırı zıvırı dahil, 100 euroya kadar gümrük yok ürün kapaınıza kadarda gelir yada postaneden gider alırsınız!

Next Minix HD

Next Minix HD

Sn @andy1,

kumanda kalitesi gerçekten çok kötü..tuşlar parmağı ağrıtıyor..dün o kadar uğraştım ki TV ye tanıtmak için şimdi yemin ederim parmak uçlarım ağrıyor..

ben baktım yapamadım attım kumandayı gittim diğer TV den Trabzon maçını izliyorum eşim kendisi uğraşmaya başladı.. o bile pek anlamaz bu işlerden ama dedi ki kullanım klavuzu( kumanda için) ne dandikmiş..ne dediği belli olmuyor..yok 3 sn ona bas..V+ yı bırak V- bas..hayatı neden bu kadar zorlaştırırlar ki..

tamam ilk başta belki beceremedik ama iş ciddiyete binince çok dikkatli yapmaya başladık ama nafile..walla kafayı sıyırdık..bu gün aldığım yere geri götüreceğim..umarım sorun çıkarmazlar ve yardımcı olurlar..

siz bu arada e-baydan hangi marka ve modelleri önerirsiniz..olmazsa oradan bir şeyler bakalım..bu minix sanki kazık attı gibi hissediyorum..

teşekkürler..

• Arkadaşlar, ben bugün bu ürünü aldım.

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/next-minix-wi-fi-hd-uydu-alicisi-96010649

Ürün hakkında fazla araştırma yapmadan aldım ama aldığım siteden kullanan birkaç kişiye mesaj attım çok memnun olduklarını söylediler. Ama bu konuda ikiye ayrılmış bir durum var. Sakın almayın diyende var. Çok memnunum tavsiye ederim diyende var.

Son olarak sormak istediğim konu antenle ilgili; bende şu anda Digitürk var, fakat anten kurmadılar, binanın merkezi sistemine bağladılar. Binanın anteni de Türksat 2A uydusundan yayın alıyor. Şimdi bu cihazı anten kablosuna taktığımda antenle herhangi bir oynama yapmadan izleyebilir miyim?

• Next full hd black mi yoksa Next full hd cool modeli mi?
    Lütfen uzman arkadaşlar yardımcı olunuz?
  • Bu iki ürünün farkı cool modelinde alıcı gösterge dijital ve ses sistemi girişimi mi? Akıllı kumanda özelliği cool modelinde varmı?
  • minix black aldım wifi aparatı ile modeme bağlanmıyor. keşke ethernet girişli alsaydım kabloyla bağlardım, pişman oldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

bazı kullanıcılar sd görüntülerin berbat olduğunu söylüyor sizde durum nedir sd ve hd yayın kalitesi olarak ,hatta video yüklermisiniz

ben yeni aldım bu cihazdan hd kalitesi çok iyi ama sd görüntüsü vasat bunun yanında bazı kanallarda sinyal zayıf geliyor tekrardan kanal değiştirip girmek gerekiyor cihazın tek artısı kayıt yapma özelliğinin çok iyi olması alacak olanlara duyrulur.
  • sd yayınlar dsmartın kutusunun sd yayınlardan daha güzel..

almak isteyenlere bilgilendirme..
  • Bu nextlerden şimdi en iyi hangisi yoksa hepsinden uzak mı duralım :)
  • bende ama aldığıma çok pişman oldum acayip donuyo next minix full hd cool yeşil
  • quote:

Orijinalden alıntı: herschell

Bu nextlerden şimdi en iyi hangisi yoksa hepsinden uzak mı duralım :)

ben pişmanım..kumandası ayda bir tutukluk yapıyor..kanal değiştiremiyorsunuz..2-3 gün sonra düzeliyor..4 tane HD kanal için 180 TL para verdim kendime çok kızıyorum..30 TL lik botech leri gördülçe kızarıp bozarıyorum..
  • Minix hd inwiew cihaza yeni yazilimi usb ile attiktan sonra cihaz bir daha açilmadi ne yapmam gerekiyor ?
  • Merhaba arkadaşlar,

yeni çıkan Next Minix HD Combo'yu almak istiyorum. Aranızda kullanan var mı acaba? Evde henüz internet sorunu çektiğim için güncellemeleri uydudan yapabiliyor mu? Veya dahili wifi var mı? wifi'yi 3Gye bağlayıp güncellemek mumkun olur herhalde?

Bu cihaz ile ilgili biraz bilgi alabileceğim birisi varsa özel mesaj da yazabilir. Konuşmak isterim telefonla:)

Sevgiler. & Saygılar.
  • Next minix hd pembe cihazlar icin yeni yazilim cikmis arkadaslar.
    Link :http://www.nextdestek.com/Next-Minix/Next_MinixHD_16012014.zip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.n11.com/next-minix-hd-cool-inview-full-hd-uydu-alicisi-yeni-wifi-hediye-P17238202

arkadaşlar bu ürünü almayı düşünüyorum nasıldır sizce? bu daha iyi dediğiniz bir ürün varmı acaba
  • Arkadaşlar merhaba
    Benim minix hd cool uydum bugun güncelleme esnasında elektrikler kesilmesi sonucu (tam emin olmamak kaydıyla) A H diye yazı cikiyor
    acılmıyor ne yapmam gerek??
  • quote:

Orijinalden alıntı: mest47

Next minix hd pembe cihazlar icin yeni yazilim cikmis arkadaslar.
    Link :http://www.nextdestek.com/Next-Minix/Next_MinixHD_16012014.zip

Ben de yaklaşık 2 senedir Next Minix HD Mavi olandan var. Tarafsız bir kullanıcı olarak görüşlerim:
    Son yazılım ile de güncelledim. Ürün gayet stabil çalışıyor. Sıkıntı yok. Arkadaşların belirttiği veya başka bir problemleri de yaşamadım.

Bence fiyatına göre cihaz güzel.

Güncellemeler youtube ., media oynatıcılaraını vs. düzeltti. Yani ek özellikleri de sorunsuz.

Eleştiren arkadaşlar ne bekliyorlar ki?

Biz de merkezi sistem uydu anten ve karasal anten(yerel kanallar için) var.
    Türksat, Hotbird ve Eutelsat var.

Ben genelde Hotbird'deki HD kalitesindeki belgesel ve spor kanallarını beğeniyorum. Biraz İngilizce varsa Hotbird'deki belgeseller çok zevkli.

Meraklısına, bekara (bence şeytana uymayın) yetişkin kanalları bol. Ben Ebeveyn Kilidi ile kilitlerken çok yoruldum. Kilitle kilitle bitmiyor. (Tabii bizde çok pratik değiliz.)

Ethernet girişinden kablo ile modeme bağladım sorunsuz. Belki USB'den Wi-Fi sorun çıkarıyor olabilir. Hiç denemedim.

İP TV ev Web Radyo gibi özellikler var. Ne işe yaradığını, nasıl kullanıldığını bilmiyorum. Hava durumu ve google.maps pratik oluyor.
    Çoluk çocuğa bilgisayarı açmadan youtube , daliymotion'u aç izlesinler.

Isınıyor ama sorun olmuyor.Benim akşamdan ertesi gün akşama kadar açık kaldığı oluyor sıkıntı olmadı.

Örnek olay: Bazen akşam tv. kapatılıyor. Uydu unutuluyor. Sabah bakmadan evden çıkılıp, akşam eve geç gelindiğinde görülüyor. O gün de yatana kadar TV'ye bakıldı. Isınmıştı ama sorun olmadı.

NOT:Arkadaşlar sizde sağlığınız için saatlerce televizyona bakmayın, arada bir de mola verin.

HD görüntüler gayet net, SD kanallar ise kanalına göre net.
    Örnek FOX Tv gibi kanalların yayınları HD'ye yakınken. Adını çok duymadığımız kanalların görüntü kalitesi vasat. (onlar da tüm cihazlarda sorunlu.)

Yani yayın ne kadar net ise cihaz onu gösteriyor.

Görüntü kalitesini başka cihazlarla karşılaştıracak kadar uzman değilim.

Karşılaştırmak için diğer değişkenleri ortadan kaldırıp denemek gerek.

Bunu için de aynı marka /model iki TV olacak. İkisi de aynı çanak'tan yayın alacak. İkisin de de aynı kablo kullanılacak. İkisinde de aynı yayın açık olacak ve aynı ayarlar(ses, görüntü , renk) yüklenecek. karşılaştıracaksınız. O zaman yorum yapılır.

Birini 100 Ekran son sistem LED televizyonda izleyip, birini de daha küçük ekran tüplü televizyonda izleyip yorum yapan arkadaşlara da kulak asmayın.
    Televizyonların markası görüntüyü değiştirdiği gibi görüntü ayarları bile sizi yanıltır.
    Ya da aynı kanal sabah daha az net olan bir program yayınlarken, akşam daha kaliteli bir program yayınlar.
    Bu konuda sayısal bir ölçüm cihazı olmadığı için , göz aldatması da olabilir.

Bu konuda ek bilgi (Fark eder mi bilmiyorum): Bizim merkezi uydu sistemindeki santral, çanak anten, LNB vs. hepsi Next&NextStar marka. Kullanılan kablo da kaliteli. Adını unuttum ama merkezi anten takılırken o zaman kaliteli olanı kullandırmıştık. Bir kaç yere sormuştum gerçekten piyasadaki en kaliteli ürünlerden birisiymiş. (Apartman yöneticisi uzun süredir benim.)

Kanal geçişleri ise yetiyor. Çok öyle abartıldığı kadar yavaş değil.
    Kısacası:Alacak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.Ama Ethernet girişli olandan olsun.

USB Wi-fi sorun olabilir. Zaten Wi-fi ile bağlamak isterseniz USB'ye takılan aparatı almanız gerekecektir.O aparat , bu ethernetli olan modellere de oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky_lark -- 18 Ocak 2014; 14:38:00 >

• 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.