Şimdi Ara

Netflix'ten Osmanlı dizisi: Ottoman Rising (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
3
Favori
3.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: warchief46

Karşıdakileri aşağılayarak sen yücelmiş mi oluyorsun? Sen kaç dil biliyorsun? Yds, yökdil, toefl vb. sınavlarda aldığın puanı öğrenebilir miyim? Sana ona göre cevap vereceğim.

Üstte arkadaş sana gazel ile ilgili cevabı vermiş. Sen buna kanıt mı diyorsun? Benim verdiğim kanıta kimse uydurma diyemiyor. Yara derken sizlerin bağrında açtığı yarayı söylüyorum. Yönettiği güruh size göre cahil ve bu cahillerin sözünü dinleyerek Ayasofya'yı cami yaptı öyle mi? Size göre İslamiyet yobazlık olduğu için Fatih Müslüman olamaz diyorsunuz. İşte cahilliğiniz burada ortaya çıkıyor. Çünkü İslamiyet'i bilmiyorsunuz. Şu anki Müslüman ülkelerin durumuna bakarak İslamiyet böyle diyebiliyorsunuz. Tarihte bir de Endülüs Devleti vardı bilir misiniz? Onlar da Müslüman'dı ve aşağıladığınız Arapların devletiydi.

Siz ilk olarak İslamiyet'in yobazlık olmadığını ÖĞRENİN. Kafanızdaki örümcek ağlarından kurtulun. Sabit fikirlerinizden vazgeçin. Sana bir bilgi daha vereyim: Fatih'in İstanbul'u fethetme nedenlerinden birisi olan " Konstantiniyye elbet bir gün feth olunacaktır" diye başlayan hadisin "Doğu ve Batı Roma elbet bir gün feth olunacaktır" diye başladığı iddia edilir. Fatih iki Roma'yı da alarak peygamber efendimizin müjdesine nail olmak istiyordu. Doğu Roma'yı aldı ve ölmeden önce orduyu nereye olduğunu söylemeden sefere çıkardı. Acaba bu sefer Batı Roma üzerine miydi? Lakin sizin gibiler bu büyük hükümdarı zehirleyerek bu sorunun cevabını sonsuza kadar elimizden aldı.
    Fatih hakkinda birkac bilgi ve hurafeler disinda hic birseyden haberiniz yok!

Kuscu Ali denilen Turkmen, neden Fatih Sultan Mehmet`e sigindi? kimden kacti kuscu ali?

islami yobazlik sandigimi soylemissin ama cidden yobazlik! Kuran da yobazlik yok, ama islamda yobazlik var.

daha eskiye gidip sana tarih ogretmiycem! bana su kitap yazmis aha bu kanit diyip ici bos anlamsiz tavirlar edinilmesi ise komedi yahu :)

Bildigim dillere gelirken; Turkce, ingilizce, iyi orta arasi rusca. simdi almanca ogrenmeye calisiyorum. ek olarak C#, java dillerini de biliyorum. sen kac dil biliyorsun ?

neyse ufak tarih derken ... su anda okudugun kuran`i kim yazmis hangi kiraat ustasinin kuranini okuyorsun , peygamberin vefatindan sonra yazilma ki o donemin 2 en ust kiraat ustasinin katilmayip sonra olum tehtidi ile kabul etmesi ile yazilan kitap!

dedigim gibi bilginiz yok fikriniz var. ortaya boyle seyler cikiyor.

fatih musluman degildir fikrini benimsemedim. yobaz degil dir dedim.

yobaz olsaydi kuscu ali nin calistigi , ulu bey medresesi yobazlar tarafindan yakilip yikilirken asla fatihe siginmayacakti.

neyse ...

siz kendi masallarinizla yasayin!

fatih kendisine padisah degil, Kayzer derdi! Senin bugun sifat olarak kullandigin "Sezar" in 800 yil onceki turkcesi Kayzer idi ... hadi bakalim sallayin palavralarinizi.

Ataturk hakkinda da baya saglam atiyorusunuz :)

• bluedevil866 B kullanıcısına yanıt
    Yds 90 puan ingilizce, orta seviye almanca, az Arapça biliyorum. Türkçe'yi çok görünsün diye mi yazdın? Bir de geçmiş karşıma şu programlama dillerini biliyorum yazmış. Elektrik elektronik mühendisiliğinde yüksek lisans yapıyorum bayım. O bildiğin diller bize lisansta gösterilen dillerden sadece ikisi. Yanlış adama çarptın. Güle güle kendini bir şey sanan CAHİL.

Kıraat ustası ne la??? Ne alaka yani??? Kıraat okumak demek çocuğum. Yazmak değil. Ya bir de karşıma geçmiş çok bilen Ali Efendi gibi konuşuyorsun ya. Ne desem bilemedim.

Ha bir de Atatürk hakkında yazdığım tek bir kelimeyi göstersene. Oğlum sen de olmamış şeyleri olmuş gibi görme var. Git bir doktora görün. İki mesajdır Atatürk yazıyorsun. Ben Atatürk ile ilgili tek kelime yazmadım. Rüyanda görüp mü yazıyorsun ne yapıyorsun? Kendince bizi Atatürk ile ilgili tartışmanın içine mi çekeceksin? Ama madem bu kadar Atatürk yazdın. Sana ondan bir cümle yazayım:

"Yenilmesi gereken en büyük düşman, cehalettir."

Blok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warchief46 -- 4 Kasım 2018; 23:2:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Meryem Gül kullanıcısına yanıt
    Bence ağlamaya başla yaparlar çünkü bizde tarihimizi kötülemede dünya işe yarışırız dizilerimizle...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Doların yüksek olması sonunda işe yaradı. Bir kaç proje daha varmış. Kaliteli şeyler izleyeceğiz.
  • Severek izleriz, ki inanıyorum bütçesinden senaryosuna kadar bizim yaptığımız 2 diziden de daha kaliteli olacaktır. Ha bizim bildiğimiz gerçeklerle ne kadar bağdaşır? Bunu yine Türkiye sektörü çıkışlı mı yaparlar? (The Protector) gibi yoksa kendi taraflarından mı ele alırlar onu bilmiyorum ama başarılı olacağı kesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: milesari

Doların yüksek olması sonunda işe yaradı. Bir kaç proje daha varmış. Kaliteli şeyler izleyeceğiz.
    doların yükselmesiyle ne alakası var bu işin anlamadım ?

aksine dolar yükseldikçe türkiye'den kazandıkları para azalıyor.
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Dolar yüksek olduğu için ucuza yapıyorlar. Kazandıkları parada azalma olmuyor.

• quote:

Dolar yüksek olduğu için ucuza yapıyorlar. Kazandıkları parada azalma olmuyor.
    yapımcılar , çekim yerleri , oyuncular falan yabancı olacak .
  • Gelsin haremli sahneler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Yok hocam ben Türkiye'de çekilecek diye biliyorum. Hatta bir kaç yerde bu dolar muhabbetini gördüm, onlara dayanarak söyledim. Mesela The Protector, oyuncular Türk ve Türkiye'de çekiliyor.

• quote:

Yok hocam ben Türkiye'de çekilecek diye biliyorum. Hatta bir kaç yerde bu dolar muhabbetini gördüm, onlara dayanarak söyledim. Mesela The Protector, oyuncular Türk ve Türkiye'de çekiliyor.
    evet onu çünkü netflix türkiye ekibimiz yapıyor.

bu dizi ise yabancı kişilerin osmanlı hakkında dizi çekmesi olayı.

forumda konusunu açtım ve biraz daha ayrıntılı bilgiyi paylaştım orada. Bakabilirsin
    https://forum.donanimhaber.com/ottoman-rising-netflix-orijinal-fatih-sultan-mehmet-in-hikayesi--135606792

karga seven pictures daha önce de bir kere netflix için belgesel çekmiş burada gözüküyor mesela <shot in dark> .https://karga7la.com/work

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 4 Kasım 2018; 21:20:58 >

Teşekkürler kusura bakmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: warchief46

Yds 90 puan ingilizce, orta seviye almanca, az Arapça biliyorum. Türkçe'yi çok görünsün diye mi yazdın? Bir de geçmiş karşıma şu programlama dillerini biliyorum yazmış. Elektrik elektronik mühendisiliğinde yüksek lisans yapıyorum bayım. O bildiğin diller bize lisansta gösterilen dillerden sadece ikisi. Yanlış adama çarptın. Güle güle kendini bir şey sanan CAHİL.

Kıraat ustası ne la??? Ne alaka yani??? Kıraat okumak demek çocuğum. Yazmak değil. Ya bir de karşıma geçmiş çok bilen Ali Efendi gibi konuşuyorsun ya. Ne desem bilemedim.

Ha bir de Atatürk hakkında yazdığım tek bir kelimeyi göstersene. Oğlum sen de olmamış şeyleri olmuş gibi görme var. Git bir doktora görün. İki mesajdır Atatürk yazıyorsun. Ben Atatürk ile ilgili tek kelime yazmadım. Rüyanda görüp mü yazıyorsun ne yapıyorsun? Kendince bizi Atatürk ile ilgili tartışmanın içine mi çekeceksin? Ama madem bu kadar Atatürk yazdın. Sana ondan bir cümle yazayım:

"Yenilmesi gereken en büyük düşman, cehalettir."

Blok...
    YDS hangisi ?

neyse... elektrik elektronik... C# SQL ogrettiklerini ilk defa duydum. C ve C++ olmasin? C# olsa yerinde duramazdin.

Arapca seviyen ne? ezbere bildigin namaz sureleri mi yoksa Turkce icindeki birkac zamir mi?

Daha dinler tarihini bilmiyorsun, ama yaziyorsun osmanli tarihini bilmmedigin gibi.

kiraat okumak demis.... kiraat ustasi diyorum... su anki okdugun kitap ne zaman resmiyet kazanmis bir bak! Ebubekir olsun, osman olsun. her donemde yazilan toplatilan kitaplar yakiliyor! cunki hatali olup da gunaha girilmesinden korkuluyor!

malum kecinin yedigi ayetler var. ayrica Peygamberin olumunden 200 yil sonra ortada dolasan farkli kuranlar var.

taa timur a kadar uzanmis ve timur bile bir cogunu yaktirmis, emeviler doneminden kalan resmiyet kazanmis kurani kabul ediyor Timur da ... cunnki araplar tarafindan emevilerin baskilari sonucu bir cok kiraat ustasi emevilerin kabul ettigi kurani genel kuran olarak kabul ediyor.

he bu inanci zedeler mi? hayir. Kuran`in sartlari belli, farzlari belli. ama tarihi ogrenmeyip atip tutanlar senin gibiler.

o yuzden diyorum ... daha hayatinda Troy`un ne oldugunu bilmeyip, fatih atam diye dolanan tiplerdensin dir.

neyse. blok at. sonucta acip okuyacaksin ki bilmen gereken artik muhattabim degilsin... cunki fatihi iyi bilen biri, kuran tarihini bilen biri , senin bos yere attigini biliyodur.

• Netflix bizi kıskanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Eiyuu -- 8 Kasım 2018; 0:26:9 >
  • Yorumlara çöyle bir baktım sanırım pek çok kişi belgesel gibi gerçek olaylara sadık kalınmasını istiyor. aslında bir kahramanlık filmi bekliyor. dönem filmi olunca elbette insan böyle bir beklentiye giriyor. aksini bekleyen gitsin orta dünya filmlerini izlesin diyebilirsiniz.

Ben şahsen şu olay gerçek miydi bu olay olmuş mu gerkeçten diye yorumlamadan ve düşünmeden sinemasal olarak izleyeceğim. Gerisi umurumda değil. Belgesel beklentisine girenler gitsinler önce Osmanlı tarihini anlatan pek çok kitap var onları okusunlar. vesselam..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.