Şimdi Ara

Neta 6400 HD (222. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.646
Cevap
43
Favori
352.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.hepsidijital.com/neta-6400-full-hd#0

buna bu paraları veren (235 LİRA !!! ) ya ağır g..i zekalıdır yada cahil . hiremco zapper hd var 70 liraya, özellik olarak ne fark arasında. milleti kandırmaktan bıkmadınız artık, yazıklar olsun. haramdır bu paralar hem alana hem verene..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newrophat -- 1 Ocak 2016; 2:40:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: newrophat

http://www.hepsidijital.com/neta-6400-full-hd#0

buna bu paraları veren (235 LİRA !!! ) ya ağır g..i zekalıdır yada cahil . hiremco zapper hd var 70 liraya, özellik olarak ne fark arasında. milleti kandırmaktan bıkmadınız artık, yazıklar olsun. haramdır bu paralar hem alana hem verene..

valla üstün alman malıyla dandik çin malı soba borusu işlemci farkı kapasitesini çözemiycek kadarsan o senin sorunun.....git zappırlan...millette cahil diyip hiç bir halttan donanımdan anlamayanada bilmişlik taslayanada ayrı ayar oluyorum...canım o sti chip üstün alman kalitesi imzası var türkiyenin bir halt ürettiği yok zaten o cihazlar toplama burda lehim atılıyor toplanıyor sadece..ok! doların halini düşünürsek fiyatı uygun bile...dolarıda neta fırlatmadı herhalde git fırlatanlara sor..fabrika onun işlemcisine anakartına almanyaya döviz sayıp alıyor hava değil....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 1 Ocak 2016; 12:18:13 >

• newrophat kullanıcısına yanıt
    açık açık hakaret ediyon bilmem farkındamısın isteyen istediğini kullanır forumda alman malı cihazlara 1300 tl bile veren var ee alman malı başkadır sen çin malı sd yi çamur gibi hd yide karanlık resim olarak izlemeyi seviyosan al banane bizene birader... al kullan zıppırını bizene...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 1 Ocak 2016; 19:53:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

açık açık hakaret ediyon bilmem farkındamısın isteyen istediğini kullanır forumda alman malı cihazlara 1300 tl bile veren var ee alman malı başkadır sen çin malı sd yi çamur gibi hd yide karanlık resim olarak izlemeyi seviyosan al banane bizene birader... al kullan zıppırını bizene...

zıppır babamın malı değil ama sizin gibi etiket derdi olmayan aklı başında her insanın işini babalar gibi görür üstelik en az sizin alman MALI cihazlarınız kadar. sadece zıppır değil, muadili yüz tane ürün vardır bu alman MALI kazığa.

not : şikayet etmiş mesajımı sildirmişsin, birde hakaret ediyorsun demişsin. insanları etiketle markayla kandırdığınızı söyleyince kabahatli olunuyormuş demek ki

• Arkadaşlar; Neta 6400 HD uydu alıcısı fiyatı malesef dövizin aşırı yükselmesinden dolayı arttı. Aslında bu her uydu alıcında bir artışa neden oldu. Geçen yıl (2014) 170 tl ye satıyorduk cihazı. Döviz maliyet girdilerini etkileyince birşey yapılamıyor. Elebette o fiyatlara daha fazla özelliği olan uydu alıcıları var ancak neta nın farkı belli zaten.

1. Tercih Görüntü kalitesi ( Burada neta mühendislerinin yıllardır st işlemci üzerinde ki tecrübeleri sonuca yansımış)
    2. Kanal geçiş hızı ( gerçekten hiçbir uydu alıcında bu kadar hızlı kanal geçişi yok test edilmiştir.)

TKGS (uydudan hazır kanal güncelleme sistemi) ise bazılarına göre iyi bazılarına göre kötü ama neta 6400 de bu özellkte var.

Ayrıca menünün çok kolay ve anlaşılır olması cihazı her yaştan insanın kullanabilmesini sağlıyor.

Görünü kalitesi iyi olan bana Türsattaki sd ve hd yayınları çok iyhi göstersin yeter diyenler için ideal bir cihaz.

• HDsatış H kullanıcısına yanıt
    Güzel izah etmişsiniz ancak bende bu konuda bir kaç bir şey ilave de bulunmak isterim... aslında daha öncede gündeme geldi bu konu yazdık çizdik ama anlaşılan tam anlaşılmıyor veya anlamak istenmiyor neyse... şimdi elektronikte temel bir husus vardır ne dir bu cihazın "asli görevi ve kalitesi" buna düşkün olanlar hiç acımaz cihazlara parayı basarlar milletinde garibine gider niye gider 3d si smartı modül girişi bluetooth ip tv si ccam ı u vs vs bunların hiç birisi yoktur... kimisi hatta çoğu kişi öncelik sırasını bunlara ayırıyor günümüz de ben bunlara her şeyi yapan cihazlar diyorum... kimiside diyor ki bana bunlar lazım değil görüntüyü sesi iyi versin yeter diyor zaten her ikisini de yapan cihazlar ciddi pahalı oluyor... şimdi hem işlemcisi broadcom veya sti hemde ip ccam vs vs özellikleri olan cihazlar ciddi pahalı olyor ama bunlardan kısarak bana sadece görüntü kalitesi iyi olsun stabil ve sağlam cihaz olsun ve şifre çözme işleri ile işim olmaz diyenlere neta 6400 bence ideal cihaz... cihazın + ları - leri
    +
    1: stabil ve sağlam cihaz
    2: hd sd görüntüsü gayet iyi genelde sd başarısı ile tatınır bilinir ancak bana göre hd de gayet başarılıdır
    3: tkgs var ister kullan ister kullanma
    4: pratik menü
    -
    1: kütük gibi cihaz hiç estedik yok ne kasa da ne kumanda da göz boyama bile olsa biraz şık bir cihaz olabilirdi
    2: çok kısıtlı bir cihaz ne bileyim ufak tefek ek özellikler güzel olurdu
    3: menü tasarımı güzel ancak biraz daha animasyonlu şık olabilirdi
    4: bahane kabul etmiyorum gereksiz çok pahalı

evet cihazın şu saydığım bana göre - yanları az biraz düzgün olsa fiyatı bu kadar konuşulmaz dandik çin malı cihazlar bile şu saydığım - yöneri daha iyi ama bu sefer de + lar yok biraz kaba olacak ama makyajlı yaşlı kadın mı yoksa biraz çirkin genç kızmı bunun gibi bir şey ben daha önce ali ve sun plus işlemcili cihazlar da kullandım sd ler evet geride ama sd kalmadı zaten hd lerde bence hemen hemen aynı ama nasıl aynı şöyleki ben görüntüde hassasım ve kusurları görebiliyorum neta gibi görüntü de cisimlerin tam simetrik çizgisel veremiyorlar yani scaling ve renk patlaması olabiliyor bunu çoğu insan göremiyor o netliğe aldanıyorlar ne var hepsi aynı diyorlar ama değil malesef benim gibi görüntüye titiz insanlar görebiliyor mesela.... sonra ds receiveri kullandım broadcom işlemcili gerçekten hem sd hem hd çok iyi... ama goldmasterin sanırım sti işlemcili topfield tabanlı ve samsung tunerli cihazları var 3030 vb bunlar daha ucuz ve neta dan sanırım daha işlevsel estedik ve ucuz... şu sıra uydu alacaklara ciddi alternatif olmaz mı diye düşünüyorum... ben netayı 170-180tl gibi bir fiyata almıştım şimdi uçmuş gitmiş... cihaz böyle bir durumdayken eleştiri gelmesi gayet normal ama seviyeli elbette... çünkü karşısında çok alternatifler var...

• Tabi goldmaster 3030 un kasası çok büyük olduğu için yer sorunu olanları da bilgilendirelim.
  • cihaz alman menşei ve parçaları dövizle geliyor arkadaşları dolar fırlatanlara sorun netayı suçlamanız biraz boş geliyor bana şu an a dan z ye her elektronik ürün 2 sene oncesine gore tuzlu zaten...şu an bile 2013 de 1500 e alınacak bir pc tv 2200+ tl civarında...baktığım 200 tl lik ekran kartları 300 den aşağı değil ortalık ateş pahası..allah millete sabır versin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 6 Ocak 2016; 14:04:50 >
  • HDsatış H kullanıcısına yanıt
    Sizin gibi bir satıcıya demagoji yapmak yakışmıyor... ne zaman bu konuda yorumlarımızı okusam hiç eleştiriye açık olmadığınızı görüyorum... biraz rasyonel olun... neta için vermiş olduğum (-) ler ve olumsuz eleştiriler son derece objektif,cihazı kullanan ve bu işlerden az cok anlayan bir kişinin yorumudur... kaldı ki cihaz hakkın da ortalama olumsuz eleştiriler de hep bu yönde...

• Sevgili Arkadaşlar

yanlış kanal ayarı ve sinyal gibi bir uyarı çıkıyor sonra görüntü gidiyor ses kalıyor.Bugün ayrıca Boot yazısı yanıp sönmeye başladı. Başına böyle bir olay gelen varmı
  • bugün sipariş verdim, umarım sorunsuz bir ürün gelir çünkü okuduğum kadarıyla kronik bir "boot" yazısı sorunu var.
  • Bizimkiler cihazı galiba düşürmüş.Cihazın HDMI giriş yeri içeri kaçmış.
    Cihazı açıp baktımda HDMI yeri kopmuş.

HDMI soketini nereden temin edebiliriz?
    Bilen arkadaşlar varsa iyi olur.
  • birkaç gündür boot yazıp birkaç kez kapanıp açılıp boot yazıp geri açılıyordu. bugün artık boot yazıp kırmızı ışık yanıyor sadece sonra oda sönüyor cihaz öylece kalıyor. yazılımsalmıdır donanımsalmıdır çözümü nedir bilen varsa yardımcı olsun allah için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: megalomanyag

birkaç gündür boot yazıp birkaç kez kapanıp açılıp boot yazıp geri açılıyordu. bugün artık boot yazıp kırmızı ışık yanıyor sadece sonra oda sönüyor cihaz öylece kalıyor. yazılımsalmıdır donanımsalmıdır çözümü nedir bilen varsa yardımcı olsun allah için.

servis elinden öper flash uçmuş gibi..netaya gonderin...
  • merhabalar tskler ilginize. siirtteyim ben servis oldugunu sanmiyorum burda. flush dediginiz nedir yazilimsal midir yebi yazilimi indirdim fat32 olarak usb ye attim ama acilmiyirki cihaz yukleyeyim. surekli boot yazip kapanıyor. benim mudahale edip yapabilecegim birsey var mi? veya burdaki eleektronikcilerin elinden gelen birsey olur mu? uzun sure tvsiz evdekiler çıldırır..

• megalomanyag kullanıcısına yanıt
    kutuda yazan adrese gonderceksiniz aras kargoyla...arayın sorun anlaşmaları vardı bedava gonderiliyor..yok olay donanımsal..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 20 Ocak 2016; 0:53:02 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    benim yada burdaki uydu tamircilerinin elinden gelecek birsey değil diyorsunuz yani...

• quote:

Orijinalden alıntı: megalomanyag

benim yada burdaki uydu tamircilerinin elinden gelecek birsey değil diyorsunuz yani...
    quote:

Orijinalden alinti: megalomanyag

benim yada burdaki uydu tamircilerinin elinden gelecek birsey degil diyorsunuz yani...

servisine götür bence oldukça ilgililer....adamlar kendi cihazını biliyor çünkü..
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    aradim yazilimsal bir problem bilgisyar ogretmeni oldugumu destek verirseniz benim yapabilecegim birseyse yapalim dedim hayir dedi. servise gonderin dedi. bulundugum ilde servisi varmis oraya getirsem dedim onlar yapamaz dedi (bi yazilimsal sorunu yapamayacaklarsa neden servis olarak yaziyorsunuz o zaman)

neyse anlasmali kargonuz nedir dedim garantisini sordu gecen ay bittigini dedim kargoyu benim odemem gerektigini söyledi. yazilimsal onarim icin ucret alinacak mi dedim evet 30 civari 10 tl yukarida olabilir dedi. boyle sacmalik mi olur ya yerde gordugun telefonu bile servisine ucretsiz gonderip alabiliyor fiyat onarim bilgileri talep edebiliyir begenmezsen ucretsiz olarak geri geliyor. bumu buyuk firma. sahsen ilk kez işim düşüyor birdaha neta tercih etmem. benden kaynaklanmayan bir sorun degil ve yerel servisleri iş bilmiyor üstüne cihazin arkasinda degiller kargo ödüyorsunuz ustune o kadar sure tvsiz kalacam. az evvel mail de attim firmaya bakalim cevap verdiklerinde onuda paylasacagim.

• YAZDIGIM MAİL DE BU

neta hd6400 cihazim var. garantisi daha yeni bitti ekranda boot yazip yazi kaybolup sonra kirmizi isik yanip daha sonra oda sönüp tamamen kapaniyor. 

bunu birkac kez tekrarladiktan sonra acilmiyor. akim korumali prize takili ve kendim pc ye takip herhangi bir müdehalede bulunmadim. bulunduğum siirt ilinde teknik servis bulunmakta ama ellerinden gelen bir is degilmis sanirim. 

benden veya elektrikten kaynaklanan bir sorun olmamasina rağmen hem yazilim icin ucret ödeyeceğim hem de ilimde servis olmasina rağmen bir hafta 10 gün tv siz kalip üstüne birde KARGO ücreti ödeyeceğim ne diye servis var o zaman 

simdiye kadar neta kullandim ilk kez servislik işim oluyor müşteriye bu kadar özensiz davranildigini bilmiyordum. birdaha tercih etmeyecegim.

50 liralık uydu alan abim gil bile garantisi bitmesine rağmen servis anlasmali kargo ile ucretsiz gönderdi ve aldı (cunku buyuk firmalar garanti bitsin bitmesin anlasmali kargo ile calisir ve musterisi yararlanir. kullandigim tv ve pc gibi elektronik cihazlarimdan tecrubeyle sabittir) ve abimlere rapor halinde mail geldi donanimsal islemin parasi alindi yazilimsal islemin de parasi alinmadi adamlar cihazlarinin arkasinda musteri memnuniyetine önem veriyor.

bu tecrübemi forum sayfalarinda belirtecegim bilginize..

iyi gunler..

• 
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.