Şimdi Ara

Neden Reset Atıyor Bu Makine???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    p4 3ghz lga 775p işlemci
    asus p5gd1pro anakart ve onboard ses + glan
    sata seagate 120 gb hdd
    52x32x52 lg cd rw
    palit 256 mb gf 6600 ekran kartı

ve birde 350w olduğunu yazan kaliteli olduğunu düşünmediğim bir psu var.

bilgisayarı alalı 1 ay oldu bugüne kadar yaklaşık 10 kez kendi kendini kapattı.asus'un probe hardware monitörüyle cpu fanı,cpu sıcaklığı,anakart sıcaklığı ve bütün voltajları konrol ettim. hiç bi problem yok.fakat psu bayağı ısınıyor.
    kapanmalar daha çok yüksek performans isteyen oyunları oynarken oluyor.kasanın kapakları açıkken resetlenme sayısı azalıyor ama yine oluyor.

bu kapanmaların sebebi nedir?

• psu nun gücü yetmiyor olabilir.ekran kartın sağlam bir psu ister.işlemci anakart falan derken baya bi psu ister bu.350 watt fsp lazım diye düşünüyorum.veya daha üstü.bence kitlenmelerin sorunu psu dan dolayı.
  • yanlış bilmiyorsam eger sıcaklıktan kaynaklanan bi sorun varsa bu ekran donması şeklinde olur
    o kapanmalar bende de ara ara oluyor ama bi ayda 10 kez kapandıysa onu bilemem
  • zaten oyun oynarken ekran kartına yüklenirsin.ekran kartına yüklendikçe ekran karıt da psu ya yüklenir.eğer psu yeterli gücü veremzse bilgisayarın kitlenir veya kendini kapatır
  • Sağolun beyler ben de psudan süpheleniyordum zaten peki bana iyi ve hesaplı bir psu ve bunu alabileceğim istanbuldan bir adres önerebilirmisiniz.ilgileriniz için tekrar teşekkür ederim...
  • psu önemli enermax al bence
    fiyatlarıda netten bulabilirsin
  • şurdan bak burdan almasan bile sana fikir verir http://www.vatanbilgisayar.com/products.aspx?L1=OEM&L2=OEMPSU&Br=Hepsi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hüküm -- 16 Eylül 2005, 22:04:38 >
  • merhaba anakartın voltaj değerlerini bir kontrol et.12 v 5v eğer çok bu değerlerden fazla sapma varsa psu dengeli voltajı veremiyor demektir.bu takdirde psu değişkliği şart.değilse fan eklemeyi düşünebilirsin.

aynı problem ben de de vardı.gittim yeni psu ve fan aldım.sonra gördüm ki modem yuvasına tam oturmamış.makina o yüzden reset atıyormuş.evden modemle nete bağlanmıyordum.o yüzden hiç aklıma gelmemişti...o sayede iki tane psu um bir sürüde fanım oldu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.