Şimdi Ara

Neden Mac Tercih Etmeliyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hafif güçlü ve dizeynı güzel bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Bütçem $1500 civarı. Amerikadayım bulunduğum eyalette vergi yok. Apple storedaki vergisiz fiyatlardan alabiliyorum. Sorulara gelirsek ;

1) Donanım olarak daha düşük olmasına rağmen iyiki mac aldım der miyim?
    2) USB 3 Olan bir mac sanırsam şuan yok, yeni nesil macbook pro yakında çıkacak mı ?
    3) Almayı düşündüğüm bilgisayar şöyle birşey ;http://www.asus.com/Notebooks/Superior_Mobility/U44SG/ Bunun yerine hangi mac i önerirsiniz?
    4) Diğer tip bilgisayarlara göre mac lerin en belirgin en önemli artıları neler ?

• Sadece apple almak için almış sanırsam herkes.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reckoner

Sadece apple almak için almış sanırsam herkes.

bu soruyu soruyorsan zaten ihtiyacın yoktur, o yüzden kimse cevap vermemiş sanırım.

1- OSx stabil bir sistemdir, ama mucizeler yaratmıyor, sistemin çökmemesi, aylarca reset atmamak senin işine yaramıyorsa hayır iyiki almışım demezsin.
    2- Hayır çıkması çok düşük bir ihtimal. Apple thunderbolt teknolojisine yatırım yaptı, ama tam tersi pc'lerde thunderboltun yaygınlaşması daha yüksek bir olasılık (nede olsa thunderbolt intelin teknolojisi)
    3- Macbook air.
    4- Stabilite ve güvenilirlik ayrıca unix çekirdeği sayesinde windowsta yapamadığın yada yapmakta zorlandığın birçok işi yapabilirsin. (bu konu biraz yazılımcılığı ilgilendiriyor).

2007 senesinde aldığım macbook bilgisayara henüz format atmadım, 3 defa işletim sistemini upgrade ettim yinede herhangi bir yavaşlama veya performans düşüşü yaşamadım.

Ama apple'ın yaptığı herşey mucizevi veya muhteşem değil. yaptığınız her işi windowsta da yaparsınız ve eğer yeniliklere açık birisi değilseniz, takıldığınızda internetten problemleri aramayı seven birisi değilseniz (telefon açıp osx ile ilgili soru soracak çok insan yok), alışık olduğunuz windows'lu bilgisyar sizi daha çok mutlu edecektir benden söylemesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

quote:

Orijinalden alıntı: reckoner

Sadece apple almak için almış sanırsam herkes.

bu soruyu soruyorsan zaten ihtiyacın yoktur, o yüzden kimse cevap vermemiş sanırım.

1- OSx stabil bir sistemdir, ama mucizeler yaratmıyor, sistemin çökmemesi, aylarca reset atmamak senin işine yaramıyorsa hayır iyiki almışım demezsin.
    2- Hayır çıkması çok düşük bir ihtimal. Apple thunderbolt teknolojisine yatırım yaptı, ama tam tersi pc'lerde thunderboltun yaygınlaşması daha yüksek bir olasılık (nede olsa thunderbolt intelin teknolojisi)
    3- Macbook air.
    4- Stabilite ve güvenilirlik ayrıca unix çekirdeği sayesinde windowsta yapamadığın yada yapmakta zorlandığın birçok işi yapabilirsin. (bu konu biraz yazılımcılığı ilgilendiriyor).

2007 senesinde aldığım macbook bilgisayara henüz format atmadım, 3 defa işletim sistemini upgrade ettim yinede herhangi bir yavaşlama veya performans düşüşü yaşamadım.

Ama apple'ın yaptığı herşey mucizevi veya muhteşem değil. yaptığınız her işi windowsta da yaparsınız ve eğer yeniliklere açık birisi değilseniz, takıldığınızda internetten problemleri aramayı seven birisi değilseniz (telefon açıp osx ile ilgili soru soracak çok insan yok), alışık olduğunuz windows'lu bilgisyar sizi daha çok mutlu edecektir benden söylemesi.

Cevap için teşekkürler...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.