Şimdi Ara

NAVİTECH 2012 MODEL QXV SERİSİ NAVİGASYONLARI SATIŞA SUNUYOR (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
797
Cevap
14
Favori
109.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kunfeyekun

quote:

Orijinalden alıntı: Performance.

QXV 523 modelini bir hafta önce aldım ve hemen güncelledim güncellemeden önce ilk acemilikle cihazı toolbox ile eşleştirmek için baya uğraştım güncelleme başarıyla tamamlandı klavye ve ekranla ilgili herhangi bir sorun yok şimdi yorumları okuyunca NNG içersinde ''branding.zip'' dosyasınıda aradım ama böyle bir şey yok

neden QXV-751T modelini 7" olanını almadınız öğrenebilir miyim? Ben de bu markadan almayı düşünüyorum QXV-751T den daha iyi mi aldığınız QXV 523 modelli cihaz acaba? Bir de sizce 7" çok mu büyük durur Golf de yani sonuçta bir Transporter kullanmıyorum çok mu fazla camı kapatır? Fikirleri olan diğer arkadaşlarda acil QXV-751T modeli ile ilgili yorum yapabilir mi? Müteşekkir olurum.

Binek araçlar için büyük kalmakta 7"

Benim görüşüm 5" cihazlar arasında 523 ve 522W arasında bir tercih yapın 522'nin bataryasının daha kuvvetli olduğunu okumuştum; biliyorum.
    Saygılar.

• navitech 751 aldım...cihazı evde de şarj etmek istiyorum...ürünün bataryası 1500 mah olduğu yazıyor....şunu sormak istiyorum...lg marka cep telefonumun şarj ünitesi navitech e bağlanabiliyor ve telefonumun bataryası 1700 mah...şimdi bu durumda şarj olurmu....olursa 1500-1700 farkından sıkıntı yaşarmıyım....şimdiden teşekkür ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Benim görüşüm 5" cihazlar arasında 523 ve 522W arasında bir tercih yapın 522'nin bataryasının daha kuvvetli olduğunu okumuştum; biliyorum.
    Saygılar.

Korhan hocam,

7" bir cihaz aldım, bende kullanmadan önce kocaman olur görüşümü engeller diyordum ama pek birşey fark etmedi, konsolda gördüğüm yeri azalttı sadece :) Yolda gördüğüm yer aynı kaldı :)

Üst kısmı 4,3 cihazın üstüyle yada ona yakın aşşağıda takınca dediğim gibi çok az bir görüş farkı oldu ... 7" öyle görüşe engewl birşey olmadı yani... Bence arabanın yanındakı o boru daha çok görüşümü engelliyor :) tavandan aşağıya inen botuya ne deniyorsa artık

• quote:

Orijinalden alıntı: primera22

navitech 751 aldım...cihazı evde de şarj etmek istiyorum...ürünün bataryası 1500 mah olduğu yazıyor....şunu sormak istiyorum...lg marka cep telefonumun şarj ünitesi navitech e bağlanabiliyor ve telefonumun bataryası 1700 mah...şimdi bu durumda şarj olurmu....olursa 1500-1700 farkından sıkıntı yaşarmıyım....şimdiden teşekkür ederim...

Volt bigisine bakın ; mesela her ikisi de 5.1V ise sorun olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Saygılar.

Korhan hocam,

7" bir cihaz aldım, bende kullanmadan önce kocaman olur görüşümü engeller diyordum ama pek birşey fark etmedi, konsolda gördüğüm yeri azalttı sadece :) Yolda gördüğüm yer aynı kaldı :)

Üst kısmı 4,3 cihazın üstüyle yada ona yakın aşşağıda takınca dediğim gibi çok az bir görüş farkı oldu ... 7" öyle görüşe engewl birşey olmadı yani... Bence arabanın yanındakı o boru daha çok görüşümü engelliyor :) tavandan aşağıya inen botuya ne deniyorsa artık

İşte göreceli bir olay; Benim aracım alçak, aracımın ön camı yukarıdan dar ve yayvan. Bana 5" bile rahatsızlık veriyor diye konsola monte ettim.
    Daha yüksek (mesela ticari araçlar) çok daha verimli kullanabilirler 7" cihazı.
    Ama işte Golf olunca (modele bağlı olarak) değerlendirme yapamıyorum.

Ama şöyle bir şey yapılabilir; 2 adet karton kesilebilir. Bir 5" cihaz dış ölçülerine göre, bir de 7" cihaz dış ölçülerine göre... Monte edilmek istenen yerlere tutarak görüşüetkileyip etkilemediğini denemesi yapılabilir...

• Bir ara benim seat leonda 7'' QXV-714 ün fotoğrafını çekip paylaşayım unutmazsam Bende önce çok büyük diye endişelenmiştim ama konumunu düzgün ayarlayınca problem olmadı. İşin ilginç tarafı 7'' cihazları görüşü kapatacak şekilde yerleştirirseniz trafik cezası da gelebilir. Ya forumda yada başka bir yerlerde ceza yiyenlerle ilgili birşeyler duymuştum.
  • Navitech QXV 751T cihazı ben de aldım kullanmaya başladım. 7" olduğundan dolayı sıkıntı olabilir mi diye araştırmıştım Golf camında herhangi bir görüntü sıkıntısı yok arkadaşlar. Şarj meselesine gelince ise evde uyumlu bir kablo buldum ve Samsung telefonun sarj adaptörüyle usb girişine takıp adaptörün çalıştırabiliyorum. Şarj bu şekilde edebilirsiniz ya da aşağıdaki ürünü almanızı tavsiye ederim.

Space Multi Pin 220 v 12 v Dönüştürücü
  • Şarjla ilgili daha önce konuda geçti mi bilmiyorum ama bende QX 513 var, harici HDD kablosuyla aynı giriş ve bir sorun olmadan şarj ediyorum. her ikisinde de 5v yazıyor. zaten güncelleme yapılırken de cihazı şarj edebiliyoruz. Konuya vakıf değilim, yanlış yönlendirme olmasın ama ben usbden şarj ediyorum ve sıkıntı çıkmadı şimdiye kadar
  • arkadaşlar bende navitech QXV-522 Primo navigasyon cihazı var.

Cihazı bir türlü Naviextras Toolbox'a tanıtamadım.

Windows 7 kullanıyorum ve cihazı usb ye bağladığımda "Navigasyon yazılımınız düzgün bir şekilde kapatılmadı!

Eğer cihazınız askıya alındıysa. lütfen PC den bağlantısını kesiniz, navigasyon yazılımından çıkınız ve ana menüde çık tuşunu tıklayarak düzgün bir şekilde kapatınız. Bu işlemden sonra lütfen cihazınızda tekrar Toolboxbağlantısı kurunuz.!

Bu uyarıyı dikkate almayarak işleme devam ederseniz navigasyon cihazınızın dosya sistemi bozulabilir! "

diye bir uyarı çıkıyor.

Sorun nerede olabilir arkadaşlar ?
  • o uyarıyı yok say deyip geçeceksiniz. sebebi bu cihazda igonun kapatılamaması....
  • Arkadaşlar,

Merhaba,

Navitech QXV-524 Primo 5'' Navigasyon Cihazı almayı düşünüyorum ama yoldaki hız kontrolleri vb. uyarı sistemi var mı yok mu tam anlayamadım? Piranha'da bu özellik var...

Selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: bletific

Arkadaşlar,

Merhaba,

Navitech QXV-524 Primo 5'' Navigasyon Cihazı almayı düşünüyorum ama yoldaki hız kontrolleri vb. uyarı sistemi var mı yok mu tam anlayamadım? Piranha'da bu özellik var...

Selamlar

IGO yazılımlı her cihazda, tüm GARMIN'lerde, TOMTOM'larda bu özellik var. Bu yazılımın özelliği. Cihazı aldığınızda içerisinde hız kameralarına ait dosya olmaz. Cihazdaki ilgili yere o dosyayı kopyalarsanız ve yazılımdan bir menüden uyarıları aktifleştirirseniz çalışır. İnternette kullanıcıların ortak paylaştıkları "Türkiye hız kameraları 2013" dosyasını Google ile aratıp indirdiğinizde ve cihaza attığınızda kameralara yaklaşırken sesli-görüntülü uyarı gelmeye başlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: bletific

Arkadaşlar,

Merhaba,

Selamlar

Tavsiyem bunları çalan yerlerden değil asıl kaynağından almanız, google'a "speedcam dosyaları k murat" yazın ve kullanın. En azından emeğe saygısızlık edip oradan alıp kopyala yapıştır ile dağıtan bir avuç şeyede engel olursunuz
  • Merhaba,

Bir konuda fikrinizi rica edecektim. Qxv 443 almayı düşünüyorum ama onda tms yokmuş galiba, trafik yoğunluğunu bu aletler başarılı gösteriyor mu, Qxv 444 almaya değer mi bunun için, başka da bir artısı yok sanırım. Bir de bu alet handsfree konusunda nasıldır, ayrıca bluetooth araç kiti almayı düşünüyorum ama sadece navigasyonu alsam halleder mi bu meseleyi acaba.

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarampol

Merhaba,

Bir konuda fikrinizi rica edecektim. Qxv 443 almayı düşünüyorum ama onda tms yokmuş galiba, trafik yoğunluğunu bu aletler başarılı gösteriyor mu, Qxv 444 almaya değer mi bunun için, başka da bir artısı yok sanırım. Bir de bu alet handsfree konusunda nasıldır, ayrıca bluetooth araç kiti almayı düşünüyorum ama sadece navigasyonu alsam halleder mi bu meseleyi acaba.

Teşekkürler

TMS büyük bir hızla gelişip yaygınlaşacak. Yeni cihaz alınırken tercih edilmesi gerekir diye düşünüyorum.
    Bt kulaklık kullandığım için yoğun olarak araç kiti fonksiyonu kullanmıyorum. Ama kulaklığı unuttuğum yada pii bittiğinde bir sıkıntı yaşamadan kullandım. Size gelen aramalarda hiç bir sorun yok sadece aramak için ekranı kullanmak gerekiyor. Araba kullanırken bu zor oluyor. Ancak kulaklıkta ses tanıma özellii nedeni ile isim söyleyterek aramak çok rahat. Umarım yakında VR özelikli navitech lere adres defterinden VR ile arama özelliği eklenir iş te o zaman tam bir araçkitine dönüşür.

• quote:

Orijinalden alıntı: ogoksel

quote:

Merhaba,

Teşekkürler

TMS büyük bir hızla gelişip yaygınlaşacak. Yeni cihaz alınırken tercih edilmesi gerekir diye düşünüyorum.
    Bt kulaklık kullandığım için yoğun olarak araç kiti fonksiyonu kullanmıyorum. Ama kulaklığı unuttuğum yada pii bittiğinde bir sıkıntı yaşamadan kullandım. Size gelen aramalarda hiç bir sorun yok sadece aramak için ekranı kullanmak gerekiyor. Araba kullanırken bu zor oluyor. Ancak kulaklıkta ses tanıma özellii nedeni ile isim söyleyterek aramak çok rahat. Umarım yakında VR özelikli navitech lere adres defterinden VR ile arama özelliği eklenir iş te o zaman tam bir araçkitine dönüşür.

çok teşekkürler hocam, sizin navitechlerde önerdiğiniz bir model var mı, bu tmsyi bağlamak için herhangi bir aparata veya dışarıdan alınacak bir alete gerek yok değil mi, qxv 751 düşünüyordum ama cama yapıştırmak istemiyorum, aracım da küçük o yüzden büyüklüğü sıkıntı gibi, f/p olarak qxv 441 düşünmüştüm aslında ama olmuşken tms de arayacağız artık =)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ogoksel

quote:

Merhaba,

Teşekkürler

çok teşekkürler hocam, sizin navitechlerde önerdiğiniz bir model var mı, bu tmsyi bağlamak için herhangi bir aparata veya dışarıdan alınacak bir alete gerek yok değil mi, qxv 751 düşünüyordum ama cama yapıştırmak istemiyorum, aracım da küçük o yüzden büyüklüğü sıkıntı gibi, f/p olarak qxv 441 düşünmüştüm aslında ama olmuşken tms de arayacağız artık =)

Bence TBS'li (en doğru deyim Trafik Bilgi Sistemi çünki) cihaz bakacaksanız başka markalara yönelin. Bu konuyu okursanız 500mhz lik cihazları zaten kağnı gibi durumda birde TBS verileri gelmeye başlayınca sürünüyorlar hız konusunda bu konuya göz atınhttp://forum.donanimhaber.com/m_63454838/tm.htm sonra iyi araştırın.

• okudum biraz ben de, eğer vr olayı düzgün çalışıyorsa gerçekten faydalı olabilir. Qxv 714 bütçemi biraz aşıyor, qxv 444ü bilir misiniz, tv ve ekran büyüklüğü haricinde çok eksisi var mıdır 714'ten
  • quote:

okudum biraz ben de, eğer vr olayı düzgün çalışıyorsa gerçekten faydalı olabilir. Qxv 714 bütçemi biraz aşıyor, qxv 444ü bilir misiniz, tv ve ekran büyüklüğü haricinde çok eksisi var mıdır 714'ten

Aralarında kasa ve pil farkı var ikiside donanım olarak aynı cihaz.Bence imkanınız varsa kesinlikle cihazı elinize alıp test ederek alın hocam,hem 500mhz işlemcide primo 2.4 ve vr performansını görmüş olursunuz karar vermeniz daha kolay olur.

Not:QXV522w kullanıyorum
  • 522 de fiyat olarak daha makul hocam onu alayım en iyisi =), hiç navigasyon kullanmadığım için şu ana kadar karşılaştırma şansım da pek olmuyor, bu bahsedilen yavaşlık sorunuyla karşılaştınız mı siz hiç, ama bunda tms yok sanırım =)
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.