Şimdi Ara

Nasıl çevre yapılır ? Hiç arkadaşım yok :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
42
Cevap
4
Favori
81.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Günde en az 7-8 saatini pcde geçiren biriyim.İstanbul'da oturmama ragmen asosyalin tekiyim.Ama bunun sebeplerinden biri de hiç çevrem olmaması , arkadaşımın olmaması.Beykoz'dan Eyüp'e taşındık 7 aydır tek bi arkadaş edinmedim , edinemedm mahallemde.artık bu durumdan kurtulup arkadaş edinmek istiyorum.Yaşım 18.asıl arkadaş edinebilirim arkadaşlar ? Eski mahallemde yine bi sürü arkadaşım vardı ama onlarla küçükken arkadaş olmuştuk.Arkadaş olmak küçükken kolay tabi , git sokaga top oyna arkadaş ol.Ama şimdi 18e geldik , mahalledeki 17-18-19 yaş grubu çocuklar maç falan yapmaz.Sigara yakar mahallenin bi köşesinde 8-10 kişi muhabbet ederler.Ben nasıl onların arasına katılabilirim ki ? Benim hiç arkadaşım yok arkadaşlar lütfen bana okulda , mahallede çevre , arkadaş edinme konusunda yardım edin.:(k :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Solitare -- 30 Ekim 2008; 20:27:52 >

• Eğer biriyle aynı okula gidiyorsan yada içlerinden biri akrabansa muabbet etmeye falan giderken söyle senide çağırsın beraber gidin seni tanıştırsın
    ya da hiç olmadı.Git selam ver mahallenize yeni taşındım tanışabilir miyiz falan de.Sonuçta kaybedecek birşeyin yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seF[o] -- 29 Ekim 2008; 20:07:17 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: seF[o]

Eğer biriyle aynı okula gidiyorsan yada içlerinden biri akrabansa muabbet etmeye falan giderken söyle senide çağırsın beraber gidin seni tanıştırsın
    ya da hiç olmadı.Git selam ver mahallenize yeni taşındım tanışabilir miyiz falan de.Sonuçta kaybedecek birşeyin yok

Maalesef okulum Şişli'de ve ben eyüpte oturuyorum burada da hiçbir tanıdıgım yok kuzen muzen yok.
    Bu hayat böyle çekilmez benim gibi evden dısarı cıkamayan mahallede arkadaşı olmayan başka biri var mı ?
    Siz bi yere yeni taşındıgınızda nasıl arkadaş edindiniz acaba arkadaşlar ?
  • İnternet cafede git oyun falan takıl orada senle ortak bi oyun oynayacak adam elbet çıkacak.
    İstesende istemesende millet yan masalarda bi şekilde muhabbet olur heralde konuşmayı biliyorsun ?
  • nabıylarsa aynısını yap yani onlardan biri ol zaten kendiliğinden alırlar seniaralarına yani arkedeş olkusrsunuz
  • bana takıl dostum axaraya gıderız alemlere akarız saglam cevren olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kız ismet -- 29 Ekim 2008; 20:29:46 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yeraltından Notlar

İnternet cafede git oyun falan takıl orada senle ortak bi oyun oynayacak adam elbet çıkacak.
    İstesende istemesende millet yan masalarda bi şekilde muhabbet olur heralde konuşmayı biliyorsun ?

Eski mahallemde onlarca arkadaşım vardı yani öyle konusamayan tipte deilim yeter ki 3-4 arkadaş edineyim sonrası kolay zaten.
    Arakdaş edinmek için sigaraya başlıcam nerdeyse mahallede herkes sigara içiyor.
  • Aslında 18 yaşında biri için bu soruyu sormak zor olmalı.18 yaşında olduğuna göre lise sondasındır.Bu yıl okuldaki arkadaşlarla idare et ders çalış üniversiteye gir yeni bir çevre ve arkadaşlar kazan.
  • evet üniversiteye başlarsan sorunun kalmaz
  • İnternet cafe önerisi iyi bir öneri. Hiç peşinde olmadığım halde hem üniversite yurdundaki internet cafe hem de memleketteki internet cafeden Age of Empires ve Counter yüzünden bir sürü arkadaşım oldu. :D
  • ilgi alanın olan 1-2 kursa yazıl,hem pc başında ölürdüğün zamanı kazanırsın hem de oradan arkadaşlar edinebilirsin
  • idda oyna idda bayine git her yaştan arkdaşın olur

kurslara yazıl dans spor futbol vs

vallaha şu anda en mantıklıları bunlar

yine bir arkdaşım söylemiş yukarıdaki yorumlarda okudum

mahalledeki grup olan gençlerin yanına gidersin

selamun aleyküm dersin ben buraya yeni taşındım tanışabilirmiyiz muhabbet edebilirmiyiz de.

futbol vs konu açılınca atla zaten sana soru sorarlar
  • idda oynuyorum zaten iddaayla nasıl arkadaş edinilir ki ?
    kursa falan gidemem lise dönemimde.
    üniversitede çevre olur demişsiniz ama ist. dısı bi yere gidersem ist. dısı cevremle üniden sora görüşemem bile çünkü istde yaşayacagım.
    bari ist içi bi üni kazansam :((
    çevre edinme hakkında önerilerinizi bekliyorum :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: creater_6

idda oynuyorum zaten iddaayla nasıl arkadaş edinilir ki ?
    kursa falan gidemem lise dönemimde.
    üniversitede çevre olur demişsiniz ama ist. dısı bi yere gidersem ist. dısı cevremle üniden sora görüşemem bile çünkü istde yaşayacagım.
    bari ist içi bi üni kazansam :((
    çevre edinme hakkında önerilerinizi bekliyorum :(

sanki gideceğin yerde herkes oranı nyerlisi olacak. üniversiteye geleceklerde istanbullu olcak senin gibi
  • daha iyi işte otur öss ye çalış sınav dan sonra üniversite de gezersin

• facebook'ta eski arkadaşlıklarını uyandır
  • biriyle arkadas ol ztn diğerleriyle tanıstırır
  • Mesaja cevap at
  • Ortama girip onlara ayak uyduracağım diye sakın birşeylere başlama. Asosyalsen asosyal kal. PC'de 20 saat takıl ama dersini çalış üniversiteyi kazan. Sonra arkadaşlıkların kralını yaşarsın.
  • ÜNiversitede olur....
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.