Şimdi Ara

Nasıl bir ekran kartı almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ekran kartı alma konusunda kararsız kaldım. Bütçe olarak 2300TL civarı bütcem var. Önce bilgisayarım özelliklerini yazayım;

MSI Z97 Gaming 5 Z97 anakart
    İntel i7-4790K işlemci
    Gskill 2x8gb ddr3 2400mhz ram
    Seasonic Gold (SEA-X-1050) 1050W 80+ Plus Gold Modüler Güç Kaynağı
    Samsung 840 pro 256gb ssd
    Samsung 1TB 7200rpm hdd
    2 tane acer K222HQL monitör
    Ati hd365 256mb ekran kartı (Şu an bir ekran kartım yok sayılır :) )

Şu anda olan bütün oyunları yüksek ayarlarda rahatça oynaya bileceğim. Beni 4-5 yıl rahat götüre bilcek. Öyle şu kadar fps olacak diye bir takıntım yok sadece donmadan rahat oynaya biliyim yeter. Zaten monitörüm dahi standart 1080p 5ms 60 Hz bir monitör yani monitör değiştirip 4k filan pek işim olmaz. Ama 2 monitörüm var bunu 3de çıkartıp euro truck 3 ekranda yada 2 ekranda oynaya bilmeliyim. Öyle süper oyuncu değilim ama bütün oyunlarıda indirip oynarım, denemek isterim.

Amazondan "ZOTAC GeForce GTX 980Ti AMP! Extreme" alayım diyorum 2300TL civarına geliyor ama sonrada diyorum acaba bu ekran kartı isteklerime göre çok bu fazla olur? Daha düşük bütçeyle yine istediklerimi sağlayacak bir ekran kartı bulabilirmiyim? Sizce nasıl bir şey almalıyım?

• Öneri yapabilecek birileri yok mu?
  • Şuan o kadar para harcama. Yakında yeni seriler gelicek gtx 950 alın yeni seriler gelince elden min zararla çıkarın yeni seri alırsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Msi gtx 980 ti seni her turlu göturur. Tavsiyem msi al cunku twinz fronz 5 sogutmali oldugu icin fanlar 60 dereceye kadar calismiyor cunku fansiz sogutuyor. Buda ekran kartinin tozlanmasini ve performans dusuklugunu unluyor. Msi gtx 980 ti her oyunu nax ayarlarda en guzel fps te oynatir. Arkadasin dedigi gibi eger daha manyak bir ekran karti istiyorsan 1 2 yil beklemende fayda var zira teknoloji inanilmaz gelisiyor. Her 3 ayda 1 yeni kart cikiyor sirketlerden

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğru diyorsunuz ama yeni seriler ne zaman çıkacak ve yeni serinin gtx980 veya gtx980ti bandında olan verisiyonu ne zaman çıkacak. @TitanBlackrose dediği gibi 1-2 yıl sürecek bi süreçse o kadar bekleyemem. Bu tarz bi şey alırım 3-4 yıl beni götürür sonra yeni karta geçerim.
  • Dostum Al gitsin psiman olmazsin. Bende suan gtx 970 ve gtx 960 ekran kartlarina sahibim. Ikiside MSI. Bende bir Msi hastaligi basladi nedense. Cok memnun ediyor . Tam bir overclock sogutma sistemi. Aldigin GTX kartinin sogutmasina özenle dikkat et. GTX 980 Ti seni rahat 3 4 sene göturur. Hatta yeni bir gtx cikarsa gtx 980 i alt PCI alirsin SLI yaparsin :)
  • bktasarim B kullanıcısına yanıt
    Ekim civarı 980 dengi bir kart piyasada olur söylentiler gddr5x yönüne iyice kaydı eğer doğruysa piyasda görürüz. 980ti iyi bir kart ama çok pahalı Amazonda 1700 civarına r9 nano'lar bulunurken 2500'e 980ti gerçekten biraz lüks. Kafam rahat etsin derseniz dediğim gibi gtx 950 sizi ekim-kasım aylarına kadar sorunsuz idare ettirir. O dönemde 1080 mi çıkar r9 490 mı çıkar bilemem ama ikisinden birisi erken hamle yapmak isteyecektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.