Şimdi Ara

Nano glass mı? Temperli cam mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
55
Cevap
4
Favori
237.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İkisini de kullanananlar cevaplayabilir mi?

• Nano glass diyen gecen ekran koruyucular likit cam malzemeden yapiliyor, bu sayede cok ince oluyorlar. Temperli cam ekran koruyucular adi ustunde temperli cam malzemeden yapiliyor ve kalindirlar. Ikisinin de sertlik derecesi 9H olarak geciyor. Ekran koruyucu taktiginda home tusu gomulmesin ve kenarlari kalkik olmasin istiyorsan, nano glass olanlardan almani tavsiye ederim.

- PET ekran koruyucu (jelatin)
    - Temperli cam ekran koruyucu (kalin cam - jelatin degil)
    - Nano glass ekran koruyucu (likit ince cam- jelatin degil)
    - 3D kavisli ekran koruyucu (kalin cam - on yuzu tam kaplar)

Standart kirilmaz camlar, Spigen, Buff vb. bile olsa cok kotu duruyor. Hem çok kalın, Home tusu gömülüyor. Hem de kenarlari tam oturmuyor, havada kaliyor. Nano glass diye geçen ince camlardan almani tavsiye ederim. Kargo dahil 15-20 TL civarına satılıyor cesitli sitelerde. Bunlari yapistirirken iyi hizalarsan kenarlara tam oturuyor. Varlığını bile unutuyorsun. Ben 7 Plus'a kadar tum cihazlarimda (5, 5S, 6, 6S) hep temperli cam kullandim ama artik nanoya gectim. Dokunmatik hissiyati acisindan en guzeli hic koruyucu kullanmamak ama insan guvenemiyor. Ayrica temperli ve nano camlar arasinda ben dokunmatik hissiyatinda bir fark gormedim.
  • Kesinlikle nano
  • Bunu ben de merak ediyorum. Ayrıca alanlar hangi markayı veya nerden aldıklarını paylaşırlarsa ben de denemeyi düşünüyorum.
  • fbhakanb F kullanıcısına yanıt
    Şu an nano kullanıyorum inceliği güzel ancak hissiyatı pek iyi değil naylona elliyormul gibi. N11 den almıştım zore marka 17 liraydı. Temperli cam denemedim hiç bi de onu mu denesem diyorum
  • Nano kullanıyorum force touchta sıkıntı yaratmıyor.
  • Birkaç defa temperli cam denedim. Her seferinde temperli camın kenarlarında hava boşluğu kaldı (iphone 6S). Görüntü rahatsız edici idi benim için. Nano jelatin denedim. Hava kabarcığı kalmadı hiç. 20 liraya yaptırdım. Ne kadar dayanıklıdır fikrim yok. Üzerinde flexible glass yazıyordu paketin. Dokunma hissiyatı açısından problem yok.
  • Nano glass diyen gecen ekran koruyucular likit cam malzemeden yapiliyor, bu sayede cok ince oluyorlar. Temperli cam ekran koruyucular adi ustunde temperli cam malzemeden yapiliyor ve kalindirlar. Ikisinin de sertlik derecesi 9H olarak geciyor. Ekran koruyucu taktiginda home tusu gomulmesin ve kenarlari kalkik olmasin istiyorsan, nano glass olanlardan almani tavsiye ederim.

- PET ekran koruyucu (jelatin)
    - Temperli cam ekran koruyucu (kalin cam - jelatin degil)
    - Nano glass ekran koruyucu (likit ince cam- jelatin degil)
    - 3D kavisli ekran koruyucu (kalin cam - on yuzu tam kaplar)

Standart kirilmaz camlar, Spigen, Buff vb. bile olsa cok kotu duruyor. Hem çok kalın, Home tusu gömülüyor. Hem de kenarlari tam oturmuyor, havada kaliyor. Nano glass diye geçen ince camlardan almani tavsiye ederim. Kargo dahil 15-20 TL civarına satılıyor cesitli sitelerde. Bunlari yapistirirken iyi hizalarsan kenarlara tam oturuyor. Varlığını bile unutuyorsun. Ben 7 Plus'a kadar tum cihazlarimda (5, 5S, 6, 6S) hep temperli cam kullandim ama artik nanoya gectim. Dokunmatik hissiyati acisindan en guzeli hic koruyucu kullanmamak ama insan guvenemiyor. Ayrica temperli ve nano camlar arasinda ben dokunmatik hissiyatinda bir fark gormedim.

• Kesinlikle nano cam. 1. sebebi touch id çok çukurda kalmıyor ince olduğu için ve 2. sebebi ise temperli camlar gibi düştüğü zaman dağılmıyor hemen. Tavsiye ederim 1 kere taktırdığınız da uzun süre kullanacaksınız :)
  • Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar
  • Her türlü Nano
  • Memnun kaldığınız nano glass ekran koruyucuların marka/model bilgisini veya linkini paylaşabilir misiniz arkadaşlar?
  • Nano her türlü daha avantajlı oluyor arkadaşlar, şuanda piyasadaki en iyi nano koruyucu zore markadır.
    Reklam gibi algılanmasın en ucuz zore nano'yu sattığım için linki aşağıya bırakıyorum.
    Yardımcı olurum
    http://www.n11.com/magaza/kilif-kutusu?iw=nano

Nano cam 15,90 TL
    Nano cam + silikon isterseniz 18,90
  • Nano Koruyucu çok ince değil mi ?
  • Bu zamana kadar Aliexpress'den Tempered Cam aldım. Bol bol alıyorum, kırıldıkça değiştiriyorum kafam rahat oluyor.
  • Aliexpressten aldım 4( 0,38$ tanesi) adet yolda,nano tavsiye ederim bende.

http://s.aliexpress.com/7jeiIfqa
  • optimus95 kullanıcısına yanıt
    Hocam yorumlarda cam değil plastik diyenler olmuş
  • emreoguz177 E kullanıcısına yanıt
    Evet Hocam plastik gibi ama daha farklı bir malzeme,jelatin gibi ince ama çok katmanlı.
  • Temperli cam rüştünü ıspatlamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ø -- 22 Şubat 2017; 13:43:39 >
  • optimus95 kullanıcısına yanıt
    Eğer memnun olursaniz bize de bilgi verin hocam
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.