Şimdi Ara

iPhone-otomobil aux bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
16.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    oto teybime (Honda civic) aux bağlantısı yapabildim nihayet ve iPhonu'umdaki şarkıları oto teyp üzerinden gayet güzel dinleyebiliyorum. Gelen aramaların sesini hoperlör üzerinden duyarak telefon görüşmesi yapabiliyorum. Sadece şu sorunları yaşıyorum ;

1-Arama geldiğinde müziğin sesini kesiyor ama arama zil sesi hoparlörlerden çıkmıyor, sadece telefondan çıkıyor.
    2-Çalan şarkı bilgisinin araç teybinin ekranında görünmüyor
    3-Araç teybinin ses düğmesi aktif kullanılıyor. ileri-geri tuşları işe yaramıyor.
    4-iPhon'u auxa bağladığımda ilk gelen aramada sorun çıkarıyor, aramayı kesip, çıkarıp tekrar takmak zorunda kalıyorum..

Acaba bu sorunlar iPhone üzerinden belli ayarlamalarla düzeltilebilir mi ?
    Yoksa aux bağlantısı yapılırken eksik birşeyler mi yapılmış ? Yoksa her ikiside değil, aux ile ancak bu kadar mıdır ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

• Aux bağlantısını ne ile yaptınız bu önemli. Arkadaşım oto ses sistemleri üzerine bir işyeri sahibi. Onda pionnner-apple uyumlu bir aparat vardı. Aux bağlantısı için. Telefonu bağladığımızda herşey teybin ekranında yazıyordu. Ama arama yapıp denemedik...
  • sadece düz bir kablo ile yaptıysan bunu ki ben 207 outdoor sahibiyim onda kabloyla yapıyorum.. sadece araçtan ses verip kısabilirsin gerisini tamamen iphone dan yapmak zorundasın...

anladığım kadarıylada düz kabloyla bağlamışsın yapabileceğin budur sadece..
  • Kablonun niteliğini tam bilemiyorum açıkçası, sadece kaliteli bir sony kulaklığı bağlantı için kullandık. Kablodan kastınız bu değil sanırım.. Kulaklığın diğer ucunun cihaza bağlantısından bahsediyorsunuz herhalde.. Ne olması veya nasıl bir kablo olması lazım ki bu sorun olmasın ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ugur31

Kablonun niteliğini tam bilemiyorum açıkçası, sadece kaliteli bir sony kulaklığı bağlantı için kullandık. Kablodan kastınız bu değil sanırım.. Kulaklığın diğer ucunun cihaza bağlantısından bahsediyorsunuz herhalde.. Ne olması veya nasıl bir kablo olması lazım ki bu sorun olmasın ?

Benim dediğim bağlantı kulaklık soketinden değil usb soketinden yapılan bağlantı... Bağladığınızda zaten iPhone aksesuarı algılıyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: marikanwap

quote:

Orjinalden alıntı: Ugur31

Kablonun niteliğini tam bilemiyorum açıkçası, sadece kaliteli bir sony kulaklığı bağlantı için kullandık. Kablodan kastınız bu değil sanırım.. Kulaklığın diğer ucunun cihaza bağlantısından bahsediyorsunuz herhalde.. Ne olması veya nasıl bir kablo olması lazım ki bu sorun olmasın ?

Benim dediğim bağlantı kulaklık soketinden değil usb soketinden yapılan bağlantı... Bağladığınızda zaten iPhone aksesuarı algılıyor...

usb soketinden yapılırsa bağlantı herşey mümkün ama diğer türlü elden bişey gelmez sanırsam
  • USB soketi yani iPhone'nun şarj edilen kablosu ile bağlantı demek. O kablo üzerinden ses aktarımı da olabiliyor mu, hiç düşünmemiştim..
  • USB değil de orijinal apple kulaklığının girişi gibi olan bir kabloyla (üç tane ayırıcısı olan), uyumlu bir cihazı bağlarsanız kulaklığın düğmesiyle yaptığınız sonraki şarkıya alma, önceki şarkıya alma, ve mikrofondan konuşma gibi şeyleri yapabilirsiniz sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.