Şimdi Ara

Muhabbet kuşumun ayağı felç oldu, bilgili olanlar bakarsa sevinirim.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
34.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Muhabbet kuşum yaklaşık 7 yıldır bizle ve tek ayağı yarı felç, üstüne bile zor basıyor. Veterinere götürdüm artık nasıl veterinerse "Ben kuşu tutamam korkudan kalp krizi geçirir, ölür." dedi. Biz tutuyoruz yıllardır birşey olmuyoda 2 dakika kuşa bakcak bahane buluyor şerefsiz.

Neyse konuya dönecek olursak, bu konuyla ilgili bilgisi olan biri varsa yardımcı olursa sevinirim. Bazıları ayağına masaj yaparsan günden güne iyileşir falan diyor ama emin değilim, daha kötü birşey olur diye yapmıyorum. Bu kuşa birşey olursa gerçekten çok üzülürüm. Evde balkon, cam açıkken bile evden dışarı çıkmıyor bu kuş. Omzumda balkona bile çıkarsam kendi içeri giriyor. Benim için çok değerli.

• bence yanına bir kuş daha al yavaş yavaş ona alış :) Sonunda ölecek zaten :D

(başka veterinere git)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ronald the Adventurer

Muhabbet kuşum yaklaşık 7 yıldır bizle ve tek ayağı yarı felç, üstüne bile zor basıyor. Veterinere götürdüm artık nasıl veterinerse "Ben kuşu tutamam korkudan kalp krizi geçirir, ölür." dedi. Biz tutuyoruz yıllardır birşey olmuyoda 2 dakika kuşa bakcak bahane buluyor şerefsiz.

Neyse konuya dönecek olursak, bu konuyla ilgili bilgisi olan biri varsa yardımcı olursa sevinirim. Bazıları ayağına masaj yaparsan günden güne iyileşir falan diyor ama emin değilim, daha kötü birşey olur diye yapmıyorum. Bu kuşa birşey olursa gerçekten çok üzülürüm. Evde balkon, cam açıkken bile evden dışarı çıkmıyor bu kuş. Omzumda balkona bile çıkarsam kendi içeri giriyor. Benim için çok değerli.

Hocam sen kuşu tutsaydin veterinerde ayagina baksaydi. Ne bileyim banada sacma geldi. Ayrica nasil felc oldu ayagi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Spielberg

quote:

Muhabbet kuşum yaklaşık 7 yıldır bizle ve tek ayağı yarı felç, üstüne bile zor basıyor. Veterinere götürdüm artık nasıl veterinerse "Ben kuşu tutamam korkudan kalp krizi geçirir, ölür." dedi. Biz tutuyoruz yıllardır birşey olmuyoda 2 dakika kuşa bakcak bahane buluyor şerefsiz.

Hocam sen kuşu tutsaydin veterinerde ayagina baksaydi. Ne bileyim banada sacma geldi. Ayrica nasil felc oldu ayagi ?

İlk başlarda ayağı düzgündü ama yavaş yürümeye başlamıştı, bende suyuna falan vitamin dökmeye başladım. Sonra fark ettim günden güne kötüleştiğini en sonundada bu duruma geldi işte.

• Ah şu veterinerler... Kedi-köpek tamam da gerçekten muhabbet kuşundan anlayan veteriner yok yahu piyasada.

Ben de muhabbet kuşum çok halsiz diye götürmüştüm veterinere. 'İş işten geçmiş, baştan getirecektin artık ölür bu.' demişti sevgili baytarımız... Eve gelip internetten araştırma yaptım, antibiyotik içerikli bir ilaç vardı onu kattım suyuna, 1 haftada cin gibi oldu maşallah.
  • Türkiye'de ki Veterinlerlerin %99 Muhabbet kuşlarıyla ilgilenemiyolar. O yüzden sağlıklı bi' cevap maalesef alamazsın ama başka bir Veteriner'e götür istersen. Bana daha çok ilgilenmek istemiyolar gibi geliyo.
  • Bizim yakınlarımızda 2 tane veteriner var, biri dediğim gibi bakmadı diyeride belediyenin veterineri, telefona bile bakmayacak kadar ilgisiz. Onada güvenmiyorum o yüzden.
  • Benim de 7 yaşında muhabbet kuşum var. Geçen sene kanadı felç oldu uçamıyor artık. Yaşlılıktan dolayı mı acaba bunlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheAnglachel

Benim de 7 yaşında muhabbet kuşum var. Geçen sene kanadı felç oldu uçamıyor artık. Yaşlılıktan dolayı mı acaba bunlar?

Olabilir, çünkü 7 yıl muhabbet kuşları için çok fazla bile. Ama iyileştirmenin bir yolu vardır heralde.
  • İyi bir veterinere götürün.İyileşir büyük ihtimal.
    14 yaşındaki muhabbet kuşum da hastalanıp topal ayağı felç olmuştu.

Edit:Hocam gerekirse yemini suyunu siz verin.Yemliğe çıkamaz gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Face Of Melinda -- 24 Eylül 2013; 21:54:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Face Of Melinda

İyi bir veterinere götürün.İyileşir büyük ihtimal.
    14 yaşındaki muhabbet kuşum da hastalanıp topal ayağı felç olmuştu.

Edit:Hocam gerekirse yemini suyunu siz verin.Yemliğe çıkamaz gibi.

Yok tamamen felç değil, yarı felç. Yemliğe falan gidiyor kendi. Eskiden yerlerde peşimizden koşardı uçmaktan çok yerde koşardı. Artık yürümekte bile zorlanıyor ama tırmanırken nedense zorluk çekmiyor. Teşekkürler önerin ve ilgin için.
  • quote:

kuşunuzu veteriner fakültesine götürün orada daha iyi bakıp anlıyorlar bu arada kuşun hastalığı ile ilgili resim göndrebilir misiniz ? belki ayağını kafeste inciltmiş olabilir.

• AMOK! kullanıcısına yanıt
    İnternette biraz araştırma yaptım, yaşlılık felci olduğunu düşünüyorum. Resime gelicek olursakta şuan olmaz ama yarın sabah çekip koyabilirim.

EDİT: Ayrıca ilginiz içinde teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grampa Simpson -- 25 Eylül 2013; 0:16:39 >
  • hocam bildiğim kadarıyla yaşlılığa bağlı durumlar babamda hastaydı böyle kuşlara kanarya saka besledi ben büyüyene kadar ama max 6-7 yıl yaşadılar. Bence yavaş yavaş alıştır kendini pek fazla ömrü olacağını sanmıyorum.
  • Muhabbet kuşum konuyu açtıktan 1-2 ay sonra öldü. Konuyu görünce yaziyim dedim.
  • geçmiş olsun hocam bizimde muhabbet kuşumuz var ilk aldığımızda ayağının üzerine basamıyordu sonra kendiliğinden geçti Allaha şükür geçmiş olsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.