Şimdi Ara

MSI Z97 Gaming 3 Bu SSD yi Destekler mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
1
Favori
1.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar biliyorsunuzdur Intel'in 660P olarak piyasaya sürdüğü M2 NVMe SSDler var. Benim anakartım MSI Z97 Gaming 3.. Üstünde M2 ile ilgili bir yuva var. M soket diyor. Bu Intel in SSD si de M Soket. Aldım dahaca kargoda. Kutu açılınca iade edilemiyormuş. Acaba benimle aynı anakarta sahip bir kişi Bunu alıp denedi mi? Bu olmasa da olur samsung 970 evo falan da bununla aynıdır. Uyumlu mudur çalışır mı acaba? Bir de adaptörlerden falan bahsediyorlar M2>PCIe gibi.

INTEL 660P 1TB

MSI Z97 GAMING 3

• "M.2 & SATA Express ile SSD diskinizin limitlerini zorlayın"

M2 sata takılıyor zaten karta. Gönderdiğin linkte mevcut.
    Bu arada M2 ve NVMe M2 farklı bilgin olsun. Senin anakartın M2 destekli.
    Verdiğin linkteki ürün ise NVMe M2.

Sadece Kartında bu soket varmı kontrol et. Sonrasında bir M2 bağlantılı SSD alarak kullanabilirsin.

Adaptör olayı ise Eğer anakartında fazladan M2 bağlantı portu veya yoksa diye alıp PCIe ye bağlıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shindorei -- 24 Eylül 2019; 9:0:36 >

• Teşekürler yorumun için bu arada geldi taktım riske girdim açtım kutuyu anakarttaki yuvaya taktım. Bios ayarlarından AHCI yerine RAID seçip altında çıkan NAND ı enable edince gördü. Ama bu sefer normal Hard Diskimdeki windows açılmadı. Mecburen AHCI ye geri döndüm bu sefer windows aygıt yöneticisinde SSD görüyor ama Bilgisayarıma tıklayınca görmüyor. Şimdi planımı yapıyorum hazırlıklarımı yapıyorum geceye doğru windowsu SSD ye yüklicem gene Biosunu değiştirip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Disection -- 24 Eylül 2019; 14:36:49 >
  • 1GBPS max alırsın. Z97'de tam hızları alamıyorsun.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Evet hız testi de yaptım 830 lara çıktı lakin eski HDD ye yaptım 175 lerde seyirdi fakat kopyala yapıştırda o 4 ,5 kat hızı alamadım. HDD ye 1 gb dosya attım 12 sn sürdü buna attım 8 sn sürdü. Açıkcası X2 destekli anakartlarda M2 yerine kutu SSD almak daha mantıklı sanırsam. Umduğun hızı hissedemiyorsunuz. Neyse ilerleyen günlerde göreceğiz bakalım sonuçta SSDyi görmesi çalışması içimi rahatlattı çünkü görmese iade edemiyorsunuz kutu bandrollü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merhaba dostum, Cyristal Disk Mark ile test edip sonucunu burada paylaşman mümkün mü? Bios güncellemesi yaptın mı birde? Asus'un z97 chipsetli anakartları için M.2 ssd'lerin ayarlarını içeren bir çok video var youtube'da. Onlara da göz atmanı tavsiye ederim tam kapasite çalışması için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Disection

Evet hız testi de yaptım 830 lara çıktı lakin eski HDD ye yaptım 175 lerde seyirdi fakat kopyala yapıştırda o 4 ,5 kat hızı alamadım. HDD ye 1 gb dosya attım 12 sn sürdü buna attım 8 sn sürdü. Açıkcası X2 destekli anakartlarda M2 yerine kutu SSD almak daha mantıklı sanırsam. Umduğun hızı hissedemiyorsunuz. Neyse ilerleyen günlerde göreceğiz bakalım sonuçta SSDyi görmesi çalışması içimi rahatlattı çünkü görmese iade edemiyorsunuz kutu bandrollü.
    Ssd nin olayi erisim hizidir.yazma oka hizi 2.ci plandir..
    İops degerlerini karsilastir
    Yari hizda calissa dahi kullanmaya drvam..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Disection

Teşekürler yorumun için bu arada geldi taktım riske girdim açtım kutuyu anakarttaki yuvaya taktım. Bios ayarlarından AHCI yerine RAID seçip altında çıkan NAND ı enable edince gördü. Ama bu sefer normal Hard Diskimdeki windows açılmadı. Mecburen AHCI ye geri döndüm bu sefer windows aygıt yöneticisinde SSD görüyor ama Bilgisayarıma tıklayınca görmüyor. Şimdi planımı yapıyorum hazırlıklarımı yapıyorum geceye doğru windowsu SSD ye yüklicem gene Biosunu değiştirip.
    geç oldu ama iyi performans almak için windowsun ahcı modda kurulması lazım ssd nin artı bilgisayarım sağ tık çıkan menüden yöneti tıklayıp açılan sayfada sağdan disk yönetimini seçersen orada taktığın m2 ssd görünür üstüne sağ tıklayıp etkinleştirmen gerekirdi o zaman bilgisayarım da görünürdü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 20 Ocak 2020; 2:14:19 >

• Acaba gaming 3 z97 anakarta m2 nvme pcie x4 adaptörü ile takıldığında yarı hızda kullanma sorunu çözülür mü ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.