Şimdi Ara

MSI H55M-P31 Anakart + i7 870 İşlemci

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde hazır çalışan sistem var fakat geliştirmek istiyorum
    Şuanda HD 4830 1 gb gddr3 256 bit ekran kartı ve 6 gb ddr3 1333 mhz ram mevcut bu sistemde yetersiz kalmaya başladı.
    1)Bu anakart ve işlemciye uygun, uygun fiyatlı ekran kartı ve ram öneriniz varmıdır?
    2)Ramler yerine daha performanslı 1600 mhz cl9 alsam anakart çalıştırırmı (desteklermi)?
    3)Bu anakarta uygun ekran kartlarını nasıl ayırt edebilirim?
    4)Ayrıca yeni bir psu almam gerekir mi ekran kartını değiştirmem durumunda ? (düşük güçte bir psu var)

MSI H55M-P31 Anakart + i7 870 İşlemci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi regola1 -- 13 Temmuz 2015; 10:50:49 >

• 1333mhz ram yerine 1600mhz ram almak performansı arttırmaz,hiçbirşey fark etmez..ram kapasite olarak yetmiyorsa 6gb a ekleme yaparak 8gb yapılabilir misal

anakartta pci-e16x slotu olduğu için bu slota göre olan kartlar uyar,zaten piyasada sıfır alınacak kartlar bu slota göre pci-e 16x yapıda

ekran kartı önerisi için bütçe ve kullanılan çözünürlük(monitor kaç inch vb)yazılmalı ve psu için psu nun markası ve 12v kanalı gibi değerler belirtilmeli..yok her durumda psu alınacak deniliyorsa psu içinde bütçe yazılması gerekli
  • hocam cevap için öncelikle teşekkürler, 22 inc monitör var 1650x1050 çözünürlüğe sahip fakat 55 inç 1920*1080 tvyede bağlıyorum ara sıra o yüzden uzun süre götürebilecek bi ekran kartı istiyorum psu çok düşük 250 350 w arası emin değilim o yüzden alınacak kartı ile yanında bir psu önerebilirseniz sevinirim. ikisi bir 700 800 maksimum. GTA 5i high'ta oynatabilcek bi ekran kartı fhd çözünürlükte varmıdır bu fiyat aralığında
  • quote:

Orijinalden alıntı: regola1

hocam cevap için öncelikle teşekkürler, 22 inc monitör var 1650x1050 çözünürlüğe sahip fakat 55 inç 1920*1080 tvyede bağlıyorum ara sıra o yüzden uzun süre götürebilecek bi ekran kartı istiyorum psu çok düşük 250 350 w arası emin değilim o yüzden alınacak kartı ile yanında bir psu önerebilirseniz sevinirim. ikisi bir 700 800 maksimum. GTA 5i high'ta oynatabilcek bi ekran kartı fhd çözünürlükte varmıdır bu fiyat aralığında

üst model kartları pek takip etmediğimden direk şu olur diyemiyorum,aslında o işlemciye herhangi üst model bir kart olurda verilen bütçeye göre hangisi gider bunu bilmek lazım ki ya ekran kartı tavsiyesi diye bir konu açın ve oraya sistem özellikleri ile bütçenizi yazın yada burada bu konuda daha bilgili kişilerden yardım isteyelim

• http://www.hizlial.com/aerocool-vx-serisi-600w-aktif-pfc-guc-kaynagi-ae-vx600/10378208

http://www.exa.com.tr/sapphire/ekran_kartlari/sapphire_r9-334-22567.html

812 lira ve gta5'i fhd high degil daha iyi bile oynatir lakin ram nedir bu oyun cok ram yiyor.i7 870 islemci dogru mudur bu karta yetecektir anakart konusunda da sorun çıkmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 13 Temmuz 2015; 20:55:57 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.