Şimdi Ara

Mount&Blade 2: Bannerlord'un İlk Oynanış Videosu Yayınlandı! (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: SentnieL

Her gördüğümde bu oyuna gülüyorum arkadaş sen hack n slash oyunu yapıyorum diye çıkıyorsun kaçıncı oyun bu hala dövüş animasyonları oturmadı Birbirlerine kılıç sallıyacaklarına havayı dövüyorlar gine birde kötü animasyonlar belli olmasın diye tanıtım videosunun nerdeyse 1 dk sında masa oyunun gösterdi adamlar ya en çok ona güldüm
    Şimdi bazı arkadaşlar çıkıp ama bu firma Türk destek vermeliyiz diyecek niye destek vereyim o Türk olduğunu belli ediyormu oyunu orta çağda geçiyor bir tane hadi Türk krallığını geçtim Türk'e benzer bir topluluk varmı?Hadi onu yapmadın bari Türkçe dil desteği koy bu kadar mı zor sonra birde biz Türk firması destekleyelim he olur sen bizi yoksay biz seni destekleyelim
    Şimdi tabi karşılaştırılmaz ama bir cd projekt e bakın adamların yaptığı 3 oyunda bu mount and blade ile karşılaştırılmayacak kadar güzel ve şimdiden efsane olmuş oyunlar birde sözde aynı oyun türündeler Cd projektte bağımsız bir firma ilk oyunlarını yaptıklarında hiç kimse onlarıda bilmiyordu ama şimdi adı dev oyun firmaları ile birlikte anılıyor ilk oyun çıkalı 8 yıl olmuş 8 hala düzeltilemedi Bu oyunun satmasının tek sebebi karşısında ona benzer oyun olmamasıydı şimdi gine bağımsız bir firmanın oyunu geliyor ondan umudum var bakalım

Kergit Hanlığı Aborjin çünkü değil mi?

• bu eklentileri dlc ilede oyuna getirebilirlermiş gerçi adamların tarafından bakıncada para lazım boşa para savuran çok nede olsa yeni oyun olarak sunmaları daha mantıklı
  • Mount&Blade serisine hayranlığımız baki, neticede sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada saygı duyulan, takip edilen, büyük firmalarla rekabet edip, onlar kadar kaliteli duran bir oyun.

Fakat açıkçası Bannerlord tanıtımından şu an için istediğimi alamadım. Tamam, gece gündüz, savaş silahları, crafting, grafik geliştirmesi falan harika yenilikler ama bunların hiçbiri Mount&Blade serisinin sorunu olmadı zaten. Elbette hepsi yapılmalı, edilmeli fakat esas nokta gözden kaçırılmamalı.

Saatlerce Mount&Blade serisi oynayan, hepsini de çok seven biri olarak söyleyebilirim ki; bu serinin sorunu oyun içi görev/amaç çeşitliliğinin az olması ve bir süre sonra feci halde kendini tekrar etmesidir. Kısacası sıkıcı bir hala alıyor.

Yani bizim beklentimiz, oyuna siyasetin daha çok sokulması, diğer yandan da savaş mekaniğinin aynen -gelişmesi bile gerekmiyor- korunmasıydı. İsteyen savaşla ilerlesin, isteyen demokrasi ile. Sürekli savaş ya da sürekli diplomasi/görev -adına ne derseniz- oyuncu için berbat bir deneyime dönüşüyor.

Bu videoda dediklerimi göremedim, umarım sürpriz olarak saklıyorlardır. Ben bunu es geçeceklerine inanmıyorum, muhakkak geliştirmişlerdir. Yeni diyaloglar, yeni görev ve amaçlar ile üstüne de bu yenilikleri yaptıysalar, yeni bir klasik doğacak demektir.

Eğer yok sadece bunlardan ibaretse yine alacağız, oynayacağız, seveceğiz ama bir süre sonra sıkılacağız. Bize vermeleri gereken belli, belki de haddimize olmadan çok şey istiyoruz ama mevsim geçişinden daha hayati şeyler olduklarına inanıyorum.

Bakalım, kısmet.

• Yapımcı notlarında inv sistemi skyrime benziyordu. Skyrim gibi olursa efsane olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oveo531

1. Şu video oynatıcınız, bildiğin en kötüsü !
    2. Türkçe dil desteği yok mu ?! Yoksa bu oyuna para verip almam, ingilizce bildiğim halde, Türkiye den oyun çıkıyorsa, türkçe kesinlikle barındırmalı.. Biz dilimize sahip çıkmazsak kimsenin umrunda olmaz !

Oyun turk yapımı ama en az satış Turkiyeye yapılıyor.Türkçe destek değil babayı vermeleri lazım aslinda. Türkçe destekte var ama siz korsan oynadığınız için bilmezsiniz. Git torrent sitelerine ağla oyun turk yapımı korsanini niye turkce paylaylasmiyorsunuz falan de o zaman.

Kimse orjinal oynamıyor oyunu.turkceyede torrent sitesi çevirmeli türkçeye o zaman.
    Oyun yapımcısına destek vermiyordu o mu sana destek verecek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Al1mert -- 6 Ağustos 2015; 14:23:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Al1mert

quote:

2. Türkçe dil desteği yok mu ?! Yoksa bu oyuna para verip almam, ingilizce bildiğim halde, Türkiye den oyun çıkıyorsa, türkçe kesinlikle barındırmalı.. Biz dilimize sahip çıkmazsak kimsenin umrunda olmaz !

Oyun turk yapımı ama en az satış Turkiyeye yapılıyor.Türkçe destek değil babayı vermeleri lazım aslinda. Türkçe destekte var ama siz korsan oynadığınız için konuda bilemezsiniz. Git torrent sitelerine ağla oyun turk yapımı korsanini niye turkce paylaylasmiyorsunuz falan de.

Torrent muhabbetine nerden geldin bilmiyorum ama ben burda gördüğüm bir kaç yorum üzerine "Türkçe dil desteği yok mu ?! Yoksa bu oyuna para verip almam.." diye lafa girdim. Senin* söylediğin gibi Türkçe destek varsa ne ala.. Olmasaydı lafım yine geçerli, biz dilimize sahip çıkmazsak kimsenin umrunda olmaz !

• quote:

quote:

quote:

Oyun turk yapımı ama en az satış Turkiyeye yapılıyor.Türkçe destek değil babayı vermeleri lazım aslinda. Türkçe destekte var ama siz korsan oynadığınız için konuda bilemezsiniz. Git torrent sitelerine ağla oyun turk yapımı korsanini niye turkce paylaylasmiyorsunuz falan de.

Torrent muhabbetine nerden geldin bilmiyorum ama ben burda gördüğüm bir kaç yorum üzerine "Türkçe dil desteği yok mu ?! Yoksa bu oyuna para verip almam.." diye lafa girdim. Senin* söylediğin gibi Türkçe destek varsa ne ala.. Olmasaydı lafım yine geçerli, biz dilimize sahip çıkmazsak kimsenin umrunda olmaz !

Dilimize sahip çıkmak oyunları turkce çıkarmak mi oluyor?
    Ayrıca otomatiklesmissiniz her oyunun altında madem gibi turk yapımı turkce dil desteği niye Yok diye yazmaya

Edit-: üstteki yorumlar oyunun ismi İngilizce almam ayarında gidiyor allah bu insanlara akıl fikir versun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Al1mert -- 6 Ağustos 2015; 14:20:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: by_monster23

quote:

Orjinalden alıntı: SentnieL

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: by_monster23

Son zamanlar da her haberin altında herkes eleştiri yazar oldu. Mount and blade için demiyorum bunu her haberin altında minnetsiz abi ve kardeşlerim eleştiri yağmuruna dizer oldu ben anlamıyorum cidden neden bu kadar hiç bir şey den memnun kalmıyorsunuz. Bakın yıl olmuş 2015 gelmişsiniz hala Türkçe değil ya da Türkçe tartışmasına giriyorsunuz. Crytek her oyunu Türkçe yapar laf yer Türk değil dersiniz eleştiriler eleştiriler. Minnetsiz insanlarsınız diye bilirsiniz ki sen kimsin bizi eleştiriyorsunuz haklısınız da ama insaf ya bazen eleştirmek oyunlara çamur atacak şeyler arayacağınıza eldeki imkanla yapılan güzel şeylere bakın derim. Ben bu site de witcher 3 haberlerinin altına oyun çöp dedikten sonra çıkışından sonraki haberlerde ölüyorum bitiyorum diyenleri de gördüm ön yargılı olmayın. Mount and blade 2 ye gelirsek ise oyun kusursuz değil ama eldeki imkan dahilin de harika gözüküyor grafikler önceki oyundan çok ama çok iyi duruyor oyunun dövüş animasyonlarına ise laf edenleriniz hem haklı hem haksız olay şu ki oyunda animasyon şeklinde giden bir dövüş sistemi yok yani nasıl desem eğer düzgün vurursanız adamı vuramazsanız havayı döversiniz bu dövüş sisteminin parçasıdır ilk sürümde de böyleydi warband da böyleydi 2 de böyle olacak. Oyunun sevilme nedeni bu şuan mount and blade nin yeni oyunculara ihtiyacı yok var olan oyuncuları yeter ve yaptıkları tüm yenilikle mevcut oyuncuları ki 6 milyon dan fazla mutlu edecektir. Bazen sadece yerli bir firmadan böyle oyun gördüğünüz için gururlansanız benim oyunlarla ilgisi olmayan 50 yaşında babam bile bu oyunun başarılarına gururlanırken sizin gibi oyunlar ile iç içe olan insanların bu eleştirileri saçma geliyor.</blockquote>

Yazının içinde tekrar tekrar eldeki imkanlar demişsinizde bu arkadaşlar hayır kurumu değil ticari firma ben oyunu oynamak için para veriyorum diğer oyun firmalarından ayrıca gine belirteyim ilk oyun çıkalı 8 yıl olmuş halamı eldeki imkanlar yetersiz ?

9 tl ye satılan çıkışında ise 20 tl satılan bir oyundan bahsediyoruz 180 tl verip de çıktığı hafta 10 milyon satan bir oyun değil dostum ne sanıyordun ki ? Merak ediyorum oyun resmi satışları açıklandı adamların eline geçen para belli oyun geliştirmenin maliyetleri orta da sen para veriyoruz diyorsun haklısın da ama verdiğin para 9 lira ya da 25 lira ise warband gibi bir oyun seversen 150 saatten fazla zaman vaat ediyor. 25 lira ya 150 saat eylence bence böyle düşünürsen sen büyük bir yanılgı içindesin. 8 yıl da 6 milyon satmışlar hatırladığım kadarıyla güzel bir satış ama merak ediyorum 25 lira dan çıkış fiyatı olan bir oyun 6 milyonu 8 yılda satsa ne olur yayıncı payını aldı steam payını aldı kutulu içerik zaten ayrı bir doluydu adamlara ne kadar kar gitti sanıyorsunuz ticari bir firma olabilir ama sonuçta bu firma aldı paranın üstünde bir hizmet veriyor hiç kusura bakma oyun çok eksiği var oyun kusursuz dersem zaten çok büyük bir yalancı olurum ama emin olun bu adamlar ne bir ea ne bir ubisof bu adamlar 2 kişi ile başlayıp 30 kişi den az ekiple yıllardır çabalayan bir firma. Bak dediklerinde haklısın ama çok da değil bu dediklerimi lütfen anlayarak cevap ver bana.

En son 3-4 TL idi oyun.

• quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

Mount&Blade serisine hayranlığımız baki, neticede sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada saygı duyulan, takip edilen, büyük firmalarla rekabet edip, onlar kadar kaliteli duran bir oyun.

Ben oyunu daha çok Total War'dan esinlendiğini gördüm. Mancınık(ki önceki oyunlarda adece modellemeydi), koçbaşı veya merdiveni kaleye sürebilme imkanı(önceki oyunlarda kendisi gidiyordu) gibi unsurlar hoş olmuş. Ticaret sisteminde memnuniyet(ki Medieval Total War'da diplomasi ilişkilerine benzer memnuniyet tablosu var) tablosu aslında diplomasi kısmına aktarılırsa güzel olabilir.

Total War, Total war diyorum ama en sonunda Total War gibi kuşbakışı stilde taktik yapabilme imkanı da verirlerse hayalimdeki oyunu yapmış olurlar.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >

• Umarım 2015 içerisinde satışa çıkar. Steam'den ön sipariş gözü kapalı alacağım gururumuz at-avrat-silah deyimini doruklarında yaşatan oyundur kendisi..

• Al1mert A kullanıcısına yanıt
    Ya saçma sapan yerlere çekmeyin konuyu, ben orda eğer "Türkiyenin göz bebeği bir firma" yaptığı oyuna türkçe dil eklemezse.. ben bir türk olarak oyunu satın almam diyorum.. Kaç mesajdır yok torrenttir yok insanlar otomatikleşmişmiş.. Yorum yapmayı bilin, fikirlere saygı duyun.. Hala da diyorum, eğer türk firması türkçe oyun çıkartmayacaksa, yabancı firmalardan da neden türkçe oyun yok diye beklemeyin..
    Ayrıca zaten oyun türkçe olacakmış anladığım kadarıyla, daha bu muhabbeti uzatmanın alemi yok.
  • quote:

Ya saçma sapan yerlere çekmeyin konuyu, ben orda eğer "Türkiyenin göz bebeği bir firma" yaptığı oyuna türkçe dil eklemezse.. ben bir türk olarak oyunu satın almam diyorum.. Kaç mesajdır yok torrenttir yok insanlar otomatikleşmişmiş.. Yorum yapmayı bilin, fikirlere saygı duyun.. Hala da diyorum, eğer türk firması türkçe oyun çıkartmayacaksa, yabancı firmalardan da neden türkçe oyun yok diye beklemeyin..
    Ayrıca zaten oyun türkçe olacakmış anladığım kadarıyla, daha bu muhabbeti uzatmanın alemi yok.

Uzatmiyorum ben bir mesajı okuyorsan kalanında oku bahsettigin mesajn bi altinda turkce yaziyor.
    her konunun altında 100 kisi " ama oyun turkce degil " lan bu turkce işte.

• quote:

quote:

Uzatmiyorum ben bir mesajı okuyorsan kalanında oku bahsettigin mesajn bi altinda turkce yaziyor.
    her konunun altında 100 kisi " ama oyun turkce degil " lan bu turkce işte.

• quote:

Orjinalden alıntı: SentnieL

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: HoLyZz!

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: SentnieL

</blockquote>

Arkadaş Warband'i hiç oynamamış olduğun belli oluyor. Oyunun Steam sayfasında Türkçe destek yazmıyor ancak oyunu kurunca Türkçe seçenek var.
    Oradaki sıkıntı Türkçe desteğin Steam sürümlerine sonradan güncelleme ile gelmesinden kaynaklanıyor sanırım. Steam sonradan güncelleme ile gelen özellikle oyunun sayfasına aktarmıyor. Aslına bakarsan bu konuda TaleWorlds'ten de bir istek gelmemiş olabilir Steam tarafına.</blockquote>

Warband in demosunu oynamıştım ilk çıktığı zaman ilk oyunu satın alıp oynadım Warband in demosunda ilk oyundaki hataların devam ettiğini gördüğüm için almadım
    Not:Ayrıca ben demoyu oynarken demo inglizceydi

Söylediklerini neresinden tutsak elimizde kalıyor.

İlk oyunun demosunu oynadım Türkçe'ydi, Warband'i çıktığında satın aldım Türkçe'ydi, hala oynuyorum hala Türkçe.Türkçe konusundaki ısrarına bir son ver yani çok anlamsız :D

Oyun oynamanın çocuk işi olarak görüldüğü, yazılıma,müziğe,filme para vermenin enayilik olarak görüldüğü bir ülkede, sanırım ilk kez, Dünya çapında başarılı bir oyun yapılıyor, ama sen "Animasyonları kötü" diye yakınıyorsun. Bir oyunun eğlenceli olması için animasyonlarının ve grafiklerinin mükemmel olması gerekmediğini 100'lerce oyunda gördük. Misal; Minecraft. Yada Assasin's Creed'in çok iyi animasyonları var ama oyun neye yarıyor? Yada Crysis 3'ün muhteşem grafikleri var, neye yaradı?

M&B kendine has bir dövüş mekaniği olan, verdiği hisle eğlendiren bir oyun. Oyunda seslendirme bile yok, ama oynatıyor.

Anladığım kadarıyla sen, insanların sanatsal bir üründe, oyunun kendisine bakmadan, "Türk oyunu destek olalım" demesinden sıkılmışsın. Haklısında bende hiç sevmiyorum bu tavırları. Ama M&B sadece Türkiye'de değil, genelde başarılı olmuş bir oyun. Yabancılarda oynuyor yani. Onlarda Türk oyunu diye destek olmak istiyorlar değil ya :D

İlk Türkçe seslendirmeli AAA oyun Crysis 1, ucuz fiyatına rağmen, seslendirme maliyetini bile karşılayamamışken, oyunu 1 TL'den bile satsalar yine çoğunluk korsan oynayacakken, Türkçe çıkarmayı geç, oyunu Türkiye'de satmasalar bile yeridir. Ticari bir firma sonuçta, kazanacağı paraya bakar. Sence Türkiye'de M&B'yi oynayanların yüzde kaçı korsandır? Satın alanlardan fazla olduğuna adım gibi eminim.

Daha oyun konsolları Türkiye'ye gümrükten, kumar makinesi diye giriyorken, emin ol, animasyonlardan, Türkçe desteğinden önce çözmemiz gereken çok daha önemli sorunlar var :D

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.