Şimdi Ara

Motorlu tırpan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar fındıklıkta kullanmak için benzinli motorlu tırpan alacağım. Yılda 1 defa kullanacağım sadece o yüzden oleomec vb. 1500-2000 tl veremeyeceğim. 2-3 Saat aralıksız kullanımda motorun çok ısınıp buji kesmemesi ve güç açısından sorun yaşatmaması benim açımdan yeterli. Birkaç Modele kadar daralttım, alpina ve hyundai arasında kaldım kullananlar varsa yorumlarını alabilir miyim ? Başka önerebileceğinz varsa onları da beklerim, şimdiden teşekkürler.

Hyundai HYX55 Motorlu Yan Tırpan 2,3 HP / 51,7 cc / 7,1kg
    http://www.hepsiburada.com/hyundai-hyx55-motorlu-yan-tirpan-misina-ve-testere-hediyeli-p-HRITLHYX55?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.nelk.bahce.pla&gclid=CjwKEAjw5vu8BRC8rIGNrqbPuSESJADG8RV0PFYD8TLFHF7RYrRDViFI9dMfgBRM_7lfobwMJCIvtxoCkM3w_wcB
    Secho 5500 S Motorlu Tırpan 2,6 HP / 8kg
    http://www.hepsiburada.com/secho-5500-s-motorlu-tirpan-kulaklik-testere-gozluk-hediyeli-p-HRSARES1011100
    ALPİNA MT520D MOTORLU YAN TIRPAN 51.7 cc / 1,55 Kw / 2,1 Hp / 7.65kg
    http://urun.n11.com/tirpan/hediyeli-italyan-alpina-mt520d-motorlu-yan-tirpan-P108703483?cid=604001&gclid=CjwKEAjw5vu8BRC8rIGNrqbPuSESJADG8RV040f9KLo8zg1fui_ZJ65OIMmz-rAFcbqSRwcL7B1Q_RoCEI7w_wcB&gclsrc=aw.ds

• Hocam merhaba. Bu ürünlerden birini mi aldınız; yoksa başka bir makine mi aldınız?
  • Hocam bu makinaları almadım, yerine oleomac 755 aldım 1300 taksitle 9 ay babamı ikna edebilseydim husqvarna alırdım ama ikna olmadı. Oleomacden gayet memnunum bi sıkıntım olmadı. Arazim komple düz denebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fındıklık

düz arazi

koordinatları yazıyorum.

karasu veya akçakoca ikisinden birine mesafen maksimum 100km.

bildim mi bro? ordu giresunda düz arazi olacağını sanmıyorum

• Kardeş kordinat yazmıyorum ülkede ovalar var bildiğin, sıralamada ilk beşte.

Hatta fındık işinde baya fiyat belirler.

Yine bilemedin çarşambayı sel aldı diye türküsüyle bilinir.

Aklına geldi şuan o işte çarşamba ovası bura bildiğin fındıkta baya yeri zorlar burası. Giresun filan sökelim fındıkları diye hayal kurar hep. Dönümde verim oranı en yüksek olan yerlerden biriyiz belkide en yükseğiyiz güzel kardeşim. Ama giresun fındığının lezzeti ayrıdır o farklı tabi. Siz onu yemezsiniz genelde en adilarini alabilirsiniz fiyattan ötürü. Bilmem anlatabildim mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ywzckr -- 31 Ocak 2018; 0:41:43 >
  • ywzckr Y kullanıcısına yanıt
    verim türkiyede en yüksek sakarya kardeş.

giresun fındığını kavrulmamış giresundan alırım.fındıkcım.comdan fkb yani fiskobirlikten de kavrulmuş fındıkları,pestilleri kömeleri alırım, 90kilo bagaj hakkım var el bagajına da yüklenir 120kilolara varan bavullarla bol bol fındıkla yurtdışına çıkarım.parada problem yok zira euroları bpzdurunca baya tl ediyor bro

• Hocam bunlarin babasi Still dir. Bende hem agac kesme motoru hem tirpan olarak kullanmistim. Bi kac seneden sonra biraz ariza cikartabiliyor sadece

• SHIHAD kullanıcısına yanıt
    Hocam stihl eski kalitesinde değil çevremde eski stihller arıza pek vermezken yeniler daha sık arıza verdiği için oleomac tercih ettim husqvarna babam gereksiz dediğinden. Ama stihl eski kalitesinde değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: ywzckr

Hocam stihl eski kalitesinde değil çevremde eski stihller arıza pek vermezken yeniler daha sık arıza verdiği için oleomac tercih ettim husqvarna babam gereksiz dediğinden. Ama stihl eski kalitesinde değil.

Benimkilerde hep eskiydi yenileri.pek bilmiyorum

• Motorlu Tırpan icad oldu tarlalar ölü evine dondu. Oysa ne güzeldi normal tirpan. Ellerin su toplar patlardi canın acirdi, köstrede tirpanin keskinleşsin diye uğraşırken yine su toplardi eller ve yine dayanılmaz acılar. ..

Ahh ah! Nerde o eski günler. Bahçeler şenlik yeri olurdu, sohbetler muhabbetler . Sesine dolanduğum barabelliler eksik olmazdı. Çaylar demlenirdi közde, yan fındıklıkta ki Harun Amca giller çağrılırdı, yüksek sesle şöyle bağıra bağıra.

Ama şimdi bu motorlu tirpan yüzünden eskiden 4 günde bitten bahçe, nerdeyse 4 saate indi. Barabellilerin sesi değil ahanda bu tirpanların sesi çok çıkmaya başladı, kimse kimseyi duyamaz hale geldi.

Teknoloji gerçekten o güzel insanı ilişkilerimizi öldürdü. Tabi yine barabelli sesini de öldürdü 😠

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PuSaT28 -- 31 Ocak 2018; 7:35:02 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ywzckr Y kullanıcısına yanıt
    çok boş yapıyorsun kardeş.kalite olarak giresun verim olarak sakarya öndedir.karasu akçakoca kırcaali ferizli git biraz dolaş.sakarya zonguldak kocaeli verimde öndedir.yıldan yıla farklılık olsa da normalde böyledir.senin dünyan samsun ile sınırlı sanırım birazda özgüven patlamasıyla herkonuda liderliğe soyunmuşsun. al incele.tüccardan aldığın şöyle böyle sandığın diyorsın.gittim giresunda köy pazarında yaşlı teyzeden aldım kardeş.oldu mu? trabzonda varlıbaş var yakınında köylü pazarı var hah bidahaki sefere konumda atıyım gittim ordan da köylü pazarından aldım yaşlı teyzeden oldu mu? he fındıklık tek sende var bizim giresunlu akrabalarda yok hiç kardeş. bu bilmişlikle sen piyasayı ele geçirirsin tırpanına kuvvet hadi bakalım.sizin gibi adamlar sayesinde italya gitgide farkı kapatıyor.ben konuya sakaryalı bir arkadaş galiba biraz konuşuruz diye girdim iğneli iğneli garip garip laflarla cevaplar veriyorsun.cevap vermezsek olmaz.yok senin paran yetmezler falan.komiksin kardeş.sen milleti çok aşağıda kendini çok tepede görüyorsun anlaşılan.neyse al tabloyu incele sonra tırpanı al tarlaya sakaryayı zonguldakı kocaeliyi geçersin bu gazla.hadi kolay gele

Motorlu tırpan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi em2018 -- 31 Ocak 2018; 9:28:41 >

• em2018 E kullanıcısına yanıt
    Birader fındık bilgim samsunla sınırlı değil bu işi 40 yıldır yapıyor ailem, ben ise bu işi ikincil olarak görüyorum. Sakarya fındığını alıp yiyen duydun mu hiç, giresun verimlilikte daha az değildir araziler uygun olmadığı için insanlar daha az bakabilir bu da fındığın daha organik olmasına neden oluyor kabuk ince tadı da bu yüzden daha güzeldir. Kaldı ki ben paran yetmez manasında değil, satıcılarda giresun fındığını gereksiz pahalıya satarlar lojistik ve ara yiyicilerden ötürü. İtalyanları dert etme sen bu rekolteyi yakalamaları çok uzun zaman alır fındık kendi kendine oluşan bir bitki kendi kendine de yok olur. Burda arkadaşlarım italyanlar ile çalışıyorlar, adamlar zaten türkler hiç birseyi düzgün yetiştiremez deyip gülüyorlar siz nereden öğrendiniz bu şekilde yetiştirmeyi diyorlar. italyanları istemiyorsan önce ferroro kısmına el atması lazım devletin onu da yapmazlar. Trabzona da selam olsun, kökende oralıyız arada bir giderim. Hatamız varsa kusura bakma, kimseyle itileşmek derdinde değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ywzckr -- 31 Ocak 2018; 13:8:45 >

• Bende sakaryaliyim anne tarafida giresuna dayali. Arkadasin dedigi gibi kalite giresunda verim sakarya da daha iyi. Ama son 4 5 senedir Sakarya da verim iyice dustu. Findigin fiyati artmasi gerekirken aksine dustu 10 tl ye satilan findik tuccarlar yuzunden Istanbul da 50 tl ye satiliyor

Adapazari findigi da daha ucuz oldugu icin daha cok satilmaya basladi. Hatta Duzce findiginin satildigini bile gormeye basladim

• Oleomac kullandım bende yazları fındık biçmek için. Tavsiye ederim. Sıcaktan bunalıp makineye tam gaz veriyordum sinirden. Terli leş gibi kokan Askıyı çıkarıp sağa sola fırlatıp üstüne birde makineyi az fırlatmadım

• em2018 E kullanıcısına yanıt
    Reis motor konularını gezerken denk geldim. Hortlatmazsak olmaz. Doğru ama yanlış tespit. Karasu içim konuşucam, 20 yıldır burda yaşıyorum. Buralarda dediğin gibi bahçeler güllük gülistanlık,yat yuvarlan. Ama merkezden 16km yukarı bizim köye geldin mi( ki orası kurudere :3) yırmağa gideyrum lafları kulağında çınlar. Karadeniz kadar olmasa da tabii ki. Ayrıca civar köylerde de durum benzerdir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.