Şimdi Ara

MONSTER REFERENCE POWER CENTER! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
411
Cevap
4
Favori
27.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yazını büyük bir ilgiyle okudum, verdiğin bilgi için teşekkür ederim.
    Bu görüntü ve ses konusunda bahsini edip önerdiğin cihazların bu olumlu etkiyi yaratabileceğini doğrusu beklemezdim.
    Verdiğin ölçüm şekliyle amper olayının da bana sorun teşkil etmeyeceğini öğrendim HTS 1000 alırsam çünkü 2200va.lık ups ile 10dk. kadar sistemi açık tutabiliyorsam hts 1000 yeterli gelecek.
    Benim bu cihazla ilgilenme nedenim kullandığım 50" philips 5532d plazma ile sd, dvd ve bd yayın ve uygulamalarda daha kaliteli görüntü almak düşüncesi.
    Sd yayınlar için uydu receiver dan (digiturk değil) hyundai marka altın uçlu scart ve bluray için de philips hdmi kablo kullanıyorum, dvd playerda da hyundai altın uçlu component kablo var.
    Benim derdim bahsettiğin bu monster gerçekten sendeki gibi bende de adı gibi canavar fark yapıp verilen paraya değdi bana dedirtecek mi? Benim için görüntüdeki olumlu değişim daha önce geliyor ancak kullandığım ses sisteminde de olumlu değişim olacaksa buna da yok demem..
    Ne dersin, ne önerirsin?

• Yazınızı aşağıda cevaplamak daha uygun oldu.

quote:

Orjinalden alıntı: altanpsx

Sn. Teknika,

Anlaşmakta zorluk çekiyoruz. Ben size hangi markaları denediniz dedikçe, siz başka başka şeyler anlatıyorsunuz.

Önce ailenizin elektronik geçmişinden başladık. Sonra sizin mesleki tecrübenizden devam ettik. Halende kendinizi kanıtlama gayretindesiniz. Buna gerek yok. ( Bunları kendimi kanıtlamak için değil, önerimin içi boş bir hevese ait olmadığını anlamanız ve hangi nedenlerden dolayı ve hangi teknik tecrübelere dayanarak önerdiğimi bilmeniz için yazıyorum.) Çünkü bununla ilgili bir sorum yada sorunum yok. Yazdıklarınız boş, işe yaramaz falanda demiyorum. Mutlaka kendi sisteminizde başarılı sonuç almışsınız ve bunun heyecanı ile de paylaşmak istemişsiniz çok güzel. (Heyecan değil, paylaşma duygusu bu.) Bunu daha açık nasıl anlatabilirim bilmiyorum. (Ben size nasıl anlatabilirim bende onu bilmiyorum.)

Elektrik ile ilgili bir componentin sistemimde olumlu bir fark yaratıp yaratmadığını anlamak için osiloskop, meger cihazı ve ölçü aleti kullanmayı bilmem gerekmiyor. Duyan ve algılayabilen bir kulak yeterli. (Kulağınız sizi her gün her saat yanıltabilir! Aynı gün içinde bile, aynı cihaz ve müzikleri dinlerken defalarca farklı dinleti duygusu yaşayabilir ve farklı fikirlere kapılabilirsiniz.) Teknik olarak dünyanın en iyi cihazı olur, en iyi ölçümleri alır, ama sistemime faydası olmaz. ( O zaman da sizin sisteminizin yapısal bir sorunu var demektir! ) Ayrıca bana hangi cihazları denediğinizi söylemeniz için elektirik-elektronik mühendisi olmam gerekmiyor. ( Gerekmiyor ama olsanız iyi olur. Çünkü, söyleyeceklerimi teknik olarak çok daha iyi değerlendirebilirsiniz. )

Benimle tartışmak için bir takım kriterler koymuşsunuz. İki nokta var. Birincisi ben sizinle tartışmıyorum. Siz kendi kendinize benimle tartışıyorsunuz. (Bence bu sizin biraz sabit fikirli bir yapı duruşu ve ön yargılı davranış sergilemenizden kaynaklanıyor. İkincisi, benim beğenimle alıp almamaya karar vereceğim bir şey için ancak sizi dinlerim, amam sizinle veya bir başkası ile tartışmam. Boşa zaman kaybı. Aynen şu yazışmalar gibi. Hangi markaları dinlediğinizi buradan yada öm ile yazsaydınız bunları yazışmıyor olacaktık. ( Burada benim için önemli olan marka değil ki! Teknik testlerin ve verilerin sonucu önemli.)

Birde benim yazdıklarım nimettir gibi bir ifadeniz olmuş. Herhalde maksadını aşan bir laftır diye düşünmek istiyorum. (Bence düşünmeyin bile. Aynen yazdığım gibi çünkü.)

Bana denediğim cihazlarla ilgili sorular sormuşsunuz cevaplayayım. Neden burada yazmadım, denediğim cihazların en ucuzu 500 euro lardan başlıyor, buradaki arkadaşlarımın pek ilgi alanında olmadığından yazmadım. (Ne güzel işte. Belki de yapımı bir kaç yüz doları bulmayan ve atölye de 2 kafadarın yaptığı basit bir cihaza sırf pahalı diye belki 5.000 Euro da verirsiniz. Nasıl olsa kulaklarınız sizi yanıltmıyor. Teknik detay ve veriler hiç önemli değil işte.)ve kullanıcı

Hangi şartlarda denediğimi sormuşsunuz. Araştırmam aynen sizinki gibi, ben 3 aydır yoğun şekilde ürün yorumu incelemeye, bulabildiğim her ürünü test etmeye ve mümkünse kendi sistemimle denemeye gayret ediyorum. Yalnız akım koruması, ve elektrik filtreleme cihazları değil, regeneratorler, power chordlar da deniyorum. Sistemim imzamda var. Stereo sistemimde denemeler yapıyorum.

Ben size hangi markalar diye sordukça siz bunu kendinize hakaret adledip, kendinizi anlatıp, banada saldırmaya başladınız o yüzden ben size artık bir şey sormuyorum. Benimle kendi kendinize tartışmaktan sıkılıp şu arkadaşıma bir cevap vereyim derseniz memnuniyetle karşılarım. (Ben gereken cevapları zaten size hep verdim. Üstelik gerçekten arkadaş olarak. Bir süre sonra alıp diğer kullanan arkadaşlar da cevap verecek zaten. 3 tane cihaz yazdım, ihtiyacına, bütçesine ve zevkine uygun olan istediği cihazı alır. Kullanır ve buraya da yorumunu yazar. )

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 2 Temmuz 2009; 0:56:38 >

• Merhaba @Wolverine.

Seni yeniden görmek güzel.

Tabiki her açıdan olumlu değişimleri hissedeceksin.

Tekrar selamlar...

quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Sevgili @teknika,
    Yazını büyük bir ilgiyle okudum, verdiğin bilgi için teşekkür ederim.
    Bu görüntü ve ses konusunda bahsini edip önerdiğin cihazların bu olumlu etkiyi yaratabileceğini doğrusu beklemezdim.
    Verdiğin ölçüm şekliyle amper olayının da bana sorun teşkil etmeyeceğini öğrendim HTS 1000 alırsam çünkü 2200va.lık ups ile 10dk. kadar sistemi açık tutabiliyorsam hts 1000 yeterli gelecek.
    Benim bu cihazla ilgilenme nedenim kullandığım 50" philips 5532d plazma ile sd, dvd ve bd yayın ve uygulamalarda daha kaliteli görüntü almak düşüncesi.
    Sd yayınlar için uydu receiver dan (digiturk değil) hyundai marka altın uçlu scart ve bluray için de philips hdmi kablo kullanıyorum, dvd playerda da hyundai altın uçlu component kablo var.
    Benim derdim bahsettiğin bu monster gerçekten sendeki gibi bende de adı gibi canavar fark yapıp verilen paraya değdi bana dedirtecek mi? Benim için görüntüdeki olumlu değişim daha önce geliyor ancak kullandığım ses sisteminde de olumlu değişim olacaksa buna da yok demem..
    Ne dersin, ne önerirsin?

• Elektrik şebekesinden sisteminize ulaşan gürültüyü tamamen yok eder
    En uygun cihazın bağlanabilmesi için renk kodlu , etiketli priz
    5508 Joule, 2 çift Koaksiyel giriş, 1 çift uydu F-Konnektör girişi, 1 çift ethernet girişi,
    1 çift telefon bağlantı girişi
    HDTV/TV filtreleme için 3 çift, telefon hattı filtreleme için 1 çift 24k altın kaplama giriş/çıkış
    Transformatörlü adaptör bağlamaya uygun 8 adet priz
    Sesli alarma sahip Tri-Mode� voltaj koruma sistemi

Üstteki bilgiler HTS 1000 için verilmiş. Şimdi mesela "2 çift Koaksiyel giriş, 1 çift uydu F-Konnektör girişi, 1 çift ethernet girişi," deniyor, cihazın bu kısımlarına kendi elimizdeki koaksiyel kabloyu mu bağlıyoruz? Yani bu cihaza kullandığımız cihazların elektrik fişleri dışındaki diğer kablo ve/veya bağlantılarını nasıl takıyoruz? Cahilliğimi mazur görün..

• Evet.

Tüm fisleri ona girIyorsun.

ürünün içinden ayr?ca tum fi?ler ç?k?yor.
  • Sn. Teknika, testleriniz neticesi ile ilgili bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Megger, osiloskop ve ölçü aleti ile hangi testleri yaptınız ve hatta gözlediginiz noise spectrum, bypass/reject edilen frekanslar gibi ölçüm sonuçlarınızdan kısaca bahsederseniz memnun olurum.
  • Sayın @rkarab.

Öncelikle ilginiz için ben de teşekkür ederim.

Bu konuda da yaptığım ölçümleri ve onların ne işe yaradığını, bu tür çalışmaların ne şekilde yapıldığını ve nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında detaylı bi yazı yazacağım hafta sonu. Topic den sizin de tahmin ettiğiniz gibi bazı arkadaşlar böylesini istiyorlar.

1-2 gün içinde yazımı hazırlayıp değerli forumdaşların incelemelerine sunacağım.

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: rkarab

Sn. Teknika, testleriniz neticesi ile ilgili bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Megger, osiloskop ve ölçü aleti ile hangi testleri yaptınız ve hatta gözlediginiz noise spectrum, bypass/reject edilen frekanslar gibi ölçüm sonuçlarınızdan kısaca bahsederseniz memnun olurum.

• Bende bu gün Kozyatağı Optimum daki M.Markt e giderek şu monster HTS1000 e canlı olarak bir göz atmak hatta fırsatını yakalayabilirsem ordaki canlı çalışan cihazlarda ses olarak olmasada görüntü olarak yaratacağı farkı test etmek istedim.

Fakat gördümkü M.Markt hiç değişmemiş hala neredeyse her konudan bi haber ve ilgili olması gerektiği bölümle ilgisiz çalışanlar vardı.
    Kendi çabalarımla ürünleri aradım taradım sonuca ulaşamadım. Ulaşamadım diyorum çünkü ürün ellerinde kalmamış (bu sonucada onca uğraşın sonunda yakaladığım bir görevliden sistemi ve stok bilgilerini kontrol etmesi için ısrarımla ulaştım.) ve Salı günü geleceği soylendi. Ama ellerinde HTS 800 vardı. Fiyat olarakta 170-190 TL arası bir değerdeydi.

Sevgili Teknika bu ürünü de test etme şansın oldumu? HTS1000 den tek farkı üzerindeki bağlantı seçeneklerinin birazdaha eksik olmasımı yoksa teknik farklılıklarda sözkonusumu?
    Ne dersin?

• Hayır hayır.

HTS 1000'den aşağısını almayın ve acele edin. HTS 1000'in fiyatı 385 Tl'lerden 289 a düştü. Bu arada kullanıcılar artık daha bilinçli olduğu için midir nedir bayağı da çok satılıyor bu tür ürünler artık.

Zaten şu an bir yazı yazıyorum. Eğer fırsatım olurda kafamı toparlayıp yazıyı 1-2 gün içinde bitirirsem, buraya koyacağım. Ayrıca Yazdığım yazı da Power Kabloları hakkında da bilgiler olacak.

quote:

Orjinalden alıntı: Oronra

Bende bu gün Kozyatağı Optimum daki M.Markt e giderek şu monster HTS1000 e canlı olarak bir göz atmak hatta fırsatını yakalayabilirsem ordaki canlı çalışan cihazlarda ses olarak olmasada görüntü olarak yaratacağı farkı test etmek istedim.

Fakat gördümkü M.Markt hiç değişmemiş hala neredeyse her konudan bi haber ve ilgili olması gerektiği bölümle ilgisiz çalışanlar vardı.
    Kendi çabalarımla ürünleri aradım taradım sonuca ulaşamadım. Ulaşamadım diyorum çünkü ürün ellerinde kalmamış (bu sonucada onca uğraşın sonunda yakaladığım bir görevliden sistemi ve stok bilgilerini kontrol etmesi için ısrarımla ulaştım.) ve Salı günü geleceği soylendi. Ama ellerinde HTS 800 vardı. Fiyat olarakta 170-190 TL arası bir değerdeydi.

Sevgili Teknika bu ürünü de test etme şansın oldumu? HTS1000 den tek farkı üzerindeki bağlantı seçeneklerinin birazdaha eksik olmasımı yoksa teknik farklılıklarda sözkonusumu?
    Ne dersin?

• Salı günü itibariyle yeni monster ürünleri içinde HTS 1000 ninde geleceği bilgisini aldım bu gün gittiğim M.Markt mağazasından ama enteresandır ki liste fiyatı 279TL görünüyordu sistemde. Ve yine enteresandırki pazarlık bile yapılabiliyor bazı ürünlerde Ve dahada enteresanı pazarlık bile yapsanız pazarlıklı fiyat üzerinden yine bazı kartlara taksit yapabiliyorlar.

Ama bunlar normaldir diye düşünüyorum, çünkü birçok malın üzerine muazzam kar marjı koymuşlar. Sesini çıkarmadan alanlara geçirelim zihniyeti hala devam ediyor. Bu ne fiyat kardeşim diyenlerede durun bakalım bişiler yaparız rakamda carlamayın hemen diyolar

• Allah Allah.

Nasıl yani pazarlık yapılıyor mu orada. İlk defa sizden duyuyorum. Vallaha çok şaşırdım. :)

Hadi bakalım şimdiden güle güle kullan diyelim.
  • Salı günü gidip ürünü görmek istiyorum kısmet olursa. Hatta imkan bulabilirsem ordaki plazma tv lerden biriyle deneyeceğim, almadan önce farkı gözlemlemek istiyorum samimi olmak gerekirse.
    Yanlış anlama sevgili teknika test yada deneyimlerine güvenmediğimden değil, beklentilerime ne kadar cevap vereceğini görmek için.
  • Tabiki dene.

Yalnız HTS 1000 ve üstü modelleri normalde açıkta olmadığı zaman denetmiyorlar. Haberin olsun. Çok zorla. Eğer farkı görürsem hemen alacağım de.

Bu arada diğer alt modelleri düşünme bile. Ayrıca orada satılan pek çok model ve rka olmasına karşın, diğer pek çok model ve marka da Audio ve Video filtre yok, ya da çok basit kalıyor. Başka bir modelle fark anlayamazsın. Çünkü, en yakın rakibiyle bile ciddi bir fark var arada performans açısından.

HTS 1000 ve varsa da 2600 ve 5100'ü dene.

Kolaygele.

quote:

Salı günü gidip ürünü görmek istiyorum kısmet olursa. Hatta imkan bulabilirsem ordaki plazma tv lerden biriyle deneyeceğim, almadan önce farkı gözlemlemek istiyorum samimi olmak gerekirse.
    Yanlış anlama sevgili teknika test yada deneyimlerine güvenmediğimden değil, beklentilerime ne kadar cevap vereceğini görmek için.

• Teşekkürler teknika, imkan bulurda deneyebilirsem muhakkak burada paylaşırım.
  • Selamlar,

Ben de dün HT 800(HOME THEATHER POWER CENTER üzerinde yazıyordu) modelinin test standında bu ürüne baktım oradaki testte elektrik üzerinde olan paraziti 1 birim ve aşağısına kadar indirdi ve zaten kutu üzerinde de clean power yazıyordu.
    Tam alacaktım çünkü orada söylenen bu ürünle hts 1000 arasındaki tek farkın girişler olduğu idi.İyi ki almamışım.Ama merak ettiğim o zaman oradaki test standı ne işe yarıyor.
    Sn. Teknika uyarmasa bugün o ürünü almaya gidecektim.Kolay gelsin.
  • Orada çalışanlar ilgili oldukları departman daki ürünlerden bir haber ve konuya vakıf olmayan kişiler. Ekmek parasına çalışıyorlar işte.
    Sadece onların dediklerine kanmayın muhakkak ürünleri sizde inceleyin bilgi sahibi olun.

Banada HTS800 ile HTS1000 arasında sadece bağlantı farkları olduğunu soylediklerinde peki HTS800 kaç ampere kadar destek veriyor diye sordum. Çocuk kitlendi, kutunun üzerinde yazılar aramaya başladı vs.. Zaten konuya vakıf olmadığı o noktada anlaşılmıştı. Bende usulca stantdan ayrıldım
  • quote:

Salı günü itibariyle yeni monster ürünleri içinde HTS 1000 ninde geleceği bilgisini aldım bu gün gittiğim M.Markt mağazasından ama enteresandır ki liste fiyatı 279TL görünüyordu sistemde. Ve yine enteresandırki pazarlık bile yapılabiliyor bazı ürünlerde Ve dahada enteresanı pazarlık bile yapsanız pazarlıklı fiyat üzerinden yine bazı kartlara taksit yapabiliyorlar.

Ama bunlar normaldir diye düşünüyorum, çünkü birçok malın üzerine muazzam kar marjı koymuşlar. Sesini çıkarmadan alanlara geçirelim zihniyeti hala devam ediyor. Bu ne fiyat kardeşim diyenlerede durun bakalım bişiler yaparız rakamda carlamayın hemen diyolar

Ben bu pazarlık işine takıldım şimdi. Aslında Harmony One'ı yurt dışından getirtecektim ama, Ümraniye ya da Kozyatağı MM'a gitsem, bir tane HTS1000 bir tanede Logitech Harmony One alsam, ikisi 648 tl ediyor, "hadi yapın bi güzellik de, ayağımız alışsın" ayağına, indirim yaptırabilir miyim acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coyote -- 3 Temmuz 2009; 16:57:10 >

• Yahu altanpsx'in sorduğu bir soru vardı şimdi burada, görüntü ve ses çıkışları arasında fark var mı diye. O sorunun cevabını ben de merak ediyordum ama, az önce burada olan soru şimdi yok olmuş iyi mi?
  • Selamlar,

Yukarıda bahsettiğimiz HTS 800 VE HTS 1000 ile ilgili linkler aşağıdadır.

http://www.monstercable.com/productdisplay.asp?pin=4445

http://www.monstercable.com/productdisplay.asp?pin=591
  • @teknika

HT 800 ile HTS 1000 ni karşılaştırdınız mı? Ne farklar var?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.