Şimdi Ara

Monster Power Center HTS-1000, 2600, Signature 5100 Kullanıcı Listesi (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.194
Cevap
10
Favori
130.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: teknika

Ne ütüsü yahu?

Millet daha temiz ses alabilmek adına akülerle bile diy projeler yapıyor. Aküyle cihaz beslemeye çalışanlar var.

Daireye ve prize gelen şebeke voltajındaki kirliliği hiç ölçtün mü? Ben Eintech'le her gittiğim yerde ölçüyorum. Prizden prize bile çok değişiyor. İnanılmaz bir kirlilik var. Bir bina da bile onlarca cihaz çalışıyor ve bunlar EMI/RF etkilerini maksimum düzeye çıkarıyor. Bu tür cihazlar zaten o kirliliği yok etmek ve aynı zamanda cihazları korumak için kullanılmalı. Filtreli olarak kullanılan cihazlarda kondansatör ömürleri bile uzar. Daha önce bunları detaylarıyla yazmıştım. Hi-Fi mağazalarının bile şu an neredeyse tamamına yakını demo da ki cihazlarda filtre kullanıyor.

Mesela bunlar bizzat tarafımca yapılan Rgokdemir'in evindeki şebeke kirliliği.

Monster Power Center HTS-1000, 2600, Signature 5100 Kullanıcı Listesi

Bazı durumlarda cihaz 200'ün bile üzerini gösteriyor. Binlerce dolar para verip de cihazları bu kirlilikte çalıştırıp iyi ses alıyorum demek tam bir şaşkınlık bence. Kaldı ki o cihazları korumasız çalıştırmak da. Aksi takdir de tüm pik'leri ve harmanik salınımları cihazınız karşılamak zorunda kalıyor. Filtre kullanılan cihazlar da arka plan sessizliği, detayların artışı, dinginlik ve sakinlik ön plana çıkıyor. Aynı şekilde video cihazlarında görüntü kalitesi ve renkler bile müthiş güzelleşiyor.

Daha neyi tartışıyoruz ki biz?

En son örneğini verdiğim Belkin ise hattaki 100 birim kirliliği 2 birimin altına düşürüyor ve resmen seste ve görüntüde de detaylar müthiş artıyor. Sistem resmen rahatlıyor. Korunması da cabası.

Hocam sözünü ettiğiniz belkinin hangi modeli ? ve belkinin içinde de filtreler var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

hts1000 bozulduğundan beri belkin 8'li prizi kullanıyorum geçici olarak eskiden almıştım...tv'deki görüntü kalitesi düşüşü bariz belli ediyor kendini ayrıca anfideki sesde de kalite olarak düşüş gözlemledim ... hts1000'in içindeki filtreler bile ne kadar iyi iş çıkarıyormuş meğer ... aşağıdaki parçayı alacağım konya sokağa gidip ancak bir türlü vakit bulamadım !

5100 2600 ve 1000'in olumlu etkileri zaten tartışılmaz. Bu artık çoğunluk tarafından bilinen bir konu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Sayın @teknika

Kimse aynı seyleri düşünecek diye bir sey yok
    Oyle olsa zaten dünyada savaşlar bile çıkmaz di
    Forum ortamı ben boyle sen oyle bir baskası baska düşünür

Psaudio bile olmadı bende

Sen düşüncelerini yazmışsın. Ben de düşüncelerimi yazdım. Bu gayet doğal.

Ben kimse den alıntı yaparak yazmadım ?

Çok sevmiyorum cunku i isleri kim nasıl isterse yapması yönün de kendi gördüklerimi yazıyorum

Nazim gecen insanlardan bazen alıntım oluyor tabi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam sözünü ettiğiniz belkinin hangi modeli ? ve belkinin içinde de filtreler var mı ?

Genel anlamda tek bir filtre ve koruma devresi var. Ama bayağı etkili ve memnun edici. Bir de cihaz sorunsuz. Bozulanını hiç duymadım. Koyu füme renkli olan modeli. Zaten Extreme serilerinin herhangi birini de alabilirsiniz.
  • quote:

quote:

Genel anlamda tek bir filtre ve koruma devresi var. Ama bayağı etkili ve memnun edici. Bir de cihaz sorunsuz. Bozulanını hiç duymadım. Koyu füme renkli olan modeli. Zaten Extreme serilerinin herhangi birini de alabilirsiniz.

Bendeki belkin resimdeki hocam , ancak yineden monster gibi değil , monster daha iyi filtreliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 10 Şubat 2015; 11:35:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Ben kimse den alıntı yaparak yazmadım ?

Çok sevmiyorum cunku i isleri kim nasıl isterse yapması yönün de kendi gördüklerimi yazıyorum

Nazim gecen insanlardan bazen alıntım oluyor tabi

Filtre konusuna girip aksini iddia eden sen olduğun için sana hitaben yazdım. Yani aksini iddia eden yazın, Fenerbahçe locasına gelip Galatasaray diye bağırmak gibi bir şey olduğu için. Yoksa direkt sana hitaben sana değil! Geneledir. Linkini verdiğim yazı da konuya kısa yoldan detaylar hakkında bilgi vermesi içindi. Üstüne alınma. Sen dilersen enerjiyi güneş panellerinden sağla. Bu zaten beni ilgilendirmiyor. Yazı genel anlamda yazıldı.
  • quote:

quote:

quote:

Bendeki belkin resimdeki hocam , ancak yineden monster gibi değil , monster daha iyi filtreliyor

Monster zaten o amaca yönelik bir cihaz. Belkin'in yazdığım modeli genel kullanım amaçlı. Yani hiç değilse bunu kullanın anlamında. Tek bir filtre ve koruma devresi var. Ama gene de etkili.

• teknika kullanıcısına yanıt
    Sayın @teknika

Fark eden bir durum yok
    forum neresine
    Ne yazacağın konusunda bildigim
    kadarı ile bir sınırlama yok

Çok ta kafaya takacak mevzu degil hepi topu açlık susuzluk degil hoby

• helsloot kullanıcısına yanıt
    Hocam ben sizden haber bekliyorum :))

• eray ustadim cevap icin tesekur ederim. supranin sitesini inceliyordum daha prof block priz sistemleri icin. soyle birsey gozume carpti;

Output 1
    Non Filtered, recommended for Amplifier.

Output 2 to 6
    Filtered

vardir adamlarin ampli de flitresiz kullanmanizi tavsiye ederiz demelerinin bir sebebi.

link
    supra lorad main block

@eraycelik80
  • templier19 T kullanıcısına yanıt
    Sebebi ticari zeka bence. Hepsine filtre koysa sesi öldürüyor diyenler, filtre koymasa basit cihaza para verilir mi diyenler almayacaktı, böylece herkes alabilir.

• Amfilerinizi mutlaka duvardaki prizden besleyin. Kaynaktı vs filtre işede yarayabilir, yaramayabilirde.
  • dustdevil D kullanıcısına yanıt
    yani supra gibi bir firmanin boyle ucuz bir politika ile urun gelistirecegini dusunmuyorum. cok kaliteli ve kendini kanitlamis urunleri var. yani daha teknik bir aciklama ile mesnetlendirilmis bir cvp beklerim =)
  • Herkese Merhaba
    Ankarada bır arkadasım TTAF nın 3 tır malını almıs benımde yenı haberım oldu ınterconnectler Hdmı lar power kabloları hoparlor kabloları neredeyse butun urun gamı var ama stoga gırmedıklerı ıcın hepsını gorme ımkanım olmadı urunlerın cesıt ve kodları bellı oldugunda ısteyenlere yardımcı olabılırım yarı fıyatına verıcekler butun urunlerı

Ben bugun TTAF super power board u aldım ve bagladım gercekten sık ve kullanıslı malzeme kalıtesıyse tartısılmaz tabıkı teknık anlamda ne kadar yararı olur onu kullandıkca gorucem

bır ıkı resım eklıyorum

Monster Power Center HTS-1000, 2600, Signature 5100 Kullanıcı Listesi Monster Power Center HTS-1000, 2600, Signature 5100 Kullanıcı Listesi Monster Power Center HTS-1000, 2600, Signature 5100 Kullanıcı Listesi Monster Power Center HTS-1000, 2600, Signature 5100 Kullanıcı Listesi Monster Power Center HTS-1000, 2600, Signature 5100 Kullanıcı Listesi

Test ekipmanı ile değiştirilen bileşenlerin orjinal sinyale etkisini ölçmek mümkün, bu tür filtreler mesela amfinin çıkışına etki ediyor ise frekans cevabı ve Distorsiyon olarak ölçmek mümkün olur. Şimdi bu priz için gürültü azaltma db cinsinden verilmiş linkte ama dinamiklere etkisinin değeri ölçüm olarak yok, sadece az etkiler veya amfi için filtresiz çıkışı kullanın gibi genel ifadeler var. Akla uygun olanı seçin:

A) supra firmasında bu ölçümü yapacak cihaz yok

B) filtreli priz amfiden çıkan sese gürültü azaltma haricinde etki etmiyor ama müşterilerin istediğini vermek lazım

C) filtre sesi öyle öldürüyor ki ölçüme gerek yok

Amfi üreticilerinin benzer bir çalışması veya ölçümü yoksa hesabı siz yapın. Bence A ve B olabilir ama firmanın yaptığı da diğer firmalardan farklı değil, bir tür pazarlama tekniği ve gayet yerinde, cihazı herkes gönül rahatlığı ile alabilir.

Ustat bulmuş sun guZelim oyuncağı ni

Çok başarılı getirmiştim gecen sene bir adet

Ama ben bunu bile kullanmıyorum duvardaki prize sigortadan 4 adet piriz yaptırdım furutech duvar prizi ile takılı ben boyle seviyirum

• quote:

[...]belkin prizle hoparlörler için kulakla da deneme yaparım.

Yukarıda bahsettiğim testin bu kısmını yapabildim: tunçmatiğin basit akım korumalı prizi, PC ile aynı hatta bulunan brennenstuhl basit akım korumalı prizi ve belkin surgemaster (advanced sanırım) arasında hoparlöre interconnect kablo takılı olmadığı zaman parazit ses yok. Interconnect takılı iken parazit geliyor bütün prizlerde, sanırım problem - öyle hatırlıyordum ama - güç hattında değil.

Amfinin preoutunu da bir ara test edeceğim, RMAA programıyla bakacağım için fark varsa burada daha belirgin olur.
  • Amfinin preout katıyla da test yapabildim.

Düzenek şöyle: RMAA programı(PC)->usb ses kartı line out ->amfi CD in->amfi preout->usb ses kartı line in-> RMAA(PC)

PC ayrı prizde. Amfi deneme yaparken bazen Belkin prizde bazen duvara direk bağlı.

Testi 24 bit 96 kHz modunda yaptım, bu sonuçlara göre belkin prizi yerine duvara bağlamak birşey değiştirmiyor ölçümler ölçüm hatası dışında fark göstermiyor gibi. Programın hassaslığı tartışılabilir ama amfideki ton kontrollorlerini devre dışı bırakan pure mode farkını ölçebiliyor, ya da interconnect kabloları değiştirdiğimde sonuçlar bu tablodakinden daha fazla değişim gösteriyor.

Amfinin preout katını ölçmemin nedeni sinyalin ses kartına line seviyesinde gelebilmesi. Hoparlör çıkşı ölçmek için direnç vb. bağlamak gerekir herhalde onu da ben anlamıyorum ve ses kartını yakmamak için riske girmiyorum.

Ölçümleri defalarca tekrar ettim 20 dk içinde, önce duvar sonra belkin prizi bağladım sonra tekrar duvar ve en sonunda yerdeki interconnect kabloların yerini değiştirdim.

İsteyen RMAA programını çekip benzer bir testi yapabilir, tek gereken PC ve giriş çıkışı olan bir ses kartı:http://audio.rightmark.org/products/rmaa.shtml

Frekans cevabı grafiğinde fark yok, bu da tonlamada fark olmadığını söylüyor yani sadece kulakla dinleyip tizler inceldi vs deseydim yanılıyor olabilirdim. Gürültü grafiklerinde gürültünün rastgele doğası gereği ufak tefek farklar var ama genelde aynı. Alternatif sonuç olarak amfinin güç katı iyi tasarlanmış ve hattaki gürültüyü ses kısmına geçirmiyor da diyebiliriz.

Daha güzel bir test prize gürültü enjekte ederek sonra enjekte etmeden yapılabilirdi. PC'den ve evdeki diğer cihazlardan yeterince gürültü gittiğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dustdevil -- 10 Şubat 2015; 23:58:41 >

• Demek ki iddia edildiği gibi sese olumsuz etkisi yokmuş. Güzel çalışma. Emeğin için teşekkürler.
  • Müsait bir zamanda matkap çalıştırıp etkisi var mı bir bakayım..

RMAA programının güzelliği bedava olması, kötü yanı ise giriş çıkış sinyal seviyelerini değiştirince farklı rakamlar çıkabiliyor o yüzden test yaparken bir şey değiştirildiğinde başka hiçbir şeye dokunmamak lazım. Bugünkü testlerde gürültü seviyesi neden 1 ay önce olduğu gibi -100 db altına inmiyor diye uğraşırken sorunun bundan (1 ay önce çıkış seviyesi yüksek, giriş düşük test etmişim bugün tam tersi) olduğunu farkettim. nwavguy da benzer birşeyi yazmıştı, bugün canlı tanık oldum.

http://nwavguy.blogspot.com.tr/2011/02/rightmark-audio-analyzer-rmaa.html

Bu adamın (kendisi kimliğini açıklamayan ve ortadan kaybolan birisi ama "iyi ses için pahalı cihaz gerekir" zihniyetine savaş açıp tasarladığı ve tasarımını bedava yayınladığı kulaklık amfisi ve DAC'ı var. ) makalelerine bakarsanız ses cihazlarını test eden özel ölçüm cihazları hem sınırlı üretim hem de pahalı diyor, bizim gibi kullanıcılar için fazla seçenek yok malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dustdevil -- 11 Şubat 2015; 1:22:44 >

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.