Şimdi Ara

Monitör tavsiyesi tasarımcıyım yardım lütfen...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar solidworks kullanıyorum tasarımcıyım sürekli monitöre baktığımdan gözlerim çok yoruluo gözlerimi fazla yormıyıcak fiyatıda ortalama 300tl civarı bi monitör tavsiye edermisiniz bide monitörün görüntüsünün şık olmasını istiyorum bu ayaksız lcd monitörler dikkatimi çekio çok güzel görüntüleri var

• VIEWSONIC 19" VX1932WM GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR

ACER 22" V223WBBD GENİŞ EKRAN LCD MONİTÖR

SAMSUNG 2233BW 22´´ SIYAH LCD MONİTÖR

Sizin için özellikle 16/10 oranlı monitörleri seçtim. Bunun yanında tazeleme hızları 75hz ayarlanabilen özellikle DVI olmasına özen gösterdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzeNHocA -- 29 Nisan 2010; 14:43:27 >

• ASUS 20" MS202D ULTRA INCE GENİŞ EKRAN LCD MONİTÖR

bu monitör nasıl peki görüntüsü çok hoşuma gitti yada buna benzer bi monitör tavsie edermisiniz bu aralar bu tür monitörler çıkmaya başladı çok dikkatimi çekio
  • Görüntüsü hoşuma gidiyor diye monitör alınmaz. Gözlerinin ağrıdığından şikayet etmişsiniz ve 300 tl civarı monitör istiyorsunuz. Ayrıca monitörler çok sık değiştirilen donanımlar olmadığı için alabileceğinizin en iyisini almalısınız. Bunun için de analog bağlantılı modelleri unutun veya ayırdığınız bütçeyi yükseltin.
  • ilginiz için teşekkür ederim... ofisimde kullaıcağım için monitörün dış görünüşününde güzel olmasını dikkat çekici olmasını istiyorum ama gözlerimide yormıyan bi monitör istiyorum siz olsanız hangisini alırdınız ?
  • LG W2230S-PF 21.5" 5ms Wide Screen LCD Monitör

http://www.hepsiburada.com/lg-w2230s-pf-215-5ms-wide-screen-lcd-monitor/productdetails.aspx?productId=bd53839&categoryId=986

bu monitör nasıl sizce buda hoşuma gitti :)
  • ne diyeyim ki, inatla analog modelleri seçiyorsun :D (analog modeller ve buçuklu modeller "21,5 gibi" özelliklerinden kırpılmış oluyorlar. bunun için de biraz daha ucuz oluyorlar)

sonsöz olarak şunu söyleyebilirim. sizin alacağınız monitörden bir menfaatim yok. şu ana kadarki tecrübelerimi söyledim sizi yanlı olarak kanalize edip sonra arkamdan sövmenizi istemem. siz bilirsiniz, karar sizin.

para sizin, göz sizin, zevk sizin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzeNHocA -- 29 Nisan 2010; 14:51:27 >
  • esatğfurullah hocam... ben size şunu diyim bu monitörü sadece ofisimde kullanıcam ve sadece çizim yapıorum film izlemek yada başka bi detaylı bi görsellik le işim yok hdmı falan olmasına bile gerek yok aslında şuanki ofisimdeki monitör crt olduğu için değiştiriyorum onun için şık bi monitör olsun ve gözlerimi yormasın yeter bana :)
  • Monitör bilgisayarla en çok iletişim halinde olduğumuz birimdir. Onun için adam gibi bir monitör almak lazım bence de... 300 tl lik monitörden tasarımcı adama hayır gelmez. Onun yerine 2. el kaliteli bir CRT al daha iyi... 300 tllik monitör ne göze iyi gelir, ne tasarıma. Alınca uzun yıllar kullanıyorsunuz. Almışken iyi birşey alın, bütçeniz yeterli değilse bekleyip para biriktirin iyisini alın...
  • SAMSUSAMSUNG 21.5" 2233SN+ GENİŞ EKRAN LCD MONİTÖR
    NG 21.5 İNCH FULL HD
  • quote:

Orijinalden alıntı: airea

Monitör bilgisayarla en çok iletişim halinde olduğumuz birimdir. Onun için adam gibi bir monitör almak lazım bence de... 300 tl lik monitörden tasarımcı adama hayır gelmez. Onun yerine 2. el kaliteli bir CRT al daha iyi... 300 tllik monitör ne göze iyi gelir, ne tasarıma. Alınca uzun yıllar kullanıyorsunuz. Almışken iyi birşey alın, bütçeniz yeterli değilse bekleyip para biriktirin iyisini alın...

Çok doğru...
  • Evet bende web tasarımla uğraşıyorum ctr monitörüm arıza yaptı ve bende yaptırmadım17 inç yada 19 inç bir lcd monitör almayı düşünüyorum. Nokta aralığı sayısının düşük olması bir tasarımcı için oldukça önemli olduğunu düşünüyorum yanılıyormuyum ? Deneyimli arkadaşlar benide aydınlatırlarsa memnun olurum.

Aşağıda kendimin almayı düşündüğüm monitörler var sizce almalımıyım yardımcı olabilirmisiniz?

PHILIPS İÇİN;
    http://www.hepsiburada.com/philips-190s1sb-19-5ms-analogdvi-wide-screen-lcd-monitor/ProductDetails.aspx?productId=bd54556&categoryId=986
    1440*900 - 0.24 Doth Pitch -

DELL İÇİN;
    http://www.hepsiburada.com/dell-e2310h-23-5ms-analogdvi-wide-screen-lcd-monitor-/ProductDetails.aspx?productId=bd53881&categoryId=986

Philips 106E1SB

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.