Şimdi Ara

Modiwake Yan Etki

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 31 yaşımdayım 20 yıllık uykulu yaşama derdimi Modiwake çözdü. Ama ilacın iki yan etkisi var ki beni öldürüyor;

Birincisi barsak ağrısı: İshal değil ama barsaklarım öyle bi ağrıyor ki neredeyse terliyorum. Ve günde en az 3 kere büyük tuvalete çıkıyorum. Geçen gün 6 kere çıktım. Bunu çözmek için Modiwake yanında Buscopan içiyordum, geçiriyordu ama şimdi para etmiyor.

İkincisi panik atak etkisi: Kendimi o kadar gergin ve huzursuz hissediyorum ki, sürekli bir haber gelecek endişesi gibi bir şey bu. Çevremdeki insanlar da tuhaf karşılıyor.

Bu sorunları nasıl çözebilirim? İlacı kesinlikle bırakmak istemiyorum. Bu yan etkiler dışında çok ama çok mennunum.

• Uykuyla ilgili problemini çözmelisin. Santral sinir sistemi uyarıcılarını uzun süre kullanırsan bıraktığında çok ciddi çekilme yaşayabilirsin.

• SUBJECT 101 kullanıcısına yanıt

Doktor bulamadı. Benim nörolojik herediter spastik paraperezi rahatsızlığım var. Ayrıca 2012'den beri anksiyete tedavisi alıyorum. Çok kere antidepresan değiştirdim. Modafinil harici uyanıklık verecek antidepresanlar ve takviyeler kullandım, geçmedi. En son ki muayenede bu ilacı önerdi ve çok iyi geldi. Açıkçası nasıl düzelteceğimi bilmiyorum. Bu ilacı devlet karşılamıyor, fiyatı ucuz değil ama inan ücreti hiç gözüm görmüyor.

Ama senin söylediğin aklımı karıştırdı hocam. Bu minvalde var mı bi önerin?

• HanKaĞaN kullanıcısına yanıt

anksiyete için hangi ilaçları kullanıyorsunuz hocam? ben 150 mg efexor ve 1 mg x2 rixper kullandığım halde anksiyete vuruyor hala 

Polisomnografiye girdiniz mi?

Hayır. Öneren bi doktor olmadı.

• Halikarnas Şakşakçısı kullanıcısına yanıt

Citoles kullanıyorum şu an.

Uyku konusunda polisomnografiden daha sağlam veri sunabilecek bir şey yok. Doktorlar uyku konusunu yeterince ciddiye almıyorlar. Aslında genel olarak tıpta pek iplenmez. Mutlaka gidin.

Hangi poliklinikten talep edeceğiz?

Uyku polikliniği.

• Halikarnas Şakşakçısı kullanıcısına yanıt

İlaca gerek yok hocam akışına bırakacaksın dünyayı ben mi kurtarıcam diyeceksin yani

• Penguen Gunter kullanıcısına yanıt

Keşke herkes için bu kadar kolay olsa...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.