Şimdi Ara

Modem seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Ttnet den UYDUNET e geçmeye karar verdim. 25 mbps li bi tarife alıcam.. Ancak bunun tvsi içinde interneti içinde kendi cihazları var malum. Bazen model numaraları yazılarak onu alma bunu alma diyenler oluyor. Benimde merak ettiğim 2016 Mayıs ayında en güncel ve sorunsuz tv ve internet cihazı olarak hangisi alınmalı eğer servis hangi modelden getirirse kabul etmemeliyiz. Yardımlarınızı bekliyorum hiç kullanamadım daha önce uydunet. Gerçi ne zaman speedtest yapsam ttnet olmasina rağmen kaynak uydunet çıkmakta ve hipernet ile 20 mb civarı hız görmekteyim. Sanırım bölgemde uydunet güclu çıkarımini yapsam bu durumdan saçmalamış mi olurum sizce.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sombre06 kullanıcısına yanıt
    Uydunet'te 100 mb/sn varan hızları alıyordum.Burada dikkat etmeniz gereken olayları anlatıyorum.
    Fiyatları uygun ve müşteri hizmetleri bilgilidir.
    Fiber altyapısı ile saha dolabına kadar gelir oradanda size anten kablosu ile aktarılır.
    Televizyon hizmeti almak size kalan bir durum istemezseniz almazsınız.Ancak kablo tv ücreti adı altında 10 TL ücreti siz istemezseniz dahi kesiyorlar
    Cihaz durumuna gelirsek Mümkün olduğunca cihazları E-Ticaret siteleri veya Docsis 3.0 özelliği bulunan modemleri herhangi mağazadan alabilirsiniz tabi uygun fiyata bulursanız.
    Mümkün olduğunca Uydunet'in verdiği modem ve uydu alıcısı gibi aparatları almayarak dışarıdan alınız.
    Uydunet'in verdiği modemler aşırı derece sorunlu ve ayarlarıyla oynanmış modemlerdir.
    Kampanyalara dikkat edin en uygun kampanyayı en az 12 ay taahhütle almaya çalışın.
    Uydunet'i 6-7 yıldır kullandığım bilgileri size açıklıyorum.
    Taşındığımdan dolayı TTnet'e mahkum olmuş durumdayım.Eski evi kiraya verdik sırf intenet için geri dönebilirim
    Arıza oluştuğunda 126 arayarak bilgi edinebilir veya ekip yollatarak evdeki internet durumuna bakabilirler.

• Cihaz seçme şansın yok hocam. Teledünya için Neta HD8900 veriyorlar. Uydunet içinse Netmaster CBW-383ZN veriyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler yorumlariniz için. 64 lira olan 25 mb ve 71 lira olan 50mb 250 kotalı Interneti düşündüm tv almak sanırım ekstra yük olacak. Eskiden tv ile almak daha mantıklıydı ama şimdi internet sekmesinde güzel kampanyalar var %20 indirim bu tarifeler taahhüte sadece internet. Çoğu kampanya birleşik ama bilemiyorum her halükarda UYDUNET diğer sağlayıcılardan önde gibi fiyatlariyla.

• Merhaba Motorola Surfboard SBV6120E modem Uydunet ile uyumlu mudur? SB6120E den farki telefon cikisi olmasi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apespecter

Merhaba Motorola Surfboard SBV6120E modem Uydunet ile uyumlu mudur? SB6120E den farki telefon cikisi olmasi.

Hocam kimse uyumlu olduğunun garantisini veremez. Bence macera aramayın alacaksanız ZN modem alın işinizi her türlü görecektir. Forumda modem şikayetinde bulunanlar ya modemlerinde problem olanlar ya da en son verdikleri ZN modem kullanan kullanıcılar. 50mbit hızla 5 aydır ZN modem kullanıyorum en ufak bir sorun yaşamadım. Aylık download miktarım 3TB'a yakın Upload miktarım 100-200gb arası.
  • apespecter A kullanıcısına yanıt
    Netmaster modemler gayet iyidir.Kendi sitesinden alırsanız bir sıkıntı çıkmaz ama Bu netmaster modemi uydunetten alırsanız sorun başlar ve sıkıntıya düşersiniz.Dışarıda 150-200 TL olan modem uydunette 50 TL civarı peki nasıl oluyor bu olay malzeme ve yazılım kısıtlamasından kaynaklanıyor.
    Kablosuz çekim gücü modemin dibindeyken 2 diş gösteriyorsa evet burada bir sorun vardır.Ayrıca kablosuz olarak bağlanacaksanız devamlı kopmalar ve kapatıp açmadan sorunun düzelmediğini fark edersiniz ayrıca kablosuz olarak hız testlerinde kayıp çok olduğundan dolayı emin olun dışarıdan modemleri alın.Sonra pişman olursunuz ve bilgisi olmayan insanlar lütfen boş yere yorum yazmasın gerçekten şaçmalıyorlar ve kullanıcıların kafalarını karıştırıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Netmaster modemler gayet iyidir.Kendi sitesinden alırsanız bir sıkıntı çıkmaz ama Bu netmaster modemi uydunetten alırsanız sorun başlar ve sıkıntıya düşersiniz.Dışarıda 150-200 TL olan modem uydunette 50 TL civarı peki nasıl oluyor bu olay malzeme ve yazılım kısıtlamasından kaynaklanıyor.
    Kablosuz çekim gücü modemin dibindeyken 2 diş gösteriyorsa evet burada bir sorun vardır.Ayrıca kablosuz olarak bağlanacaksanız devamlı kopmalar ve kapatıp açmadan sorunun düzelmediğini fark edersiniz ayrıca kablosuz olarak hız testlerinde kayıp çok olduğundan dolayı emin olun dışarıdan modemleri alın.Sonra pişman olursunuz ve bilgisi olmayan insanlar lütfen boş yere yorum yazmasın gerçekten şaçmalıyorlar ve kullanıcıların kafalarını karıştırıyorlar.

Hangi modemi kullanıyorsunuz? ZN modemde böyle birşey yaşadıysanız modeminiz arızalıdır kesinlikle. Kocaman 4+1 evde oturuyorum modem evin en ücra köşesinde ona rağmen heryerde wi-fi full çekiyor

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcılarımız,
    Netmaster markalı her modem firmamızın garantisindedir. Modemi bizim kanalımızdan veya Türksat'tan almanız bir şeyi değiştirmez. Türksat'a verdiğimiz modemler ile sattığımız modemler aynıdır.
    Netmaster modemler "orjinali üzerinden çeşitli kısıtlamalarda şekillenmiş cihazlar" değildir. Yalnız prototip üzerinde kendi donanım ve yazılım geliştirimlerimiz ile son halini almış cihazlardır.
    NitroNos'un da belirttiği gibi, modemin hemen yanından çekimin çok düşük olması bir arıza olduğunu gösterir ve bunun çözümü için biden yardım almalısız. En hızlı ve güvenli yöntem Destek Hattımız ile görüşmeniz veya e-posta göndermenizdir.
    Arkadaşlarımız sorunun çözümü için hızla yardımcı olacaklardır.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla,

• NetMASTER_ N kullanıcısına yanıt
    Eve teknik ekip çağırdım gelip baktılar kablosuz çekim gücü sorunlu dediler ne olacak dedim.Bebeklere zarar veriyormuş ondan dolayı kısıtlama yapılmış bende uydunet aboneliğimi iptal edip kurtuldum taşındığım için modemide geri verdim.Eski docsis 2 modemim vardı binanın her yerinde çekiyordu.Arıza olsaydı neden değiştirmediler uydunet 3 kişi geldi hiç biri işlem yapmadı

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Sayın NitroNos,
    Size hizmet veren teknik ekiple görüşmek ve tanışmak isteriz. Modemin kablosuz çekim gücü sorunlu ise mutlaka bizden yardım almaları gerekir. Bebeklere zarar vermesinin ise konu ile ilgili yoktur. Dünya standartları belli bir oranda sinyal yayılımına izin verilmektedir.
    Modemlerimiz de bu sınırlarda çalışmaktadır.
    İptal etmiş olduğunuz aboneliğinize ait hizmet numarasını bizimle paylaşırsanız, size hizmet veren ekibi bulabiliriz. Böylece biz de enteresan şekilde yayılan bu yanlış bilgi ve hatalı / eksik uygulamaların önüne geçmiş oluruz.

Yardımınız için şimdiden teşekkür ederiz..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.