Şimdi Ara

MK SOUND VE SVS ÜRÜNLERİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
4
Favori
4.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Oda çok büyük değilse (30m2 ve üzeri) denenebilir. Ancak şunu biliyoruz ki bu sistem güçle coşuyor.
    Ben 3 serupta dinledim.
    1-Susano ve 20m2 gibi bir oda Refik arkadaşımızda çok güzeldi ama daha büyük bir odada Susano bile yetersiz kalabilir gibiydi.
    2-NAD Processor ve Power ile daha büyük bir oda daha zengin nir prezentasyon.
    3-KRELL Processsor Power amanın ...

Almıyorum o zaman of of

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SVS PB16 Audioholics Review
    http://www.audioholics.com/subwoofer-reviews/svs-pb16-ultra-subwoofer
    Çok iyi sonuçlar sanıyorum fiyat/performans bakımından en iyi canavar sublardan ... Müstakil ev , dedike ev sineması olanlar için biçilmiş kaftan
     MK SOUND VE SVS ÜRÜNLERİ

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Dinleyecegim oda 15 m2, mk sound 150 yerine daha küçük mk sound hoparlorleri almak uygun olur mu ? , Ayni ses kalitesini verir mi? Ayrıca avforum.com sitesinde mk sound ürünlerinin review leri var, epey begenilmis, yalnız Mk150 nin boyutlari cezbediyor beni, tam sinema canavari gibi duruyor, eraycelik bencede of of offfff.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhendis1969 -- 21 Aralık 2016; 19:17:05 >
  • muhendis1969 M kullanıcısına yanıt
    15m2 de kulaklık gibi çalar onlar bence tam performans alımamaz keza sahneleri çok büyük bu setup 25-40m2 için uygunmuş gibi geliyor bana.....ama aynı incelemelerde sanırım daha güçlü amfiler ile başka sıfatlara da yer verilimiştir illaki

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

15m2 de kulaklık gibi çalar onlar bence tam performans alımamaz keza sahneleri çok büyük bu setup 25-40m2 için uygunmuş gibi geliyor bana.....ama aynı incelemelerde sanırım daha güçlü amfiler ile başka sıfatlara da yer verilimiştir illaki

@teknika
    duymasın yanılmıyorsam o sistemini 15m2 bir odada kullanıyordu

Bu marka model degil onlar def

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

MK sound teknikanın definetive hop dahamı güçlü ? Küçük odalar için uygun değil

Thx bu tipler hep ayni

Biraz büyük oda istiyorlar

Jamo d500 d600
    Klipsh thx
    MK sound bunlar büyük oda ister yüksek volum ister

• Bişdiğim kadarıyla THX ULTRA setup için minimum 33m2 lik bir alan öneriliyordu THX sitesinde bir zamanlar bayaığı bir tartışmıştık.

• Forumdan bir arkadaşımız SVS SB13 Ultra Gloss sahibi oldu . Hayırlı olsun güle güle kullanansın...

Bu arada iki kampanya mevcut ;

SVS PRIME TOWER 5.0 Ev Sinema Hoparlör Seti - Black Ash - SVS SB-1000 BLACK ASH SUBWOOFER HEDİYELİ

http://www.srcaudio.com/SVS-PRIME-TOWER-50-Ev-Sinema-Hoparlor-Seti-Black-Ash-SUBWOOFER-HEDIYELI-,PR-4550.html

SVS PRIME TOWER 5.0 Ev Sinema Hoparlör Seti - Black Gloss - SVS SB-1000 BLACK GLOSS SUBWOOFER HEDİYELİ

http://www.srcaudio.com/SVS-PRIME-TOWER-50-Ev-Sinema-Hoparlor-Seti-Black-Gloss-SUBWOOFER-HEDIYELI-,PR-3125.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hometheatre -- 28 Mart 2017; 16:37:51 >

• Linkler açılmadığı gibi birde sitede hata diyor Sertac bey

• Ben açabildim.
  • Güzel sistem
    Hassasiyetleri 85-86-87db güç sever bir yapıları vardır diye düşünüyorum .

• Ben SB13 ULTRA yorumlarını merakla bekliyorum şöyle fotoğraflı kısa bile olsa bir inceleme 👍☺️

• evet fiyatlar çok uygunmuş alasım geldi
  • MK Sound S150 mk III x 3 adet , arkalarda S150 T , subwoofer olarak X12 yada V12 tercih edilebilir.
  • Merhaba,

SVS ürünlerinin fiyatları Amerika satış fiyatlarına yakın denmiş. SVS nin resmi adresinde fiyatlar aşağıdaki gibi. Bu durumda Türkiye'den bu ürünleri, yaklaşık olarak fiyatların üzerine KDV eklenmiş hali ile mi alacağız?

SVS SB13 Ultra: 1.599 USD
    SVS PC13 Ultra: 1.699 USD
    SVS PB13 Ultra: 1.999 USD
  • maalesef

Ayrıca Avrupa dışındaki ülkelerin dışından gelen hoparlörlerde %4,5 Gümrük Vergisi %20 ÖTV ve %18 KDV vardır.Bunlarda birbirlerinin üzerinden Nakliye Bedeli de eklenerek tahsil edilir....

Yani ,

Ürün bedeli + nakliye fiyatı + Sigorta bedeli : CIF

CIF x 0.045 = gümrük vergisi

(Gümrük Vergisi + CIF) x 0,2 = ÖTV

(Gümrük Vergisi + CIF + ÖTV + Ordino + Ardiye + Diğer giderler) x 0,18 = KDV

vs vs vs .....
  • Velhasıl kaç lira bunlar satis fiyati

Yazında bilelim bu gizlilik e gerek Yok zanlimca

• Sayın hometheatre,

O zaman yazdığınız ifade biraz garip olmuş. Hem Amerika fiyatlarına yakın diyorsunuz, hem de 4 bilinmeyenli denklem gibi ek vergilerden bahsediyorsunuz. Nihai tutarı bildirmeyip, bu şekilde karışık yazdığınıza göre ürünün normal satış fiyatının en az iki katına satıyorsunuz sanırım.

Ayrıca bilmediğimden soruyorum, bu vergileri yurt dışından ürün getiren tüm distribütörler ödemiyor mu? Neden bazı firmalar yurt dışı fiyatlarının üzerine bu kadar fahiş vergiler eklerken, bazı firmalar çok ufak hatta birebir aynı fiyatlarla satıyor. Ben bunu gerçekten anlamıyorum.

Örnek vermek gerekirse, Dali ve Dynaudio markalarının ürünleri neredeyse yurt dışı ile aynı fiyata Türkiye'de satılıyor. Onlar nasıl yapıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ermac6

Sayın hometheatre,

O zaman yazdığınız ifade biraz garip olmuş. Hem Amerika fiyatlarına yakın diyorsunuz, hem de 4 bilinmeyenli denklem gibi ek vergilerden bahsediyorsunuz. Nihai tutarı bildirmeyip, bu şekilde karışık yazdığınıza göre ürünün normal satış fiyatının en az iki katına satıyorsunuz sanırım.

Ayrıca bilmediğimden soruyorum, bu vergileri yurt dışından ürün getiren tüm distribütörler ödemiyor mu? Neden bazı firmalar yurt dışı fiyatlarının üzerine bu kadar fahiş vergiler eklerken, bazı firmalar çok ufak hatta birebir aynı fiyatlarla satıyor. Ben bunu gerçekten anlamıyorum.

Örnek vermek gerekirse, Dali ve Dynaudio markalarının ürünleri neredeyse yurt dışı ile aynı fiyata Türkiye'de satılıyor. Onlar nasıl yapıyor?

Üstat biz vergi veriyoruz diyorlar ya yaw Avrupadaki adam vermiyor mu

Ordan alıp kargo ile getireceksin en doğrusu burda tr den mal almak akıllıca degil 1800 usd 6000 tl bunun ötesinde ödenen her kuruş fazla

• Merhaba,

Yanlış anlamışsınız galiba. Orada bahsedilen MK Sound ... SVS ve MK Sound'un farklı satışları var.

MK Sound da yurt dışına göre çok iyi fiyatlar verebiliyoruz . Ama SVS de aynı şey geçerli değil. Yine

yardımcı olmaya çalışıyoruz tabiki.

Evet öder , ama maliyetler farklıdır . O firma satıyor diye diğeri satabilir anlamı çıkarmak hata olur . Birde firmaların işletme maliyetleri de var. Özellikle markaların verdiği distribütör kar marjı birbirlerinden farklıdır . Tabi markanın bulunduğu ülke konumu, navlun fiyatlarına etki ettiği ve navlunda vergilendirmeye dahil edildiği için burada önem kazanmaktadır . Amerika kıtasından bir ürün getirmekle Avrupa dan getirmek oldukça farklı. Hem navlunda fark eder hemde ekstra gümrük vergisi ödersiniz. Firmaya geçilen sipariş miktarı da tabi önemli ama Türkiye gibi bir ülkede oldukça risk.Sonuçta her gün satışı olan ürünler değil.

Özellikle SVS ler gibi hacimli ve ağır ürünleri getirmek çok çok maliyetli oluyor .
    Bunu düşürmek adına artık SVS leri gemi ile getireceğiz . Bunu da olabildiğince verdiğimiz fiyatlara yansıtmaya çalışacağız

Size şunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki söylediğiniz markaları geçelim , siz MK Sound dan mesela S150 ve S300 den bir ev sinema sistemi kurun USA fiyatlarının altında sahip olabiliyorsunuz.Ne kadar altında alabilirsiniz o kuracağınız sisteme göre değişkenlik gösterir.

Bizde çok isterdik SVS leri de çok iyi fiyatlara verebilelim ama belirli bir yere kadar yapabiliyoruz. Sn Kanamote bile kendisi belirtti ki Anthem MRX 1120 gibi bir cihaz için sadece nakliyesi için 750 usd ödemişler . Sn Kanometenin arabasına kutularını çıkarttıktan sonra yerleştirebildiğimiz SVS SB13 ultra nın mesela çift katmanlı kutulaması ile MRX 1120 ye göre kat be kat hacimli ve ağır bir ürün .Nakliye fiyatını siz düşünün artık.

Bu arada Avupadakiler CIF sistemi ile çalışmıyor . Gelen ürünün bir nakliyesini öderler birde sadece ürün bedelinin KDV sini öderler . Bizde ki gibi katlamalı bir vergi sistemleri ÖTV leri yok ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hometheatre -- 11 Nisan 2017; 18:11:4 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.