Şimdi Ara

Mitsubishi Elc. Kirigamine İnverter MSZ-FD25VABH

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
5.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kayseride olan bir evde kullanacağım. Oturma odası için. 18 m2.
    Genelde sogutma amaçlı kullanılacak. Geceleri kayseride bazen -20 c yi bulan sıcaklıklar oluyor. O zamanlardada ısıtma amaçlı. Evde merkezi sistem ısıtma var o nedenle ısıtması az kullanılacak.

Mitsubishi Elc. Kirigamine İnverter MSZ-FD25VABH modelini düşünüyorum.
    Uzun yıllar sorunsuz kullanmak amacım.

Fiyat olarak 2600 tl world karta 6 taksit diyorlar. 3 yıl garanti.

Teknik özellikleri de ekliyorum.

Konuya hakim kişilerden görüşlerini ve varsa başka marka model önerilerini bekliyorum ,

Şimdiden teşekkürler.

Mitsubishi Elc. Kirigamine İnverter MSZ-FD25VABH

• Merhaba. Ben de aynı klimadan kullanıyorum. Fakat soğutma için alınacaksa bu klima biraz fazla lüks. Daha uygun fiyatlı markalar var. Mevsim geçişlerinde bahar aylarında ısıtmasını kullanacaksanız, hesaplı klimalarda o aylarda yeterince ısıtma sağlayabilir. Ben şahsen (ısıtmasından) çok memnunum ama dediğim gibi soğutma için fazla pahalı bir klima.
  • @makineman teşekkür ederim yorumun için.

Babamların evine alınacak bu ürün. Babamda hani bir problem çıkarsa uğraşamaz. Servisti, arızaydı canı sıkılsın istemiyorum açıkcası. O nedenle 200 -300 fazla veripte sıkıntısız bi ürün alacaksam maddi olarak çok sorun değil. Fakat bu parayı veripte diğer hesaplı ürünlerde yaşanan sıkıntıları yaşarsam o zaman çok canım sıkılır.

Birde sorun şu. Kayseride cidden havalar bazen çok soğuk oluyor. Bu nedenle bu modeli seçtim. -20 c ye kadar çalışır rahatlıkla dediler.
  • Elektronik urunlerde herzaman ariza cikabilir, bu dogal oldugu kadar biraz da sans meselesidir. Ancak onemli olan sorun cikmasi degil, sorun ciktiginda isini iyi bilen ve satis sonrasi hizmete onem veren bir marka/servis bulmaktir. Bildigim kadariyla klimaplus servis isinde oldukca ciddi bir sirket. O yuzden mitsubishi electric iyi bir secim olabilir.
  • msz-fd25va klimam perşembe günü takıldı klimamı otomatik fan hızında çalıştırırsammı daha az elektirik harcarım yoksa 1'e veya 2'ye mi atsam fan hızını.otomatikte odanın içini istenilen dereceye getirinceye kadar yüksek fan hızında çalışıyor.nasıl kullanmalıyım.lütfen kullananlar cevap yazsınlar.
  • MSZ-FD25VABH iyi bir seçimdir. Distribitörü olan klimaplus ciddi bir şirkettir servis elemanlarıyla. Ama ille sorunsuz olsun diyorsanız daikine bakabilirsiniz. Çok daikin klima gördüm ama hiç daikin için eve servis getiren görmedim

Fan hızına gelirsek yüksek fan hızında daha tasarruflu çalışır. E iyide fan hızlı dönüyo daha çok yakar diyceksiniz evet iç ünite fanı daha fazla yakacak fakat odanın içini hemen ve homojen bir şekilde hızla soğutup ısıtabileceği için kompresör devri daha çabuk düşecektir. kompresörün yaktığının yanında iç ünite fanının yaktığı hiçbirşeydir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kardelen G.

MSZ-FD25VABH iyi bir seçimdir. Distribitörü olan klimaplus ciddi bir şirkettir servis elemanlarıyla. Ama ille sorunsuz olsun diyorsanız daikine bakabilirsiniz. Çok daikin klima gördüm ama hiç daikin için eve servis getiren görmedim

Fan hızına gelirsek yüksek fan hızında daha tasarruflu çalışır. E iyide fan hızlı dönüyo daha çok yakar diyceksiniz evet iç ünite fanı daha fazla yakacak fakat odanın içini hemen ve homojen bir şekilde hızla soğutup ısıtabileceği için kompresör devri daha çabuk düşecektir. kompresörün yaktığının yanında iç ünite fanının yaktığı hiçbirşeydir.

Forumda bir kac kisinin daikin icinde servis cagirdigini ve servisinin cok cok iyi olmadigini okumustum. Daikin saglam marka ama servisi klimaplus kadar ciddimidir?

• quote:

Orijinalden alıntı: mhalici

@makineman teşekkür ederim yorumun için.

Babamların evine alınacak bu ürün. Babamda hani bir problem çıkarsa uğraşamaz. Servisti, arızaydı canı sıkılsın istemiyorum açıkcası. O nedenle 200 -300 fazla veripte sıkıntısız bi ürün alacaksam maddi olarak çok sorun değil. Fakat bu parayı veripte diğer hesaplı ürünlerde yaşanan sıkıntıları yaşarsam o zaman çok canım sıkılır.

Birde sorun şu. Kayseride cidden havalar bazen çok soğuk oluyor. Bu nedenle bu modeli seçtim. -20 c ye kadar çalışır rahatlıkla dediler.

Kayseri iklimi Konya ile tamamen aynıdır. Ben de bahsettiğiniz -20C(bu klimada -25C) olayını dikkate alarak, Türkiye'de bu şartı sağlayan tek klima olarak bunu seçmiştim. Burada önemli olan, klimanın kullanacağınız alanı ısıtabilmesi için, kapasitesinin, odanın ısı kaybını karşılaması gerekir. 18 m2 lik bir odanın ısı kaybı, bina yalıtımı iyi ise dış hava sıcaklığı oldukça düşse bile 2,0 kw değerini pek geçmez. Bu klimanın maksimum kapasitesi ben aldığımda katalogda 6.3kw yazılıydı. Ayrıca araştırmalarım sonucunda Mitsubishi global web adreslerinden cihazın -15C deki maksimum kapasitesinin %50 oranında azalacağı bilgisini edindim. Bu durumda kapasite 3,1 kw a inmekte. -15C ye inme olayının senenin sadece bir kaç gününde yaşandığını düşünürsek, bu klimanın maksimum kapasitesi bu en soğuk günler için bile rahatlıkla yetecektir.

Kendim geçtiğimiz şubat ayından yaza kadar bu klimayı 20m2 odada ısıtmada kullandım. Üstelik kapısı sürekli açık biçimde. O tarihten sonra sıcaklık en düşük -7C yi gördü. Bu durumda cihaz hava sıcaklığı -7C ye düştüğünde dahi kendini kısabiliyordu. Tabi bina yalıtımı gayet iyi durumda. Ben oda kapısını kapalın tutsam eminim cihaz arada kapanma konumuna bile geçebilirdi. Bu cihazın diğer benzer modellere göre en büyük artısı, maksimum ısıtma kapasitesini ihtiyaç olduğunda 2 katına kadar çıkarabilmesi. Klima 22000 lik klima görevi görüyor. Bu nedenle FD XXVABH modelleri özellikle ısıtma amaçlı klima alanlar tarafından tercih edilen modeller. Tabi bu kapasite sürekli ısıtma için dikkate alınmamalı, ama zaten yılın 3-5 günü haricinde nominal kapasite rahatlıkla iş görecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makineman -- 5 Eylül 2010; 11:05:50 >

• Aslında tebadan sonra daikin servisi çöktü gibi birşey... Şu anda gördüğüm en ciddi servis sizinde dediğiniz gibi klimaplus
  • 9'luk inverter bir cihaz bu, soğutma amaçlı da olsa bana göre 12lik inverter tercih etmenizi öneririm(18 metrekare alan).ama seçtiğiniz seri(FD) en iyi seçim zaten...
  • Yelken85, Daikin'de servise işin düşmez zaten. Kurulumdan sonra ancak 3-5 senede bir istersen bakım yaptırmaya çağırırsan görürsün. Servislik bir durum olmaz Daikin'de. Ancak kasten zarar verecek bir şey yaparsan klimaya, başka
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yilmaz07

Yelken85, Daikin'de servise işin düşmez zaten. Kurulumdan sonra ancak 3-5 senede bir istersen bakım yaptırmaya çağırırsan görürsün. Servislik bir durum olmaz Daikin'de. Ancak kasten zarar verecek bir şey yaparsan klimaya, başka

Bir elektronik cihaz icin nasil boyle iddali ve rahat konusabiliyorsunuz? Daikinin kaliteli bir klima oldugu zaten biliniyor ama kaliteli olmasi bu klimanin asla bozulmayacagi yada kendi kendine ariza yapmayacagi anlamina gelmez.
  • Bozulsa bizimkiler bozulurdu. Birisi 87 model diğeri 94 model. Problem yok, canavar gibi soğutuyor.

Servise işin düşsün istiyorsan Daikin alma , Mit electiric al 5 seneye bozulur, kart yakar filan böylece iyi servis hizmetinden de faydalanmış olursun Daikin alırsan bu zevkten mahrum kalırsın
  • quote:

Bozulsa bizimkiler bozulurdu. Birisi 87 model diğeri 94 model. Problem yok, canavar gibi soğutuyor.

Servise işin düşsün istiyorsan Daikin alma , Mit electiric al 5 seneye bozulur, kart yakar filan böylece iyi servis hizmetinden de faydalanmış olursun Daikin alırsan bu zevkten mahrum kalırsın

arkdas inan doru söylersin bendede vadı kazmalık ettim aileden başkalarına vedım iyi halt ettım o zaman bilmiyoduk dakın ne ya diyoduk vediklerim en aşarı 15 senedır kulanıyo tık yok .. benbim dandikler isse 50 kerre bozudu ... dakın bu işin alahı be alahı

• quote:

Bozulsa bizimkiler bozulurdu. Birisi 87 model diğeri 94 model. Problem yok, canavar gibi soğutuyor.

Butun markalarin eski modelleri tas gibi calisiyor, bozulmamasi dogal. Acaba ayni sey bugun aldigimiz marka/modeller icinde gecerlimi? Daikin diger klima markalarindan dayaniklidir denebilir ama asla bozulmaz demek cok iddali olur. Ayrica mit electric te 5 seneye bozulur demekte iddali olur. Servis kalitesi kotu olan Daikinin zaten bozulmamasi herkesin hayrina olur! Neyse konuyu uzatmayacagim seneye daikin dahil tum ust segment klima markalarini evimin farkli odalarinda kullanmaya baslayacagim, umarim dediginiz gibi en uzun omurlusu daikin olur.

• Mit Elec'ten kart yakma sorunu çok duydum son yıllarda. Zaten eskiden Mit elec yoktu bildiğim kadarıyla Türkiye'de.
  • arkadaşlar bu modelin 35 liğini almayı planlıyorum -msz fd 35vabh-
    ısıtma amaçlı kullanılacak genel olarak
    oda 20 m2 -ara kat -ısıcam- tek cephe- izmir

fiyat: msz fd 35va 3100 tl - msz fd 35 vabh 3365 tl
    soru 1: msz fd 35vabh ile msz fd 35va arasındaki fark çok ciddi bir fark mıdır? (enerji tüketimi)
    soru 2: soğutma amaçlı da kullanılacak, zorlanmadan enerji sarfiyatını arttırmadan yeterli gelir mi acaba?
    soru 3:hangisini tercih etmeliyim?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  • izmir de oturuyorum mitsubishi electric fd 25 va modelini üç yıldır özellikle ısıtmada kullanıyorum.ısıtma - sogutma süper.kışın 24 saat çalışıyor ve elektrik faturasında en fazla 30 tl fark ediyor.geçen yıl macera yaptım ve toshiba daisekai aldım ve pişmanım.bir hafta önce bir hata daha yaptım ve panasonic etheria(yeni econavi) aldım.teknik özelliklerine bakarak bu hataları yaptım.iade etme fırsatım olsa aradaki fiyat farkının iki katını verip mitsubishi alırım.....
    kesinlikle mitsubishi elektric kırgıname serisi tavsiye ediyorum.on yıldır klima ile ısınıyorum bütün markaların klimalarını gördüm-denedim ama kesinlikle mitsubishi elektric.daikın ı kendim kullanmadım ama 2.sırayı alabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trejemu

arkadaşlar bu modelin 35 liğini almayı planlıyorum -msz fd 35vabh-
    ısıtma amaçlı kullanılacak genel olarak
    oda 20 m2 -ara kat -ısıcam- tek cephe- izmir

fiyat: msz fd 35va 3100 tl - msz fd 35 vabh 3365 tl
    soru 1: msz fd 35vabh ile msz fd 35va arasındaki fark çok ciddi bir fark mıdır? (enerji tüketimi)
    soru 2: soğutma amaçlı da kullanılacak, zorlanmadan enerji sarfiyatını arttırmadan yeterli gelir mi acaba?
    soru 3:hangisini tercih etmeliyim?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

krigamine FD35 va kullanıyorum, gayet memnunum diğerine luzum yok bence izmir için,hatta bu hafta 3000 tl fiyat aldım bir tane daha alıp almama arifesindeyim.
  • Bugün alındı,3100 taksitli fiyatı umarım iyi olur..

quote:

krigamine FD35 va kullanıyorum, gayet memnunum diğerine luzum yok bence izmir için,hatta bu hafta 3000 tl fiyat aldım bir tane daha alıp almama arifesindeyim.

iyi fiyat almışsın çok yere sormama rağmen 3100 tl den aşağıya düşmediler..
    Mesajını geç görmemde şanszılık oldu.Şimdiden hayırlı olsun.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.