Şimdi Ara

Mio C520 ( Türkiye + Tüm Doğu Avrupa Ülkeleri ) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
499
Cevap
2
Favori
101.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: 2008 doblo premıo
    arkadaşlar merhabalar;
    ben mio c720 almayı düşünüyorum fakat burada yazılanları okuyunca acaba buna değecekmi diye merak etmeye başladım malum fiyatı az değil ama yazılım sorunları ve benzeri şeylerle karşılaşırmıyım yoksa biraz daha beklemekte faydamı var? vereceğiniz cevaplara şimdiden teşekkür ederim

Bence Mio alma. Cihaz olarak kaliteli ama güncellemeler berbat. Hatta güncelleme diye bir olay bile yok. Ben bir sene önce aldım cihazdan memnunum fakat değişen yollar nedeniyle her geçen gün kullanabilirliği düşüyor.
    Hazirandan beri güncelleme geldi gelecek diyorlar ama ortada bir şey yok.

Program da değişecekmiş, yeni program iyi mi olur kötü mü olur o da belli değil. O yüzden %100 emin olunamayan bir cihaza para verilmez.

Güncellemede (ki olursa) teleatlas haritası kullanılacak yani yabancı bir şirket. Başarsoft harita konusunda Türkiye için bir numara, dünyada Teleatlas yaygın olabilir ama bu bizim ülkemiz için geçerli olacak diye bir şey yok.

Ben şu an alacak olsam beklerdim bir süre daha acelen yoksa tabi. Ama haritayı dert etmem diyorsan Mio cihaz olarak gayet kaliteli.

Tomtom'un Türkiye pazarına girmesini bekle bence, onlar da çok kaliteli cihazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melroth -- 11 Ekim 2008; 17:37:32 >

• Sayın 2008 doblo premıo ve melroth,

C720 gayet güzel ve Mio nun en fazla özelliği olan cihazdır.

Yazılım ve harita konusundaki geçikme bu ay sonunda bitiyor, yurtdışından siparişi verdik gelmesini bekliyoruz.
    Günçellemeler internetten değil bire bir DVD olarak verileçektir, eski DVD yi getir yenisini götür şeklinde.

Yeni yazılımı ve haritayı görmek isteyenler elektronik mağazalarındaki Moov 200 Türkiye, Moov 300 Türkiye ve C725 modelini inçeleyebilir bu modellerde yeni yazılım Miomap2008 ve TeleAtlas 04/08 haritası mevcut.

quote:

Orjinalden alıntı: 2008 doblo premıo

arkadaşlar merhabalar;
    ben mio c720 almayı düşünüyorum fakat burada yazılanları okuyunca acaba buna değecekmi diye merak etmeye başladım malum fiyatı az değil ama yazılım sorunları ve benzeri şeylerle karşılaşırmıyım yoksa biraz daha beklemekte faydamı var? vereceğiniz cevaplara şimdiden teşekkür ederim

• quote:

Orjinalden alıntı: @dem
    Yazılım ve harita konusundaki geçikme bu ay sonunda bitiyor, yurtdışından siparişi verdik gelmesini bekliyoruz.
    Günçellemeler internetten değil bire bir DVD olarak verileçektir, eski DVD yi getir yenisini götür şeklinde.

Yeni yazılımı ve haritayı görmek isteyenler elektronik mağazalarındaki Moov 200 Türkiye, Moov 300 Türkiye ve C725 modelini inçeleyebilir bu modellerde yeni yazılım Miomap2008 ve TeleAtlas 04/08 haritası mevcut.

Benim gibi taşrada yaşayanlar cd\dvd değişimini nasıl yapacak...
    Bilginiz varmı acaba @dem bey
  • TomTom ile Mio'yu kıyaslayanlar o daha tuh kaka fikrini atmadan incelesinler.Bu tüm cihazlar için geçerlidir.

Bu arada bilgi olarak vermek gerekirse.

TomTom,Mio,Navia (aklıma gelince eklerim) gibi firmalar TeleAtlas datası kullanırlar,bu verinin üreticiside Türkiye'de İnfotech firmasıdır.Yani teleatlas yurt dışından gelip veri üretmez :)

Harita ile alakalı en iyisi üreticinin web sitesinden referanslarını vs. incelemeli ve bu haritayı kullanan cihazların yorumlarını okumalı.

Kolay gelsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmetdemir2004

quote:

@dem bey güncellemede 08\04 harştasımı yoksa 08\07 haritasımı kullanılacak bide cd değişimi nasıl yapılacak ben netten almıştım burda mio satan bi yer yok

• Merhaba,

Kucuk bir sorum olacak, Moov ile C520 ve 720'yi teknik anlamda karsilastirmak (ekran kalitesi dahil) istersek hangisi suan icin MIO'nun amiral gemisi olabilir.

Tesekkurler
  • Evinize yol varsa sorun olmaz kargoyla gönderilir.
    Meraktan soruyorum taşra dediğiniz yerde navigasyon çok işinize yarıyormu

quote:

Yazdıklarınıza biraz ekleme yapmak istiyorum,

Çihazları deneyerek alma konusuna kesinlikle katılıyorum, ki aradak farkı anlayabilesin.

İnfotech firması Teleatlasın Türkiye partneridir, tek işleri harita yapmak değildir bir çok alanda hizmet vermekteler ( Araç takip, Navigasyon, GIS Uygulamaları, Mobil Servis vs. )
    Tabiki Teleatlas yurt dışından gelip veri üretmez ama üretilen verileri gelir denetler ve kendi kriterlerine uygun hale getirir forumdaki bazı arkadaşların resmini çektiği Teleatlas münübüsleri bu işi yapmak için Türkiye ye geliyor.

O harita iyi bu harita kötü demeden önce bir inçeleyin bakalım haritaları, kulaktan dolma laflarla birisi iyi birisi kötü seçilmemeli, her firmanın web sitesinde haritası var bakmak serbest ona göre kararınızı verin.

quote:

Orjinalden alıntı: gps.navigation
    TomTom ile Mio'yu kıyaslayanlar o daha tuh kaka fikrini atmadan incelesinler.Bu tüm cihazlar için geçerlidir.

Bu arada bilgi olarak vermek gerekirse.

TomTom,Mio,Navia (aklıma gelince eklerim) gibi firmalar TeleAtlas datası kullanırlar,bu verinin üreticiside Türkiye'de İnfotech firmasıdır.Yani teleatlas yurt dışından gelip veri üretmez :)

Harita ile alakalı en iyisi üreticinin web sitesinden referanslarını vs. incelemeli ve bu haritayı kullanan cihazların yorumlarını okumalı.

Kolay gelsin

• Ekran kaliteleri aynı, C520 fiyat/performan açısından en uygun cihaz olarak öne çıkıyor (Mio nun en çok satan modelidir) C720 Mio nun en fazla özelliği olan cihazı (kartvizit tarayıcısı bile var) ikisi arasındaki en önemli iki özellik fotograf çekme( konum kaydetmek için ) ve video oynatma bu özellikleri umursamayan biri rahatlıkla C520 alabilir.
    Moov ların formatı C serisinden çok farklı kullanımı daha basit, daha kolay cihazlar C serisi C520 ve C720 kadar özellikleri yok. C serisinden en önemli farkları yeni Uydu Alıcısı SiRFInstantFixII bu özellik daha hızlı uyduya bağlanmaya yarıyor 15 ns kadar, C serisinde bu süre 1 dk civarıdır.

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: IceT

Merhaba,

Kucuk bir sorum olacak, Moov ile C520 ve 720'yi teknik anlamda karsilastirmak (ekran kalitesi dahil) istersek hangisi suan icin MIO'nun amiral gemisi olabilir.

Tesekkurler

Harita 04/08 olaçak (nisan tarihli harita), dvd yi şirketten değişebilirsiniz veya adresinize kargoyla gönderilebilir.

Saygılar...

quote:

@dem bey güncellemede 08\04 harştasımı yoksa 08\07 haritasımı kullanılacak bide cd değişimi nasıl yapılacak ben netten almıştım burda mio satan bi yer yok

• Taşrada acayip işe yarıyor yaz tatillerinde kulanıyorum ben bi köyde öğretmenimde.

• İşe yarayaçağı zaman geleçek yani, mp3 olarak kullanın bari

Saygılar...

quote:

Taşrada acayip işe yarıyor yaz tatillerinde kulanıyorum ben bi köyde öğretmenimde.
  • quote:

İşe yarayaçağı zaman geleçek yani, mp3 olarak kullanın bari

Saygılar...

şu an kullandığım harita özellikle bilmediğim dağ yolarında tam bir rehber olmasada günü kurtarıyor.İnşallah yeni haritada en az benzeri bir etki yaratır yaşadığım şehirde poi vs olmasada bütün sokak cadde detayı vardı daha iyi olacağını umaraktan sadece bekliyoruz...
  • HEPİNİZE SELAMLAR

BU MİO POCKET 2.0 I MİO C520 YE KURDUM. SORUNSUZ ÇALIŞIYOR ANCAK KURDUKTAN SONRA GÜNCEL OLAN SAAT DEVAMLI BAŞKA ÜLKEYE GİDİYOR. MİO POKET İÇİNDEKİ SAAT BÖLÜMÜNDEN AYARLASAMDA DİĞER AYAR OLAN GÜNCEL BÖLGE GPS AYARLARINDADA YAPSAM BİRTÜRLÜ İLK AÇILIŞTA 6 SAAT GERİ GİDİYORUM. POCKET I KURMADAN ÖNCE HİÇ BÖYLE BİR SORUN YOKTU. HER DEFASINDA AÇILIŞTA SAAT AYARLIYORUM. SORUNUMA CEVAP BULABİLİRSEM ÇOK SEVİNECEM...
    TEŞEKKÜRLER...
  • Bir soruda benim olacak;

Bu cd-dvd takası gündeme geldiğinde, elimizdekini hangi adrese göndereceğiz?? Ve bu takas zamanı geldiğinde, rica etsek bizleride buradan uyarabilirmisiniz adem bey?
  • Dvd lerin geri alınması konusu daha netleşmedi netleşince haber veririm, dvd ler dağıtılmaya başlayınca tabiki sizleride haberdar ederim.

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: yakuzz

Bir soruda benim olacak;

Bu cd-dvd takası gündeme geldiğinde, elimizdekini hangi adrese göndereceğiz?? Ve bu takas zamanı geldiğinde, rica etsek bizleride buradan uyarabilirmisiniz adem bey?

• Eksik olmayın Adem bey; iyiki varsınız..
  • quote:

Dvd lerin geri alınması konusu daha netleşmedi netleşince haber veririm, dvd ler dağıtılmaya başlayınca tabiki sizleride haberdar ederim.

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: yakuzz

Bir soruda benim olacak;

Adem Bey Merhaba,

Yukaridaki mesajinizdan program ve harita guncellenmesinin Ekim ayinda olamiyabilecegi sonucunu cikarmiyoruz degil mi

Dostlukla,

• Önemli olan harita ve yazılım güncellemesinin çıkması ve siparişe açıldı. Siparişe açılır açılmaz siparişi verdik şimdi bekliyoruz. Bundan sonrası bizim elimizde olan bir şey değil, yarın gelsin yarın dağıtalım. Bu ay sonuna kadar yetişir diyorlar, bende bunu size ilettim, yarın arar biraz geçikeçek derlersede şaşırmam çünkü her zaman böle şeyler olur alıştık artık bunlara.

Saygılar...

quote:

Adem Bey Merhaba,

Yukaridaki mesajinizdan program ve harita guncellenmesinin Ekim ayinda olamiyabilecegi sonucunu cikarmiyoruz degil mi

Dostlukla,

• quote:

Önemli olan harita ve yazılım güncellemesinin çıkması ve siparişe açıldı. Siparişe açılır açılmaz siparişi verdik şimdi bekliyoruz. Bundan sonrası bizim elimizde olan bir şey değil, yarın gelsin yarın dağıtalım. Bu ay sonuna kadar yetişir diyorlar, bende bunu size ilettim, yarın arar biraz geçikeçek derlersede şaşırmam çünkü her zaman böle şeyler olur alıştık artık bunlara.

Saygılar...

quote:

Adem Bey Merhaba,

Dostlukla,

Bilgilendirmeniz icin tesekkurler. Hayirlisi olsun demekten baska bir secenegimiz yok gibi

• meraba arkadaslar bende c520 mio satin aldim tükiyeden avusturyada yasiyorum burada ilk denedim bir adres yaziyorum dayima otoyoldan götürüyor ve oto yolu iptal ediyorum busefer adresi bulamiyor birde ev numarasinida bulamiyor arasokalari bulamiyor evinim adresini baska bir adres olarak gösteriyor Mio_C520_EEUT_MapUpdate programi yükledim yine olmadi pol buluyorum ama kabul etmiyor MioMap-V3-Updater-C320-C520 yükledim sadece yeni diller eklendi bana yardim ederseniz sevinirim
  • quote:

Merhaba,

Bugun mio2008 yazilimini biraz deneme sansim oldu. Ilk izlenim olarak IGO 2006'yi arayacagiz izlemine kapildim. (IGO 8'den bahsetmiyorum bile) Umarim ilk surum oldugundandir ve hizli bir sekilde gelistirilir veya benim deneme surem az olmustur

Dostlukla,

Bu konuda bilgisizliğimi mazur görün. Bir Mio aldığınızda içinde mio2008 yazılımı mı olur yoksa igo mu olur ? bu ikisinin farki nedir ? (igo nun miodan ayrılması, mio nun kendi yazılımını kendisinin ürettiği anlamina mi gelmekte ?) kısaca mio2008 le igo2008 in ne farki var ? Ayrıca mio harita olarak başarsoftu kullaniyor dimi ? ciddiyetle cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihancemaloglu -- 27 Ekim 2008; 21:45:04 >

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.