Şimdi Ara

Mini SUV Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar Uzun Zamandır Araç Almak İçin Araştırma Yapıyoruz Binek Otomobilden Vazgecip Mini Suv'a Yöneldik Babamla Kullanıcagımız Şık bir Araba Arıyoruz.

Tabiki Babam biraz daha arabanın görünüşüne önem versede ben donanımları ile ilgileniyorum

Babam 56 Yaşında Ama Ortam Görmüş gençliğini yaşamış birisi benden daha haraketlidir bazen

yaşım 24 yaşında yerine göre oturaklı yerine göre haraketli biriyimdir bunları soylememın sebebı araç tavsıyelerınızde gozunuzde canlanır dıye :)

Seçeneklerimiz.

Fiyat Aralığım Maximum 56.000 TL Zorlayıp 60.000 Olacaktır Ama Olmasını İstemiyorum Çünkü Kasko vs vs vs Zaten BU fiyatlara gelecek.

2. El qashqai

Reno Captur

Sıfır Chevrolet Trax LT 1.6 (1.4 Turbo LT düşünmedim değil Sizce Ne yapmalıyım)

Yeni Mokka 1.6 115HP Enjoy

Önerilerinizi Bekliyorum Sizlerin

Teşekkürler

• Kia sportage.
    58 bin sanirim 1.6 benzinlisi idi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • :) COUNTRYMAN bende dusundum ama babamın bu araç hiç içine sinmemiş hep soylentı vardır ya cok yakar cok yakar dıye bı turlu ıkna edemedım :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mariachi@

Kia sportage.
    58 bin sanirim 1.6 benzinlisi idi.

SOUL
    SOUL X-PECT Manuel 1.6 Dizel 128 PS 56.065 TL 58.000 TL -
    SOUL X-PECT Otomatik 1.6 Dizel 128 PS 59.642 TL 61.700 TL -
    SOUL X-TRA Otomatik 1.6 Dizel 128 PS 67.102 TL 69.450 TL -
    SPORTAGE
    SPORTAGE 1.6 GSL Manuel 1.6 Benzinli 135 PS - 60.500 TL -
    SPORTAGE 1.6 GSL PLUS Manuel 1.6 Benzinli 135 PS - 63.500 TL -
    SPORTAGE 2.0 DSL PLUS Otomatik 2 Dizel 184 PS - 109.000 TL -
  • Captur beğendiğim bir araç.Hem tasarımı güzel hem de dizeli gayet uygun.
  • 500L.
  • 7 lt ortalama bize uygun gibi fazla arac kullanan biri değiliz iş yerlerimiz yakın sadece yazın yazlık uzun yol 300 km tarzında bu yuzden 7 lt 8lt arası yakıt bızı ıdare eder dıye duusnuyorum Trax hakkında ne dusunuyorsunuz acaba alınabılıtesı varmı ?

heybeti cok hosuma gıttı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umud1990

:) COUNTRYMAN bende dusundum ama babamın bu araç hiç içine sinmemiş hep soylentı vardır ya cok yakar cok yakar dıye bı turlu ıkna edemedım :(

Turbo s Countryman 1 yıldır kullanıyoruz şehiriçi 8-8,5 lt tüketim ortalamalası var araç 1360 kg göründüğü kadar ağır değil bmw mühendisliği var araçta basarsan yakar o ayrı ama araç çok tok.

• Eylül'de pug 2008 geliyor.onuda bir incele derim

• Opel Mokka

Mini SUV Önerisi
  • Mokka(Corsa üzerine Gamma II) ,Trax(corsa üzerine Gamma II) ve Captur(Clio 4) B segmenti araçlar üzerine kuruludur ve B segment platformunu kullanırlar Qashqai ise C segmenti olup Nıssanın C platformunu kullanmaktadır. tercihinizi buna göre yapın .Hoşçakalın

Not; Tavsiyem Qashqai +2 dir.

Qashqai platform kardeşleri;

Renault

2003 Renault Mégane Mk.II
    2003 Renault Scénic Mk.II
    2008 Renault Koleos
    2008 Renault Mégane Mk.III
    2008 Renault Kangoo Mk.II (hybrid Scénic II/Mégane III platform)
    2009 Renault Scénic Mk.III
    2009 Renault Fluence

Nissan[edit source | editbeta]
    2004 Nissan Lafesta
    2006 Nissan Qashqai
    2007 Nissan Sentra B16
    2007 Nissan X-Trail Mk.II
    2008 Nissan Rogue

Renault Samsung[edit source | editbeta]
    2008 Renault Samsung QM5
    2009 Renault Samsung New SM3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..NeyzeN.. -- 17 Ağustos 2013; 13:46:14 >
  • Corsa gamma 2 değildir. Yaklaşık 2007'den beri 6-7 yıllık bir araç ve gamma 1 platformudur. Mokka ve trax yeni aveo ile başlayan gamma 2 platformunda üretiliyorlar. Yani şuanki corsa ile mokka tam olarak aynı değiller. Daha yeni bir platform ve alt yapı kullanıyor. Tabi kaşkayın rakibi elbette değiller. Juke ile kıyaslanabilir ama juke biraz sıradışı bir araç ve arka koltuk yok gibi bişey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 17 Ağustos 2013; 14:02:13 >
  • Ben senin düşünmediğin Mitsunishi asx ve skoda yeti önereceğim. Ekonomik ve sağlam araçlar.
  • B sınıf suvlara o kadar para vermektense mitsubishi asx ikinci elini alın sıfıra da bütçe yeter ama sıfıra yakın ikinci el alırsanız çok daha fazla kar edebilirsiniz kredi faizlerinede bağlı. İkinci olarak alakasız bir araba ve suv değil ama yüzde 6 indirimle alfa romeo giulietta 53950 geliyor Metalik boya vs 56 ya dayanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Corsa gamma 2 değildir. Yaklaşık 2007'den beri 6-7 yıllık bir araç ve gamma 1 platformudur. Mokka ve trax yeni aveo ile başlayan gamma 2 platformunda üretiliyorlar. Yani şuanki corsa ile mokka tam olarak aynı değiller. Daha yeni bir platform ve alt yapı kullanıyor. Tabi kaşkayın rakibi elbette değiller. Juke ile kıyaslanabilir ama juke biraz sıradışı bir araç ve arka koltuk yok gibi bişey.

Hocam keşke alıntı yapsaydın şimdi gördüm mesajını.2006 ya kadar Gamma I platformunda Corsa üretilmiş ve Gamma II platformu I in geliştirilmiş halidir.Ayrıca Mokka Corsa üzerine inşa edilmiş bir araçtır ve Mokka Gamma II platformunda üretilmiştir.Eğer vikipedi den bakıyorsanız yanılma ihtimaliniz olabilir çünkü yazanlar aynen şu şekilde;

Gamma I / GM4300;

2000–2006 Opel Corsa C
    2001–2010 Opel Combo B
    2002–2010 Opel Meriva A
    2003-2011 Chevrolet Montana
    2004–2009 Opel Tigra TwinTop B

Gamma II/ GM4300

2010 - present Chevrolet Spark, Holden Barina Spark
    2011 - present Chevrolet Aveo/Sonic, Holden Barina
    2011 - present Chevrolet Cobalt
    2012 - present Opel/Vauxhall Mokka,[4] Buick Encore
    2012 - present Opel Adam
    2012 - present Chevrolet Spin
    2013 - present Chevrolet Trax, Holden Trax
    2013 - present Chevrolet Onix
    2013 - present Chevrolet Prisma mkII
    from 2014 Opel Corsa E

Gamma II concept vehicles:
    2010 - Chevrolet Aveo RS concept car

Not;Yanılma ihtimalim olabilir önemli olan doğru seçeneği bulmak.Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..NeyzeN.. -- 17 Ağustos 2013; 15:35:00 >

• Gamma 2 ile üretilen ilk araç yeni aveo diye biliyorum ben. Yanılıyor olabilirim ama 7 yıllık aracın gamma 2 olabiileceği ihtimali bence yok. Yeni aveo cruze gibi sıfırdan tasarlandı ve küresel B ve C sınıfı araç geliştirme projesinin ürünüydü. Bu sayede daewoo ile gelen tüm mirastan kurtuldular. Konu uzar gider ama benim bildiğim gamma 2 platformunda üretilecek olan corsa e kasa 2014'te gelecek. Tıpkı astranın cruzedan 1-2 yıl sonra çıkması gibi. Artık mevcut alt yapı ve teknolojiler öncelikli olarak chevroletle geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Gamma 2 ile üretilen ilk araç yeni aveo diye biliyorum ben. Yanılıyor olabilirim ama 7 yıllık aracın gamma 2 olabiileceği ihtimali bence yok. Yeni aveo cruze gibi sıfırdan tasarlandı ve küresel B ve C sınıfı araç geliştirme projesinin ürünüydü. Bu sayede daewoo ile gelen tüm mirastan kurtuldular. Konu uzar gider ama benim bildiğim gamma 2 platformunda üretilecek olan corsa e kasa 2014'te gelecek. Tıpkı astranın cruzedan 1-2 yıl sonra çıkması gibi. Artık mevcut alt yapı ve teknolojiler öncelikli olarak chevroletle geliyor.

Hocam bende kesinlikle yanlış bilgi vermek istemem ama mantık olarak gidersek Mokka Corsa üzerine geliştirliyor,Mokkanın platformu ne Gamma II e haliyle Corsa da bu platformda oluyor.Eğer kesin bir bilgisi olan var ise düzeltir zaten ve alıntı yaparsanız veya haberdar ederseniz sevinirim aksi taktirde dönüş yapmam geç oluyor.

• Renault Captur kesinlikle tavsiye etmiyorum. En dolusunun bile içindeki malzeme kalitesi çok vasat. Clio'nun 3-5 cm yükseltilmişi sadece ve arada 20bin TL fark çıkıyor nerdeyse. Hiç bulaşmayın.

Mini Countryman da güzel bir araç. Her şeyiyle iç/dış çok kaliteli bir araç ve All4 versiyonu çok keyiflidir.

Ben bunların yerine bir VW Tiguan almanı öneririm. 1.4TSI o araçta biraz fazla yaksa da bence değer. Manuel alırsan şanzıman sıkıntısı da çekmezsin. Hem de geniş ve güzel, keyifli bir araca sahip olursun.
  • hyundai ix35 aracımı gözü kapalı öneririm.
    hele ki son makyaj ile çok daha çekici olmuşken...
  • ix35 veya tiguan olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Irrasyonel -- 17 Ağustos 2013; 19:07:20 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.