Şimdi Ara

Mersin antalya yolu son durum nedir? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
447
Cevap
9
Favori
107.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gokhan G.

Varsın 20-30 lira fazla yaksın ama sağ sağlim gidelim. Peki eskisi kadar radar var mı ?

kardeş tekirden inişte radar kesin var pozantıdan sonra ereğli çıkışına kadarda bir radar olabilir. konyaya 20-30 km kalada oluyor genelde gerisini bilmiyorum konya üstü hiç antalyaya gitmedim ama az yakacağınızı biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

quote:

Varsın 20-30 lira fazla yaksın ama sağ sağlim gidelim. Peki eskisi kadar radar var mı ?

kardeş tekirden inişte radar kesin var pozantıdan sonra ereğli çıkışına kadarda bir radar olabilir. konyaya 20-30 km kalada oluyor genelde gerisini bilmiyorum konya üstü hiç antalyaya gitmedim ama az yakacağınızı biliyorum.

evet aynen konyadan cıkısta Antalya yoluna girişte genelde var ..başka da denk gelmedi bana
  • quote:

quote:

Teşekkür ederim üstad. Hız yapacağımdan değilde bazı yerler yerleşim yeri oluyor hız sınırı 110 dan 50 ye düşüyor filan, durduk yere avlanmayalım
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim üstad. Hız yapacağımdan değilde bazı yerler yerleşim yeri oluyor hız sınırı 110 dan 50 ye düşüyor filan, durduk yere avlanmayalım

ereğliden ve karapınardan geçerken dikkat et gerçi iki ilçe merkezindende geçmiyorsunuz ama siz yinede dikkali olun otobandada cc 110 sabitleyin gidin hayırlı yolculuklar

• Dün geldim Antalyaya.Sahil yolunu tercih ettim geze geze gelmek için ve sıkıntı yaşamadım. Bayram dolayısıyla mıdır bilmiyorum ama yollar epey sakindi ve hiç kamyon yoktu. Yol yapım çalışması da yoktu o yuzden rahat rahat geldim. Korkulacak bir yol degilmis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende agustosun 17sınde sideye gideceğim mersinden. son duruma göre ne tavsiye edersiniz. sabah 5 te yola cıkacagım. sızce varış sürem ne olur. konya üzerinden gitmelimiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xyzwq

bende agustosun 17sınde sideye gideceğim mersinden. son duruma göre ne tavsiye edersiniz. sabah 5 te yola cıkacagım. sızce varış sürem ne olur. konya üzerinden gitmelimiyim?

Ben su anda side deyim. Sen hangi yolu kullandin acaba? Yarin donuyorum ben de

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alifatih

quote:

bende agustosun 17sınde sideye gideceğim mersinden. son duruma göre ne tavsiye edersiniz. sabah 5 te yola cıkacagım. sızce varış sürem ne olur. konya üzerinden gitmelimiyim?

Cuma günü konya-karaman-mut üzeri döndüm ben. konyadan karamana kadar dümdüz yol birtek viraj yok ama muttan sonrası sahil yolundan farksız. virajlı bir tarafı uçurum. Anlık olarak 80-90 a çıkabiliyorsun ama genel itibariyle yavaş gitmek zorundasın. Bazı yerler duble yol bazıları tek şerit.Sertavuldan sonrası sürekli iniş. Duble yol yokuşun indiği yere radar kurmuşlardı dikkat et. kontağı kapatsan 80 le inersin ordan ama hız sınırı 70 olan yere radar kurmuşlar.... Ben şahsen çok memnun kalmadım çünkü konyaya kadar paso yokuş çıktık sonrasındada karaman üstü gelince sahil yolundan farksızdı. Ama ereğli üzerinden gelince otoban varmış herhalde ben konyaya uğradığım için bilmiyorum

• mersinden karamana dondum ve antalyaya karaman güney sınır üzerinden gittim.

yol biraz virajlı zaman zaman tek serıtlıydı antalyaya 1 saat kala yol calısması nedenıyle bır sure rampada kamyon arkasında beklemek zorunda kalınabılıyor. tavsiye üzerine gittim ama cokta bayılmadım.

mersinden cıkıp konya uzerınden gıdecek arkadaslara sertavula kadar ezıyete katlanın tek yol ve cok fazla viraj var nefret edersınız. dayı nın yerınde pırzola yersınız. konyaya varmadan karaman cıkısından guney sınırdan antalyaya gıtmek bır alternatıf ama sımdı olsa mersınden sahıl yolundan gıderdım antalyaya ..

benım gıttıgım yol konforlu degıldı mersın antalya yolu daha kotu degldır heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: alifatih

quote:

side fethiye sahil yolunu kullandınız galiba nasıl en son yol ?
  • Belekten Mersin'e geçtim bu yolla 2 gün önce. 8 saat sürdü. 1,5 saat Anamur'da mola verdim yalnız. Gazipasa ya kadar yol iyi ama Işık Cok yavaş gidiyorsunuz. Sonrasında yol tenhalasip daralıyor. Anamur'a 65 km tabelasını gördüğümde fazla birsey kalmadı dedim ancak o her km i hissederek sürüyorsunuz. Dar bir yolda ilerliyorsunuz ,yanınızda muhteşem bir manzara yol alıyorsunuz. Manzara neden muhteşem? Çünkü 500m. lik bir uçurumun kenarindasiniz o yüzden. Anamur'dan sonra 40 km kadar duble yol. Sonrasında yine dar, virajli ve ucurumlu bir yol, arada yol inşaatları. Ama bu kısım bana daha kolay geldi. Arabayı sürerken Cok yorulmadım. Virajlardan bıkmadım keyifliydi. Ancak araba doluysa çoluk cocuk varsa bu yoldan gitmek iyi bir secim olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mersin antalya yolu efsane yollardan. benzer dar ve yorucu yol tecrübeniz yoksa pek tavsiye etmem. gidecekseniz de gündüz gidin. yol yapım çalışmaları sürüyor. geçen sene oralardaydım en son. manzarası harikadır.
  • Ben bir aydır taşucundaydım. Mersin, susanoğlu falan gezdim ama dikkatimi çeken şey birtane bile hız uyarı tabelası yoktu. Acaba 110 mu 70 mi 50 mi nasıl gideceğiz, hadi şehir içi kavşaklardan gerçeken sınır 50 ama ya sonrası ? Taşucu silifke ve silifke - susanoğlu arası 70km çünkü duble yol olmasına rağmen. Taşucu - Mersin arası yol yapacaklara uyarı olarak ta söyliyeyim Cennet cehennem kavşağında EDS kameraları var dikkatli olun. :) Mersine kadar 70 le gittim ceza yerim diye
  • Dün Mersin'den Bucak Burdur'a geldim. Buradaki yorumlardan sonra da sahilden gitmemek için navigasyondan başka bir güzerhan seçtim. Tam bir rezalet olan bir yoldan geldik. Bu yola göre sahil daha güvenli
    Hız sınırı çoğu yerde 30 km/h oluyor.
    Tecrübesiz olarak girmiş bulundum.
     Mersin antalya yolu son durum nedir?

• Gazipaşa-Anamur yolu ne durumda? Son halini bilen arkadaş var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BilimveEdebiyat

Gazipaşa-Anamur yolu ne durumda? Son halini bilen arkadaş var mı?

takıpss tünellerden acılan oldu mu kı?
  • benim de o yolu gitme ihtimalim var. özellikle Gazipaşa- Anamur lazım bana. zaten oradan geri döneceğim. gerçi mecbur kalırsak alternatif yok. Ermenek'ten gidecek halim yok :)

bilen arkadaşlar biraz bilgi verirse çok iyi olur. en son 2.5 sene önce geçtim. 1 tane bile duble yol yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shehremini

Dün Mersin'den Bucak Burdur'a geldim. Buradaki yorumlardan sonra da sahilden gitmemek için navigasyondan başka bir güzerhan seçtim. Tam bir rezalet olan bir yoldan geldik. Bu yola göre sahil daha güvenli
    Hız sınırı çoğu yerde 30 km/h oluyor.
    Tecrübesiz olarak girmiş bulundum.
     Mersin antalya yolu son durum nedir?

Bir kurban daha :)
    2001 Yılında Antalya'dan Adana'ya giderken ramazan ayında oruçlu iken iftara yetişmeye çalışmıştım. Arada bir yerde camları açıp "yeteeeer" diye bağırdığımı hatırlıyorum. Tek başıma idim arabada. İftara 1 saat geç kalmıştım, silifkeden sonra 160-170 gitmeme rağmen (sinirden otobana girmeyi unutmuşum)
    Aynı ramazanın antalya dönüşünde de mersin'den gelmem gerekti kış şartları nedeni ile. Sizin yaptığınız gibi sahile "paralel" gitmeye çalışmıştım kendimce yine oruçlu ve tek başıma. O yolda da arada trafik levhasını görünce medeniyetin varlığını hatırlamıştım. En ilginci de 2 tarafınımın uçurum olup dağın üzerinden gittiğim kısımdı sabah 7'de çıkıp akşam 21:30'da evde açtım orucu.. Dayanamayıp ermenekten sonra ilk sola sapıp sahile inmiştim. Tabi navigasyon v.s. yok o zaman bizde. haritadan bir şeyler çıkarmaya çalışıyorum

Bu 2 tecrübeden sonra 2002'de yine bir ramazan günü niğde-ereğli-karaman-kazım karabekir-bozkır-kuruçay-akseki-antalya yapmıştım maceracı ruh ve sahil yolunun ve daha kötüsü olan ermenek yolunun korkusu ile Köylerin içinden geçerken cumbaların (balkonların) altından geçişimi, broadway'in kar ile mücadelesini ve tınaztepeye gelmeden önceki "güzel :D" kısımda karşıdan gelen araçtaki kişinin ve benim uzun zaman sonra bir "Allahın kulu'nu" gördüğü için oluşan istemsiz eblek gülüşü ve bakışı unutamam Daha sonraki zamanlarda da kullandığımda karamanlı bisküviciler dışında pek kimseyi görmemiştim yolda. Hatta akseki tarafındaki sapak kapalı oluyordu bazen.
    Şimdi bozkır inşinin yolun büyük kısmı bitti, deredeki köyleri görmüyorsunuz artık ama yol uzadı sanki eskisine göre. 2007'de Mersine gitmem gerektiğinde akseki-bozkır-karaman-sertavul tarafını kullanmıştım. 2001 yılındaki sahil yoluna göre otoban gibi gelmişti.

Aceleniz varsa, yolda durmayı seviyorsanız, tez canlı iseniz bana göre bitene kadar sahil yolunu kullanmayın.

• akdere köyü ile taşucu ilçesi arasındaki tünelin iki ucu birleştirememişler tekrardan tünel yapıyorlar şuan.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.