Şimdi Ara

Mersin antalya yolu son durum nedir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
447
Cevap
9
Favori
107.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yol gelişmedir ilerlemedir...Ama orman da yaşamdır,gelecektir...Her yapılan iş buna göre yapılmalı...Ama tabi ki ülkemde bu bir ütopya...
  • Birkaç hafta sonra Alanya'dan Gazipaşa -Anamur -Mersin -Pazarcik uzeri Malatya gideceğim. Şu meşhur yolun doğasını merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mrb arkadaşlar memleketim taşucuda yaşıyorum
    Mersin Silifke arası yollar tam olarak yapılmadı sanki bu işe başlamamış gibiler öyle virajlı yollar çok ki heran kusabilirsiniz bak yazarken kusma olayı hissettim
    Taşucu İlinden Alanya'ya kadar yollar yer yer yapıldı tam olarak bitmedi ama yollar oldukça geniş ve zevkli sürüş sağlıyor
  • 23 Haziran 2013 itibari ile yol durumu aşağıdaki gibidir;

Mersin----Boğsak----105 km---Duble yol
    Boğsak tan 36 km Çift şerit (Tek gidiş,tek geliş ve Virajlı)
    Yanışlı-Aydıncık 25 km-----Duble Yol
    Aydıncıktan 18 km Çift şerit, sonra
    40 km Anamur Toki Çıkışına Kadar---- Duble Yol

Anamur dan 56 Km Çift şerit virajlı yol
    Muzkente gelmeden Zeytinadadan sonra duble yola dönüyor,bundan sonra çiftşerit yol yok!

(Mersin-Alanya seyahatim 6 saat sürdü)
  • cok ıyıymıs
  • quote:

Orijinalden alıntı: fez@33

23 Haziran 2013 itibari ile yol durumu aşağıdaki gibidir;

Muzkente gelmeden Zeytinadadan sonra duble yola dönüyor,bundan sonra çiftşerit yol yok!

Bilgilendirme için teşekkürler.

• Ne demek rica ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: fez@33

23 Haziran 2013 itibari ile yol durumu aşağıdaki gibidir;

Bu yolun en yorucu ksmı hangi bölüm?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anamur Gazipaşa arası en yorucu kısmıdır hala cok fazla bir aşama kaydedilmedi
  • Bir Anamurlu olarak bu yol 2023ten önce bitmez diyorum.Yol yapımında tam bir doğa katliamı yaşanıyor özellikle Anamur Şaymana mevkinde toprak kayması sonucu güzergah değişti, daha önceden ormanlık alan şimdi maden sahası gibi.Fotoğraftaki alanlarda daha önceden büyük çamağaçları vardı artık yok.Bu alan bu şekilde kalacak yol yeni bir güzergahtan geçecek.
     Mersin antalya yolu son durum nedir? Mersin antalya yolu son durum nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratdoktor -- 18 Temmuz 2013; 11:03:39 >

• 2 Hafta önce alanya'dan Mersin güzergahını kullandim. Sırf doğasını görmek istediğim için bile bile lades dedim.Manzara olarak muhteşem ama yol olarak Gazipaşa anamur ve anamur sonrasi civar yol cok dar, virajlı, ucurum.Kotu yerler daha yapilmamis ve yapılmasıda uzun yıllar alır.2 defa mola verdim.Alanya Mersin arası 5,5 saat sürdü. Yani adrenalin isteyen için tam yeri.Gozum bazen yol dışına kayinca adeta irkildim.Bir daha bu yola girmem. Alternatif yolu kullanirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kallus -- 18 Temmuz 2013; 11:08:22 >
  • Ankara'dan Anamura giderken Akseki den Antalyaya inip oradan sahilden anamura gidiyorum genelde.Araba kullanmayı çok severim saatlerce sürerim sorun olmaz.Ama o Gazipaşa yolu gördüğüm en kötü ve iğrenç yollardan biri.Bir süre sonra dönmekten sıkılıyorsunuz,bir yere kadar eğlenceli ama hiç bitmeyecek gibi devamlı dönüyorsunuz.

Antalya'dan Anamura doğru alternatif bir yok sanırım yok ?
    İlla ki Karaman-Mut-Gülnar yolundanmı gitmek lazmı ?
  • Manzara cok güzel ama
  • Son durum hakkında bilgisi olan var mı ? Salı günü ailemle birlikte mersinden antalyaya gideceğiz. Yollar çok kötüyse konya üstü gidelim. Tek başına olunca o yol zevkli olabilir ama sonuçta 5 kişi gideceğiz,riske atmak istemem ailemi
  • Yav bir sey olmaz olacagi varsa konya yolunda da olur

• tedbirsiz mıçmaya giden taş arar domala domala demiş atalarımız
    En iyisi mi konya üzeri gideyim ben yine
  • Gokhan G. kullanıcısına yanıt
    2 gün önce anamur ankara arası yol yaptım Mersin antalya yolunu da sordum Sizi yoracak yerler aydıncık tan sonra gözceye kadar olan yaklaşık 20-30 km ve sonrasında anamur-gazipaşa arasındaki yaklaşık 45 dk yol Bunun dışında yolda sıkıntı yok Gayet güzel Konya üzeri yol çok sıkıcı Bence silifke aydıncık anamur alanya gidin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan G.

Son durum hakkında bilgisi olan var mı ? Salı günü ailemle birlikte mersinden antalyaya gideceğiz. Yollar çok kötüyse konya üstü gidelim. Tek başına olunca o yol zevkli olabilir ama sonuçta 5 kişi gideceğiz,riske atmak istemem ailemi

Konya yolu dha rahat dur kalk yok basıp geliosun kıyıda ışıklar virajlar yavaşla sinir oluyor ınsan sadece manzara güzel:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan G.

Son durum hakkında bilgisi olan var mı ? Salı günü ailemle birlikte mersinden antalyaya gideceğiz. Yollar çok kötüyse konya üstü gidelim. Tek başına olunca o yol zevkli olabilir ama sonuçta 5 kişi gideceğiz,riske atmak istemem ailemi

konyadan git kardeş araba emin ol daha az yakıyor hemde daha konforlu varsın 100 km fazla olsun.
  • Varsın 20-30 lira fazla yaksın ama sağ sağlim gidelim. Peki eskisi kadar radar var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.