Şimdi Ara

Merakla beklenen yeni ÖTV düzenlemesi sızdırıldı mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
5.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

Vergi alıyorsun, araba hediye ediyorlar.

efsaneler arasına girdi hocam
  • Arkadaşlar iyi güzel bu kadar vergiler artıyor...ötv kdv mdv vs....Ne kadar artarsa o kadar araba alıyoruz...Otomobilleri park edecek yer yok..Trafik yoğun..Allah muhafaza hükümet artık tüm araçlardan Ötv-Kdv-Mtv almıyoruz dese; işte o zaman mahfolduk :) araç sayısı herhalde 20-30 kat artar :0

• insAllah hepsine %145 koyarlar nasil olsa ben hep 50 binlik aliyorum bana koymaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyide bu haber baska sitelerde ztn vardı. Sanki donanimhaberin katkılarıyla özel bir sızıntı gibi koyu puntolarla bunu lanse etmek ne kadar ucuz numara. 3 kere birbirinin kopyası ötv zammı geliyor haberlerinden sonra forumumuzdan duyduğumuza göre demek komik olmuş.

• 2023 e kadar daha ne ötvler görücez bu gidişle.Güzel ülkem küba yolunda ilerliyor.

• yarın öbür gün ruhsatında "kamyonet" yazan passat görürseniz şaşırmayın :)

• Otv zammi olsada olmasada ki bana gore az yada cok olacak 45-55-65 diye gidebilir ham fiyata gore direk 74 e cikmasina ihtimal vermiyorum her halukarda 100 binlik aracta en az 5-8 bin artis olur kur farki model yili zammi arti firma kotasinida doldursuysa yeni yilla birlikte zamli fiyatlarida hesap edersek en iyi ihtimalle su anda alan 10 bin karda bunun disinda kota dolduramayan firmalardan alinacak araclarda aralik ayinda hala kampanya olabilir onu disarda tutarsak ihtiyac varsa beklemeye gerek yok

• Yeni ÖTV oranlarını uygun buluyorum , vatandaşın ebesini becerecek ölçüde onun için güzel bir çalışma olmuş devamını beklerim.
    İyi Çalışmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HasanFFF -- 7 Kasım 2016; 22:58:43 >
  • Bu ülkede araba almak haram oldu....

• İhtiyacı olmayan gidip yalandan yere borçlanmasın. 2017 de o borçlandığınız tutarı çok ararsınız .(Ben demiyorum ,ekonomistler diyor)

• Tekne alıp teker taktırıp trafikte kullanabilirmiyiz?
    Ötvsi %8 yakıtınında vergisi yok denecek kadar az.
    Fatihin torunlarıyız bize ancak bu yakışır.....

• Üreten firmalar bizim devlet kadar kâr edemiyor araçlardan. Buda başarıdır haa çok üzülmemek lazım. :D

• Sanal ortamda bir haber bir anda yayılırsa, yüksek ihtimalle sahte içeriğe sahiptir. Sene sonu satışlarını arttırmak için ortalığı yemliyorlar.

• asiruhh1903 kullanıcısına yanıt
    Keşke zam olmayaydı da yazmayaydım.
    Durum şöyle de olabilir, zam gelecek deyip satışları arttırıp sonra da vazgeçtik müjdeler olsun diyebilirler.
  • %50 den ötv alınız

• zotacing kullanıcısına yanıt
    O fiyata elektrikli araba al. Hem ötv si daha düşük. Hem de safi o iş için yapılan bir aracın olur.
  • Hukumet acisindan hedef yili iyi kapatmak. Stok aflari ve vergi matrah arttirimlari icin son tarih 30 kasim. Araba otv'lerinin 1 ocaktan itibaren gecerli olacaginin duyurulmasi ile yine kasim ve aralik aylarinda zamlanacak araclara ongorulen hucum ile yuksek bir otv geliri hedefleniyor. Hukumet su anda 2017 gele harman ola, biz su 2016'yi kotaralim modunda. Yani anlasilan o ki ozellikle son iki ayda acil paraya ihtiyac var. Otv zamlari ile 2017'de satilan arac sayisinda bir degisiklik olmaz. Sadece dusuk otvli araclara dogru bir kayma olur. Kredi ile 520i alma donemi biter. C180, c200d, 320i, 520i, 1.4 tfsi gibi araclarin ithalati durdurulur. E 220d, g30 520d gini araclar otv'den etlilenmeyecegi icin satislari artar. Firmalar 160bin tl siniri icin fiyat dusurup, dusuk olanlari da arttirir. Otomobil firma yoneticilerini sabahlara kadar surecek toplantilar bekliyor.

• Bunu şimdilik kamuoyu tartışsın diye ortaya attılar, kamuoyundan ve para babalarından gelecek sert tepkinin ardından bu düzenlemeden vazgeçerler. Şayet bu düzenlemeden vazgeçmezler ve yürürlülüğe koyarlarsa, özellikle KOÇ, Kibar gibi otomotiv ihracında etkin olan kişiler bu işten çok kötü etkilenir ve onları da devletin yöneticilerinin karşısına alacağını sanmıyorum.

• Mevcut birçok aracı etkilemeyecek galiba değil mi? Ülkeye giriş fiyatları hali hazırda yüksek olan araçlar çok etkilenecek gibi görünüyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XPerience

Mevcut birçok aracı etkilemeyecek galiba değil mi? Ülkeye giriş fiyatları hali hazırda yüksek olan araçlar çok etkilenecek gibi görünüyor.

Ötv, ithalat esnasında değil, fatura kesildiği anda oluşuyor.

Bu nedenle distribütör isterse 6 ay önce ithal etmiş olsun, yarın ötv artışı olursa satacağı arabayı yeni ötv oranı ile fatura etmek zorunda, çünkü devlete o kadar ötv öder.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.