Şimdi Ara

Merakla beklenen yeni ÖTV düzenlemesi sızdırıldı mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
5.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vergi alıyorsun, araba hediye ediyorlar.

• Sızdırılmış değil.... Bana göre bilinçli olarak ortaya atılmış bir haber... maksat eldeki araçları yüksek fiyattan çıkartılmak istenmesi.. Beklenen satış olmazsa yıl sonu kampanyaları patlatırlar
  • Biz özel tüketmeyoz. İhtiyaçtan alıyoz, ticaret yapıyoz gardaş. O ötv'yi sil bakam bi ordan! Diyemiyorsan ne mutlu sana gardaş!
  • quote:

Orijinalden alıntı: shakircan

Sızdırılmış değil.... Bana göre bilinçli olarak ortaya atılmış bir haber... maksat eldeki araçları yüksek fiyattan çıkartılmak istenmesi.. Beklenen satış olmazsa yıl sonu kampanyaları patlatırlar

Showroom'daki bir satış danışmanının itirafı; "ÖTV söylentisi çıkmasaydı, daha çok indirim yapmaya hazırlanıyorduk." Ama her şeye balıklama atlayan millet olduğumuz için bundan vazgeçmişler muhtemelen.
  • aynen soylenti olmasaydi 2 ay once 101.400 fiyat aldigim 1.18 i 100 e ustelikte 0 faiz kampanyali alirim diye plan yapiyordum ama hem soylenti ile arac kalmama ihtimali hemde yeni yil model zammi nedeniyle birde bunlarin yaninda ates olmayan yerden duman cikmaz diyerek planlari ben bile one cektim ki kolay kolay ikna olmam aslinda
  • quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

Vergi alıyorsun, araba hediye ediyorlar.

Mükemmel yorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

Donanım Haber'de Donanım Haber forumlarında paylaşılan bir mesajı kaynak alan bir haber. Daha neler neler göreceğiz acaba.

Hocam ne sakıncası var? Zaten çoğu teknoloji haberlerinin önce böyle dedikoduları çıkmıyo mu?
  • alabilen için ikinci elden devam.yerli,uygun fiyatlı ve verimli otomobiller,araçlar hayal ediyorum güzel memleketim için..

• 700 tl altı ve birde işlemci batarya performansı değerine göre yerli üretim telefonda da ötv kalksın :)

ayrıca ötv verilirken emisyona bakılması da bence iyi olurdu

• Bu 55 bin lira sınırı vergisiz hali için değil mi arabanın ham hali için.

• amerikada araçlardan vergi alınmıyor muayene ye düzenli olarak gidilmiyor.
    adamlar sadece plaka değişikliği istiyorlar her yıl. 2014-2015 oluyor 2015-2016 sadece 200$ alıyorlar.

1 galon benzin 2-3$ arasında değişiyor. 1 galon yaklaşık 3-5 litre arası yapmaktadır.
    20 $ a depo doluyor. $ olarak değil tl olarak düşünün adamlar orda maaşı tl olarak almıyorlar $ olarak alıyorlar.

biz 1.6 çok yakar 2.0 acayip yakar binemeyiz diye korkuyoruz.

amerikada yıllardır v6 3.0 v8 5.7 motorlu araçlar kol geziyor.
    insanlar hayatını yaşıyorlar imkanınız varsa göçün gidin amerikaya.

yazık bize

• Acaba almasak da odeyecek miyiz?Hani osmangazi koprusu gibi???

• Vezirler huzura çıkmışlar:
    - Padişahım, hazinede para kalmadı. Yeni vergilere ihtiyacımız var, diyerekten.. . Padişah, kavuğunun altından kafasını kaşımış,
    - Eeee! Ne vergisi koyalım?, demiş..
    - Köprülere adam koyalım, geçenden bir akçe alsınlar! Padişah,
    - Tamam, demiş. Aradan bir süre geçtikten sonra sormuş vezirlerine:
    - Tepki var mı?
    - Hiç bir tepki yok!
    - İyi o zaman köprünün diğer tarafına adam koyun, çıkandan da bir akçe alsın! Aradan bir süre geçmiş, Padişah:
    - Var mı şikayet?
    - Yok! Halkının tepkisizliğine kızan Padişah, gürlemiş:
    - Köprülerin ortasına da adam koyun, gelip geçeni becersin! Aradan birkaç gün geçmiş, halktan bir tepkinin olmamasına içerleyen Padişah, çağırmış vezirlerini,
    -Halkı dinleyelim hele bir, demiş gitmişler köye, Padişah sormuş:
    - Var mı şikayet? Ses yok. Padişah tekrar :
    -Var mı şikayet ? Şikayeti olan söylesin! diye gürleyince arkalardan cılız bir ses duyulmuş:
    -Padişahım, o köprünün ortasındaki adam var ya!..
    - Eeee!, demiş Padişah bir umutla...
    - Aksamları çok kalabalık oluyor, sıra uzuyor, eve geç kalıyız, bir adam daha koysanız...

• kyokushin K kullanıcısına yanıt
    Hocam fiyat ile sinir cizilmesi kadar mantiksiz bir olay olamaz... Fiyat sinirinin hemen altinda bir arac cikartilir extra paketlere fiyat konur yine ayni fiyata gelir... Dolar surekli yukseliyor.. Farzedelim fiyat sinirindaki araba dolardan etkilenip zamlandi.. Ne olacak ust vergi dilimine mi dahil olacak? Bir duzenleme olacagi kesin fakat bu sizdirildigi(!) sekilde olacagini sanmiyorum. Ben sizin yerinizde olsam beklerdim. Gecen sene 116 benzinlileri kampanyadan 80 kusurden verdiler diye biliyorum. Bi ton da hediye sactilar. Isyeride alan arkadastan biliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • shakircan kullanıcısına yanıt
    iyi de buna çanak tutan,zemin hazırlayan kim.Yani sn.bakan şu işi 1 ocak 2017den sonra açıklasaydı bunlar olurmuydu ALLAH aşkına.
  • ısınma turlarına çıkılmış.
    alıştırma devresindeyiz. tepkiler iyice ölçülecek. ilk başta ses çok çıkacak.
    sesler kesilmeye başlandığı an yukarıdakinden çok küçük bir farkla yeni vergi sisteme girecek.
    %74 olmaz da 72 olur. ama mutlaka olur...
    bence bu mail yukarılardan bir yerden kamuoyuna servis edilmiş.
    tepkiler bekleniyor. sıfıra hücum bitince bomba patlar.

size demiştimciler türer.

ülkemiz adı konulmamış bir savaşın içinde.
    bu savaşın ekonomik olarak yansımaları olacak.
    peki kim finanse edecek..

iyi geceler...
  • %45 az mı !?

• benim öngörüm benzine süpriz zam yolda !

hacmi büyük olan daha fazla yakıyor ya :D

• Walla merakla beklencek bsey yok,yilan Herturlu içimize kaçacak ama burundan,ama agizdan,ama ...

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Bu 55 bin lira sınırı vergisiz hali için değil mi arabanın ham hali için.

Ben de haberi okudum düşününce o sekli daha mantıklı oluyor. Bu da an itibariyle 100 bin lira ustu liste fiyatı olan araçları kapsar gibi geliyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.