Şimdi Ara

Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi) (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
784
Cevap
27
Favori
76.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kailh, kalite kontrol standartları daha düşük ve uzun vadede kullanıcılar tarafından performansı tasdiklenip onaylanmış bir firma değil.
  • Peki hangisi daha iyi sizce ben starcraft oynamak için alırım heralde mavimi yoksa kırmızımı daha iyi ? Birde klavye önerebilirmisiniz blakcwidow tournament tarzı telefon numaraları olmayan 250 civarı ?

Edit=Bana bastığımda şak diye algılıcak switch lazım spam felan kolay yapabilicem hani sanırım bunun için red switch oluyor?

Birde rica etsem şurdaki razer switch özelliklerine bakıp hangisi bana daha uygun olur razer almaya kalksam :
    http://www.razerzone.com/razer-mechanical-switches

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MakaveLiVII -- 8 Nisan 2015; 22:00:58 >
  • YunTi kullanıcısına yanıt
    Tabiki de fiyat artışı var, Razer Blackwidow Ultimate 2013 de ilk çıktığında 2014 kadar pahalı değildi hemde o klavyede daha kaliteli olan Cherry switchler varken. Ve klavyelerin hiç bir farkı yok. Yukarıdaki mesajım da dediğim gibi benim dememle inanmayabilirsin fakat, kullanıcı incelemelerini izleyebilirsin, okuyabilirsin. Ben klavyeyi kullanmadım okuduğum ve izlediğim şeylere göre değerlendirme yapıyorum. Ve klavyenin 2011-2012-2013 Yani Cherry kullandığı dönemlere dair de bir sürü kötü yorum var.
  • Fiyata göre mekanik klavye tavsiyelerini yazarsan konuya daha iyi olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2. kez aldığım cm storm quickfire tk red switchli bugün elime ulaştı.

Özlemişim. Ama ilk aldığımdan farklı geldi şu an bana. Sanki tuşların klavyenin yüzeyine çarptığında çıkan sesi azaltmışlar gibi.
  • eğer amazondan cm klavye sipariş edersem türkiye de garantisi geçerli olur mu?
  • Olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maskeli Bilo kullanıcısına yanıt
    peki amzondan türkiye de bulunmayan razer tournamentın stealth olmayan versiyonunu alırsak garantisi geçerli olur mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gareher

eğer amazondan cm klavye sipariş edersem türkiye de garantisi geçerli olur mu?

Merhaba.

Maalesef geçerli olmuyor. Garantiyle distribütör ilgilendiği için sadece ithal ettiği ürünlere bakıyor.
  • Onu bilmiyorum aral'a mail atıp sorabilirsin. Ben amazondan aldığım razer deathadder mouse'u aral'a garantiye yollamıştım.
  • Corsair K70 MX Blue 2 gün içinde elimde olacak istanbula gelmiş izlenimlerimi buraya yazarım 2-3 güne
  • amazondan alabileceğim bir klavye önerir misiniz ? fiyatı çok uçuk olmasın. cm storm olabilir, led vb istemiyorum. güzel ses çıkartsın yeterli. gümrükte sorun cıkmayacak bir klavyenin linkini atarsanız sevinirim. önceden razer bir mouse aldım 40 dolara, tr ye gönderim yapmasına rağmen gümrükten geri döndü. o yüzden tekrar pişman olmak istemiyorum. teşekkürler.

almak istediğim ürün bu ;

http://www.amazon.com/Rosewill-RK-6000-Mechanical-Programmable-Anti-Ghosting/dp/B00G505M4S/ref=sr_1_1?s=pc&ie=UTF8&qid=1429246142&sr=1-1&keywords=mechanical+keyboard

75 euro uygulaması devam ediyor mu ? gönlümdeki ürün bu bunu satın alsam sorun cıkar mı ?

http://www.amazon.com/Razer-BlackWidow-Ultimate-Mechanical-Keyboard/dp/B00IG3GPTS/ref=sr_1_cc_2?s=aps&ie=UTF8&qid=1429246018&sr=1-2-catcorr&keywords=mechanical+keyboard

• Gümrükten geri dönmez, I-parcel'e TC kimlik No'nu vermemişssindir gümrükleyememişlerdir.

Gümrük yasalarında değişen birşey yok, 75 Euro (veya eşdeğer dolar, pound neyse) ve altı değerindeki ürünlere gümrük vergisi alınmıyor. Üstündekilere de %20 civarı vergi alınıyor, gümrükte takılma gibi birşey yok. Şahsi kullanım için olan çoğu şey geçiyor (bıçak, silah, cep telefonu gibi şeyler geçmiyor bildiğim kadarıyla). 1500 Euro'nun üzerindeki ürünlerde vergi miktarında artış ve ekstra ardiye gibi şeyler giriyor olması lazım.

@Patria o Muerte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brightmist -- 17 Nisan 2015; 8:05:52 >
  • selam,
    burada bir arkadastan 2013 razer ultimate aldim ama bazi tuslari gidik, yani ses yok, takili kaliyor gibi. iade etmeyi dusunuyorum aslinda ama butceme cok uygun oldugu icin aldim. alternatif opsiyonum tuslari degistirmek. 4 lu tus takimi 12-13 $ a geliyor turkiye ye.
    internette keycaplerin, hatta altindaki yaylara kadar degisim metodlari videolari var. bu isi daha once yapan oldu mu ? bir de cherry mx blue switchleri turkiyede satan elinde olan var midir bildiginiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brightmist

Gümrükten geri dönmez, I-parcel'e TC kimlik No'nu vermemişssindir gümrükleyememişlerdir.

Gümrük yasalarında değişen birşey yok, 75 Euro (veya eşdeğer dolar, pound neyse) ve altı değerindeki ürünlere gümrük vergisi alınmıyor. Üstündekilere de %20 civarı vergi alınıyor, gümrükte takılma gibi birşey yok. Şahsi kullanım için olan çoğu şey geçiyor (bıçak, silah, cep telefonu gibi şeyler geçmiyor bildiğim kadarıyla). 1500 Euro'nun üzerindeki ürünlerde vergi miktarında artış ve ekstra ardiye gibi şeyler giriyor olması lazım.

@Patria o Muerte

Tc kimlik numarasını verdim, ürün istanbula geldi geri döndü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Patria o Muerte

quote:

Orijinalden alıntı: Brightmist

Gümrükten geri dönmez, I-parcel'e TC kimlik No'nu vermemişssindir gümrükleyememişlerdir.

@Patria o Muerte

Tc kimlik numarasını verdim, ürün istanbula geldi geri döndü.

Ee ne dedi I-parcel'in takip sisteminde ?

• Quickfire xt blue switch ile bende sonunda mekanik klavyeye kavuştum. İnsanda yazma isteği oluşturuyor.
  • vandalKing kullanıcısına yanıt
    Switch degisimi zor degil, gerekli arac gerec olduktan sonra oldukca kolay. Bu isi yapman icin en onemlisi havya kullanmayi bilmen gerekiyor. Bilmiyorsanda bilen birisine verip yaptirabilirsin.

Turkiye de switch satan yok gibi. Ya yurtdisindan alacaksin, yada bozulmus bir mekanik klavye bulup switchini sokebilirsin.
  • Patria o Muerte kullanıcısına yanıt
    Güzl ses çıkartması için blue switch olabilir yani Cm storm XT önerebilirim, ülkemizde TR layout olarak satılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YunTi

Switch degisimi zor degil, gerekli arac gerec olduktan sonra oldukca kolay. Bu isi yapman icin en onemlisi havya kullanmayi bilmen gerekiyor. Bilmiyorsanda bilen birisine verip yaptirabilirsin.

Turkiye de switch satan yok gibi. Ya yurtdisindan alacaksin, yada bozulmus bir mekanik klavye bulup switchini sokebilirsin.

eyvallah, cinden siparis ettim 4lu blue . havya dert degilde once kontak sprey ile temizleyin yazdilar geekhack te. onu bir uygulayayim duzelmezse switch degistirecem artik.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.