Şimdi Ara

Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi) (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
784
Cevap
27
Favori
76.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cevap için teşekkürler bende sonradan fark ettim Compact tarz olduğunu. Gece gece körlüğüm tuttu.
    Alabilirsem buradan çek-mek kombo yapıp xt mavi swtich alacağım ya da indirim bekleyeceğim amazondan. En son kara cuma en uygun fiyata düştüğünü gördüm .
  • Mr.ED kullanıcısına yanıt
    Amazondaki 70 dolarlik seyi burada 350 liraya satiyorlar :D akil kari degil buradan almak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://m.istanbulbilisim.com.tr/zalman-zm-k500-siyah-usb-mekanik-q-multimedia-klavye-fiyati,150500.html

Sizce bu klavye nasil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozqur333 kullanıcısına yanıt
    Benimde dikkatimi çekti ucuz ürün ve mekanik.
  • Antocio kullanıcısına yanıt
    Türkçe bir incelemede yokki ışıklı olsa hiç durmam alırım ama ışık yok

İngilizce incelemeleri izledim ama kapsamlı değil, ışık ise gereksiz. Deneyimli arkadaşların yorumunu merak ettim ben.
    Klavyenin ucuz olmasının sebebi Kailh kırmızı switch kullanması bu da demek oluyorki o kadar kaliteli değil ama, bütçesi düşük olupda mekanik klavye kullanmak isteyen arkadaşlar alabilirler. Kailh switch Cherrynin klonudur. Cherry kadar sağlam değil zaten bu klavye için verilen Tuş ömrü de 20 milyon.
    Bunun daha kalitelisi Steelseries 6gv2 var birazdaha para biriktirip alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XeeenRipper -- 7 Nisan 2015; 21:07:34 >
  • XeeenRipper X kullanıcısına yanıt
    Kailh switch'leri bu kadar dandikse razer niye kullanıyor?
  • Güzel soru, fakat yanlış kişiye sorulmuş ama kısa bir cevap verebilirim bunun hakkında Razer maliyeti düşürüp fiyatı artırmış bir şirket ve sözde ürettikleri Kailh switch lerin 60 milyon tuş ömrü varmış fakat, internet de okuduğum yorumlara incelemelere göre hiç de öyle değil klavye alındıktan 1 hafta sonra veya 2 gün sonra saçma sapan olaylara sebep oluyormuş, space tuşunun sert basması veya basmaması garip garip sorunlar çıkarıyormuş. Yani kısaca Razer çıkarcılık yapmak için oynayıp maliyeti düşürmüş ve fiyatı arttırmış Razer BWU 2014 de, Yani Razer Maliyetini düşürdüğü gibi kendi kalitesini de düşürmüş.

Özet olarak benim dediklerime belki inanmazsın fakat, Ekşi sözlük de bile bir sürü yorum var klavye hakkında ingilizcelerinden bahsetmiyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XeeenRipper -- 7 Nisan 2015; 22:40:22 >
  • XeeenRipper X kullanıcısına yanıt
    Razer kailh switch kullanarak maliyeti dusurdugu dogru, bu satis fiyatina da oldukca makul yansidi, fiyat artis soz konusu degildir.

Razer Blackwidow Ultimate in yurtdisi kampanya gunlerinde en ucuza 85 dolar civarinda fiyat gormuslugum var ki kampanya olmasa da 100 dolar civari fiyati var. En ucuz mekanik klavyesi Tournament te en ucuzken 55 dolar civarinda seyrediyordu, gayet uygun fiyatlar. Razer in Turkiye de pahaliya satilmasi Razer in sorunu degildir, tamamen Turkiye deki ithalatcinin sorunudur.

Kailh, Cherry kadar tecrubeli olmayabilir, ancak bu cok dandik oldugu anlamina gelmez. Eger o kadar dandik olsaydi Razer gibi bir firma kullanmazdi zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brightmist

Vaay CM Storm'lar Amazon stock'larında belirmiş, bitmeden alın derim. Fiyatları da oldukça uygun oluyor o şekilde.

WASDkeyboards harici Massdrop'ta da baya bir keycap seleksiyonu oluyor ama genelde ISO profile oldukları için TR/UK layout klavyelere uyumsuz oluyorlar.

Hocam suan 400 tl yo cok gecmeyecek ne onerirsiniz birde klavyeden cikan sese bayiliyorum hangi renk secmeliyim blue mu brown mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daniel Faraday -- 8 Nisan 2015; 5:42:17 >
  • Daniel Faraday kullanıcısına yanıt
    http://www.sanalmarketim.com/cm-storm-sgk4030gkcl1tu-quickfire-xt-q-tr-mekanik-blue-switch-usb-klavye/p_53755/

Bunu onerir bence :D

Ama ben olsam amazon'dan cm storm quickfire tk blue alirdim. Hem led aydinlatmali hem de daha hos bi klavye bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maskeli Bilo

http://www.sanalmarketim.com/cm-storm-sgk4030gkcl1tu-quickfire-xt-q-tr-mekanik-blue-switch-usb-klavye/p_53755/

Bunu onerir bence :D

Ama ben olsam amazon'dan cm storm quickfire tk blue alirdim. Hem led aydinlatmali hem de daha hos bi klavye bence.

Hocam biraz da iyi birsey olsun istiyorum corsair k70 dusunuyorum siz ne dersiniz bluemu brownmi
    Birde bu linktekiyle dedigin amazondaki klavyeyle varki ney

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daniel Faraday -- 8 Nisan 2015; 13:13:38 >

• Daniel Faraday kullanıcısına yanıt
    Ben olsam mavi alırdım. Amazondan alınca 160 dolara geliyor k70 blue switchli.

Verdiğim linkteki tam boy klavye ama aydınlatması yok.
    Amazondaki ise küçük biraz compact diye geçiyor. Ama switch rengiyle aynı renk aydınlatması var(brownda beyaz aydınlatma).
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maskeli Bilo

Ben olsam mavi alırdım. Amazondan alınca 160 dolara geliyor k70 blue switchli.

Verdiğim linkteki tam boy klavye ama aydınlatması yok.
    Amazondaki ise küçük biraz compact diye geçiyor. Ama switch rengiyle aynı renk aydınlatması var(brownda beyaz aydınlatma).

K70 blue switch alicam sanirim bir iki gun icinde siparis vericem

• S.a Arkadaşlar bende almayı düşünüyorum razer bw tournament edition ama su an türkiye'de satışı normal yeşil switch versiyonu eğer amazondan alsam bi sıkıntı olduğunda arala gönderebilirmiyim ? Birde stealthları daha pahalı bu klavyelerin turuncu switchlerle yeşiller arasındaki fark nedir en önemlisi greenlerdeki o tuşa basma rahatlığı varmı turuncuda ?
  • Amazondan aldığım razer deathadder mouse'u arala gönderdim garanti için. Chroma ile değişim yapmışlardı.
  • Ama ben yeşil switch istiyorum türkiyede yok o sanırım
  • Yeşil switch'lerden hayır gelmez (MX Green'ler çok sert Kailh Green'ler çok Kailh)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brightmist

Yeşil switch'lerden hayır gelmez (MX Green'ler çok sert Kailh Green'ler çok Kailh)

Çok kailh derken? Razerinkiler kailh oluyor sanırım.

Edit=Birde amazona felan gönderebiliyormuyuz ürün değiim için bi sıkıntı olursa sonradan ve para talep ederlermi bizde kargo parası felan ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MakaveLiVII -- 8 Nisan 2015; 16:58:02 >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.