Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (557. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 555556557558559
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: araslı

quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

quote:

Orijinalden alıntı: araslı

arkadaşlar merhaba,,konu başlatıp soramadım???megan 2 almak istiyorum 1.6 16v 115 hp olacak ancak sormmak istediğim bu modelin 3 5 çeşidi var sizler megan sahibi olarak hangisini öneriyosunuz...saygılarımla...

Kaç model düşünüyorsunuz? Aradığınız donanım seviyesi ve modeli belirtirseniz daha rahat cevap bulursunuz. Dynamique'ler 115HP dir mesela.

2004 - 2007 kadar ancak okadar ödiye bilirim..başka bi marka aracım var..çok memnunum ancak arkadaşımın meganına binince almayı kafama koydum.. ful + falan istemiyorum..klimayıda hiç sevmem artı masraf demek illaki 1.6 ve hp yüksek 115 gibi...

115 beygir istiyorsanız dynamic modelini alacaksınız dynamic model en full değildir. ama en üst sınıftır. paketsiz bir dynamic işinizi görür ama bence almışken en fullunü alın derin ben,

• Bir arkadaşın elinde dediğine göre Megane II full Dynamique 2004 Model 85000 Km de araç var. Kazasız olduğunu söyledi. Aracı henüz görmedim ama dediğine göre full özelliklere sahip ve 25000 TL fiyat çekti. Sizce fiyat normal mi ? Ederi ne kadar olur bu aracın ? Birde yakıt durumu nasıl oluyor bu araçlarda. Çok yakar mı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmustafa1 -- 21 Ağustos 2010; 21:02:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmustafa1

Bir arkadaşın elinde dediğine göre Megane II full Dynamique 2004 Model 85000 Km de araç var. Kazasız olduğunu söyledi. Aracı henüz görmedim ama dediğine göre full özelliklere sahip ve 25000 TL fiyat çekti. Sizce fiyat normal mi ? Ederi ne kadar olur bu aracın ? Birde yakıt durumu nasıl oluyor bu araçlarda. Çok yakar mı acaba ?

Sunroof + Hız sabitleyici varsa ve boyası yoksa fiyat anca o kadar eder ki biraz daha düşer...
  • Arkadaşlar aracımı satıyorum ilgilenenler için ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-renault-megane-ilk-sahibinden-81-000-km-de-2005-model-megane-ii-sedan-dizel-30735676/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kürsad -- 31 Ağustos 2010; 19:44:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

2008 80GB Sedan 61500km oldu, geçen gün babam bakıma götürdü, fiyatı net öğrenince yazacağım ;)

60000'e ek olarak:
    Devirdaim ve antifriz jel değiştirmiş.

.........

Taze Taze 1.5 dCİ 80BG 60000km bakımı, renault yetkisiz servis fiyatları ;)

Triger set:120
    Vkayış : 60
    Mazot+yağ+hava+polen filtreleri+yağ = Tahmini ~180(Ayrıntılı faturamız yok )
    Devirdaim :80
    Antifiriz jel :50
    İşçilik : Tahmini ~130

TOPLAM: 620 TL
    Devirdaim ve jeli düşersek: Peşin 490TL
    Mais servis en ucuz : Peşin 750TL,, yani %50 daha pahalı!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruzgarm

Merhaba Arkadaşlar ben 2009 model Megan II 1.5 DCI Authentıque 38.000 km de yol bilgisayarında servis zamanına 7000 km var yazıyor fiyatıda 29.400 nasıl verdiğim rakam pahalımı uygunmu birde bu modeller nasıl diğer üst modeller donanım olarak iyi ama aralarında en az 3 bin tl fark var pazartesi üzerime alacağım kapora verdim o yüzden yorumlarınızı bekliyorum. Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratcolak55 -- 22 Ağustos 2010; 2:08:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Aslanı

quote:

Orijinalden alıntı: muratcolak55

bendekidynamic 2004 te klimayı açınca aracın performansı çekişi anormal düşüyoru..hatta boşa alınca istop etttiği bile oluyor...bir ayarmı yaptırmak gerek yoksa normal mii.araç LPG de çalışıyor

Arkadaşım Bu olay LPg den kaynaklanıyor.Renault türü bazı araçlarda cut-of denilen bir değer var(lpg ustası bilir) Araç kendi ivmesi ile giderken yakıt sarfiyatını kesen bir sistem.Lpg ustana gidiyorsun budeğeri biraz yükseltmesini söylüyorsun...(teknik detayını tam bilmiyorum ama böyle birşey)

Çok teşekkrüler hocam..bu düzeltme yakıt sarfiyatıını değiştirimi acaba...

• arkadaşlar merhaba. megane 2 hb almaya karar verdim. tamamı şehir içi, ayda yaklaşık 2000 km yolum var. dizel bişey almak istiyorum. ama bütçede çok ii deil doğrusu.

motoru sıfır yeni yapılmış 280.000 km de 1.5 dci dynamic 2004 mod. bir araç var. 15000 civarı bitecek gibi. motorun sıfır yapılmış olması sağlıklı kullanım sağlıyormu. motor yaptırma tecrübesi olan varmı aranızda. mutlaka servise göstericez almadan denicez, ama pat die bi başka motor sorunu çıkarırmı acaba. ucuz etin yahnisine dönermi die korkuyorda insan..
    şehir dışım pek olmadığından mantığım motoru yürürü kafamı ağrıtmasın ben binerim şeklinde. arabanın içide oldukça temiz. bu konuda önerileriniz varmı tecrübeli megancılar olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilozkan

arkadaşlar merhaba. megane 2 hb almaya karar verdim. tamamı şehir içi, ayda yaklaşık 2000 km yolum var. dizel bişey almak istiyorum. ama bütçede çok ii deil doğrusu.

motoru sıfır yeni yapılmış 280.000 km de 1.5 dci dynamic 2004 mod. bir araç var. 15000 civarı bitecek gibi. motorun sıfır yapılmış olması sağlıklı kullanım sağlıyormu. motor yaptırma tecrübesi olan varmı aranızda. mutlaka servise göstericez almadan denicez, ama pat die bi başka motor sorunu çıkarırmı acaba. ucuz etin yahnisine dönermi die korkuyorda insan..
    şehir dışım pek olmadığından mantığım motoru yürürü kafamı ağrıtmasın ben binerim şeklinde. arabanın içide oldukça temiz. bu konuda önerileriniz varmı tecrübeli megancılar olarak.

Bir arkadaşım 14250TL ye Astra almıştı 2000 model. Çok iyiye aldım diye sevinirken 1 sene olmadan 4000TL ye yakın masraf yaptı. Bir masraf daha yapmıştı bunu yaptırıp satıcam dedi. Yaptırdı, satmaya götürürken bir arıza daha verdi. Adamla anlaştı bu arızayı kırışalım diye 13750TL ye sattı aracı. Alan adama hayırlı olsun...

Bu kadar ucuz hem dizel hem de C segmenti bir araba bakmanız bence pek sıhhatli bir karar değil. İyice bir düşünün almadan önce derim...

• quote:

arkadaşlar merhaba. megane 2 hb almaya karar verdim. tamamı şehir içi, ayda yaklaşık 2000 km yolum var. dizel bişey almak istiyorum. ama bütçede çok ii deil doğrusu.

Arkadaşların dediği gibi bu kadar ucuza kaçmak çok büyük bir risk.Motoru yapılmışsa ve sorunsuzsa adam o kadar masraf yaptıktan sonra illaki biraz daha binmek ister.Satmak istiyorsa idareten bir şeyler yaptırmışta olabilir.Ayrıca dizel aracın motorunu toparlamak çok daha masraflı olur.Fiyat olarak benzinli modeller daha ucuz , iyi bir lpg kiti ile bence benzinli araçta düşünebilirsiniz.Hem sorun yaşadığınızda masraf olarak sizi fazla üzmez.

• quote:

benden size tavsiye her zaman değerinde veya çok temizse değerinin üstünde araç alın masrafsız binin düşük model daha temiz araçlara bakın derim yıllık 20.000 km normal derler bu araç hemen hemen yıllık 50.000 km yapmış büyük ihtimal hor kullanılmıştır hor kullanılmış bir araç her zaman arıza açmaya müsait olur çevremde ucuz araç aldım diye sevinen insanlar sanayiden çıkamaz oldu

• quote:

quote:

2008 80GB Sedan 61500km oldu, geçen gün babam bakıma götürdü, fiyatı net öğrenince yazacağım ;)

60000'e ek olarak:

.........

km geçmemişse aralık gibi servislerde %20 indirim olur ben bakımlarını o zaman yaptırırım 750 tl ise 600 tl ye düşüyor ve 2 yıl garantili oluyor bunu düşünün derim

• quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

quote:

60000'e ek olarak:

.........

km geçmemişse aralık gibi servislerde %20 indirim olur ben bakımlarını o zaman yaptırırım 750 tl ise 600 tl ye düşüyor ve 2 yıl garantili oluyor bunu düşünün derim

Benim o 750 dediğim fiyat adamın kendi özel kampanyası sürüm muhabbeti için :)
    aradığım 4-5 mais servisten sadece 1 tanesi nakite bu fiyata yaparım dedi. bilmem ki zorlasak taksit yaparmı :)

Kampanya dönemlerini de hepimiz bilitoruz ;)
    950TL katolog fiyatı önce 1000 küsüre çıkar :p
    sonra onun üzerinden %20 yaparlar yine
    800 e falan gelir :p

Yaptırdım gerçi :) standart bakımı 490TL ye ;) +devirdaim ve jel

Servise gitsen şimdi 750+90+60 mı alır :) bence alır= nerden baksan:900TL yine
    Dediğin gibi kampanyadan sonra yine aynısını alır :p kendi indirimini bırakır kampanyadan aynı fiyat çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: alacam74

El frenini çekince geri gidiyorsa, çekilirken cırt sesi çıkmıyorsa);
    El freninin arkasındaki plastiği yerinden çıkartın. Biraz çekince çıkıyor.
    El freninin mekanizmasında, cırcır mekanizmasını iten bir yay var. Biraz bakınca göreceksiniz.
    Pense yardımı ile yayı yuvasından çıkartıp, geriye doğru gerdirin ve yerine takın.
    Cırcır çalışmaya başlayacak, el freni çekilirken cırt sesi çıkartacak ve yukarıda kalacaktır.

Ayrıca aynı bölgede el freni ayarı için vida var. Bu vida yardımı el freni ayarı yapabilirsiniz.
    Yani kuyarıda yada aşağıda tutması için ayar yapabilirsiniz.

quote:

Orjinalden alıntı: neversaynever

Arkadaşlar, el freni sorunu yaşayan oldumu aranızda, benim arabanın (2006 megan II sway) el frenini çekince boşa geliyor, yani frenlemiyor bir iki denemeden sonra ancak oluyor, servise sordum tabancası bozulmuş, yaklaşık 100 ytl dediler (herhalde işçilik dahil) yedek parçacılara sordum 39 ytl dediler. Neticede yaptıracağım bi şekilde... tecrübesi olan varmı bu konuda. tşk.ler

Çok teşekkürler, hemen deniyorum.

• Arkadaşlar herkese merhaba, Haftaya TÜV e giricem diye dün servise kontrole gittim, bir liste çıktı var ya....
    fren diskleri
    rot kolları
    salıncak
    ön tekerler
    air bag sargısı.
    .....
    Neyse 1500. falan tuttu, Bu parçaları daha uygun bulableceğim parçacı varmı, biliyorsanız lütfen yardım, teşekkürler.
  • dışardaki parçacılara sordunmu bu fiyatlar servis fiyatları ise oralardan daha ucuza bulabilirsin...
  • 52000km de bir Megane II buldum. Adamın istediği fiyat güzel gibi. Yetkili servis bakımlı vs...
    40000km de Triger'in değiştiğini söyledi. Bu araç neden 60000km bakımında değil de 40000km de triger değiştirmiş olabilir?
    50000km bakımında da filtreler vs. değişmiş. Bu aracın yakın bir zamanda nelerinin değişmesi gerektiğini yetkili servis bana söyler mi? Sonuçta yetkili servis bakımlı neyin değişip değişmediğinin kayıtları tutuluyordur değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

52000km de bir Megane II buldum. Adamın istediği fiyat güzel gibi. Yetkili servis bakımlı vs...
    40000km de Triger'in değiştiğini söyledi. Bu araç neden 60000km bakımında değil de 40000km de triger değiştirmiş olabilir?
    50000km bakımında da filtreler vs. değişmiş. Bu aracın yakın bir zamanda nelerinin değişmesi gerektiğini yetkili servis bana söyler mi? Sonuçta yetkili servis bakımlı neyin değişip değişmediğinin kayıtları tutuluyordur değil mi?

Kilometre yada yıl hesabıyla triger değişir.60000 km yada 4 yıl .Muhtemelen süresi dolduğu için değiştirilmiştir.Servisten aracı sorgulatıp en son hangi kilometrede bakıma girdiğine baktırıp , şuanki kilometresiyle uyumlu olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

• arkadaslar benide ekleyin kulübe. bir de sorum var.2006model 1,5 dinamik aracim da aux girisi var midir varsa nerdedir
  • Merhaba arkadaşlar, direksiyon sökümünü detaylı anlatabilecek varsa sevinirim, air bag sargısını sökmeyi düşünüyorum. Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 555556557558559
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.