Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (555. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 553554555556557
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: skypowernet

quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

Arkadaşlar 2004 Dynamique LPG'li ve servis bakımlı 85000km de bir araç ne kadar eder sizce? 21250TL verilir mi?
    Yada 2005 Dynamique yukarıdakilerden farklı olarak sunroof var buna ne verilir?
    Bu araçların piyasasını bilen arkadaşlar varsa yardım ederlerse sevinirim...

fikir versin diye söylüyorum ben 2004 HB dynamic full cam tavanlı 21.000 TL ye aldım bir ay önce

HB ler 500TL civarı daha uygun fiyatlı oluyor. O zaman dediğim fiyat iyi gibi. Yanıtlar için teşekkürler...
  • evet klimadaki dumandan çok buhara benziyordu.. cevaplar için teşekkürler...
  • arkadaşlar aracıma 215 45 17 jant lastik tatktırdım fakat araba leylek gibi kalktı :) yay şart. fakat 3,5 cm yoksa 5 cm lik yaymı taksam karar veremiyorum 3,5 taksam pek alçalmayacağını ve konforu 5 cm liğe göre fazla bozmayacağını, 5 cm lik takarsam aracın çok güzel alçalacağını ama yük olunca takozlara oturacağını söylüyolar tabi böylelikle bi süre sonra amortisörleri bozacağını söylüyolar. sizin görüşleriniz nelerdir aracına yay takan arkadaşlardan yardım bekliyorum lütfen..teşekkürler
  • Ben 2008 modelini kullanıyorum. Ortalama 1.000 km de sıfırlıyorum göstergeleri.
    Yakıt tüketimi 5.8 - 6.0 lt/100 km arasında değişiyor.
    Otomatik viteste hiç sorun yaşamadım.

quote:

Orijinalden alıntı: _Corvette_

quote:

Orijinalden alıntı: ruzgarm

Arkadaşlar 2009 megan II 1.5 dci auth.100 bg BVA otomatik 42.000 29.000 tl ye araç var otomatik olması düşündürüyor. nasıl araç alınırmı uygunmu fiyatı ve otomatik vites sorun yaparmı masraf vs. birde bir depo mazotla kaç km. yaparım şehir içi nasıl yakıyor meganlar yorumlarınızı bekliyorum yarın alabilirim almadan önce yorumlar kararımı vermeme etkili olacak

Arkadaşımda var aynı araç 225bin yakıyodu şehir için

• arakdaşlar bende 2004 megan dinamik hb 2004 var isteyen varsa satabilirim
  • kardeş ne kadara satıyorsun arabanın özelliklerini değşeni falan ne var ne yok yazar mısın ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

60 bin bakımı serviste nasıl 900 lira tutar 550 triger 350 devirdaim pompası 850 etti zaten ha belkide devirdaim değişmemiş o zaman

Devirdaim pompasının bildiğim kadarıyla 60000 vs gibi bir km sınırı yok??
    Zaten 60000 paketi içerisinde de yazmıyor hiçbiryerde ;)

2 Servisten telefon ile sordum: 900 TL diyor ikisi de: 550 triger seti 350 diğer bakımlar.
    1. Servis: bu fiyat üzerinden %10 parça %20 işçilik indirimi kampanyası var ama peşin ödeme
    2. Servis: Bu fiyat üzerinden KK 6 Taksit yapıyor.

Yukarda arkadaş bahsetmiş 1.4 megane için 640TL gibi bir fiyat aklıyor ekstra parçasını çıkartınca.
    hele bir de taksit imkanı varsa bu fiyattan gayet uygun..
    Servis dışında orjinal parça fiyatlarına bakabileceğim bir internet sitesi var mı??

3. Servisten: Güzel bir fiyat aldım..
    835TL dedikten sonra 750TL ye kadar düşerim dedi KK ya da taksit var :)

En iyisi 4. Servis : Renault Yetkili Servisten ayrılmış bir Özel servis:
    Triger Set : 120
    V kayış : 60
    Devirdaim : 90
    İşçilik :100
    Diğer ıvır zıvır max:150
    TOTAL: 520 ~500 e biter bu iş ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: recai46

arakdaşlar bende 2004 megan dinamik hb 2004 var isteyen varsa satabilirim

Arkadaşım ben ilgilenirim eğer Ankara'da isen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wurtz -- 19 Ağustos 2010; 20:29:47 >
  • MERHABA ARKADAŞLAR! ARANIZA YENİ KATILDIM. 3 AY EVEL 2004 MEGENE II DİNAMİC + PAKETLİ CAMTAVANLI MODELİNİ ALDIM. 69000KM DEYDİ 21500TL ALDIM. İYİ FİYATA ALDIM DİYE SEVİNİRKEN 60000 BAKIMI YAPILMAMIŞ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI (740TL) LASTİKLERDE KABAK ÇIKTI 4 TE LASTİK ALDIM(700TL) NORMAL FİYATINA GELDİ YANİ. AMA ARAÇTAN MEMNUNUM ALLAHA ŞÜKÜR. BİDE CAM TAVANDAN 130KM HIZI GEÇİNCE RÜZGAR SESİ GELMESE!!! SORUNLU ARAÇ OLDUĞU SÖYLENİYOR BİRAZ CANIM SIKILDI UZUN YILAR KULLANAN ARKADAŞLAR SÖYLENTİLER DOĞRUMUDUR?

• Bayadır araştırıyorum iki adet Megane II Dynamique buldum. İkisi de 2004 model ve 85000KM de. İkisinin de sağ iki kapısı boyalı. İkisinde de LPG mevcut.
    Fakat birinin bunlara ek olarak sağ arka çamurluk ve tampon da boyalı. Bu arabaya istenen meblağa 20500TL.
    Diğerine ise 21300TL istiyor son fiyat olarak. (Arka park sensörü var ve lastikler 1 sene/10bin km lik)

Piyasayı bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum;

* Bu kadar boyalı parçası olan araca bu paralar verilir mi?
    * 21300TL isyenen araba gayet temiz bir araba. Bu fiyat nasıldır sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat_megane2

arkadaşlar aracıma 215 45 17 jant lastik tatktırdım fakat araba leylek gibi kalktı :) yay şart. fakat 3,5 cm yoksa 5 cm lik yaymı taksam karar veremiyorum 3,5 taksam pek alçalmayacağını ve konforu 5 cm liğe göre fazla bozmayacağını, 5 cm lik takarsam aracın çok güzel alçalacağını ama yük olunca takozlara oturacağını söylüyolar tabi böylelikle bi süre sonra amortisörleri bozacağını söylüyolar. sizin görüşleriniz nelerdir aracına yay takan arkadaşlardan yardım bekliyorum lütfen..teşekkürler

yay hakkında kimsenin bi bilgisi yok sanırım..
  • quote]Orijinalden alıntı: esesli-26

MERHABA ARKADAŞLAR! ARANIZA YENİ KATILDIM. 3 AY EVEL 2004 MEGENE II DİNAMİC + PAKETLİ CAMTAVANLI MODELİNİ ALDIM. 69000KM DEYDİ 21500TL ALDIM. İYİ FİYATA ALDIM DİYE SEVİNİRKEN 60000 BAKIMI YAPILMAMIŞ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI (740TL) LASTİKLERDE KABAK ÇIKTI 4 TE LASTİK ALDIM(700TL) NORMAL FİYATINA GELDİ YANİ. AMA ARAÇTAN MEMNUNUM ALLAHA ŞÜKÜR. BİDE CAM TAVANDAN 130KM HIZI GEÇİNCE RÜZGAR SESİ GELMESE!!! SORUNLU ARAÇ OLDUĞU SÖYLENİYOR BİRAZ CANIM SIKILDI UZUN YILAR KULLANAN ARKADAŞLAR SÖYLENTİLER DOĞRUMUDUR?

milletin lafına bakarsan araç almayalım heryere dolmuşla gidelim,en sağlam yolu bu..her aracın sorunu var ama megane piyasada çok olduğu için gündeme çok geliyor yerden yere vuruluyor,bir tıkırtısı dünyaları yerinden oynatıyor ama vw dsg şanzıman tıkırtısı 4 bin lira fazla para almasına rağmen normal oluyor..Ufak tefek sorunlar olacak elbette 2004 model araçda 2010 model çoğu araçda olmayan donanım var ,ben donanımı için bu aracı aldım arada sorunlar çıkarsada keyifle sunroffumuda hiz sabitleyicimi, xenon farlarımı,sensörlerimi kullanıyorum..

• quote:

Bayadır araştırıyorum iki adet Megane II Dynamique buldum. İkisi de 2004 model ve 85000KM de. İkisinin de sağ iki kapısı boyalı. İkisinde de LPG mevcut.
    Fakat birinin bunlara ek olarak sağ arka çamurluk ve tampon da boyalı. Bu arabaya istenen meblağa 20500TL.
    Diğerine ise 21300TL istiyor son fiyat olarak. (Arka park sensörü var ve lastikler 1 sene/10bin km lik)

HB mi sedan mı?
    Sedan ise fiyatlar o civarlarda.
    HB bir miktar daha düşüğe alınabiliyor.
    Ama araç temizse verilebilir bence.
    Kaportadan ziyade motora bakmak lazım ama ülkemizde malesef sadece dış görünüme önem veriliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: esesli-26

MERHABA ARKADAŞLAR! ARANIZA YENİ KATILDIM. 3 AY EVEL 2004 MEGENE II DİNAMİC + PAKETLİ CAMTAVANLI MODELİNİ ALDIM. 69000KM DEYDİ 21500TL ALDIM. İYİ FİYATA ALDIM DİYE SEVİNİRKEN 60000 BAKIMI YAPILMAMIŞ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI (740TL) LASTİKLERDE KABAK ÇIKTI 4 TE LASTİK ALDIM(700TL) NORMAL FİYATINA GELDİ YANİ. AMA ARAÇTAN MEMNUNUM ALLAHA ŞÜKÜR. BİDE CAM TAVANDAN 130KM HIZI GEÇİNCE RÜZGAR SESİ GELMESE!!! SORUNLU ARAÇ OLDUĞU SÖYLENİYOR BİRAZ CANIM SIKILDI UZUN YILAR KULLANAN ARKADAŞLAR SÖYLENTİLER DOĞRUMUDUR?

Aracı almışsın artık kulağını tıka söylentilere.
    Yoksa araç sana ızdırap verir.
    Kronik sorunlu bir araç değilse, yağını suyunu ihmal etme, bir şey olmaz Allah'ın izniyle.
    Bazı araçlar kronik sorunlu oluyor, onlar iflah olmuyor.
    Zaten 1-2 ay içinde belli olur, sorunlu mu değil mi?
    Dedikodulara bakıp da hayatı zindan etme kendine.

• Orijinalden alıntı: battalgazi33

quote]Orijinalden alıntı: esesli-26

milletin lafına bakarsan araç almayalım heryere dolmuşla gidelim,en sağlam yolu bu..her aracın sorunu var ama megane piyasada çok olduğu için gündeme çok geliyor yerden yere vuruluyor,bir tıkırtısı dünyaları yerinden oynatıyor ama vw dsg şanzıman tıkırtısı 4 bin lira fazla para almasına rağmen normal oluyor..Ufak tefek sorunlar olacak elbette 2004 model araçda 2010 model çoğu araçda olmayan donanım var ,ben donanımı için bu aracı aldım arada sorunlar çıkarsada keyifle sunroffumuda hiz sabitleyicimi, xenon farlarımı,sensörlerimi kullanıyorum..

Katılıyorum arkadaşıma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sencer33 -- 20 Ağustos 2010; 3:02:24 >

• quote:

quote:

arkadaşlar aracıma 215 45 17 jant lastik tatktırdım fakat araba leylek gibi kalktı :) yay şart. fakat 3,5 cm yoksa 5 cm lik yaymı taksam karar veremiyorum 3,5 taksam pek alçalmayacağını ve konforu 5 cm liğe göre fazla bozmayacağını, 5 cm lik takarsam aracın çok güzel alçalacağını ama yük olunca takozlara oturacağını söylüyolar tabi böylelikle bi süre sonra amortisörleri bozacağını söylüyolar. sizin görüşleriniz nelerdir aracına yay takan arkadaşlardan yardım bekliyorum lütfen..teşekkürler

Yay konusunda meganeforum.net'e müracaat etmelisin.
    Orada bilgili arkadaşlar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: sencer33

quote:

Bayadır araştırıyorum iki adet Megane II Dynamique buldum. İkisi de 2004 model ve 85000KM de. İkisinin de sağ iki kapısı boyalı. İkisinde de LPG mevcut.

HB mi sedan mı?
    Sedan ise fiyatlar o civarlarda.
    HB bir miktar daha düşüğe alınabiliyor.
    Ama araç temizse verilebilir bence.
    Kaportadan ziyade motora bakmak lazım ama ülkemizde malesef sadece dış görünüme önem veriliyor.

Sedan araç. 70bin de ağır bakıma girmiş 80bin de de bakımına girmiş Renault Yetkili servisinde. Sanırım motor olarak da güzel bir araç. Boyalı olduğu zaten sadece kaliteli ustalar ve makine tarafından anlaşılıyor öyle abes bir durum yok renk,ton farkı gibi...

Başka arkadaşların bilgileri varsa paylaşmalarını isterim. Sonuçta bu işin sorulacağı en doğru yer bu konu

• quote:

Orijinalden alıntı: esesli-26

aracınız benimkinin aynısı bende bir ay önce 21.000 TL ye aldım, sanırım fiyatlar aşağı yukarı aynı.. Bu arada araçlarımız o modelde meganenin en donanımlısı, bundan daha fazlası yok, en iyisi bu, ben memnunum araçtan, zaten cam tavanı ne derseniz değer..

• araçlarını yeni alan arkadaşlar hayırlı olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sencer33

quote:

quote:

Yay konusunda meganeforum.net'e müracaat etmelisin.
    Orada bilgili arkadaşlar var.

teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 553554555556557
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.