Şimdi Ara

MEGABUS vaadi vardı, ne oldu o iş?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vaadi veren Hatırlamıyormuş diye söylenti ortalarda dolanıyor!

• a haber muhabiri gibisin

bu ülkede hangi siyasi görüş veya oluşum seçim zamanı verdiği sözleri yerine getirdi ?

o zübük belediye başkan adayı idi yapmadı.. adamın biri papazı vermicem dedi hem de ülkenin en yüksek makamından.. ne oldu papaz ?

zamanında fetö için gel artık bitsin bu çile diyenler... şimdi ne diyor

zübük arıyorsan aynadaki ile başla

hırsımı alamadım.. konuyu editliyorum

al sana bir sürü zübük daha...

sultan ahmet ve ayasofyanın ki din ile işim olmaz. fakat o eski mimari yapıların üstüne gölge düşüren şekilsiz gökdelen iznini hangi zübük imzaladı ?

imamoğlu nun belediye den anlamadığı önceki görevindeki yerde iken bile hakkında açılan davalar ile belli idi ve yapmadıklarını herkes biliyor. sadece siyasi tarafgirlik ve balon reklamasyon harcamaları ile tarafgirane savunuyorlar

esenyurt gibi zemini sağlam olmayan yere gökdelen denecek beton yığınlarını yaptıran ve fahiş fiyatlara sattıran hangi zübük idi ?

ümraniye nin her tarafını ..ok götürüyor. hangi zübük yaptır.. büyükçekmece de 30 yıldır aynı koltukda oturup yıllarca yapmadığı alt yapı ve bina nem sorunlarını geçen yıl boru döşemesine başlatarak çözme sözü veren ama o betonlar ile çözüm olmayacağını bilen hangi zübük ? aynı zübük bomba koulur diye sokaklardaki çöp kutularını toplattı ve çalışanlarımız var her gün çöpleri yollardan toplarlar diye kendini savunmaya bugün bile devam ediyor

kırsal bölgelere geçersek hangi il ve ilçeler de zübük olmayan sanırım 1 tek kominist reis kalıyor. gerisi hangi siyasi görüşden olursa olsun cukka doldurma hevesi ile zübük sözünü hak etmiyor mu ?

• Hatırlamıyorum panpa.
  • a haber muhabiri gibisin

bu ülkede hangi siyasi görüş veya oluşum seçim zamanı verdiği sözleri yerine getirdi ?

o zübük belediye başkan adayı idi yapmadı.. adamın biri papazı vermicem dedi hem de ülkenin en yüksek makamından.. ne oldu papaz ?

zamanında fetö için gel artık bitsin bu çile diyenler... şimdi ne diyor

zübük arıyorsan aynadaki ile başla

hırsımı alamadım.. konuyu editliyorum

al sana bir sürü zübük daha...

sultan ahmet ve ayasofyanın ki din ile işim olmaz. fakat o eski mimari yapıların üstüne gölge düşüren şekilsiz gökdelen iznini hangi zübük imzaladı ?

imamoğlu nun belediye den anlamadığı önceki görevindeki yerde iken bile hakkında açılan davalar ile belli idi ve yapmadıklarını herkes biliyor. sadece siyasi tarafgirlik ve balon reklamasyon harcamaları ile tarafgirane savunuyorlar

esenyurt gibi zemini sağlam olmayan yere gökdelen denecek beton yığınlarını yaptıran ve fahiş fiyatlara sattıran hangi zübük idi ?

ümraniye nin her tarafını ..ok götürüyor. hangi zübük yaptır.. büyükçekmece de 30 yıldır aynı koltukda oturup yıllarca yapmadığı alt yapı ve bina nem sorunlarını geçen yıl boru döşemesine başlatarak çözme sözü veren ama o betonlar ile çözüm olmayacağını bilen hangi zübük ? aynı zübük bomba koulur diye sokaklardaki çöp kutularını toplattı ve çalışanlarımız var her gün çöpleri yollardan toplarlar diye kendini savunmaya bugün bile devam ediyor

kırsal bölgelere geçersek hangi il ve ilçeler de zübük olmayan sanırım 1 tek kominist reis kalıyor. gerisi hangi siyasi görüşden olursa olsun cukka doldurma hevesi ile zübük sözünü hak etmiyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosuntosun -- 17 Mart 2024; 13:46:17 >

• Megabüs projesinin iyi verimle uygulanabilir (feasable) olmadığı tespit edildi ve Hızray projesine çevrildi. Hızray'ın tasarım, projelendirme ve finansman işlemleri tamamlandı. Proje aylar önce bakanlığın onayına sunuldu ve bakanlık cevap bile vermiyor.

• DarkTechno kullanıcısına yanıt

kusura bakma ama benim buradan şunu anlıyorum

sırf seçim için bütçesi ve kullanılabilirliği kötü olan bir proje araştırması ve reklamasyonu için milyonlar harcandı ve halkın cebinden harcandı bunlar yine.. sırf seçimde balon vaadler için mi ?

sonra da 150 günde 150 proje bitirdik diye ayrı reklamasyonlar.. işte imamoğlu nun proje anlayışı derim...

akp hükümetinin neden bu adamın onaya sunduğu proje adı altındaki balonlara onay vermesi de bundan olabilir!!!! dicem ama akp nin sırf oyları kendine çevirebilmek için vatandaşın eziyet çekmesinden zevk alacağı konusunda da hiç şüphem yok

• tosuntosun T kullanıcısına yanıt

ARGE ye para harcamadan nasıl ARGE yapacaksın ve bir şeyin iyi ya da kötü olduğunu karar vereceksin?

Öncelikle reklamasyon kelimesi reklam yapmak anlamına gelmez. Alıcının satın aldığı malın beklediği kalitede olmaması üzerine indirim talep etmesi anlamına gelir.

Ben olan biteni yorum katmadan yazdım. Senin mesajın ise bir yorum. Tarafsız olma adına harcadığın ekstra çaba yüzünden tarafsız bakış açısını yitirmiş gibi görünüyorsun. Megabüs projesinin reklamına (sırf bu projeye özel reklamına) milyonlar harcandı diyorsan ayrı kanıt, bu milyonların CHP'nin kendi bütçesinden harcanmadığını iddia ediyorsan ayrı bir kanıt gerekir. Bu dediğin zaten çok mantıksız çünkü CHP henüz İBB'ye sahip değildi, hükümette değildi.

Balon vaat diyorsun peki neden balon açıklar mısın? Dünyaya baktığım zaman Hızray'ın gayet yapılabilir olduğunu görüyorum. Peki sen neye dayanarak balon diyorsun? AKP hükümeti red vermiyor, cevap bile vermiyor dikkat edersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkTechno -- 17 Mart 2024; 14:31:44 >

• Colda C kullanıcısına yanıt

ARGE sadece birilerine para yağdırarak yapılmaz dostum

eğer sen belediyecilikten ve aday olduğun belediyenin alt yapı sorunlarını biliyorsan getirisi ve götürüsünü basit bir toplantı ile çözebilirsin. bu toplantılara sadece senin şakşakçılarından oluşmasına gerek yok

ve bir arge yapmak - yaptırmak istiyorsan ülkenin 150 tane üniversitesi içlerinde de şehircilik - mimari - altyapı - jeofizik gibi bir birini destekleyen muhalif bölümleri var

bu konuda onlara yapacaksan arge bedeli öder yaptırırsın. sana sayısız olabilirliği yüksek sayısız proje geliştirir o şehrin sorunlarını çeken GENÇ BEYİNLER

yani firmalara yaptıracağın 1 proje için 10 lira yerine sana 1 liraya 10 proje hibe edebilecek akedemisyenlerimiz yok mu ?

bak asrın depreminden sonra adamı gezdirmeye başladınız.

ne oldu peki ?

bir sonraki olabilecek depreme ne kadar hazırsınız sorusunu bile yapmadan, şu an enkaz kaldırma çalışmasını yapan iş makinesini kullananların ve de o bölgede hala yaşayanların ciğerlerine yerleşen aspes için ne yaptınız ?

şuan belediyenin bütçesinde muhasebe kanadında reklamasyon gideri altında harcana paranın hepsi şehrin sağına soluna asılmış 10 gün de 150 proje yaptık gibi afişler çoğunluğunu oluşturuyor.. maalesef teknik ve lügadi manası dışında gerçekten kendi reklamı için kullanıyor belediye başkanlığı koltuğunda oturanlar

arge bütçesinden çıkan para ile reklamasyon kaleminde çıkan para oranları kıyas bile edilemez

• quote:

Orijinalden alıntı: tosuntosun

şuan belediyenin bütçesinde muhasebe kanadında reklamasyon gideri altında harcana paranın hepsi şehrin sağına soluna asılmış 10 gün de 150 proje yaptık gibi afişler çoğunluğunu oluşturuyor.. maalesef teknik ve lügadi manası dışında gerçekten kendi reklamı için kullanıyor belediye başkanlığı koltuğunda oturanlar

arge bütçesinden çıkan para ile reklamasyon kaleminde çıkan para oranları kıyas bile edilemez

Kelimenin doğrusunu yazdığım halde neden ısrarla yanlış anlamda kullanmaya devam ediyorsun?

• MEGABUS vaadi vardı, ne oldu o iş?

imamoğlu 20 yıldır kaçak işlettiğiniz cafenizi mi yıktı

yoksa belediyeden yıllardır aldığınız maaş mı kesildi ne bu düşmanlık MEGABUS vaadi vardı, ne oldu o iş? 

bende konuyu hazırlayan ve cevablayanların yaptığı gibi bir kelimeyi lügadi manasını dışında kullanıyor olmam hata mı ?

haklısın.. muhasebe B hesap planında

612 deki diğer indirimler

119 indirilecek kvk ve doğal olarak da 120 nolu alıcılar hesabından düşülür..

tekrar diyorum....

ben de sizlerin yaptığı gibi kelimeyi lügadi manası dışında kullandım

reklam yapmak için harcanan paralara REKLAMASYON gideri diye tanımladım.. teknik hata olabilse de bir söyleşi - münazara içinde gaf sayılmaz

• he_man kullanıcısına yanıt

ben klasik sgk emeklisiyim ve ömrüm daha çok tekstil firmalarında geçti

4 ay kadar önce istanbul dan farklı bir ilimize taşındım. henüz bu ilde belediye ve boşa harcanan paraları bilmiyor olsam da şehri gezerken hem kış içinde hem seçim öncesnde yeni kaldırım taşlarının değişimini görmemek imkansız. kör olsanız bile ayağınız kaldırım taşlarını değiştirmek için kullanılan herhangi bir malzemeye kolayca çarpar

Eğer yanlış bilip de kullanıyorsan sorun değil ama doğrusunu öğrendikten sonra kasıtlı olarak kullanmaya devam ediyorsan, evet bu hatadır.

Ama ben senin bunu baştan kasıtlı olarak yaptığını düşünmüyorum. Reklamasyon kelimesini reklam ile ilgili olduğunu sanıyordun sonrasında yanılmışım dememek için bilerek yanlış anlamında kullanıyorum ayağına yatıyorsun.

Benim yanlış anlamda kullandığım bir kelime varsa söyle lütfen.

Kendi kendi kelimelere farklı anlamlar yükleyemezsin. Bunu yapanla da mümanzara yapılmaz zaten.

nedenimi açıklamış olmama rağmen kabul etmiyor olmanda dolayı

HE HAKLISIN deyip konuyu kapatmak istiyorum

sonuç olarak.. hangi parti olursa olsun.. şehrin etrafına kendi fotosu ile yapmadığı veya yapacak gibi gösterdiği işler için pankart asmak için harcadığı paralara karşıyım

arge için üniversiteler yerine firmaların kullanılmasını ise asla onaylamıyorum

çünki gerçekten öüthiş fikir ve projeleri çok daha hızlı ve ucuza çıkartılabilecek gençlerimiz mühendislerimiz ve de halk - toplum hayatı için o projeleri değerlendirebilecek sayısız da sosyal hizmetler uzmanımız olduğunu düşünüyorum

bir proje sadece getirisi veya maliyeti ile değil sosyal - kültürel katkıları ile de değerlendirilmeli

örnek bir proje.. saolsun akp lilerin küçük çekmece sahilini beton yığınlarına çevirmesi gibi.. alana büyük bir park adı altında yer yaptılar ve içini de beton ile doldurdular. kim nasıl faydalanacak o kısımdan

büyükçekmece sahilini 30 yıldır oturduğu koltukdan betona çevirmeye onay veren ve eski ağaçları kestiren ..... gibi.

ümraniye çarşı durağı, dudullu tarafından gelen yol aniden 5 şerit oluyor ama aktif trafiğe açık 1 şerit var. kalan 4 şerit otopark.. geçen trafik polisleri ses etmiyor. onun aksi yönü diğer sokakta ve o gidiş istikameti de genel olarak 2-3 şerit gibi gözükse de 1 şeriti sadece araç trafiğine açık orası da otopark. genişletme çalışması yapılamıyor. çünki belediyemiz müthiş idi.

büyükçamlıca tepesi müthiş bir manzara idi. saolsun reis bey din adına oraya cami yapıp o güzelim yeşilliği betona çevirdi.. yetmedi o camiye gitmek için 4 tane alt geçit yaptırırken altdan giden yol üstündeki tüm binalar çöktü zorunlu istimlak edilip insanlara yok değeri verildi. 35 yıllık yaşadıkları ve her depremde çatlak bile olmayan aile aprtmanları ve aileleri şehrin farklı yerlerine dağıtıldı

işte bizim dev ve asırlık müthiş proje anlayışımız ve halkcılık sosyal devlet politikalarmıza basit örnekler

yazmayı unutmuşum.

belediyelerden bir bina için izin alırken OTOPARK bedeli alınr sizden. siz 10 hanelik bir partman için 20-30 araçlık özel otoparkınızın önemi yok. bu haraç sizden istisnasız her belediye alır. soru: hangi belediye ilçesine otopark yapmış ve bunu da halkına ücretsiz olarak sunmuştur ?

ücretli otopark sayısı bile yok.. misal taksim ve çevresinde olacak bir uluslar arası toplantı - tanıtım - davet oluyor ama siz vatandaş veya katılımcı olarak bile gitmek isteseniz aracınızı park edcek alan bulamıyorsunuz. ancak kırmızı pasaportunuz varsa polis eşliğinde yolun ortasına park edebilirsiniz.

tüyap gibi yerlerde yapsınlar deme. o istikamet günlük zamanında aşırı trafik varken bunlar olunca zaten ayrı işkence olur katılımcılar için bile. küçükçekmece - sefaköy den sonrası FELÇ her mesai içi dışı saatlerde

yani.. belediyecilik anlayışımız... sosyal devlet millet anlayışımız

(ana caddeleri otoparka çeviren magandalar, onları bu hale getiren yönetim ve yöneticiler kadar yüzsüz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosuntosun -- 17 Mart 2024; 15:8:46 >

Kabul etmeyen sensin. Hatalı kullandığını kabul etmiyorsun. Çünkü yanlış bildiğini itiraf edersen hiçbir fikrin itibar görmeyecek gibi düşünüyorsun ama tam aksine hatanı kabullenmeyince fikirlerin itibar görmüyor.

Arge için üniversiteler ile çalışma yapılmadığını nereden biliyorsun?

Konuyu çok alakasız yerlere götürüyorsun. İstersen farklı bir başlık aç orada tartışılsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkTechno -- 17 Mart 2024; 15:9:28 >

arkadaşım

hatamı zaten kabul ettim. kasdi kullandım dedim. sonra senin söylediğin mananın doğruluğunu onaylamak için muhasebe hesap planındaki reklamasyon giderinin (faturasının) kayıt edildiği ve etkilediği hesap nolarını yazdım.. daha neyi sorguluyorsun

haklısın ama bilerek kullandım diyorum. kelime oyunu yaptım diyorum.. daha ilerisi ne ?

asıl konuyu irdelemek yerine 1 kelimenin bilinçli olarak hatalı kullanımın irdeliyorsun

itiraz edeceksen belediyeler ve yapmadıkları hizmetler için halkın cebinden çıkan paralar için verdiğim örneklerin hatasını göster

NOT : profiline bakmak şimdi aklım geldi

mevcut hükümeti savunan topicler açıyorsun

ben ise hem mevcut iktidarı hem de onun o koltukda oturması için tüm para ve gayretini harcayan muhalefeti eleştiriyor ve bu milletin genelini savunuyorum

çıkart o eyeri kafandan.. milliyetçi - sosyal - halkçı ol

parti - patırtılardan din hegomanyasından ve şeyh-lider fısıltılarından kurtulup gerçek birey - gerçek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ol önce

içinde asırlardır burada yaşayan Türkü kürdü lazı çerkezi ermenisi yahudisi ile BİR ol önce.. bu ülkenin başına ne tür bir felaket gelirse gelsin asırlardır beraber yaşayanlar çekiyor acısını.

bir doğal afet olduğunda dindarı dinsizi - namuslusu namussuzu diye ayırmıyor

sen bilmezsin. yaşın belki elvermez. Erzincan depremindeki ölü sayısın büyük ksımını cami de teravih namazı kılanlar oluştuyor. gidip gördün mü - veya orada o depremi yaşamışlar ile konuştun mu ? hem de kar yağarken kış ortasında o insanları öldüren sadece deprem enkazı değildi. kar ve soğuğun sebep olduğu nedenler de var. kış gecesinin etkisi de var. kalan sağlar bizimdir .. ölenler şehitdir diyen bakış açısı da var ölü sayısına

dini söylemler ile bakacak olursak. teravih namazında gelen o musibet, o müslüman dindar insanları neden vurdu ? evinde tv karşısında depreme yakalanan ve ölen sayı neden daha az ? camilerde ölen sayı neden fazla ? hemen ölenler şehitdir - mekanları cennetdir diye cennet peşkeşi yapmayın insanlar. hatalarınızı dini sözlemler ile cennet peşkeşi ile kapatamazsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosuntosun -- 17 Mart 2024; 15:21:44 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.