Şimdi Ara

Mazot filtresi kaç seferde bir değişmeli ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
3
Favori
67.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar dizel aracımın 10 bin bakımını yaptıracam bakımı yapan euro master servisindeki çocuk mazot filtresinin 2 bakımda bir değiştiğini bu sefer değiştirmeye gerek olmadığını söylüyor aslında arabayada çok aktif binmiyoruz sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda bakımı en son geçen sene bu zamanlar yaptırdık bosch marka filtre taktırdık bu sefer değiştirmesek sıkıntı olurmu acaba ???

• Derman- D kullanıcısına yanıt
    D Derman- demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Derman-

hangi marka taktılar filtreyi ?? ben bosh taltırdım

Alıntıları Göster
    Hocam başka konularda da yazdım size de yazayım, BOSCH marka, Buızdolabı, Çamaşır Makinası, Bulaşık makinası alın, ama oto yedek parça almayın. Son derece kalitesiz. insanlar BOSCH markasını duyunca matah bir şey sanıyor ama değil. Özellikle filtreleri, fren balataları gibi sarf malzemeleri 5 para etmez. İnanasınız gelmedi değil mi? Emin olun durum bu. Hem malları kalitesiz, hem de neredeyse orjinal parçaya yakın fiyatla millete kakalıyorlar. Size bir kaç örnek vereyim, hava filtresi, polen filtresinde 1. tercihiniz Orjinal 2. tercihiniz de MANN, MAHLE, HENGST. Mazot ve yağ Filtresin de kesinlikle orjinal kullanın. Fren Balatası olarak Bosch yerine LUK, TRW, VALEO gibi firmalar kesinlikle, daha kalitelidirler.
    Derman- D kullanıcısına yanıt
    D Derman- demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

böyle bir düşünceye nasıl vardınız ???

Alıntıları Göster
    Bizzat deneyimleyerek ve araştırarak. İnternet üzerinden araştırma yaparsanız, BOSCH'UN bir çok yedek parçayı Çinde fason olarak yaptırdığınız görürsünüz. Bir kaç örnek vereyim Clio 3 lerin mazot filtresi, orjinal haricin de Delphi kullanabilirsiz, hiç bir fark yoktur, ama BOSCH marka kullandığınız an araç saçmalamaya başlar, Fren Balatası konusunda da en kötü BOSCH dur, taktığınız andan itibaren ses yapar hiç bir şekilde kesemezsiniz, Türk Malı "KALE" marka Balatalar bile ondan çok daha kalitelidir ve üstelik yarı fiyatınadır. BOSCH'UN meşhur silecek takımından aldım 2 yıl önce (Bosch aero twin) çiftini 80 TL ye ocak ayında aldığım silecek süpürgeleri, 1 ay sonra ses yapmaya başladı, aldığım yere götürdüm ne yaptıysak ses yapmasını kesemediler, üstünden bir 15 gün geçtikden sonra da atlama yapmaya başladı lanet olsun diyerek söküp attım, araştırmalarım sonucun da gittim internet den 17 TL ye Çin malı silecek aldım, tam 1 yıl oldu, İzmirin cehennem sıcaklarını gördüğü halde, hala canavar gibi siliyor ne atlama yapıyor ne ses yapıyor. Daha ne anlatayım???
    quote:

Orijinalden alıntı: Antor

Ben buna ısrarla hayır diyorum ve yağ filtresi yağ her değiştiğinde değiştirilmeli diyorum. Yağ filtresinin içinde ciddi miktarda yağ bulunur siz bunu değiştirmezseniz tekrar döngüye sokarsınız.

Ayrıca @tefennili nin açıklamasınıda dikkate alırsanız her marka yağ filtresinin araç üreticisinin dediği kadar dayanmayacağıda ortada. 10 paralık filtre için koca motoru riske atmaya gerek yok.

@tefennili bu arada silecekleri nereden aldınız benzer sorunu bende yaşıyorum. İnternet ise özelden link atabilir misiniz ?
    YAĞ FİLTRESİNDEN BAHSEDEN YOK. KONU MAZOT FİLTRESİ
  • Doğru söylemiş 2 bakımda bir ya da 30.000 km de bir değişir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreGLC

Doğru söylemiş 2 bakımda bir ya da 30.000 km de bir değişir.
    hımmm anladım pahalıda bir parça aslında değiştirmek isterim ama sıkıntı olmaz inşallah ...
  • quote:

hımmm anladım pahalıda bir parça aslında değiştirmek isterim ama sıkıntı olmaz inşallah ...

Alıntıları Göster
    sıkıntı olmaz değiştirmezseniz ikinci bakımda. bütçeniz müsaitse ve değiştirmemek canınızı sıkıyorsa değiştirin derim.
  • Paranızı çöpe atmak istiyorsanız değiştirin gereksiz iş yapmış olursunuz.

• Şuanda değiştirmenize gerek yok, 30000 de değiştirin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilgi veren bütün arkadaşlara teşekkür ederim....
  • En sağlıklı bilgi aracın kitapçığında yazar.Markadan markaya göre değişiyor ama genelde 60bin km değişim aralığı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

En sağlıklı bilgi aracın kitapçığında yazar.Markadan markaya göre değişiyor ama genelde 60bin km değişim aralığı.
    aracım citroen nemo 1.4 hdi 11 model ahhh usta ahh parasızlıpın gözü kör olsun gönül ister herşeyin en iyisini en güzelini yapalım ama yokluk imkanımı kesti neydeyim ... :( :(
  • Rahmetli aracimızda 10binde bir değistirirdik 30 liralık filtre için enjektörleri ele almaya gerek yok her ne kadar temiz mazot kullansanda değistir bence

• DCI motorlarda yetkili servis 1yil/20binde bir, özel servis 2 yil/40bin kmde bir degistiriyor.

• Valla arkadaşlar bugün gittim özel serviste bakımı yaptırdım parçalara harbiden çok zam gelmiş mobil marka yağ yağ filtresi hava ve polen filtresi 4 parça değişti 250 TL para verdim filtreler bosch marka güzel oldu motorun sesi bile değişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XxReadonxX

Rahmetli aracimızda 10binde bir değistirirdik 30 liralık filtre için enjektörleri ele almaya gerek yok her ne kadar temiz mazot kullansanda değistir bence
    hangi filtre 30 lira usta ???
    benşm arabanın filtresi 100 -150 TL nerdeymiş öyle parça ????
  • quote:

hangi filtre 30 lira usta ???
    benşm arabanın filtresi 100 -150 TL nerdeymiş öyle parça ????

Alıntıları Göster
    Toplu yaptırdığım için karışmış 70 tl imiş pardon bosch marka 2.0 tdi için

• Peugeot ve Citroen araçlarda mazot filtresi 45000'de bir değişir. Zaten filtrede şişme yada geçirgenliğinde azalma olması durumunda aracınız motor ikazını yakar ve diyagnoz cihazında P0087 hatası verir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbulur

Peugeot ve Citroen araçlarda mazot filtresi 45000'de bir değişir. Zaten filtrede şişme yada geçirgenliğinde azalma olması durumunda aracınız motor ikazını yakar ve diyagnoz cihazında P0087 hatası verir.
    Valla yakıtı hep aynı yerden alıyorum nşallah bi sorun olmaz parçaya çok zam gelmiş geçen sene yağ yağ filtresi mazot filtresi hava polen filtresi 5 parçayı 270TL ye değiştirdim ...
  • ben 15 bin km de bir her bakımda değiştiriyorum riske atmak istemiyorum
  • quote:

Valla arkadaşlar bugün gittim özel serviste bakımı yaptırdım parçalara harbiden çok zam gelmiş mobil marka yağ yağ filtresi hava ve polen filtresi 4 parça değişti 250 TL para verdim filtreler bosch marka güzel oldu motorun sesi bile değişti.
    Bende bugün bakıma girdim 4 litre 5.30 yağ, yağ filtresi tayvan, hava ve polen filtreleri japon. 300 liraya yaptırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antor

Bende bugün bakıma girdim 4 litre 5.30 yağ, yağ filtresi tayvan, hava ve polen filtreleri japon. 300 liraya yaptırdım.

Alıntıları Göster
    hangi marka taktılar filtreyi ?? ben bosh taltırdım
  • marka çok aklımda kalacak birşey değildi orjinali gibi dediler. sadece imal yerlerine baktım. Bosch sordum yoktu. Bundan sonra belki yağ filtremi kendim götürürüm.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.