Şimdi Ara

(Mayıs/2009) ISPARTA - 40. PİYADE ALAYI {İç Güvenlik Eğt. ve Tatbikat Mrkz. Komt.} (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
2
Favori
111.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Benim kardeşimde bugün oraya teslim oldu.kendisine nasıl ulaşabilirim telefon numası var mı yoksa kendisi arayana kadar bekleyecez mi
  • MERHABA HERKESE HAYIRLI TESKERELER OĞLUM BURDUR 58 PİYADE AALAYINA GİTTİ BİR GÜN SONRA ISPARTA 40 PİYADE KOMANDOYA ALMIŞLAR TİME OĞLUM MENÜSKÜS AMELİYATI GECİRDİ YANBAĞLARDANDA AMELİYAT OLMASI GEREKİYOR ORDA REFÜZE EDERLERMİ BİLĞİSİ OLAN LÜTFEN CEVAPLASIN
  • öncelikle merhaba arkadaslar ısparta 40.alay iç güvenlik gidicekler arkadasların beni iyi dinlemesini istiyorum ben yaklasık 7 gün önce geldim. giriş tarihim 24.08.2012 çıkış tarihim 19.10.2012 1992/3 tertipler 55 gün yaptık normalde 75 gün ama kurban bayramına denk geldigi için 55 gün yaptık. bizi bayram kurtardı sizi Allah kurtarsın neyse arkadaslar ben size bilgileri vericem orda burda duyduklarınızın hiç birine inanmayin en yakın zamanda ben geldigim icin benim söylediklerimi iyice okuyun
    gidiceğiniz gün içerde evraklarınızı imzalatcaksınız,daha sonra sigorta için 20tl ödiceksiniz Allah korusun şehit olursanız 20 milyar olan sigarta ailenize verilecek, oradan iğne wurulmaya gidiceksiniz 2 kolunuzdan'da iğne wurulcaksınız, daha sonra size alışveriş sepeti vericekler içlerine askerlik ile ilgili bütün eşyaları vericekler onun icin yanınza fazla birşey almayın ben yanımda 1 valiz gittim çıkışta 2 valizle çıktım :) herneyse kıyafetleri verdikten sonra taburunuz ve bölüğünüz için belirli sıralara geçiceksiniz benimkisi 2.tabur 3. bölük bunun gibi herkez ayrılacak, daha sonra sizi bölüklerinize getircekler ilk 1-2 hafta takımlar belli olmıcak yani ilk 1-2 hafta baya sıkıntı çekiceksiniz yatıcağınız koğuşlarınız belli olmıcak bi oraya bi buraya gidiceksiniz, yattığınız yataklar çok kirli 1 hafta sonra çarşaf wericekler ilk 10 gün banyo yapmıcaksınız felaket toz war çok toz yutcaksınız yaklasık 2 haftadan sonra takımlarınız belli olur her tim 17 kişiden oluşuyor hepinizin branşları farklı, takımlar belli olduğunda yatıcağınız koğuşlarda belli olıcak, banyo günleri salı ve cuma, yemin törenine kadar çarşı izniniz yok yemin törenine kadar sürekli uygun adımda yürüceksiniz sağa dön sola dön selam wer uygun adımda yürü,neyse 2 hafta sonra hepinize silah verilcek silahınıza sahip cıkın her boş kaldınızda silahınızı temizleyin çünkü atış zamanlarında tutukluk yapmasın gece ve gündüz atışlarınız olıcak, daha sonraki haftalarda branş dersleriniz başlıcak mesela benim SHH.CVS(Sıhhiye cavus) ben mesela ilk yardım dersi alıyordum sizinde branşlarınız hangisi ise o branşın dersini alıcaksınız, bölükte fazla asker olursa belli bı kısmı antalya'ya refize oluyorlar sakın antalya güzel diye çıkmayın oraya gidenler hep geri hizmet oluyor tugalet temizlersiniz, yemekhanede bulaşıkçı v.b kötü işler yaptırırlar, her bölük 4 takımdan oluşuyor 1. takım 2. takım 3. takım 4. takım her takımda 5 tane kol var, benimkisi 3.takım 101 koldu, herneyse 4. takımdaysanız kendinizi başka takımlara geçirmeye çalışın yada sakın 4. takıma geçmeyin çünkü 4.takım refize takım 4. takım 140 kişiden olusuyor diğer takımlar 80 kişi o yüzden kalabalık olan takımlar çok kötü 1 kişi bile olmayınca bütün takımı bekletiyorlar ve dağıtım olduğunda herkez ayrı ayrı yerlere düşüyor. 1.takım 2.takım 3. takımda olun bu takımların hepsi timlerden oluşuyor timde olan takım yani 16 kişi dağıtımda neresi düşerse hepiniz oraya gidiyorsunuz bu sizin için daha iyi olur
    yemin töreninden sonra intikaller başlıcak davraz dağına çıkıcaksınız 8 tane intikal oluyor. sırtınızda 30 kilo yük oluyor 1. intikal 4km yol yürüyorsunuz 2. intikal 8 km 3. intikal 16 öyle öyle daha sonraki intikallerde 30km kadar yürüyorsunuz artık ayaklarını kopıcak yürümekten bağırıcaksınız gelmedikmi daha diye, gece saat 1'de yola bi çıkıcaksınız sabah 5'e kadar hiç mola vermeden yürüceksiniz ilk intikaller kolay sabah çıkıyorsunuz öğlen geliyorsunuz daha sonraki intikaller öğlen gidip aksam geliyorunuz, aksam gidip sabah geliyorsunuz, ve en sonki intikal 3 gün dağda kalıyorsunuz
    kadrolu askerler var hepsine dikkat edin hepsi hırsız paranıza sahip çıkın, dolaplarda önemli eşyalar bırakmayın dolaplar çok kötü kitli bile olsa asılınca hemen dolap açılıyor
    komutanlar telefon sokman yasak görürsem mahkemeye veririm diyorlar ama inanmayın, içeriye telefon sokun gece yatarken mesajlasınırsınız komutan yakalasa bile çıkınca tekrar veriyor telefonu
    neyse arkadaşlar aklıma bukadar bilgiler geliyor, benim bu yazdığım dışındaki hiç bi bilgilere inanmayın hepinize şimdiden kolay gelsin

• İÇ GÜV.EĞT. VE TATB.MRK.K.LIĞI 40'INCI P.EĞT.A. 2'NCİ P.EĞT.TB. 3'ÜNCÜ P.EĞT.BL./ISPARTA MERKEZ :)
  • IÇ GÜV.EGT. VE TATB.MRK.K.LIGI 40'INCI P.EGT.A.
    2'NCI P.EGT.TB. 2'NCI P.EGT.BL./ISPARTA MERKEZ
  • Isparta 40.Piyade Alayı 92 1 lerin yemin töreni.

http://www.ispartacicek.net/index.php?page=youtube&op=show&id=34
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.