Şimdi Ara

MAREA nasıldr???Kullananlar yardım!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 13 milyarlık bütçemle 2.el bir sıralı sistem lpg li bir araç arıyorum.baktığım araçlar arasında bana göre hoş bir araç olan FİAT MAREA da var.fakat kime sorsam hiç bulaşma cevabıyla karşılaşıyorum.Kullanan veya bu aracı tanıyan arkadaşlar lütfen yardım sizce günde 200 km uzun yol yapan biri için bu aracın lpg lisini almak mantıklımıdır..Problemli bi araçmıdır..acil yardım!!saygılar...

• Sitede Marea kulübüne sorabilirsin.
    İmzamda mevcut...

Orda marea hakkında her türlü bilgiye ulaşabilirsin.
    Bekliyoruz.
  • arkadaşım 2.5 yıl kadar marea weekend kullandım sedanlar nasıldır bilmiyorum ama memnun kaldığım araçlardan biridir bulaşma diyenlere kulak asma 200km kullanıyorsan lpg li olsa çok iyi olur
    çok rahat bir araçtı kullanımıda çok zevkli idi
  • ülkemin önyargılı insanları...

valla 20 yıldır Fiata bulaşık haldeyim bi gün pişman olmadım... sen boşver dinleme onları
  • Merhabalar.

Foruma üye olalı çok oldu ama bı daha ilk mesajım.yaklaşık 15 aydır 2004 Marea Liberty kullanıyorum.Fiyatına göre performansı,konforu ve donanımı bence çok iyi.Tek sıkıntım şehir içi yakıt tüketimi,ama sen LPG li düşündüğün için bu konuda da sıkıntın olmaz.Tavsiye ederim,seni üzmez.Bi arkaşımda 2001 model Marea HLX var,6-7 aydır LPG ile kullanıyo ve gayet memnun.

Şimdiden hayırlı olsun.
  • Merhabalar;

Bende 2006 model marea liberty var. Araçtan son derece memnunum. gücü, konforu, yol tutuşu gayet güzel bir araç. Tüketimi bana göre çok normal. Adana'da klima açık, şehir içi 10lt/100km, şehir dışı klima açık, 120km ortalama ile 7.5lt tüketiyor. LPG kullanmadım. Zira gerekte yok. Benzer araçlarda bu kadar yakıyor zaten. Bagajı biraz küçük. Motor sesi konusunda biraz sıkıntın olabilir. Araç 5. viteste 3000dev de 100km hızla gidiyor. Motorunun sesi çok güzel ama yinede uzun yolda özellikle 120 ve üzerinde rahatsız edebiliyor. Yol konforu çok iyi. bozuk yolda yürüyen aksamından hiçbir ses gelmiyor. Motoru dayanıklı. En az 300.000km hizmet edebiliyor.
  • arkadaşım, istiyorsan düşündüğün fiyat civarına bir arkadaşımda var marea. 4 senedir kullanıyor kendisi. hiçbir sorunu çıkmadı. sıralı sistem lpg li, 16 inç çelik jantlı, sade modifiyeli...

buda aracın resmi

MAREA nasıldr???Kullananlar yardım!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apojitsu -- 6 Ağustos 2007; 15:13:51 >
  • renault21 den biraz daha düşük desem
  • Uymadı derim.
    quote:

Orjinalden alıntı: eggy13

renault21 den biraz daha düşük desem
  • marea yolların aslanııııııı
  • Fazla uzatmaya gerek yok Marea'dan şaşma derim.
  • parana alabileceğin güzel bir araba
  • quote:

Orjinalden alıntı: pikacu-06

13 milyarlık bütçemle 2.el bir sıralı sistem lpg li bir araç arıyorum.baktığım araçlar arasında bana göre hoş bir araç olan FİAT MAREA da var.fakat kime sorsam hiç bulaşma cevabıyla karşılaşıyorum.Kullanan veya bu aracı tanıyan arkadaşlar lütfen yardım sizce günde 200 km uzun yol yapan biri için bu aracın lpg lisini almak mantıklımıdır..Problemli bi araçmıdır..acil yardım!!saygılar...

1 yl önce 2000 model marea sx aldım bende doğrusu korkarak aldım ama arac donanımlı gösterişli gezdim mantığımla diğer arabalarla mukayese ederek karar verip aldım tartarin marka sıralı kit taktırdım yakıt şehik içi 150 160 ytl biniyorum atak konforlu ve hızlı bi arac arabaya bindim diyosun isabetli karar vermişim diyorum .

• quote:

Orjinalden alıntı: tolgakmg

Merhabalar;

Bende 2006 model marea liberty var. Araçtan son derece memnunum. gücü, konforu, yol tutuşu gayet güzel bir araç. Tüketimi bana göre çok normal. Adana'da klima açık, şehir içi 10lt/100km, şehir dışı klima açık, 120km ortalama ile 7.5lt tüketiyor. LPG kullanmadım. Zira gerekte yok. Benzer araçlarda bu kadar yakıyor zaten. Bagajı biraz küçük. Motor sesi konusunda biraz sıkıntın olabilir. Araç 5. viteste 3000dev de 100km hızla gidiyor. Motorunun sesi çok güzel ama yinede uzun yolda özellikle 120 ve üzerinde rahatsız edebiliyor. Yol konforu çok iyi. bozuk yolda yürüyen aksamından hiçbir ses gelmiyor. Motoru dayanıklı. En az 300.000km hizmet edebiliyor.

one ya 5,viteste 3000 devirde 100km hızla mı gidio ozaman o araç hiç basmaz 120kmde en azından 3500-4000 civarı bişidir motor sesinden hiç duramazsın ki ben fiatın içeriye ses almama konusunda başarılı olacağına inanmıyorum

• Eminmisiniz... hayret ? Benim 1.4 unom lpg li haliyle 5.viteste 3000 devirde 110 - 120 km oluyor ?? Marea 1.6 lık motoruyla 130 - 140 larda olması lazım 3000 devirde... sizin söylediğiniz 4. vites gibi geldi bana..
  • Aslında araçların son vitesinde yaptıkları hız motor güçleri ile değil, kullanım amaçları ile doğrudan orantılıdır. Örneğin BMW 3.20 (1993 sonrası kasa numarasını hatırlamıyorum. Sanırım E30 üstü) son viteste 33.5km yapar. Son hızı olan 215km'ye devir kesici civarında ulaşır. Uno 1.4 olanları 5. viteste 1000dev de 32.5km yapar. Buda 100km için yaklaşık 3000dev'dir.

Genel olarak aracın gürültü seviyesi motor sesi ile (en azından günümüzde) ölçülmüyor. Mesela cororlla 1.4lerin son vitesteki hızı 32km'dir. 100km için yaklaşık 3050devirde çıkar. Marea 5. vitesde 3000'devirde tam olarak 102km sürat yapar ve rahatça 5.viteste 6000dev çevirebilir (düz yol ve boşken) Ayrıca aracın 100km hızlarda ara hızlanması da son vitesinin nispeten kısa oluşu nedeniyle oldukça etkilidir.
  • marea:her ne kadar ülkemizde istediği satış rakamlarına ulaşmasa da;fiat'ın kompakt sedan sınıfındaki en başarılı modelidir bence.düşük fiyatlı olmasının nedeni piyasada pek tutulmuyor olmasındandır;ama tutulmaması demek bu arabanın kötü olduğunu göstermez.parasının hakkını sonuna kadar veren bir araçtır.tüm modellerinde klima+airbag bulunur.sahip olduğu 1.6 literlik motor gerçekten yeterince performanslı;sıralı sistem lpg takılınca da daha da iyi oluyor.
    daha fazla bilgi için seni dh fiat marea kulübü'ne bekleriz.
    http://forum.donanimhaber.com/m_9756304/tm.htm
    ayrıa arabam.com'un fiat marea için yapmış olduğu testi veriyorum;onu da oku derim.
    http://arabam.e-kolay.net/testDetay.aspx?id=78

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucakli -- 15 Ağustos 2007; 22:40:18 >

• merhaba arkadaşlar,
    tarafımdan defalarca denenmiştir;5.vites 3000 devir 110-120 arası,4000 devir 140-150 arası,4500 devir 165-175 arası ..eeeee..... ondan sonrasınada devire bakarken km.ye ,km.ye bakarkende devire bakamadım..selamlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: TatanQa

Eminmisiniz... hayret ? Benim 1.4 unom lpg li haliyle 5.viteste 3000 devirde 110 - 120 km oluyor ?? Marea 1.6 lık motoruyla 130 - 140 larda olması lazım 3000 devirde... sizin söylediğiniz 4. vites gibi geldi bana..

eğer 5. viteste 3000 devirde 110-120km oluyorsa ya senin uno özel yapım yada yanlışın var
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.