Şimdi Ara

Macbook Pro hakkında soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba,uzun süreden sonra masaüstü bilgisayarımı değiştirmeyi düşünüyorum,seneye kısmetse üniversiteye de gideceğim.bana kolaylık sağlayacak bir makinaya ihtiyacım var,notebook gibi. biraz fiyat araştırmasına gittim macbook pro'yla ilgili,fakat bir bilgim yok ,2,500 tl küsürden başlıyor fiyatları.
    bu cihazlar hangi yıla ait? donanımsal özellikleri iyimidir,iş görür mü? Özellikle 2,500 civarı olanlar. Ne gibi artıları ve eksileri var,bilgilendirirseniz çok sevinirim.

http://www.akakce.com/bilgisayar-dizustu/en-ucuz-apple-macbook-pro-md101tu-a-fiyati,827888.html

• man in the box kullanıcısına yanıt
    2500lük olanlar 13" ve çözünürlü?ü çok dü?ük(1280x800) içinde ssd yok ve 4gb rami var. yani i?inizi görmez. masaüstü bilgisayarynyz halihazyrda yoksa 13" model almayyn derim ekrany çok küçük gelir. 15" modelleride 5000den ba?lyyo ortalama.

ama ilk önce ?unu sorun kendinize. mac i ne için istiyosunuz.
  • SSD ile normal harddisk arasında çok büyük bir fark var mı?,işin aslı pek işlevinide bilmiyorum. Bilgisayardan çok üst düzey bir performans beklemiyorum,bir kaç müzik yazılımı ve internette dolanmak haricinde farklı bir meşgalem olmuyor. Oyunlarla pek aram yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: man in the box

SSD ile normal harddisk arasında çok büyük bir fark var mı?,işin aslı pek işlevinide bilmiyorum. Bilgisayardan çok üst düzey bir performans beklemiyorum,bir kaç müzik yazılımı ve internette dolanmak haricinde farklı bir meşgalem olmuyor. Oyunlarla pek aram yok.

çok az bilgi vermişsiniz ama onlara göre yorum yapayım

çok üst düzey bir performans beklemiyorum
    bir kaç müzik yazılımı ve internette dolanmak haricinde farklı bir meşgalem olmuyor
    Oyunlarla pek aram yok.

bu dediklerinizi bütün ucuz laptoplar karşılıyo. ama ben sizin belirtmediğiniz ve istediğinizi düşündüğüm şeyleri yazayım "ince,hafif,şık,günlük kullanım"

kısacası macbook air işinizi yeterince görüyo ve kriterlerinize uygun(müzik programları,internette dolanmak,oyun oynamamak)
    http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/apple-md760tua-macbookair--notebookcorei5-13ghz-4gb-128gbssd-133-intel-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=68046

ama şöyle bişey var eğer hafiflik incelik ve şıklık önemli değilse 1000tl lik laptoplar bile işinizi fazlasıyla görür. ben mac istiyosunuz diye air öneriyorum.

• Evet hocam saydığınız şeyler de mevcut kesinlikle.Verdiğim linkteki ürünler en son çıkan nesil mi peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: man in the box

Evet hocam saydığınız şeyler de mevcut kesinlikle.Verdiğim linkteki ürünler en son çıkan nesil mi peki?

benim verdiğim linki diyosanız son çıkan olması lazım çünkü 12 saate kadar pil ömrü diyo. 12 saat pil ömrü en son modelde var.
    sizin verdiğiniz linkteki ise bir önceki macbook pro modeli
  • hocam benim onerim eger mac almayi dusunuyorsaniz. ve 3000 tl butceniz varsa verdiginiz linkteki modelleri tercih edip birde full hd bir ekran almaniz... evde kullanirken zaten full hd ekranlarda goruntu cok canli olur... disaridayken de cok gozunuze batmaz... ve tabiki macin 7 saatlik uzun bataryasinin keyfini surersiniz...
  • [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    Yeni nesil ile bir önceki nesil arasında çok uçurum farklar varmıdır peki? Önceki nesil tercih edilebilir mi
  • dedehakan D kullanıcısına yanıt
    hocam full hd derken,retina display'den mi bahsediyorsunuz? 3000 tl ye retina ekran göremedim.Bu arada dediğiniz gibi harika olur.
  • yok retina demiyorum... harici ekran diyorum... ben 650 tl ye philips full hd 32'' almistim. ona baglayip kullaniyorum... yani aklinda bir secenek olarak onerdim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedehakan

yok retina demiyorum... harici ekran diyorum... ben 650 tl ye philips full hd 32'' almistim. ona baglayip kullaniyorum... yani aklinda bir secenek olarak onerdim...

anladım hocam,güzel bir düşünce aslında,farklı olabilir.Teşekkür ettim öneri için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.