Şimdi Ara

2 aylık serüven son buldu, istediğim aracı aldım :) Kia rio hb 1.5 crdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
3.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. 2 gün önce konu açmıştımhttp://forum.donanimhaber.com/m_96083896/f_//tm.htm#96134723 2.el piyasasından dem vurmuştum. Son bir Kia Rio'ya bakacağımı söylemiştim, baktığım Kia Rio çok iyi çıktı:)

Araç 2008 model, 196bin kilometrede 1.5 crdi 109 ps comfort. Dyno'ya soktuk %81 çıktı motor çok diri. Sanırım sadece uzun yol için kullanılmış.

Fiyatta ilk başta 21500 dedi sahibi, 21000'e indirdik; tam noterdeyken de vizesinin 10 gün sonra olduğunu duyunca 20500'e bağladık :) Detaylı fotoğrafları zamanla koyarım şimdilik bunları çektim

Guncel: Araci 3 aydir kullaniyorum 5 kere uzun yol yaptim 199bin km'de su an:)

İlk baslarda cok zorluyordum, ancak bir spin atmam sonrasi cok korkak kullanmaya basladim uzun sure guvenmedim arabaya. Arkadan cok kayiyordu(ZORLADİGİNİZDA) araba hic guven vermiyordu. 3 aydir korkak kullandim arabayi, simdi kis lastigi zamani geldi arka lastikleri pirelli snowcontact ile degistirdim aradaki fark muhtesem:) yol tutusu gozle gorulur derecede artti.

1.5 crdi a gelirsek alt devirleri biraz olu bir motor. 2000 devirin altinda 60 beygir gibi gidiyor araba hic hizlanma istegi yok. Ancak 2000 devirde tork patliyor ve saha kalkiyor arac. Ben de 2500 devirde degistiriyorum vitesi ki 1800 devirden devam etsin. 1000-2000 devir arasi gercekten cok ölü.

Arac ic hacim acisindan cok ferah. Nerdeyse c segmenti ferahligi sunuyor arkada sikis tepis oturan kimse olmadi su ana kadar. 1.84 um kendim de gayet rahatim arka koltukta.

Yakit tuketimi uzun yolda 110-120 ile gidince 22 kurus. sehiricinde ise kullanim tarziniza gore degisiyor ancak 25-27 kurus arasi diyebilirim.

Aractan simdilik memnunum, ogrenci oldugum icin degistirme sansim yok:)

Suspansiyonlar tam bir b segmenti, hangi cukura girseniz bir guzel kufrediyorsunuz. darbe emisi cok zayif. Onun disinda donanim olarak bombos bir araba, anlik tuketim, ortalama tuketim dahi yok. Surekli hesaplama yoluyla anliyorum kac yaktigimi:)

Aracin onu oldukca kisa, bundan once b5 passat kullandigim icin hala on kismina alisamadim. Ondeki arabanin dibine girdim diye korkuyorum arabadan indigimde kocaman bir alan oldugunu goruyorum:)

199 bin km'de oldugu icin trim sesleri gelmiyor degil tabiki, arada rahatsiz etmiyor degil.

Uzun yolda 160'a kadar guvenle ilerliyor araba. Ancak 160'tan sonra titremeler felan basliyor yeter artik diyor resmen araba:) son hizi 190 bu arada, ankara-konya arasinda denedim.

Tam bir sehirici arabasi, istediginiz yere park edebiliyorsunuz. Param olsa 1.6 cdti astra istiyorum ama ogrencilik malum :) ogrencilik bitene kadar bu aracla devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr Thoth -- 12 Kasım 2014; 10:25:28 >

• Hayırlı uğurlu olsun hocam allah kaza bela vermesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

Hayırlı uğurlu olsun hocam allah kaza bela vermesin

sağolasın hocam iyi dileklerin için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

quote:

Orijinalden alıntı: Carvajal

http://forum.donanimhaber.com/m_96139891/f_//tm.htm#96141422

araç aldım hocam

Hayırlı olsun, getz vgt dizellerin kia olanı sanırım Motoru güzel diye biliyorum, ondan nice taksici era almıştı zamanında ve 500bin km'ye kadar anahtar vurdurmamışlar var.

sağol hocam. motor dyno'da %81 çıktığına göre %50 olması için bi 500 000 olması lazım. cidden çok sağlam bir motor demekki, 196bin km'deki arabanın motoru %81 çıkması çok şaşırttı beni.

• hayırlı olsun, en sevdiğim motorlardan biri :)
  • araç güzel ve toplu duruyor kaporta olarak umarım kazasız bir şekilde sürersiniz hayırlı olsun
  • hayırlı olsun.. bi de içeriden birkaç görsel atarsın sonra müsait olduğunda
  • geçen sene dolmuşu kaçırdığımda yolda bi amca durdu gel bırakayım dedi bunun sedanı idi bindim o da gaziemire gidiyormuş şehiriçinde indim ,otobandaki yokusta fişek gibi çıkıyordu dizeldi km ise 240bin falandı sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: antique

hayırlı olsun.. bi de içeriden birkaç görsel atarsın sonra müsait olduğunda

atarım tabi hocam
  • Hayırlı olsun 20 bine güzel bir araç almışsınız. Allah kazasız belasız binmek nasip etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro720 -- 19 Ağustos 2014; 19:46:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro720

Hayırlı olsun 20 bine güzel bir araç almışsınız. Allah kazasız belasız binmek nasip etsin.

Sagolun hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayırlı olsun. İbizadan vazgeçtiğinize üzüldüm :)
  • hayırlı olsun, çok güzel araç
  • Hayırlı olsun hocam konularınızı görüyordum çok sevindim istediğiniz aracı bulduğunuza, darısı diğer arayanlara inşallah.
    Yalnız bilmediğimden soruyorum yüksek km dizel alınmaz tarzı bir algı var 196bin dizel için çok yüksek değil mi?
    Ama dyno da %81 çıkmış gayet iyi
  • Hayırlı olsun çok güzel araç

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulas1907

hayırlı olsun. İbizadan vazgeçtiğinize üzüldüm :)

Butce bu kadardi hocam.. Kredi yukune girmektense temiz bulunca almak daha mantikliydi

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen.md

Hayırlı olsun hocam konularınızı görüyordum çok sevindim istediğiniz aracı bulduğunuza, darısı diğer arayanlara inşallah.
    Yalnız bilmediğimden soruyorum yüksek km dizel alınmaz tarzı bir algı var 196bin dizel için çok yüksek değil mi?
    Ama dyno da %81 çıkmış gayet iyi

Degil hocam. İyi bakilan bir motor 400bini rahat gorur. Tabi motorun saglamligi da onemli. 1.5 crdi lar hyundai accentlerde de var ve taksiciler bol bol kullaniyor. 500bini goren bir motor. Zaten 196da %81se mantiken %50de 500bin. %50 nin altinda gidiyo motorlar..

• Hayırlı olsun.

Dyno ile motor ömrünün nasıl ölçüldüğünü ve motorun yüzdesinin neye göre belirlendiğini anlamayı oldum olası başaramadım. 200 binleri aşmış 110bg'lik aracımın gücünü 122bg hesaplamışlardı.
  • Aracin aynisi 2 sene once bizde vardi tam bir yer uçağı aracin cekisi ve motoru gercekten muazzam bu araci kullanirken gercekten gazı hissediyordum dokunduğum an cok iyi bir sekilde tepki veriyordu ve acayip atik bir arac ama biraz fazla yakar iyi secim hayirli olsun.

• Hayırlı olsun Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.

Km fazlaymış ama kmsi düşürülmüş araç almaktan daha iyi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.