Şimdi Ara

Uyarı Levhası Yoksa Radarla Hıza Ceza da Yok...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yargıtay, uyarıcı levha olmadan trafikte radarla hız kontrolü yapılamayacağına hükmetti. Yargıtay 12. Ceza Dairesi, hukuk devletinin bir erki olan idarenin görevinin, öncelikle bireylerin kuralları ihlal etmesini bekleyip cezalandırma yoluna gitmesi değil, kurallara uygun davranma düzeyini ve alışkanlığını geliştirmek olduğunu belirtti.

KAYNAK:http://www.haberler.com/uyari-levhasi-yoksa-radarla-hiza-ceza-da-yok-6324394-haberi/

• Emniyet Teşkilatımız gerekli düzenlemeyi çok basit bir şekilde yapar.
  • İyi de "Radar yok" diye bir uyarı levhası yok ki. Varsa da ben görmedim.

Cezayı yazan da 80 km önceki "Radar" levhasını gösterirse ne olacak?

Veya bu levhaların belli bir kapsama alanı var mı? Mesela 20 kilometreden sonra geçersiz olmak gibi?
  • Devlete para lazım , bi yolunu bulup cezayı kitlerler yine

Radar olmadi , cam filmi , ışıklandirma , yangin tüpü , ilk yardım cantasi vs biseyden yine ayni parayi cikartirlar ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

İyi de "Radar yok" diye bir uyarı levhası yok ki. Varsa da ben görmedim.

Veya bu levhaların belli bir kapsama alanı var mı? Mesela 20 kilometreden sonra geçersiz olmak gibi?

Karara göre radar uygulamasi olan yerde radar levhasi konulmasi gerekiyor.

Fakat haberde kac metre onceden konulacak yazmamis. Ki karar bence çok da doğru degil , hiz limitleri belli her sürücü de ehliyeti varsa bilmek zorunda , tekrardan radar var diye belirtmeye gerek yok...

Bi de gezici radar mevzusu var , bu karardan sonra onlar ne olacak ?

Bence bisey degismeyecek , emniyet yine cezayi yazar git hakkini ara der , % 99 da cezasini öder ...

• Kararda tabela haricinde hangi saatlerde ne kadar sureyle uygulama yapacaginin bildirilmesi esas alinmis , bu karar insallah seffaf idareye ornek teskil eder , insanlari kandirarak ceza kesen idare olmamali , cok dusunuyorsa her 20-50 km arasinda radar yerlestirebilir cok zor.degil ;)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tavşanla Tilkiler

iki tane tilki tavşanın birine kafayı takmış her gün dövüyolar bunu. fakat bahane de hep aynı. tavşan önlerinden geçerken eğer tavşanın kafasında şapka yoksa "niye şapkan yok" diye, varsa da "niye şapka taktın" diye.
    bi gün tilkilerden biri diğerine demişki bu tavşanı hep aynı bahaneyle dövüyoruz biraz değiştirelim abi bahanemizi"
    "ne bahane bulalım "demiş diğeri
    "bu i.neyi sigara almaya gönderelim" demiş. "eğer filtreli alırsa niye filtreli aldın diye yok demiş filtresiz alırsa da niye filtresiz aldın diye döveriz"
    "tamam" demiş diğeri ve başlamışlar tavşanı beklemeye.
    biraz sonra tavşan görünmüş.
    tilkinin biri tavşana "git lan" demiş "bize bi paket sigara al"
    tavşan "filtreli mi olsun filtresiz mi olsun" diye sorunca diğer tilki hemen patlatmış tokadı
    - NERDE LAN SENİN ŞAPKAN??

• Peki hız levhası yoksa bölünmüş yol 110 kmh değil mi...
    Sen 110 la giderken ilçe levhasıı gördün 70 e düşmen gerekli fakat oda ne daha frene basma imkanı bulamadan bir adet gri symbol ağacın altında ters olarak sana doğru duruyor..
    Buyrun...

• quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Peki hız levhası yoksa bölünmüş yol 110 kmh değil mi...
    Sen 110 la giderken ilçe levhasıı gördün 70 e düşmen gerekli fakat oda ne daha frene basma imkanı bulamadan bir adet gri symbol ağacın altında ters olarak sana doğru duruyor..
    Buyrun...

Yaşasın anti radar kardeşliği

• quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

quote:

Buyrun...

Daha çok gene 110kmh ile gidiyoruz sonra bir levha 90 kmh yazıyor neymiş yokuş var. Iyide yol bölünmüş yol 110 olması gerekli neyse 90 a düştük yokuş bitti yol aşağı egime başladı frene basmaz isen araba kendi kendine hızlanıyor.
    O da ne tam yokuşun ortasında bir ters duran araç bize bakıyor. Hıza bakıyorsun 100kmh yi geçmiş..

• Beni şehir içi bölünmüş yollar uyuz ediyor.4. viteste düşük devirde bile gidemiyorum 50km/s yüzünden
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

quote:

Buyrun...

Dün dönüş yolunda selektör manyağı oldum resmen. Hele bazıları var ki tepki görene kadar ısrarla selektör yapıyor, karşılık verince gördüğümden emin olup selektörü kesiyor

Hele adamın tekiyle muhabbet ettik resmen. K: karşıdan gelen, B: ben;

K: Çift selektör (Radar var)

B: Çift selektör (Senin o tarafta da var)

K: Tek selektör (Sağol)

B: Tek selektör (Eyvallah sen de sağol)

• valla onu bunu bilmem tek bildiğim şey 50 senelik şöför babam bile '' son 3 senede bu radar işinin bokunu çıkardılar '' diyorsa , her bindiğim taksici ''her sene 1 aylık gelirimiz radar cezasına gidiyor'' diyorsa. Sırf ceza yememek için aracıma cruise control taktırıp alanyaya 110 u geçmeden gittiğim halde 122 km/s ölçüm yapıp (nasıl ölçtüler bilmiyorum hız limitörüm 110 a ayarlıydı çünkü) arkamdan ceza yolluyorlarsa

Bu işte bi i..elik vardır.. Devlet nereden para kazanacağını şaşırdı yeminle..
  • DolceVita. kullanıcısına yanıt
    Ahahah sellektörce diye bir dil oluşmuş :) Eksik olmasınlar

• Bilmediğim yollarda hayatta basmam, genelde bildiğim yollarda gelip gittiğim için sıkıntı olmuyor idare ediyoruz.
  • Milletin menfaatine alınan hangi karar uygulandı ki bu zamana kadar buna da bir kılıf uydururlar,nasıl ki İstanbul da D100 kara yolu yasal hızı 90 a çıkarıldı ama hala uygulamaya koymadılar bunu da böyle yaparlar.
    Sonuç olarak demokraside çare tükenmez diyorum,durmak yok yolmaya devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allstar34 -- 31 Temmuz 2014; 12:17:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

İyi de "Radar yok" diye bir uyarı levhası yok ki. Varsa da ben görmedim.

Devlet baba ?

Resmen devletin bu tarz davalarda vereceği cevapları vermişsiniz.

Türkiye'de her şey kılıfına uydurulur.

• Bu karar geriye dönük olarak emsal teşkil edebilir mi?

• ÇıktımİncirAğacına kullanıcısına yanıt
    verildi..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.