Şimdi Ara

Polyurea arac kaplama mantikli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
4.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu kaplama internette gordugum kadari ile adeta bir zirh. Fakat mantikli mi? Araca zarar veriyor mu?

ben station wagon bol gunes yanikli aracim icin 15 bin tl fiyat aldim. Boya kaca yapiliyor bilmiyorum. Aracin varsa curuyen yerlerine dair bir tedbir aliniyor mu bilmiyorum.

Mutlaka dezavantaji vardir diye dusunuyorum. Kaza aninda belki de arac standart olarak ezilmeyecek ve yolcular daha cok hasar alacak gibi seyler aklima geliyor.

Fikirlerinizi merak ettim.

internetten rasgele buldum firma ile alakam yok kaplama dedigim su videodaki gibi.

bir de arastirdim 400-500 kilo alinca kilosu 200 TL falana geliyormus bu maddenin. yani en cok 5 bin maliyetleri var sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acemi_Uyducu -- 16 Ekim 2023; 13:42:14 >

• link var mı?

• ufo U kullanıcısına yanıt

yukari bir video ekledim. bir suru firma var boyle.

• Yıkama ve özellikle kurulaması kabus gibi olmalı.
  • Komple boyaya 30 bin üzeri fiyat isterler.

Kaporta çürükleri elden geçiyor, komple zımpara yapılıp kapanıyor.

Tamiri kolay, yıkama tamam ama kurulama yok. Yüzeyi sanki 50 kum zımpara gibi düşünün.

Arazi araçları için güzel seçenek ama binek araçlar için pek mantıklı olmayabilir.

Uygulama öncesi ve sonrası olarak fotoğraf video çekilirse satılırken işe yarayabilir.
  • Trafikte giderken gördüm hyundai getz araca uygulamışlar işçilik berbattı. Boya yapıldığında işin içine sadece boya girmiyor kaporta işliğide mevcut düzeltmeler yapıyorlar bunlar malzemeyi basıp geçiyor.
    İmkanın varsa normal boya yaptır geç gerisi zevk meselesi
  • Sierre34 kullanıcısına yanıt

su tutmuyor akip gidiyor sular. cizilmiyor anahtarla falanla bile.

• Acemi_Uyducu A kullanıcısına yanıt

Aracın üzeri pütürlü oluyor ama

• Moueson kullanıcısına yanıt

evet ama putur nano boyutta degil, dolayisi ile suyu doktugun gibi akip gidiyor ne varsa.

Peki kaplamayı çıkartmak istesek boyaya zarari olur mu acaba

• Ben de sordum bunu. Kapı içi gibi yerleri boyamıyorlar. Düzeltilmesi gereken yerleri yapmıyorlar sökülecek parçalarla uğraşmıyorlarmış maskeleyip boyuyorlar. Çok istiyorsa müşteri kendi söktürüp getirmesi gerekiyormuş.
    Siyaha boyanmış aracı yakından gördüm pütürlü yüzey ve mat rengi vardı aşırı çirkin görünüyordu vazgeçtim bende
  • satarken nasıl olcak? boya macun nasıl ölçülcek ? 50 yer vuruk arabayı bunla kapla sıfır diye sat

• crow in cornfield C kullanıcısına yanıt

zaten eski araclari, arazi araclarini, karavanlari falan yapiyorlar. yoksa 5 yasinda fluence icin yaptirilmaz. benim arac 99 model oldugu icin dusunmustum.

ama bi taraftan da al 10 kutu sprey ve akrilik vernigi boya gec diyorum kendime. ne kadar zor olabilir ki :)

ben tamponumu boyadım. işin sırrı iyi zımpara yapmak. başka bir zorluğu yok. kapalı pazaryerine çektim macun yaptım zımpara yaptım...

• crow in cornfield C kullanıcısına yanıt

ben tamponu boyamakla kalmadim bayagi sekilde verdim macun da attim boya da attim vernik de attim. hic guzel olmadi. ama su an cok degerli benim icin emek vermemden dolayi. bir de bu islerde ilkinde kotu yapiyorsun sonra 10 kat iyi yapiyorsun.

ama tum arabayi boyamak cok zorlu is. orada hata maliyeti de cok arttirabilir.

iyi zımpara ve yoklama macunu falan çektiysen orta şeker bişey olmuştur . söküp,söktürüp balkonda yapmak daha rahat . arabayı boyamanın kolayı var . bi çamurluk buluyorsun sanayiden yada hurdacıdan veya başka bi parça ... onu balkonda boyuyorsun. bok edersen basarsın zımparayı . kafan biraz çalışıyorsa 4 sene fakülte okuyacağına boya işine girsen en kral boyacı olursun randevuyla çalışırsın.

• Normal araç boyasına göre ekonomik bir uygulama oluyor. Karavan ve offroad araçlarda sık tercih edilen bir uygulama.

Polyurea araç kaplama

• Nasıl sökülüyor bununla ilgili bilgi bulamadım :(

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.