Şimdi Ara

♦ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 GİRİŞLİLER - ANA KONU ♦

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
5
Favori
5.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
    İnternet Sitesi
    Facebook Sayfamız ( 2014 Girişliler )
    ────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
    YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ
    2014-2015 Girişliler

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİNE HOŞGELDİNİZ !

Türkiye'nin birçok alanında öncü, seçkin, başarılı, uzman akademik ve yönetim kadroları ile Atatürkçü düşüncelerin ışığında, onun ilke ve inkılaplarına tam bağlı laik, çağdaş, araştırmacı ve yenilikçi, teknolojiye hakim, dünya kültürüne erişmiş, kendi öz benliğini güçlendirmiş gençler yetiştiriyor.

Bedrettin Dalan öncülüğünde 1996 yılında İstanbul Eğitim ve Kültür (İSTEK) Vakfı tarafından kurulan Üniversitemiz; bugün lisans, yüksek lisans ve doktora programları düzeyinde ülkemizin en büyük vakıf üniversitesi unvanını taşıyor.

Kurulduğu yıldan bu yana kalitesi ulusal ve uluslararası akreditasyon kuruluşlarının denetimleriyle tescillenen, imzaladığı uluslararası işbirliği anlaşmaları ile uluslararası alanda çalışma deneyimi sağlayan Yeditepe Üniversitesi, öğrencilerine ve akademik kadrosuna global standartlarda akademik kalite ve kampus olanakları sunuyor.

Eğitim dilinin İngilizce olmasının yanı sıra öğrencilerine 20 farklı yabancı dil öğrenme olanağı sunan Yeditepe Üniversitesi, 12 fakültede (Tıp ve Diş Hekimliğinden; Eczacılık, Sağlık Bilimleri, Hukuk, Mühendislik, Eğitim, Fen- Edebiyat, İletişim, İİBF, Ticari Bilimler, ve Güzel Sanatlara uzanan geniş bir yelpaze) 60 lisans, 60 yüksek lisans ve 30 doktora programıyla akademik faaliyetlerini sürdürüyor. Öğrencilerine, çift ana dal ve yan dal konusunda da çok geniş bir yelpazeden seçim yapma fırsatı sağlayan Yeditepe Üniversitesi; 700'ün üzerinde Erasmus ve exchange anlaşmasıyla yükseköğrenim sistemine öncülük ediyor.

Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA) Kurumsal Değerlendirme Programı'ndan Türkiye'de ilk geçen vakıf üniversitesi olan Yeditepe Üniversitesi, öğrencilerin gelişimi için son derece önemli olan üniversite - sanayi işbirliği projelerini başarıyla sürdürüyor. Son üç yılda uygulamalı araştırma projeleri çerçevesinde inovatif buluşlar için çok sayıda patent alındı. Bu tür ürünlerin bir kısmı pazara sunuldu bir kısmının da pazara sunulması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Üniversitemiz, ODTÜ Teknokent Yönetim A.Ş. ve Gebze Organize Sanayi Bölgesi Teknopark A.Ş. (GOSB Teknopark A.Ş) ile imzaladığı işbirliği protokolü ile özellikle biyomedikal, biyomühendislik, sağlık ve ileri malzemeler sektörlerinde faaliyet gösteren kurumlarla çalışarak üniversite-sanayi işbirliğine katkı sağlıyor. Üniversitemizin kendi Teknopark'ını kurma çalışmaları hızla devam ediyor. Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nın yanında yer alan Teknopark İstanbul ve yakın zamanda hayata geçirilmesi planlanan Biyomedikal Teknopark Bio İstanbul ile de işbirliği geliştirme çalışmalarımız sürüyor.

2013 yılında hizmete giren Yeditepe Üniversitesi Kök Hücre ve Gen Tedavi Mükemmeliyet Merkezi; 2014 yılı içerisinde açılacak olan GMP (iyi laboratuvar ve imalat uygulamaları) üretim birimleri tamamlanarak kanser, nörodejeneratif, kas ve kemik hastalıkları, infertilite (kısırlık) ve diğer birçok genetik hastalıkların tedavisinde GMP standartlarına uygun olarak yeni ürün ve teknolojilerin, ve klinik protokollerin araştırılması, geliştirilmesi ve uygulanmasına yönelik ihtisaslaşarak hizmet verecek. Ayrıca, İSTKA (İstanbul Kalkınma Ajansı) Destekli bir Gelecek Merkezi (Future Center) kuruluş çalışmalarını başlattık.

Merkez Laboratuvarı ve Ar-Ge Birimimiz kanalıyla dışarıya açık akredite analizler yaparak sanayi ve özel sektör ile olan işbirliğimizi kuvvetlendiriyoruz. Ar-Ge ve Analiz Merkez Laboratuvarları (YÜ-AGAM), Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) onayını aldı. Laboratuvarlarımız, analiz laboratuvarları arasında ilk başvuruda 179 analiz gibi çok yüksek sayıda analizin akredite edildiği bir ilki başardı. Uluslararası geçerliliği olan laboratuvarlarımız gıda, toprak, kozmetik ve birçok endüstriyel alanda analiz hizmeti veriyor.

Öğrencilerimiz, üniversite eğitimlerine devam ederken bir yandan da iş hayatını tanıma ve algılama fırsatını buluyor. Kaliteli eğitimin yanı sıra öğretim üyelerimizin lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileriyle birlikte bilim, teknoloji ve sanat alanlarında yaratıcılıklarını sergileyerek, toplum ve ülke yararına ürün ve buluşlar üretme yolunda çaba göstermelerini sağlıyoruz.

Öğrencilerimiz, farkındalığı, yaşama karşı motivasyonu, gelişim, değişim ve özgür düşünme kapasitesi yüksek bireyler olarak mezun oluyor. Kendisi için en iyi olanakların nerede olduğunu bilen, buna göre seçim yapabilen birden fazla yabancı dile hakim, çift ana dal ya da yan dal yapmış gençler yetiştirmek, üniversitemizin öncelikli hedeflerinin başında geliyor. Öğrencilerimize, Erasmus ve Exchange programları ile yurt dışı deneyimi kazandırırken, kulüp etkinliklerinde aktif rol almaları ve akademik gelişimlerini en üst seviyede tamamlamaları için çok geniş olanaklar sunuyoruz.

Yeditepe Üniversitesi mezunları sadece Türkiye'nin değil dünyanın her yerinde aranan profesyoneller ve ülkemizi 21. yüzyılda en iyi şekilde temsil etme yeteneğine sahip bireyler olarak iş dünyasına atılıyor.

Yeditepe Tanıtım Videoları

Yeditepe Görselleri ( Eski Konudan Alınmıştır. )

♦ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 GİRİŞLİLER - ANA KONU ♦ ♦ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 GİRİŞLİLER - ANA KONU ♦ ♦ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 GİRİŞLİLER - ANA KONU ♦ ♦ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 GİRİŞLİLER - ANA KONU ♦ ♦ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 GİRİŞLİLER - ANA KONU ♦ ♦ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 GİRİŞLİLER - ANA KONU ♦ ♦ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 GİRİŞLİLER - ANA KONU ♦ ♦ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 GİRİŞLİLER - ANA KONU ♦ ♦ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 GİRİŞLİLER - ANA KONU ♦ ♦ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 GİRİŞLİLER - ANA KONU ♦ ♦ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 GİRİŞLİLER - ANA KONU ♦ ♦ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 GİRİŞLİLER - ANA KONU ♦ ♦ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 GİRİŞLİLER - ANA KONU ♦ ♦ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 GİRİŞLİLER - ANA KONU ♦ ♦ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 GİRİŞLİLER - ANA KONU ♦ ♦ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 GİRİŞLİLER - ANA KONU ♦

Fakülteler

Diş Hekimliği Fakültesi

Eğitim Fakültesi

Fen ve Edebiyat Fakültesi

Güzel Sanatlar Fakültesi

Hukuk Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İletişim Fakültesi

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Ticari Bilimler Fakültesi

Tıp Fakültesi

Ücretler

Diş Hekimliği Fakültesi 43.600 TL

Tıp Fakültesi 38.000 TL

Mühendislik - Mimarlık Fakültesi 27.000 TL

Eczacılık Fakültesi 33.000 TL

Güzel Sanatlar Fakültesi 21.000 TL

Fen Edebiyat Fakültesi 22.000 TL

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 22.000 TL

Ticari Bilimler Fakültesi 22.000 TL

İletişim Fakültesi 22.000 TL

Hukuk Fakültesi 27.000 TL

Eğitim Fakültesi 16.000 TL

Yabancı Dil Hazırlık Programı 22.000 TL

Sağlık Bilimleri Fakültesi 18.000 TL

Linkler

Öğrenci Kulüpleri: Link

Üniversite Kayıt İşlemleri: Link

Üniversite Yerleşim Planı: Link

Üniversite Yurt Ücretleri: Link

Üniversite Burs Bilgilendirmesi: Link

Sıkça Sorulan Sorular: Link

İletişim

Santral

(0216) 578 00 00 (pbx)
    Fax: (0216) 578 02 99
    e-mail: info@yeditepe.edu.tr
    Adres

İnönü Mah. Kayışdağı Cad.
    26 Ağustos Yerleşimi
    34755 Ataşehir - İstanbul

Yeditepeliler

1. MekaRex - Yönetim Bilişim Sistemleri ( Facebook )
    2. Black_Paw - Eczacılık
    3. DarkH3R0 - İktisat
    4. asdbll - Yönetim Bilişim Sistemleri
    5. iRugged - İktisat
    6. modifci - Bilgisayar Öğretmenliği
    7. Lady Lestrange - Psikoloji
    8. fitnessismylife - Elektrik Elektronik
    9. Burcu* - Psikoloji
    10. emclord00 - Reklam Tasarımı ve İletişimi
    11. emirhan95 - İşletme
    12. Jeff Loomis - Hukuk
    13. feanor95 - Tarih
    14. spike87 - Çeviribilim
    15. aleksandra257 - Felsefe
    16. Akguns127 - Yönetim Bilişim Sistemleri
    17. meltoli__ - Diş Hekimliği
    18.
    19.
    20.
    21.
    22.

İMZAMIZ

[b][center][image]https://store.donanimhaber.com/65/dd/96/65dd96cd9d1da931e417b59eb7fe7175.jpg[/image]

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_95092655/f_//tm.htm#95092655] Yeditepe Üniversitesi [/link]
    [size=1][link=http://forum.donanimhaber.com/m_95092655/f_//tm.htm#95092655]2014-2015 Girişliler[/link][/size][/center][/b]

T.C. Yeditepe Üniversitesi
    2014-2015 Girişliler

Bölümünüz ♦ Forum Konusu

[b][center][image]https://store.donanimhaber.com/65/dd/96/65dd96cd9d1da931e417b59eb7fe7175.jpg[/image] 
    [color=d1b416]T.C. Yeditepe Üniversitesi[/color]
    [size=1]2014-2015 Girişliler[/size]

Bölümünüz ♦ [link=http://forum.donanimhaber.com/m_95092655/tm.htm/f_//tm.htm#95092655]Forum Konusu[/link][/b][/center]

Yeditepe Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemlerini kazandım. Yeditepeyi kazanan başka arkadaşlarla konuşalım, tanışalım istedim. Hali hazırda Yeditepeli olan üyelerde bizlere yeni kayıt yaptıracaklara tecrübelerini aktarırlarsa sevinirim.

Telefon numaram:
    05534407507

Sizde verirseniz whattsappdan falan konuşalım, üniversiteye gitmeden ortamımızı kurup gidelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MekaRex -- 25 Temmuz 2014; 19:40:26 >

• yazın hocam eczacılık geldi :)
  • Black_Paw B kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam
  • MekaRex kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam sizinde hayırlı olsun
  • Yazın hocam İktisat bende YBS yazdım tercih sırasında 5teydi ama 4 ü görmüş sağlık olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkH3R0 -- 23 Temmuz 2014; 22:16:46 >
  • Yönetim bilişim bende yazabilirsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun ikinizede.
  • İmzamız konuya eklenmiştir.

Kendi tasarımını yapan arkadaşların imzalarınıda konuya ekleyebiliriz.
  • İktisat - yazabilirseniz sevinirim..:)
  • Yaz bro bilgisayar öğretmenliği

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun :)
  • Psikoloji olarak yazabilirsin beni de hocam hepimize hayırlı olsun.

• Hayırlı olsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: iRugged

İktisat - yazabilirseniz sevinirim..:)

Meslektaşız

@MekaRex teşekkürler sizede hayırlı olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkH3R0 -- 23 Temmuz 2014; 23:48:14 >
  • Kayıt tarihleri her bölüm için ayrı mı? Bende 5eylül olarak gözüküyor tek gün

• asdbll kullanıcısına yanıt
    Her bölüm için ayrı sanırım hocam bende 3 eylül gözüküyor
  • yazın hocam elektrik elektronik
  • Benim imzayı da kullanabilirsiniz, adını hatırlamadığım bir arkadaş yapmıştı

Birde konuyu yeditepe ana konu yapar mısınız, çoğu üniversitenin bir ana konusu var fakat bizimkinin yok. 2013 girişliler konusuna da aynı şeyi yazmıştım ama dinleyen olmadı
  • asdbll kullanıcısına yanıt
    Nerden baktınız hocam o kayıt tarihine?

Ben bitek ösym'nin 1-5 eylül açıklamasını okudum o kadar.
  • MekaRex kullanıcısına yanıt
    ÖSYM den tercih sonuçlarına baktığınızda yazıyor hocam
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.